Σε ποια πόλη πιστεύετε ότι βρίσκεται το καλύτερο Τμήμα Ιατρικής;

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Βασικα νομιζω οτι λεγονται αθλητιατροι και οχι αθλιατροι... Τεσπα, επειδη εχω διαβασει ορισμενα πραγματα, αυτη η ειδικοτητα δεν υπαρχει στη σχολη ιατρικης και απο οσο ξερω η ειδικοτητα που ταιριαζει περισσοτερο ειναι η ΦΥΣΙΚΗ ΙΑΤΡΙΚΗ ΚΑΙ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

Όμως σε αυτο το σημειο εχω μπερδευτει περοσσοτερο... Ποια ειδικοτητα επιλεγουν (Ορθοπεδικη ή Φυσ.Ιατρ.&.Αποκ. και αν θα βρω δουλεια εδω στο Ελλαδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Βασικα νομιζω οτι λεγονται αθλητιατροι και οχι αθλιατροι... Τεσπα, επειδη εχω διαβασει ορισμενα πραγματα, αυτη η ειδικοτητα δεν υπαρχει στη σχολη ιατρικης και απο οσο ξερω η ειδικοτητα που ταιριαζει περισσοτερο ειναι η ΦΥΣΙΚΗ ΙΑΤΡΙΚΗ ΚΑΙ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

Όμως σε αυτο το σημειο εχω μπερδευτει περοσσοτερο... Ποια ειδικοτητα επιλεγουν (Ορθοπεδικη ή Φυσ.Ιατρ.&.Αποκ. και αν θα βρω δουλεια εδω στο Ελλαδα

δίκιο έχεις βιασύνη:P.. βασικά είμαι της άποψης να μην φοβηθείς να βγεις στο εξωτερικό αν κάνεις αυτό που σου αρέσει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Νομιζω πως υπάρχει η ειδικότητα αθλίατρου, αλλα μπορείς να την κάνεις μονάχα στο εξωτερικό, δεν υπάρχει στην Ελλάδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
λάθος αλέκα υπάρχει ειδικότητα και στην ελλάδα αθλητίατρου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Ναι? Δεν το είχα υπ όψιν μου. Πριν καμια επταετια που έψαχνε ο ξαδερφος μου ν ακολουθησει αυτη την ειδικοτητα εμαθε αυτό που έγραψα παραπάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DN8

Νεοφερμένος

Ο DN8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
ειμαι μαθητης β λυκειου.σκεφτομαι αρκετα την ιατρικη αλλα με οσα διαβασα 1 στους 5 ειναι ευχαριστημενος,οποτε δεν μπορω να πω πωσ εχω ενθαρρυνθει ιδιαιτερα.αυτο που θελω να ρωτησω οσους εχουν περασει ειναι τι γραψατε στις πανελληνιες, τι βαθμο δυσκολιας εχουν τα μαθηματα στη σχολη και αν ολοι εκει ειναι διανοιες?οσον αφορα εμενα δεν ειμαι και αριστουχοςαλλα παω καλα σε χημεια και βιολογια ιδιαιτερα(γενικωσ ειμαι του 17)αν αποφασισω πωσ αυτο θελω πραγματικα θα το προσπαθησω οσο γινεται.εχω ελπιδες ή καλυτερα να συμβιβαστω με κατι αλλο(πραγμα το οποιο μισω και που το λεω,αλλα με οσα ακουσα...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
φιλε μου με 17 οι ελπιδες σου ειναι οσες να παρει η ελλαδα το μουντιαλ πολυ δυσκολο δεν γραφεις μονο χημεια βιολογια βεβαια ποτε δε ξερεις:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ειμαι μαθητης β λυκειου.σκεφτομαι αρκετα την ιατρικη αλλα με οσα διαβασα 1 στους 5 ειναι ευχαριστημενος,οποτε δεν μπορω να πω πωσ εχω ενθαρρυνθει ιδιαιτερα.αυτο που θελω να ρωτησω οσους εχουν περασει ειναι τι γραψατε στις πανελληνιες, τι βαθμο δυσκολιας εχουν τα μαθηματα στη σχολη και αν ολοι εκει ειναι διανοιες?οσον αφορα εμενα δεν ειμαι και αριστουχοςαλλα παω καλα σε χημεια και βιολογια ιδιαιτερα(γενικωσ ειμαι του 17)αν αποφασισω πωσ αυτο θελω πραγματικα θα το προσπαθησω οσο γινεται.εχω ελπιδες ή καλυτερα να συμβιβαστω με κατι αλλο(πραγμα το οποιο μισω και που το λεω,αλλα με οσα ακουσα...)

