Ιατρική Σχολή ΑΠΘ

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Nαι γινονται και οι 4 γλωσσες. Αντε να δουμε τι θα δουμε:αγγλικα+πτωμα απο το επομενο εξαμηνο.Οσο να πεις μια α ποικιλια την εχουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johanio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Εξεταστική παίζει να γίνει ή θα τη χάσετε? :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ασε την εξεταστικη τους. Τις εγγραφες μας να δουμε αν θα τις κανουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Θα δούμε Γιάννη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spakon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ευκαρπία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Εεμμ, να, γκουχ-γκουχ, ρωτήσω;;;;; :angel: Νέος ΣΣΑΣίτης εδώ... Ισχύει ότι οι ΣΣΑΣίτες του Ιατρικού δεν χαίρουν και πολύ ιδιαίτερης εκτίμησης από τους συμφοιτητές τους στην Ιατρική ΑΠΘ; Ή, για να το κάνω πιο λιανά, ισχύει πως δεν τους πάνε καθόλου επειδή μερικοί άυπνοι οι καημένοι κοιμούνται μες στις πανεπιστημιακές αίθουσες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Ναι ισχύει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Εεμμ, να, γκουχ-γκουχ, ρωτήσω;;;;; :angel: Νέος ΣΣΑΣίτης εδώ... Ισχύει ότι οι ΣΣΑΣίτες του Ιατρικού δεν χαίρουν και πολύ ιδιαίτερης εκτίμησης από τους συμφοιτητές τους στην Ιατρική ΑΠΘ; Ή, για να το κάνω πιο λιανά, ισχύει πως δεν τους πάνε καθόλου επειδή μερικοί άυπνοι οι καημένοι κοιμούνται μες στις πανεπιστημιακές αίθουσες;
Δεν παιζει με την καμια,μια χαρα εκτιμησης χαιρουν.Δεν παιζει ρολο αμα εισαι Σασσ η πολιτικη.Και οι υπολοιποι ξενυχτισμενοι ερχονται (αυτοι της πολιτκης) γιατι πρωτες μερες γινεται της πουτ@ν@ς.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Δεν παιζει με την καμια,μια χαρα εκτιμησης χαιρουν.Δεν παιζει ρολο αμα εισαι Σασσ η πολιτικη.Και οι υπολοιποι ξενυχτισμενοι ερχονται (αυτοι της πολιτκης) γιατι πρωτες μερες γινεται της πουτ@ν@ς.:P

Lol εγώ πάντως μπορεί να ξενυχτάω, αλλά νυσταγμένη δεν θα έρχομαι σχεδόν ποτέ, ντοπαρίζομαι καλά με καφέδες και λοιπά και είμαι σε εγρήγορση. :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Έτσι! Το έπιασες το νόημα της φοιτητικής ζωής ;) Energy drinks, καφέδες και διάβασμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Λίγο respect και σε εμάς που δεν πίνουμε καφέ...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Κι εγώ έτσι ξεκίνησα Evangeline...Αλλά στο 4ο έτος άλλαξαν τα πράγματα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Χαχα εντάξει έχω ακομα καιρό...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Εγώ κάνω κατάχρηση από τέλη Β' Λυκείου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Κοιτάξτε να ξεκουραστείτε λίγο τώρα. Και προσπαθήστε να μάθετε κάποια πράγματα για το πως να μαθαίνετε, γιατί είναι τελείως διαφορετικά τα πράγματα στο Πανεπιστήμιο. Αυτό το site ίσως σας βοηθήσει.

Και μην ανησυχείτε, τυχόν ανακοινώσεις που σας αφορούν θα τις αναρτούμε κι εδώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spakon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ευκαρπία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Εγώ πάλι έχω μια φυσική απέχθεια για τον καφέ... Μόνο με το ζόρι θα πιώ... Βέβαια δε ξέρω κατά πόσο θα το αντέξω αυτό καθ'ότι ο ύπνος προβλέπεται ελάχιστος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Φιλική συμβουλή: να κοιμάστε αρκετά. Αλλιώς δεν θα μπορείτε να αποδώσετε. Αν θέλετε να κόψετε κάτι, κόψτε τις πολλές εξόδους. Χωρίς αυτό να σημαίνει βέβαια ότι δε θα βγαίνετε καθόλου, απλά δε θα είστε κάθε μέρα για καφέ ούτε μέρα παρά μέρα για clubbing.

