Ιατρική: Αξίζει να μπω εκεί; Θα τα βγάλω εύκολα πέρα;

christosxanthi

Δραστήριο μέλος

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Σ ευχαριστω πολυ κ εγω ελπιζω να ''σκισω'' στις πανελληνιες:) αλλα θα δουμε τι θα κανω...!!Οσον αφορα αυτο για την ''μεταναστευση'' εγω θα σπουδασω Γερμανια (ειναι πλεον σιγουροτατο) και δεν νομιζω πως θα γυρισω Ελλαδα για δολεια:P:P.Με βοηθησαν αυτα που ειπες αλλα και παλι ειναι μια πολυ δυσκολη αποφαση:(...Θα ηθελα να σε ρωτησω και κατι ακομα : ok με το πολυ διαβασμα και τον περιορισμενο ελευθερο χρονο αλλα εσυ πως αντεδρασες στην ανατομια,πτωματα και τετοια????Ανυσιχω δηλαδη μηπως δεν τα αντεχω τοσο οσο νομιζω:D:P
Για το μεταναστευση, το θεωρώ μετανάστευση όταν αναγκάζεσαι να το κάνεις παρά την θέληση σου για βιοποριστικούς λόγους.. Τεσπα, στην ανατομία τώρα. Στην Θεσσαλονίκη μπαίνουμε στο πτώμα 3ο εξάμηνο. Τωρα στο 2ο παίρνουμε οστά στο σπίτι ή πλαστικό σκελετό. Εδω δεν υπάρχει θέμα. Δεν είναι τίποτα , αλλα και το πτώμα απότι ακούω από μεγαλύτερους δεν είναι και τίποτα. Έχε χάσει την '' ανθρωπια'' του και το μελετας τελειως επιστημονικα... Το μόνο πρόβλημα είναι η μυρωδια της φορμόλης:P Σχεδόν όλοι αντέχουν. Και να μην αντεχεις στην αρχη, μετα θα συνηθισεις;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,887 μηνύματα.
Λογική μέσου Έλληνα μαθητή: Ενώ δεν μπορούν όλοι να σπουδάσουν γιατροί (γιατί δεν μπορεί μια κοινωνία να υπάρξει μόνο με γιατρούς), τελικά θα σπουδάσω γιατρός. :ropalo:

Τελικά όσοι δεν σπουδάζουν ιατρική, χάνουν κάτι από τις εν λόγω σπουδές; Μήπως να πάμε όλοι να σπουδάσουμε ιατρική παράλληλα με την καθημερινότητά μας; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,097 μηνύματα.
H ιατρικη με την κτηνιατρικη μοιάζουν αρκετά η ιατρικη με την βιολογία και την βιοτεχνολογίας δε μοιάζουν συνεπως πρεπει να διαχωρισεις την θέση σου ανάμεσα στις 2 ομάδες και στην συνέχεια να αποφασίσεις αν θα σου άρεσε να θεραπευεις ζώα η ανθρώπους

Εμάς η σχολη δεν έχει πτώματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Πήγαινε ιατρική, μόνο αν είσαι ιδιοφυΐα, αλλιώς θα δυσκολευτείς! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosxanthi

Δραστήριο μέλος

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Λογική μέσου Έλληνα μαθητή: Ενώ δεν μπορούν όλοι να σπουδάσουν γιατροί (γιατί δεν μπορεί μια κοινωνία να υπάρξει μόνο με γιατρούς), τελικά θα σπουδάσω γιατρός. :ropalo:

Τελικά όσοι δεν σπουδάζουν ιατρική, χάνουν κάτι από τις εν λόγω σπουδές; Μήπως να πάμε όλοι να σπουδάσουμε ιατρική παράλληλα με την καθημερινότητά μας; :hmm:

Πήγαινε ιατρική, μόνο αν είσαι ιδιοφυΐα, αλλιώς θα δυσκολευτείς! :(
1ο σχόλιο: προς τι η ειρωνεία και το κράξιμο;
2ο σχόλιο: προς τι η ειρωνεία ;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrMimi

Νεοφερμένος

Η DrMimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Ιατρική και ξερό ψωμί!!!Άμα το αγαπάς δεν θα το μετανιώσεις!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,887 μηνύματα.
Η ειρωνεία οφείλεται σε μια αδικαιολόγητη θεοποίηση της εν λόγω επιστήμης-επάγγελμα. Όσοι αναφέρονται σ' αυτήν την υπερτονίζουν ως το αποτέλεσμα: του φτασμένου μεγαλογιατρού και όχι ως το κίνητρο για μάθηση. Βέβαια αυτό είναι γενικό ..σε πολλούς τομείς της νεοελληνικής κοινωνίας ώρα Mega.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosxanthi

Δραστήριο μέλος

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Βασικά το κίνητρο για μάθηση υστερεί απέναντι στην ανθρώπινη προσφορά για την οποία ,άλλωστε επιλέγεις αυτό το επάγγελμα. Εγω προσωπικά νομίζω ότι παρέθεσα αρκετά αρνητικά .ομως για την εν λόγω σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Με τα 1000 Ιατρική!!!!1

Και γω είχα αρχικά παρόμοιες αμφιβολίες αλλά δεν το έχω μετανιώσει!!!!