cool... η χημεία κατ κατά γενική ομολογία είναι πιο δύσκολη της β από την γ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
ειμαι μαθητης β λυκειου.σκεφτομαι αρκετα την ιατρικη αλλα με οσα διαβασα 1 στους 5 ειναι ευχαριστημενος,οποτε δεν μπορω να πω πωσ εχω ενθαρρυνθει ιδιαιτερα.αυτο που θελω να ρωτησω οσους εχουν περασει ειναι τι γραψατε στις πανελληνιες, τι βαθμο δυσκολιας εχουν τα μαθηματα στη σχολη και αν ολοι εκει ειναι διανοιες?οσον αφορα εμενα δεν ειμαι και αριστουχοςαλλα παω καλα σε χημεια και βιολογια ιδιαιτερα(γενικωσ ειμαι του 17)αν αποφασισω πωσ αυτο θελω πραγματικα θα το προσπαθησω οσο γινεται.εχω ελπιδες ή καλυτερα να συμβιβαστω με κατι αλλο(πραγμα το οποιο μισω και που το λεω,αλλα με οσα ακουσα...)

Μη συμβιβάζεσαι αμα το θες πραγματικά.
Η κατάσταση δεν είναι ρόδινη όντως, αλλά αμα ψάχνεσαι και κάνεις σωστές κινησεις τίποτα δεν είναι ανέφικτο.
Ενα 17 δε λέει τίποτα. Ισα ίσα που είναι άκρως υποκειμενικό,σε πολλες περιπτώσεις. Μη νομίζεις πως όσοι μπαίνουν ιατρική και γενικά σε όλες τις υψηλόβαθμες βγάζαν 20αρια και ήταν οι διανοιες. Καλό προγραμματισμό και διάβασμα θέλει στις πανελλήνιες και όλα είναι εφικτά.
Αν το θες πραγματικά, go for it!:no1:

φιλε μου με 17 οι ελπιδες σου ειναι οσες να παρει η ελλαδα το μουντιαλ πολυ δυσκολο δεν γραφεις μονο χημεια βιολογια βεβαια ποτε δε ξερεις:lol:

ανοησιες.................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
εγω επιμενω οτι δεν υπαρχει ελπιδα και δεν υπαρχουν περιπτωσεις τετοιων παιδιων που δε διαβαζαν εβγαζαν 13 τα προηγουμενα χρονια και ξαφνικα βγαλανε 19 και μπηκαν οπου ηθελαν να ειμαστε ρεαλιστες:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Εγω εβγαλα 16.6 περισυ στο μ.ο.
Γιατι; Γιατι εγραψα κατω απ'τη βαση στα γενικης, και 20 στα κατευθυνσης και μαθηματικα-φυσικη γενικης.

Πιστευεις πως ειμαι σε χειροτερη μοιρα οσον αφορα της πανελλαδικες σε σχεση με εναν που εβγαλε 19+;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω ειμαι το αντιθετο. 18,7 απολυτηριο Λυκειου, 16,6 βαθμος προσβασης πανελληνιων. :P Εγραψα 20αρια στα γενικης και μετρια στις πανελληνιες. Επισης στη Β' εβγαλα 17,3 γιατι εγραψα γυρω στο 13-14 κατευθυνση και 18-19 στα γενικης. Δεν εχει να κανει...

Αν δουλεψεις στα πανελλαδικως εξεταζομενα μαθηματα, δεν εχεις κενα σε στοιχειωδεις γνωσεις προηγουμενων ετων και δεν κανεις καμια βλακεια την ωρα που γραφεις, εισαι οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DN8

Νεοφερμένος

Ο DN8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
ενταξει, ηρεμα...δεν ειμαι και του 13,ουτε μου ηρθε ξαφνικα η ιδεα για την ιατρικη!ειμαι ρεαλιστης....ο καθενας ξερει τις δυνατοτητες του.συμφωνω πως ειναι θεμα κενων και δε πιστευω πως εχω προβλημα σε προηγουμενες και βασικες γνωσεις.απλως ο καθενας στην πορεια επιλεγει ποια μαθηματα τον ενδιαφερουν περισσοτερο και ποια οχι.τελοσπαντων απο του χρονου(δλδ γ') βλεπουμε...:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Εγω ειμαι το αντιθετο. 18,7 απολυτηριο Λυκειου, 16,6 βαθμος προσβασης πανελληνιων. :P Εγραψα 20αρια στα γενικης και μετρια στις πανελληνιες. Επισης στη Β' εβγαλα 17,3 γιατι εγραψα γυρω στο 13-14 κατευθυνση και 18-19 στα γενικης. Δεν εχει να κανει...

Αν δουλεψεις στα πανελλαδικως εξεταζομενα μαθηματα, δεν εχεις κενα σε στοιχειωδεις γνωσεις προηγουμενων ετων και δεν κανεις καμια βλακεια την ωρα που γραφεις, εισαι οκ.

