Ιατρική Σχολή ΑΠΘ

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
:D we want moreeee :D

εγώ θα σας βλέπω και σε μερικά μαθήματα :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johanio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Καλώς ήρθες cathrine1994, Mr. Blonde και όποιος άλλος έρχεται στην σχολή μας! Καλές σπουδές σας εύχομαι!

Εμείς είμαστε εδώ για να σας υποδεχτούμε :ropalo::knife::mastigio:beating:


με ανοιχτές αγκάλες :bigarmhug8)


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Καλώς ήρθες cathrine1994 και όποιος άλλος έρχεται στην σχολή μας! Καλές σπουδές σας εύχομαι!

Εμείς είμαστε εδώ για να σας υποδεχτούμε :ropalo::knife::mastigio:beating:


με ανοιχτές αγκάλες :bigarmhug8)



Ευχαριστουμε για την υποδοχη :baby:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Πω ρε Γιάννη, σαν χτες ήταν που μπήκαμε εμείς, και τώρα καλωσορίζουμε άλλα μικρούλια :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StratosRIP

Δραστήριο μέλος

Ο StratosRIP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 467 μηνύματα.
ΚΑΙ ΓΩ ΕΔΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!! ΜΕΓΑΛΟΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΞΕΝΑΓΗΣΗΗΗ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Ελα να μαζευομαστε:clapup:

κανεις απο ΣΣΑΣ;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georginaaa!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georginaaa!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Να 'μαι κι εγώ!! Ιατρική ΑΠΘ καλώς μας δέχτηκες !!!:clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Καλώς ήρθατε στην Ιατρικάρα μας! :D
Τα...χειρότερα έπονται, οπότε προετοιμαστείτε :whistle:
Για απορίες και τα συναφή μην διστάσετε να ρωτήσετε ό,τι θέλετε.


Πάω να διαβάσω Ανατομία :baby:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Ελα να μαζευομαστε:clapup:

κανεις απο ΣΣΑΣ;:hmm:

μια γνωστή μου μπήκε :) :)
να το ρίξεις στον ύπνο όσο προλαβαίνεις πάντως... :Ρ αλλά καλά θα περάσεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Ελα να μαζευομαστε:clapup:

κανεις απο ΣΣΑΣ;:hmm:

Κοιμήσου όσο μπορείς και κάνε ότι μαλακίες θέλεις, γιατί για 40 μέρες δεν θα μπορείς να χεις πισί μαζί σου, στη σχολή, παρά μόνο κινητό (στα κρυφά), άντε και 2 περιοδικά (και αυτά στα κρυφά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
μια γνωστή μου μπήκε :) :)
να το ρίξεις στον ύπνο όσο προλαβαίνεις πάντως... :Ρ αλλά καλά θα περάσεις :)

Κοιμήσου όσο μπορείς και κάνε ότι μαλακίες θέλεις, γιατί για 40 μέρες δεν θα μπορείς να χεις πισί μαζί σου, στη σχολή, παρά μόνο κινητό (στα κρυφά), άντε και 2 περιοδικά (και αυτά στα κρυφά).

Ευχαριστω για τις συμβουλες παιδια..πραγματικα σκοπευω να κοιμηθω πολυυυυυ μην ανησυχειτε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Ευχαριστω για τις συμβουλες παιδια..πραγματικα σκοπευω να κοιμηθω πολυυυυυ μην ανησυχειτε:P

χαχαχ κοιτα μην τρομάζεις εγώ το είπα απλά επειδή αρκετά απο τα κορίτσια της ΣΣΑΣ που βλέπω κοιμούνται στα αμφιθέατρα :( (νταξ και οι δικοί μας κοιμούνται δν λέω :Ρ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
χαχαχ κοιτα μην τρομάζεις εγώ το είπα απλά επειδή αρκετά απο τα κορίτσια της ΣΣΑΣ που βλέπω κοιμούνται στα αμφιθέατρα :( (νταξ και οι δικοί μας κοιμούνται δν λέω :Ρ)

δεν τρομαζω μην ανησυχεις :P
μονο κοριτσια κοιμουνται;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
δεν τρομαζω μην ανησυχεις :P
μονο κοριτσια κοιμουνται;:confused:

Και τα αγόρια.

Αν και τα περισσότερα καμακώνουν τις φοιτήτριες. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Και τα αγόρια.

