Σε ποια πόλη πιστεύετε ότι βρίσκεται το καλύτερο Τμήμα Ιατρικής;

internet_robber

Νεοφερμένος

Ο internet_robber αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος ξέρει ... όταν κάνεις αγροτικό παράληλα μπορείς να σπουδάζεις κάτι άλλο εκτός Ιατρικής ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Δεν ξερω αν ακολουθησα τη σωστη κατευθυνση, παντως ακολουθησα αυτη που μου αρεσει περισσοτερο.

Θυμηθηκα κατι σκηνικα στην Α' Λυκειου που οι μεν φιλολογοι με θεωρουσαν ασσο στα φιλολογικα και με παρακαλαγαν να παω Θεωρητικη, και οι δε μαθηματικοι με λεγαν τουβλο και οτι θα φαω τα μουτρα μου στη Θετικη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Δεν ξερω αν ακολουθησα τη σωστη κατευθυνση, παντως ακολουθησα αυτη που μου αρεσει περισσοτερο.

Θυμηθηκα κατι σκηνικα στην Α' Λυκειου που οι μεν φιλολογοι με θεωρουσαν ασσο στα φιλολογικα και με παρακαλαγαν να παω Θεωρητικη, και οι δε μαθηματικοι με λεγαν τουβλο και οτι θα φαω τα μουτρα μου στη Θετικη. :P

Υπάρχουν ακόμα τέτοιοι εκπαιδευτικοί; Θα έπρεπε να ντρέπονται και μόνο που λέγονται καθηγητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Υπάρχουν ακόμα τέτοιοι εκπαιδευτικοί; Θα έπρεπε να ντρέπονται και μόνο που λέγονται καθηγητές.

υπάρχουν...:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
οτι υπαρχουν ...υπαρχουν και παραυπαρχουν..!!!

αλλα τι να εκανε και ο κρις?? να πηγαινε καπου κια να διαβαζε ενα σωρο αερολογιες και φιλοσοφιες αναγκαστικα, χωρις να του αρεσουν?? εγω πιστευω πως σωστα εκανε και επελεξε τη θετικη..!:) αμα το θελει πραγματικα και υπαρχει θεληση ολα θα γινουν!!!

keep trying chris!! just don't give up!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

internet_robber

Νεοφερμένος

Ο internet_robber αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Δεν ξέρει κανείς ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
κατ΄αρχας το αγροτικο δεν διαρκει περισσοτερο απο 1 χρονο(σε ακραιες περιπτωσεις συνηθως ειναι 6 μηνες και επιπλεον δεν ειναι υποχρεωτικο μπορεις αμα θες να το κανεις εξαρταται απο το αν θες να δουλεψεις σε δημοσιο νοσοκομειο η οχι)οι ωρεσ ενασχολησης ως κοινοτικος γιατρος δεν θα σου επιτρεπουν να ασχολεισαι με αλλη σχολη και διαβασμα αλλα ειμαι σιγουρος οτι δεν υπαρχει κανονας που να το απαγορευει απλα δεν ευκολο οσον αφορα τον κοπο που πρεπει καποιος να καταβαλλει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Όταν κάνεις το αγροτικό έχεις ήδη τελειώσει τη σχολή. Οπότε, επιτρέπεται να είσαι φοιτητής σε άλλη . Δε νομίζω ότι θα μπορείς να την παρακολουθήσεις ενεργά γιατί συνήθως το αγροτικό γίνεται στην επαρχία αλλά δεν υπάρχει και χρόνος. Μπες εσύ σε άλλη σχολή και την παρακολουθείς μετά, στο χρόνο που θα περιμένεις για ειδικότητα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Το αγροτικο ειναι 6 μηνες.Μπορεις να εισαι και φοιτητης βεβαια σε αλλη σχολη,αφου εχεις ηδη τελειωσει την ιατρικη αλλα λογω του οτι θα πρεπει να μετακινεισαι πολλα χλιομετρα καθε μερα,ειναι καπως δυσκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