Ιατρική και ξερό ψωμί!!!Άμα το αγαπάς δεν θα το μετανιώσεις!!!;)


Μη μας τους όρχεις τάραττε...Το παιδί ζήτησε συμβουλές και εσείς το μόνο που κάνετε είναι να προβάλλετε τη σχολή χωρίς να βοηθάτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Η δική μου συμβουλή. Να μην λες πως στοχεύεις ιατρική, αλλά να λες βιολογικό, έτσι ώστε αν δεν πιάσεις 19000 να μην θεωρείσαι αποτυχημένη, κι αν τα πιάσεις θα λες πως είναι παρόμοιες σχολές οπότε έκλινες προς την ιατρική. ;)

Αποδεδειγμένη συνταγή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,887 μηνύματα.
Αφού ρε solmyr στο διαταύτα αυτό θα του πουν. Όπως λένε ορισμένοι: μου αρέσει η τεχνολογία του management ξύλου αλλά τελικά θα δηλώσω ιατρική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ειμαι μαθητρια 3ης λυκειου θετικη κατευθυνση.Ενδιαφερομαι παρα πολυ για βιολογια,βιοτεχνολογια,κτηνιατρικη,ολα οσα εχουν να κανουν με βιολογια και ιατρικη δηλαδη:)Μονο για την ιατρικη δεν ειμαι και τοσο σιγουρη..μου αρεσει και την θεωρω μια πολυ ενδιαφερουσα επιστημη αλλα δεν μπορουν να γινουν ολοι γιατροι ετσι!?;)Η αληθεια ειναι πωσ φοβαμαι οτι εαν το αποφασισω και περασω ιατρικη και στη συνεχεια δω οτι δεν μπορω και δεν θελω να συνεχισω τις σπουδες εκει τι γινεται?Φοβαμαι μηπως η αποφαση μου να σπουδασω ιατρικη ειναι λαθος αλλα ταυτοχρονα δεν θελω και να το μετανιωσω που δεν θα το εχω προσπαθησει :(:eek:Εσεις τι λετε??:confused:

Κάτσε βρε πουλάκι μου, εσύ είπες ότι ενδιαφέρεσαι για τόσα πράγματα ΕΚΤΟΣ της ιατρικής, και τώρα θέλεις να δηλώσεις ιατρική? Υπάρχει πάντα και το 10% αν αλλάξεις γνώμη, αλλά γιατι να ζοριστείς να μπεις αν δεν ενδιαφέρεσαι πραγματικά? :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Κοίτα πως έχει το πράγμα.
Θα πας στην ιατρική μόνο και μόνο εάν είσαι σίγουρη ότι αν δεν κάνεις ιατρική θα' σαι δυστυχισμένη.
Είναι βάσανο, είναι μεγάλο βάσανο το' ναι γίνεις γιατρός, πόσο δε μάλλον το να γίνεις καλός γιατρός.
Αφήνεις πολλά πράγματα πίσω σ' όλη την πορεία αλλά και στο πανεπιστήμιο. Θα αναγκαστείς να γράψεις φίλους, βόλτες, ηρεμία κλπ κλπ. Θα μου πεις σε ποια σχολή δεν αναγκάζεσαι να το κάνεις αυτό; Όλες οι σχολές θέλουν θυσίες, αλλά η ιατρική έχει μια ιδιαιτερότητα. Την παντρεύεσαι. Άπαξ και μπεις στη σχολή τέλειωσες. Αυτό θα κάνεις μια ζωή. Μια ζωή θα τρέχεις, θα μαθαίνεις, θα υπάρχουν και αλλά, υποχρεώσεις. Για να μη μιλήσω για την κούραση που έχει μετά.
Αλλά κοίτα και την άλλη πλευρά.
Άμα το θέλεις δε θα σε νοιάξει τίποτα, ούτε η κούραση ούτε οι δυσκολίες ούτε τίποτα. Ακόμη και εγώ που είμαι στο 2ο έτος και πολλές φορές έχω αγανακτήσει με την ιατρική λέγοντας ότι είναι ασύλληπτα δύσκολο αυτό που πρέπει να κάνουμε, είναι άπειρες και ατέλειωτες οι γνώσεις που πρέπει να έχουμε, έχουνε έρθει φορές που νιώθω ευλογημένος που σπουδάζω ιατρική. Όταν πλέον ξέρω γιατί λέμε ότι το δεξί ημισφαίριο στέλνει πληροφορίες στο αριστερό μέρος του σώματος, όταν μπορώ να εξηγησω γιατί κάποιος που έχει parkison τρέμει ή γιατί όταν τρέχουμε μας πονάει ένα συγκεκριμένο σημείο στο δεξί τμήμα της κοιλιάς αισθάνομαι ωραία, αισθάνομαι βασικά ΥΠΕΡΟΧΑ που ξέρω να εξηγώ την ανθρώπινη ύπαρξη.
Στην ιατρική θα μάθεις γιατί υπάρχεις, πως υπάρχεις και αυτό είναι το σημείο που της προδίδει μια ανωτερότητα, όχι ανωτερότητα από άποψη κύρους και βλακείες, αλλά πες το από άποψη ικανοποίησης της ανθρώπινης περιέργειας.