πωπω..πολυ κριμα..

μηπως δεν ακολουθησες τη σωστη κατευθυνση;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
πωπω..πολυ κριμα..

μηπως δεν ακολουθησες τη σωστη κατευθυνση;;

μια χαρά τη σωστή κατεύθυνση ακουλούθησε... απλά όπως και εσύ θα διαπιστώσεις αργότερο δεν πάιρνονται εύκολα οι μεγάλοι βαθμοί(χρειάζεται και μια δόση τύχης):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
εγω επιμενω οτι δεν υπαρχει ελπιδα και δεν υπαρχουν περιπτωσεις τετοιων παιδιων που δε διαβαζαν εβγαζαν 13 τα προηγουμενα χρονια και ξαφνικα βγαλανε 19 και μπηκαν οπου ηθελαν να ειμαστε ρεαλιστες:lol:

Ελεος ρε φιλε δεν ξερεις τι δυνατοτητες εχει ο αλλος μη βγαζεις τοσο αβιαστα συμπερασματα, μπορει να μη γουσταρε τα θρησκευτικα και την ιστορια ξερω γω, σημαινει οτι ειναι του 13 οπως λες?
και ας ειμαστε ρεαλιστες (οπως ειπες κ εσυ) δεν ειναι και τοσο τραγικο να γραψει καλα καποιος, συστηματικο διαβασμα χρειαζεται ως επι τω πλειστω. απλως αν δεν εχει μαθει να διαβαζει σωστα μεχρι τη β δυσκολα θα το κανει στη γ. αλλα αυτο δε σημαινει πως δε μπορει.
δεν ειναι δυνατον να βγαλεις συμπερασμα για τον αλλο απο εναν αριθμο τι βλακειες ειναι αυτες?:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
μια χαρά τη σωστή κατεύθυνση ακουλούθησε... απλά όπως και εσύ θα διαπιστώσεις αργότερο δεν πάιρνονται εύκολα οι μεγάλοι βαθμοί(χρειάζεται και μια δόση τύχης):)


πως το ξερεις εσυ πως ακολουθησε τη σωστη κατευθυνση;;

χαχα ΗΔΗ ξερω πως χρειαζεται μια δοση τυχης για να γραψει κανεις καλα!!
αλλα οκ..για να ειμαστε ρεαλιστες.. αμα εχει διαβασει κανεις δεν παιζει και τοσο σημανβτικο ρολο η τυχη..ΑΛΛΑ δεν παυει βεβαια να παιζει..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
πως το ξερεις εσυ πως ακολουθησε τη σωστη κατευθυνση;;

χαχα ΗΔΗ ξερω πως χρειαζεται μια δοση τυχης για να γραψει κανεις καλα!!
αλλα οκ..για να ειμαστε ρεαλιστες.. αμα εχει διαβασει κανεις δεν παιζει και τοσο σημανβτικο ρολο η τυχη..ΑΛΛΑ δεν παυει βεβαια να παιζει..:)

Eντάξει το λέω αυτό γιατί με το χρήστο έχω μιλήσει αρκετές φορές και μου έχει πει πράγματα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
πως το ξερεις εσυ πως ακολουθησε τη σωστη κατευθυνση;;

χαχα ΗΔΗ ξερω πως χρειαζεται μια δοση τυχης για να γραψει κανεις καλα!!
αλλα οκ..για να ειμαστε ρεαλιστες.. αμα εχει διαβασει κανεις δεν παιζει και τοσο σημανβτικο ρολο η τυχη..ΑΛΛΑ δεν παυει βεβαια να παιζει..:)

Θετική ακολούθησε, μια χαρά ήταν η επιλογή.

Επίσης, όταν άτομα με ήδη υπάρχουσα εμπειρία στις Πανελλήνιες λένε πως υπάρχουν και άλλοι παράγοντες εκτός από το διάβασμα καλά θα κάνεις να τους ακούσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Θετική ακολούθησε, μια χαρά ήταν η επιλογή.

Επίσης, όταν άτομα με ήδη υπάρχουσα εμπειρία στις Πανελλήνιες λένε πως υπάρχουν και άλλοι παράγοντες εκτός από το διάβασμα καλά θα κάνεις να τους ακούσεις.

shadowfax, αν το εχεις παρατηρησει, μου απαντας σε ολα τα θεματα:D:D πλακα εχουμεε!:P:P

Αυτο ειπα και εγω αν διαβασες το μυνημα μου..συμφωνησα,δηλαδη, στο οτι παιζει η τυχη εναν α' ρολο για το αν θα γραψει κανεις καλα

Eντάξει το λέω αυτό γιατί με το χρήστο έχω μιλήσει αρκετές φορές και μου έχει πει πράγματα:)

οοκ τοτε iliaso!! :):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top