k@terin@ st@rsky

Νεοφερμένος

Η katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
μπορεί κάποιος να μου πει ποίες είναι οι δυσκολίες που υπάρχουν και γενικά τα πάντα σχετικά με το επάγγελμα αυτό ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
μπορεί κάποιος να μου πει ποίες είναι οι δυσκολίες που υπάρχουν και γενικά τα πάντα σχετικά με το επάγγελμα αυτό ?
Απ οτι ξερω,αν εισαι γυναικολογος και θες να εχεις δικο σου ιατρειο πρεπει να εισαι καλα δικτυομενος και να εχεις καλες δημοσιες σχεσεις.Να ξερεις να γλειφεις με λιγα λογια.
Τωρα οσον αφορα τη δουλεια στο νοσοκομειο,εφημεριες και ολα τα σχετικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

k@terin@ st@rsky

Νεοφερμένος

Η katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
κάποιος άλλος που ξέρει............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Απ οτι ξερω,αν εισαι γυναικολογος και θες να εχεις δικο σου ιατρειο πρεπει να εισαι καλα δικτυομενος και να εχεις καλες δημοσιες σχεσεις.Να ξερεις να γλειφεις με λιγα λογια.
Τωρα οσον αφορα τη δουλεια στο νοσοκομειο,εφημεριες και ολα τα σχετικα.


Αυτο ισχύει για όλες ανεξαιρέτως της ειδικότητες της ιατρικής, όχι μονο για τη γυναικολογία, εκτος και αν είσαι πολύ καλός στη δουλειά σου.
Ακομα, σοβαρό μειωνέκτημα της γυναικολογιας ειναι το πολυ πολυ πολυ ακανόνιστο ωράριο. Δεν μπορείς να κανονίσεις εκ των προτέρων ποτε θα γεννησει η ασθενης, μπορει να ναι οποιαδήποτε στιγμή. Γενικά το πρόβλημα του ωραρίου είναι μεγάλο στην ιατρική αλλα ειδικά σ αυτη την είδικότητα είναι ακόμα εντονότερο.
Επισης, έχει μεγάλη ευθυνη. Εαν υπάρχει κάποιο προβλημα με την εγκυμοσυνη και δεν το καταλαβεις εγκαιρα, φταις αποκλειστικά εσυ. Και πάλι, αυτο λίγο πολύ υπάρχει σε όλες σχεδόν τις ειδοκοτητες αλλά στη γυναικολογια είναι πιο μεγάλο.
Και προσωπικά το βρίσκω και λίγο ... αηδιαστικό. Αλλά γουστα είν αυτα, νταξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

k@terin@ st@rsky

Νεοφερμένος

Η katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
εγώ βασικά γιατρική θέλω να σπουδάσω αλλά επειδή διάβασα και τα άλλα θέματα λέτε είναι πάρα πολλά τα χρόνια σπουδών......καλά εγώ μπορώ να αντέξω τόσα χρόνια αλλά η οικογένειά μου δεν έχει την οικονομική δυνατότητα να με βοηθήσει με τής σπουδές. αλλά κι εγώ ποτέ δεν θα ζητούσα χρήματα από τους γονείς μου θέλω να τα καταφέρνω μόνη μου ...γιαυτό μπορείτε να μου πείτε αν ξέρετε για υποτροφίες η κάτι άλλο. το ξέρω θα μου πείτε ότι είναι πολύ νωρίς για να τα σκέφτομαι αυτα γιατί πάω 1 λυκείου αλλά θα ήθελα να ξέρω από τώρα.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Υποτροφίες; Στην Ελλάδα;
Το μόνο που γνωρίζω είναι για τις φοιτητικες εστιες...τιποτα παραπάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Nομιζω τον πρωτο χρονο τουλαχιστον οτι καλυπτουν καποια εξοδα απο του φοιτητες που μπηκαν πρωτοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Ναι, σωστα, υπάρχει και ένα επιδομα στέγασης, 1000 ευρώ ανά έτος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

k@terin@ st@rsky

Νεοφερμένος

Η katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
ε κάτι είναι κι αυτό............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Πρεπει να περασεις ομως απο τους πρωτους στην ιατρικη.Δεν ειναι κι ευκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Για το επιδομα στεγασης; Οχι, καμια σχεση.
Αν ενοικιαζει σπιτι και έχουν ΜΟ εισοδηματος κάτω απο 35-40 χιλιαδες (δε θυμαμαι ακριβως) το παιρνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top