Αν λοιπόν ξέρεις ότι αν δε γίνεις γιατρός θα' σαι δυστυχισμένη, τότε πήγαινε. Αλλιώς μη το σκέφτεσαι καν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Λογική μέσου Έλληνα μαθητή: Ενώ δεν μπορούν όλοι να σπουδάσουν γιατροί (γιατί δεν μπορεί μια κοινωνία να υπάρξει μόνο με γιατρούς), τελικά θα σπουδάσω γιατρός. :ropalo:

Θα σπουδάσει (ο οποιοσδήποτε) γιατρός, γιατί έχει τα κότσια να το κάνει, και γιατί ενδέχεται να το γουστάρει. Απλά τα πράγματα. Σε περίπτωση αναθεώρησης, υπάρχει το 10%, κι αυτό ισχύει για οποιαδήποτε σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,097 μηνύματα.
Όπως είδα πάνω παρουσιάζεται η ιατρικη ως την υπέρτατη επιστήμη

Όταν μπεις ιατρικη δε σημαίνει ότι θα διαβάζεις απο το πρωί μέχρι,το βράδυ, ούτε ότι θα θυσίασεις παρέες φίλους για το διάβασμα
Όπως όλες οι σχολες στην ιατρικη είτε θα κόβεις φλέβες απο το διάβασμα, είτε θα διαβάζεις μέτρια, είτε θα κολοβαρας ειναι προσωπικο θέμα αυτο. Γνώμη μου ειναι σε οποιαδήποτε σχολη γιατι δεν είναι εξαίρεση η ιατρικη να διαβάζει κανένας όσο του κάνει κέφι χωρίς να ζόριζεται.

Σχετικά με το επάγγελμα της ιατρικής
Και εδω μπορείς να δουλεύεις απο το πρωί μέχρι το βράδυ θυσιάζονται τα πάντα , είτε να κανείς κατι πιο απλό και να έχεις άπειρο ελεύθερο χρόνο και να έχεις μια καλή προσωπική ζωη.

Με την ιατρικη μπορείς να κανείς παρά πολλα οραγματα και σίγουρο ο οποιοσδήποτε μπορει να βρει κατι που του αρέσει.

Οι πάνω ακόμα και ο npb δίνουν περισσότερη αξία στην ιατρικη απο ότι της αξίζει με αποτέλεσμα να παρουσιάζεται στο κοινό του ischool σαν την πιο δύσκολη σχολη που υπάρχει. Κατα την γνώμη μου σχολες όπως το μαθηματικο και το φυσικό ειναι πολυ πιο δύσκολες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,887 μηνύματα.
Θα σπουδάσει (ο οποιοσδήποτε) γιατρός, γιατί έχει τα κότσια να το κάνει, και γιατί ενδέχεται να το γουστάρει. Απλά τα πράγματα. Σε περίπτωση αναθεώρησης, υπάρχει το 10%, κι αυτό ισχύει για οποιαδήποτε σχολή.

Mα δεν γίνεται να ενδέχετεαι όλοι να την γουστάρουν ως επιστήμη. Κάτι δεν πάει καλά εδώ. Υπάρχουν εκατοντάδες επιστήμες και φυσικά οι διαφορετικές ανθρώπινες προτιμήσεις. :) Με την ίδια λογική γιατί να μην ενδέχεται να γουστάρει την γεωπονική ως επιστήμη; :hmm:Ήξερε καμία επιστήμη ως προς την σημασιολογία της και το περιεχόμενό της, από την δευτεροβάθμια εκπαίδευση;

Πλέον λόγω της ταχύτατης ανάπτυξης των επιστημών, δεν έχει τόση σημασία η βασική επιστήμη που σπουδάζεις όσο σε ποιον κλάδο της επιστήμης έχεις ειδικευτεί. Είναι αδύνατο να παρακολουθείς όλες τις επιστήμες και τα επιστημονικά πεδία τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Με την ίδια λογική γιατί να μην ενδέχεται να γουστάρει την γεωπονική ως επιστήμη; :hmm:

Γιατί η γεωπονική έχει μικρή βάση ... :P ! Πόσο λαθος αυτό το σκεπτικό του να χαραμίζεται όνειρα και όνειρα για να πατε ιαιτρική μονο και μονο επειδή βγάλατε μεγάλο βαθμό πρόσβασης .. Εγώ απο το αρχικό ποστ καταλαβαίνω πως θες βιολογία και απλα ρωτάς για ιατρική , διότι είτε γονείς είτε φροντιστήριο σε παρατείνουν προς τα εκεί και ειμαι σίγουρος ! Εξάλλου όλοι γιατροί θα γίνουμε :hmm: ...


γιατί όταν τρέχουμε μας πονάει ένα συγκεκριμένο σημείο στο δεξί τμήμα της κοιλιάς

Δεν λες και σε εμένα γιατί πάντα το είχα απορία .. Ειδικά όταν έτρεχα εκείνα τα άτιμα τα χιλιόμετρα στην προετοιμασία της ομάδας? :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,887 μηνύματα.
Δεν γίνεται όμως όλοι να σπουδάσουν γιατροί. Η κάθε επιστήμη έχει τρομερά πεδία ειδίκευσης.. που ένας μαθητής Γ' Λυκείου δεν έχει καμία ιδέα όσο και αν θεωρεί ότι του αρέσει η y επιστήμη ή έχει ακούσει κάποια πράγματα από τον κοινωνικό του περίγυρο. Εξάλλου σε ένα Πανεπιστημιακό Τμήμα παρακολουθώντας ένα πρόγραμμα σπουδών και παίρνοντας πτυχίο κάποια στιγμή, στην ουσία έχεις πάρει μια μικρή ιδέα από την επιστήμη που μελέτησες μέσω διαφόρων εισαγωγικών μαθημάτων. Το κάθε εισαγωγικό μάθημα μαζί με κάποια άλλα, συνήθως αντιστοιχουν σε διαφορετικούς ερευνητικούς κλάδους της ίδια επιστήμης. Οπότε οι γονείς ή ο μαθητής ή το φροντιστήριο τι άποψη μπορούν να έχουν όταν τα δεδομένα πλέον αλλάζουν με ταχύτητες ίντερνετ, διότι ό,τι διδάσκεται κάποιος στην Ελλάδα, διδάσκεται σε όλον τον κόσμο. Η επιστήμη είναι ενιαία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,097 μηνύματα.
Μέσω ιδεοψυχαναγκασμού?
:P δε ξέρω

Διαβάζεις π.χ. απο το βιβλιο ψυχιατρικής για τους ιδεοψυχαναγκασμούς
π.χ. για την καθαριότητα, να πηγαίνεις πίσω να ελεγχεις την πόρτα αν ειναι κλειστει ακόμα και αν την έχεις ελεξει 10 φορές πριν, η να νομιζεις οτι εχεις αφησει το θερμοσύφωνα ή το ματι της κουζίνας ανοιχτό.
αυτό το έχουν παρα πολλοι το οποίο όμως μπορεί να ειναι φυσιολογικό γιατι λειτουργεί ως αμυνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Just myself

Νεοφερμένος

Η Just myself αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Κάτσε βρε πουλάκι μου, εσύ είπες ότι ενδιαφέρεσαι για τόσα πράγματα ΕΚΤΟΣ της ιατρικής, και τώρα θέλεις να δηλώσεις ιατρική? Υπάρχει πάντα και το 10% αν αλλάξεις γνώμη, αλλά γιατι να ζοριστείς να μπεις αν δεν ενδιαφέρεσαι πραγματικά? :/:
Εχεις δικιο οτι ετσι οπως εθεσα το θεμα φαινετε σαν να μην με ενδιαφερει η ιατρικη αλλα ολα τα υπολοιπα:redface:.Ισως το κανω επειδη εαν δεν πιασω τα μορια και δεν περασω ιατρικη θα απογοητευτω και γι αυτο δεν το λεω και τοσο ξεκαθαρα οτι δηλαδη ναι θελω να περασω ιατρικη..Η αληθεια ειναι οτι σαν επιστιμη-επαγγελμα το θεωρω πολυ ενδιαφερων και πολυ ωραιο και θα ηθελα πολυ να ασχοληθω με αυτο (παρ ολα αυτα θελω φυσικα να ακουσω και γνωμες αλλων που σπουδαζουν ιατρικη και ξερουν κατι παραπανω προφανως)..
Τωρα αν τελικα δεν περασω ιατρικη,τα επομενα που θα δηλωσω ειναι οπως ειπα βιολογια κτλ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top