choose two
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Α και τώρα που το θυμήθηκα να ρωτήσω και εγώ κάτι: Μια γνωστή μου παθολόγος μου έλεγε οτι η Ιατρικη ειναι τοσο ανταγωνιστικη σχολη που καλα θα κανω να εμπιστευομαι λιγα μονο ατομα που τα ξερω, γιατι ολοι ψευδονται ασυστολα για να σε βγαλουν οφ...οπως και οτι υπαρχει ενας ψιλορατσισμος προς τα παιδια που δεν προερχονται απο οικογενεια γιατρων...αυτη μπηκε στην ιατρικη πριν 25 χρονια βεβαια, και προφανως εχει εξομαλυνθει η κατασταση, αλλα τι ισχυει τωρα οσον αφορα τα συγκεκριμενα?

[Κωστα ενα εχω να πω: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!! ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ!! :)]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Εγώ πάλι έχω μια φυσική απέχθεια για τον καφέ... Μόνο με το ζόρι θα πιώ... Βέβαια δε ξέρω κατά πόσο θα το αντέξω αυτό καθ'ότι ο ύπνος προβλέπεται ελάχιστος...
Εάν ισχύει ότι στη ΣΣΑΣ σας ξυπνούνε 6 το πρωί, φαντάζομαι πως αρκεί να κοιμάσαι νωρίς το βράδυ, εφόσον αυτό είναι δυνατό. :)


Κοιτάξτε να ξεκουραστείτε λίγο τώρα. Και προσπαθήστε να μάθετε κάποια πράγματα για το πως να μαθαίνετε, γιατί είναι τελείως διαφορετικά τα πράγματα στο Πανεπιστήμιο. Αυτό το site ίσως σας βοηθήσει.

Και μην ανησυχείτε, τυχόν ανακοινώσεις που σας αφορούν θα τις αναρτούμε κι εδώ. :)
Φαίνεται ενδιαφέρον το site, πάντως φαντάζομαι ότι σχεδόν όλοι έχουμε εντοπίσει έναν τρόπο διαβάσματος που μας ευνοεί (όχι παπαγαλία, αναφέρομαι σε κανονική εμπέδωση γνώσεων).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Μια γνωστή μου παθολόγος μου έλεγε οτι η Ιατρικη ειναι τοσο ανταγωνιστικη σχολη που καλα θα κανω να εμπιστευομαι λιγα μονο ατομα που τα ξερω, γιατι ολοι ψευδονται ασυστολα για να σε βγαλουν οφ...οπως και οτι υπαρχει ενας ψιλορατσισμος προς τα παιδια που δεν προερχονται απο οικογενεια γιατρων...αλλα τι ισχυει τωρα οσον αφορα τα συγκεκριμενα?

Χμ. Με το 1ο συμφωνώ, να εμπιστεύεσαι λίγους και καλούς, υπάρχουν πολλοί καλοθελητές σε αυτή τη σχολή...
Τώρα για τον ρατσισμό απέναντι στα παιδιά που δεν είναι in-bred (που δεν έχουν γονείς/συγγενείς γιατρούς) δεν θα έλεγα πως ισχύει. Πλάκα πλάκα τώρα που το σκέφτομαι όλοι οι φίλοι μου από την ιατρική δεν προέρχονται από ιατρική οικόγενεια (όπως κι εγώ). Γενικά, οι in-bred κάνουν παρέα μεταξύ τους, αλλά οκ, δεν θα σε αντιμετωπίσουν και με ρατσισμό.


Φαίνεται ενδιαφέρον το site, πάντως φαντάζομαι ότι σχεδόν όλοι έχουμε εντοπίσει έναν τρόπο διαβάσματος που μας ευνοεί (όχι παπαγαλία, αναφέρομαι σε κανονική εμπέδωση γνώσεων).

Σίγουρα, αλλά και πάλι, είναι διαφορετικά τα πράγματα εδώ. Θα δεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Loukritia, Johanio, προέρχεστε απο οικογενειες γιατρων?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top