Αν και τα περισσότερα καμακώνουν τις φοιτήτριες. :p

Α πολυ ωραια:look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Α πολυ ωραια:look:

Έλα μωρέ. Λίγο η στολή, λίγο τα βράδια που είναι μέσα στη σχολή... :P

Κατά τα άλλα, η ΣΣΑΣ είναι καλή σχολή. Χωρίς πλάκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Έλα μωρέ. Λίγο η στολή, λίγο τα βράδια που είναι μέσα στη σχολή... :P

Κατά τα άλλα, η ΣΣΑΣ είναι καλή σχολή. Χωρίς πλάκα.

Α εμενα η στολη μου αρεσει:P
Το ξερω οτι ειναι καλη σχολη, γι'αυτο ηταν και οι 3 πρωτες επιλογες μου στο μηχανογραφικο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Πάω να διαβάσω Ανατομία :baby:

Δεν την πέρασες ρε? :eek: :eek:

Καλώς ήρθατε παιδιά! Ό.τι απορία έχετε γράψτε την εδώ, ή μπορείτε να στείλετε ελεύθερα πμ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiffanykal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tiffanykal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Ένα μεγάλο, θερμό καλωσόρισμα κι από εμένα στο νέο αίμα!
Καλή δύναμη, συνάδελφοι!
Διαβάστε τα πρώτα μηνύματα του θέματος για να έχετε μια γενική εικόνα. Για οτιδήποτε χρειαστείτε, θα χαρούμε να σας κατατοπίσουμε!
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kelly:)

Νεοφερμένος

Η Kelly:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους,
θέλω λιγάκι τα φώτα των παλαιότερων και όσων γνωρίζουν επι του θέματος.
Πέρασα στην Ιατρικη ΑΠΘ με το 10% και σκέφτομαι να "αφήσω" την φαρμακευτική (τελειωσα το 2ο έτος) και να πάω καθώς πάντα μισούσα τη Χημεία(είμαι παιδί της Βιολογίας και των Μαθηματικών) και δεδομένης της κατάστασης στα φαρμακεία, αναθεώρησα.
Παρολα αυτά η Ιατρική σαν επιστήμη, με μαγεύει χωρίς πάντα να αποτελεί όνειρο ζωής (ακουω κάποιους να λένε "μονο γιατρο μπορώ να με φανταστώ") αλλά για να πώ και την αλήθεια, ειμαι άτομο που ελίσσεται και γενικά δεν έχω ονειρα ζώης, χαχα. Πάει αυτο.
Έχω λοιπόν κάποιες απορίες και θα σας παρακαλούσα μονο οποιος ξέρει σίγουρα να μου πει..

1)Εχω περάσει στη σχολή μου μαθήματα οπως Φυσιολογία Ι/ΙΙ,Υγειινή και Βιοχημεία ΙΙ. Ξέρει κανείς αν αναγνωρίζονται;
2)Διάβασα στις πρώτες σελίδες(και μετά απογοητευτηκα τόσο που έκλεισα το pc :P ) οτι δεν υπάρχει φοιτητική ζωή παρα μόνο διαβασμα,διαβασμα,διάβασμα και θέλω κάποιος να μου εξηγήσει τη κατάσταση. Φυσικά και δεν θα κάθομαι, εξάλλου "έρχομαι" απο μια σχολή που ειχα 10 ώρες εργαστήριο την ημέρα και κατα κύριο λόγο λένε οτι ειναι πιο δύσκολη απο την Ιατρική, και ξέρω τι σημαίνει διάβασμα, αλλά όλα τα προλάβαινα και δεν στερήθηκα κάτι.Τι συμβαίνει τελικά;;
3)Εχω αγχωθεί υπερβολικά με τα προφορικά μαθήματα...Ειναι ,ας πουμε, προτιμότερο να δίνεις ένα μάθημα προφορικά; Ή ας πουμε , θεωρείται πιο δύσκολο; Ποια ειναι αυτά που δίνουμε προφορικά;
4)Επειδή ξέρω πάνω κάτω απο το κτήριο, καθώς κάναμε εκει φυσιολογίες και δίναμε ανατομία στην αιθουσα ανατομίας. Η γραμματεία που γίνονται οι εγγραφες κλπ που ειναι;
5) Ειναι καλή σαν σχολή; Ή επειδή ειναι μεγάλη πόλη θα βλασφημήσω;
6)Τα βιβλιοπωλέια στη Μελενίκου έχουν καλές σημειώσεις; Σημειώσεις απο που αλλού παιρνουμε; Γιατι εχω ακούσει οτι δύσκολα βρίσκεις καλές σημειώσεις.


Ευχαριστώ προκαταβολικά σε οποιον μπει στον κόπο να μου απαντήσει!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top