ΙΕΚ λογιστικής - αξίζει;

Darkking

New member

Ο Darkking αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 11 μηνύματα.
καλησπερα στην ομαδα θα ηθελα να ρωτησω εαν αξιζει να πας σε ιεκ λογιστικης. μαθαινεις κατι ουσιαστικο?? το πτυχιο ειναι χρησιμο? και γενικα οτι ξερετε πανω σε αυτο θα με βοηθουσε πολυ.

γιαννης_00

Well-known member

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 579 μηνύματα.
καλησπερα στην ομαδα θα ηθελα να ρωτησω εαν αξιζει να πας σε ιεκ λογιστικης. μαθαινεις κατι ουσιαστικο?? το πτυχιο ειναι χρησιμο? και γενικα οτι ξερετε πανω σε αυτο θα με βοηθουσε πολυ.
Αν θες να γινεις λογιστης και δεν εχεις προσβαση σε πανεπιστημιο, εχεις και τα διπλασια χρηματα για διδακτρα πηγαινε σε κολλεγιο, Ειδα μια δικαστικη αποφαση που υποχρεωνει το οικονομικο επιμελητήριό να τους εγγραψει.Να χεις το κατι τι σου παραπανω να υπογραψεις πχ για μια ΑΕ.

Darkking

New member

Ο Darkking αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Αν θες να γινεις λογιστης και δεν εχεις προσβαση σε πανεπιστημιο, εχεις και τα διπλασια χρηματα για διδακτρα πηγαινε σε κολλεγιο, Ειδα μια δικαστικη αποφαση που υποχρεωνει το οικονομικο επιμελητήριό να τους εγγραψει.Να χεις το κατι τι σου παραπανω να υπογραψεις πχ για μια ΑΕ.
Η αληθεια ειναι οτι δεν το ειχα σκεφτει για κολεγιο.Μηπως εχεις κατι συγκεκριμενο να προτεινεις??

γιαννης_00

Well-known member

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 579 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι οτι δεν το ειχα σκεφτει για κολεγιο.Μηπως εχεις κατι συγκεκριμενο να προτεινεις??
Sorry δεν εχω ιδεα απο κολλεγια. Ψαξτο ομως αν του αναγνωριζουν επαγγελματικα δικαιωματα πανεπιστημιου. Επαγγελματικα ετσι? οχι ακαδημαικα.

Τελευταία επεξεργασία:

Drglitterstar

Active member

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα) . Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Oχι δεν αξίζει καλύτερα κολλέγιο ή ελληνικό ανοικτό Πανεπιστήμιο

Τα κολλέγια συνήθως είναι γύρω στα 500€/μηνα ανάλογα σε ποιο πας.

Το ελληνικό ανοικτό πανεπιστήμιο νομίζω δεν έχει λογιστική αλλά έχει διοίκηση επιχειρήσεων και είναι πιο οικονομικο από το κολλέγιο

γιαννης_00

Well-known member

Το ελληνικό ανοικτό πανεπιστήμιο νομίζω δεν έχει λογιστική αλλά έχει διοίκηση επιχειρήσεων και είναι πιο οικονομικο από το κολλέγιο
Ωπ ναι το ξεχασα το ΕΑΠ . ΔΕΟ ΕΑΠ με 1500 το χρονο χ 4 χρονια =6000 πλήρη δικαιωματα πανεπιστημιου και μετα μεταπτυχιακο στην λογιστικη σε συμβατικο πανεπιστημιο. Το εαπ δεν δινει αναβολη στρατευσης και ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη ομως.

Grand Duchess T.

Active member

Η Grand Duchess T. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Λογιστική πιάνεις με πολύ χαμηλά μόρια από τα πρώην ΤΕΙ. Πιστεύω αξίζει να δώσεις πανελλήνιες

Darkking

New member

το εψαξα για το ανοικτο πανεπιστημιο ακουγεται ενδιαφερον και φθηνο απο οτι ειδα.Ισως ειναι η καλυτερη επιλογη.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Λογιστική πιάνεις με πολύ χαμηλά μόρια από τα πρώην ΤΕΙ. Πιστεύω αξίζει να δώσεις πανελλήνιες
Ναι το προβλημα μου ειναι οτι ειμαι ανθρωπιστικων και δεν ξερω γιατι αλλα μου ηρθε το ενδιαφερον να ασχοληθω με την λογιστικη επειτα απο μια συζητηση με εναν φιλο μου

γιαννης_00

Well-known member

το εψαξα για το ανοικτο πανεπιστημιο ακουγεται ενδιαφερον και φθηνο απο οτι ειδα.Ισως ειναι η καλυτερη επιλογη.
Σιγουρα ειναι και τα δυο και πιο δυνατο. Το εαπ ειναι ομως πολυ δυσκολοτερο απο το κολλεγιο και δυσκολοτερο απο το συμβατικο πανεπιστημιο.
Γιατι?
Δεν εχεις την καθημερινη παραδοση ( αυτο βολεύεται με φροντιστηριο + 500€ το χρονο)
Εχεις μια σοβαρη εργασια καθε 15 μερες.
Διδασκει η αφροκρεμα των καθηγητων των συμβατικων πανεπιστημιων και δεν συμβιβάζετε με ευκολα θεματα.

Ναι το προβλημα μου ειναι οτι ειμαι ανθρωπιστικων και δεν ξερω γιατι αλλα μου ηρθε το ενδιαφερον να ασχοληθω με την λογιστικη επειτα απο μια συζητηση με εναν φιλο μου
Πω πω, σαλτο μορταλε.
Απο το πεταγμα του κόνδορα στο κελι 33?
Γι αυτο ειναι οι φιλοι για να σου δειχνουν τον δρομο εποπ.

Τελευταία επεξεργασία:

Darkking

New member

Σιγουρα ειναι και τα δυο και πιο δυνατο. Το εαπ ειναι ομως πολυ δυσκολοτερο απο το κολλεγιο και δυσκολοτερο απο το συμβατικο πανεπιστημιο.
Γιατι?
Δεν εχεις την καθημερινη παραδοση ( αυτο βολεύεται με φροντιστηριο + 500€ το χρονο)
Εχεις μια σοβαρη εργασια καθε 15 μερες.
Διδασκει η αφροκρεμα των καθηγητων των συμβατικων πανεπιστημιων και δεν συμβιβάζετε με ευκολα θεματα.

Πω πω, σαλτο μορταλε.
Απο το πεταγμα του κόνδορα στο κελι 33?
Γι αυτο ειναι οι φιλοι για να σου δειχνουν τον δρομο εποπ.
κατα τη γνωμη σου ομως θα με συμβουλευες να παω στο εαπ???

γιαννης_00

Well-known member

κατα τη γνωμη σου ομως θα με συμβουλευες να παω στο εαπ???
Η ηλικια σου ειναι για συμβατικο.
Αφου ομως δεν εχεις την δυνατοτητα εισαγωγης ,τοτε ΕΑΠ σε συγκριση με κολλεγια και ΙΕΚ.
Νομιζω ειπες οτι εισαι σε κλασσικες σπουδες, οποτε ξερεις τα κολπα θα σου ειναι ευκολοτερη η προσαρμογη.
Η ΔΕΟ εαπ οπως άλλωστε και καθε ΔΕΟ συμβατικου εχει και πολλα θεωρητικα οποτε νο προβλεμ για σενα

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια