Ιατρική Σχολή ΑΠΘ

TrueBlue

Νεοφερμένος

Η TrueBlue αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Καλησπερα κι απο μενα! Φετος περασα κι εγω στην ιατρικη του απθ!! :)
Μιας και βλεπω οτι μιλατε για τα επιλεγομενα, ποιο απο τα 2 του α' εξαμηνου θα προτεινατε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Καλησπερα κι απο μενα! Φετος περασα κι εγω στην ιατρικη του απθ!! :)
Μιας και βλεπω οτι μιλατε για τα επιλεγομενα, ποιο απο τα 2 του α' εξαμηνου θα προτεινατε?

Την Βιοιατρική, αλλά είναι με κλήρωση, οπότε πρέπει να είσαι λίγο κ*λόφαρδη. :P
Καλώς ήλθες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TrueBlue

Νεοφερμένος

Η TrueBlue αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Α μαλιστα! Μηπως ξερεις αν τα αγγλικα περνιουνται ευκολα τουλαχιστον? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Α μαλιστα! Μηπως ξερεις αν τα αγγλικα περνιουνται ευκολα τουλαχιστον? :P

Μπα, ήμουν στους κωλόφαρδους που κληρώθηκαν στη Βιοιατρική, άσε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TrueBlue

Νεοφερμένος

Η TrueBlue αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Χαχα οκ! Μια χαρα σου εκατσε δλδ! :P Ευχαριστω πλ για τις πληροφοριες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Μπα, ήμουν στους κωλόφαρδους που κληρώθηκαν στη Βιοιατρική, άσε. :P
Αν εχεις προφισιενσι τα γλυτωνεις τα αγγλικα;
Συγγνωμη για το ζαλισμα ερωτησεων απο τα πρωτακια.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Αν εχεις προφισιενσι τα γλυτωνεις τα αγγλικα;
Συγγνωμη για το ζαλισμα ερωτησεων απο τα πρωτακια.:/:
Δεν πειράζει, ρωτάτε!

Μπα, δεν το γλιτώνεις. :P Η μισή Ιατρική έχει proficiency και κάνει αγγλικά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Δεν πειράζει, ρωτάτε!

Μπα, δεν το γλιτώνεις. :P Η μισή Ιατρική έχει proficiency και κάνει αγγλικά. :P
Δηλαδη δεν μπορω να τα γλυτωσω τα αγγλικα;Απο κληρωση κρινεται αν θα κανεις ή οχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Δηλαδη δεν μπορω να τα γλυτωσω τα αγγλικα;Απο κληρωση κρινεται αν θα κανεις ή οχι;

Δεν είναι υποχρεωτικό να πάρεις Επιλογής από το 1ο εξάμηνο. Οπότε, μπορείς να γλιτώσεις τα αγγλικά -απλά ΔΕΝ θα τα διαλέξεις!
Και αν δεν κληρωθείς Βιοιατρική, δε θα σύστηνα τα αγγλικά. Στα επόμενα εξάμηνα έχει πολύ πιο ενδιαφέροντα Επιλογής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiffanykal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tiffanykal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Ως ημερομηνία εγγραφών των πρωτοετών φοιτητών για το ακαδημαϊκό έτος 2012-2013 ορίσθηκε το χρονικό διάστημα από την 11η Σεπτεμβρίου 2012 έως και την 28η Σεπτεμβρίου 2012.
Θα ακολουθήσουν την επόμενη εβδομάδα τα δικαιολογητικά εγγραφών.
Ιατρική Σχολή
2310999227
10.00-13.00
ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ


Σχετικά με τα επιλεγόμενα του α' εξαμήνου:
ΑΓΓΛΙΚΑ 1: Είναι από τα τσιμπημένα επιλεγόμενα. Είναι αρκετά δυσκολότερο από τα τα υποχρεωτικά μαθήματα των αγγλικών του δεύτερου έτους. Για να αντεπεξέλθεις με σχετική άνεση πρέπει να έχεις proficiency. Γίνεται ένα δίωρο μάθημα την εβδομάδα. Απαιτούνται 7 παρουσίες για συμμετοχή στις εξετάσεις. Τα μαθήματα είναι συνολικά 10. Επειδή ο καθηγητής αλλάζει την ύλη κάθε χρόνο, θα πρέπει να δώσετε τις εξετάσεις Γενάρη ή Σεπτέμβρη, αλλιώς θα αναγκαστείτε να το ξαναπαρακολουθήσετε.

ΒΙΟΪΑΤΡΙΚΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ: Αν θυμάμαι καλά, απαιτούνται 3 υποχρεωτικές παρουσίες για συμμετοχή στις εξετάσεις. Σας δίνουν σημειώσεις από τις οποίες θα διαβάσετε για να γράψετε. Με διάβασμα 2 ημερών γράφετε άριστα.

Πάντως, μην τρελαίνεστε ακόμα για τα επιλεγόμενα. Στα μεγαλύτερα έτη είναι πιο ενδιαφέροντα και πιο εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
στο γ εξάμηνο τι έχεις να προτείνεις; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiffanykal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tiffanykal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
στο γ εξάμηνο τι έχεις να προτείνεις; :)

Δηλώσου στις Κλινικές Δεξιότητες. Αν κληρωθείς, καλώς. Αν όχι, μη σκας.
Πολλοί επιλέγουν την Ιατρική εκπαίδευση, αλλά ξέρω ότι θα σου τρώει 2-3 ώρες την εβδομάδα, χωρίς να κάνεις κάτι ιατρικό και ουσιώδες.
Νομίζω δεν υπάρχει κάποιο πολύ καλό επιλεγόμενο στο γ' εξάμηνο:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Δηλώσου στις Κλινικές Δεξιότητες. Αν κληρωθείς, καλώς. Αν όχι, μη σκας.
Πολλοί επιλέγουν την Ιατρική εκπαίδευση, αλλά ξέρω ότι θα σου τρώει 2-3 ώρες την εβδομάδα, χωρίς να κάνεις κάτι ιατρικό και ουσιώδες.
Νομίζω δεν υπάρχει κάποιο πολύ καλό επιλεγόμενο στο γ' εξάμηνο:/:

πόσοι κληρώνονται; γιατί είμαι και γκαντεμο :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Ασ'το καλυτερα τοτε :P

Δηλωνουν περιπου 700 ατομα και περνουν 60 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
α καλά αποκλείεται..... :Ρ θα προσπαθησω βεβαια γτ αν πεσω σε περιοδο τυχης, που ξερεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georginaaa!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georginaaa!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Λοιπόν...Σήμερα πήγα για εγγραφή στη σχολή και μια κοπελιά της ΠΑΣΠ μου είπε ότι η γραμματεία δεν λειτουργεί λόγω απεργίας κι ότι εγγραφές δεν θα γίνουν παρά μόνο μετά την Δευτέρα...Οπότε ρωτάω...Βγάζουν καμιά ανακοίνωση για να μαθαίνουμε κι εμείς (γιατί στο site της σχολής δεν έγραφε τίποτααα...) ή να βασίζομαι στις μαντικές μου ικανότητες??:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Από δευτέρα...:)
Γενικά ορισμένες σχολές όπως η Ιατρική και η δικιά μου τα σαιτ τα χουν για μόστρα.
Η γεωπονία βγάζει ΤΑ ΠΑΝΤΑ στη σελίδα της:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TrueBlue

Νεοφερμένος

Η TrueBlue αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Κι εγω πηγα χθες και την πατησα με τον ιδιο τροπο. Η γραμματεια κλειστη και εμεινα με... τα χαρτια στο χερι! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georginaaa!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georginaaa!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Κι εγω πηγα χθες και την πατησα με τον ιδιο τροπο. Η γραμματεια κλειστη και εμεινα με... τα χαρτια στο χερι! :P

Αααα φοβερή οργάνωση το τμήμα μας!! Καλά θα περάσουμε!!:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Α τόσο ωραία... Και εγώ ανέβηκα σήμερα Θεσσαλονίκη προκειμένου να πάω για εγγραφή αύριο... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top