ΙΕΚ & Κολλέγια: Ποια η γνώμη σας;

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Μιχάλη,και με το φροντιστήριο αγοράζεις μια θέση στο εκάστοτε πανεπιστήμιο!Αυτή που λένε ότι τα κολλέγια είναι για τα πλουσιόπαιδα προφανώς δεν έχουν ακούσει ούτε διαβάσει βιογραφικά παιδιών από κολλέγια με Lower,Proficiency,κτλπ!μεταπτυχιακά στο εξωτερικό και κλείνονται μόνο στην Μικρή Ελλαδίτσα μας!

Όταν όλοι κάνουν φροντιστήρια τότε δεν εξαγοράζεται και τόσο εύκολα.Και πριν μπεις σε ένα πανεπιστήμιο αξιολογείσαι και σε έξι μαθήματα.Προφανώς και όλα μα όλα τα κολλεγιόπαιδα μπορεί να μην είναι πάμπλουτα αλλά πληρώνουν και μπαίνουν έτσι.Μη το ψάχνεις,εγώ είμαι κατά και των ιδιωτικών πανεπιστημίων όπου δεν μετράει τίποτα εκτός από τα λεφτά του καθενός.Και αυτός με το ίδιο πτυχίο βγαίνει,το ίδιο αναγνωρίζεται αλλά η είσοδος του στο πανεπιστήμιο εμένα με ξινίζει.Ε όπως και να το κάνουμε,άλλο να μπαίνεις με εξετάσεις ή υποτροφία και άλλο μόνο με τα χρήματα.Εγώ δε το θεωρώ σωστό.Αν εσύ το θεωρείς σωστό,μαγκιά σου και τελειώνει εδώ το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Ότι τώρα πρέπει να θαμπωθούμε με βιογραφικό που έχει μέσα lower πρώτη φορά το ακούω. Είναι και δυσκολό πτυχίο .Σε ολή την ελλάδα άντε να έχουν καμιά δεκαριά. Καλά για proficiensy δεν το συζητώ καν. Μόνο ο τσακ νόρις έχει.
χαχα ελιωσα... και γω αυτο εγραψα παραπανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

K.Sweden

Νεοφερμένος

Ο K.Sweden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
φέτος η ενισχυτική υπήρξε με βεβαίωση απο το υπουργείο παιδείας ασχέτως που μερικοί δεν το γνωρίζουν!τους ανάγκασε το κράτος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
1)Βλέπεις φαντάσματα ποιος υποβάθμισε τώρα το εκάστοτε πανεπιστήμιο:hmm:2)Αν πας εξω στην Αγγλία ρώτα την γνώμη τους για την παιδεία μας!Τότε πως είναι δυνατόν να υπάρχει μόνο στην Ελλάδα ο θεσμός των φροντιστηρίων για πανελλήνιες οι περισσότεροι πιστεύετε ότι το φροντ σας βαζει νομικη και τετοια!

Να τους ρωτήσουμε λοιπόν.

Ξέρεις πόσοι απόφοιτοι Ελληνικών Πανεπιστημίων διδάσκουν σε μεγάλα Πανεπιστήμια του εξωτερικού;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
ελπιζω ο τσακ νορις να ξερει πώς γραφεται . . .:P
Έχεις δίκιο. Ισώς και να το πήρε όμως στα 15 του με Α. :mad::mad::mad:. Εσύ; Που είσαι τόσο καλή στην ορθογραφία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
δεν θα κανω συζητηση μαζι σου γιατι προφανως δεν ΘΕΣ να κανεις συζητηση...πως γινεται ενα λυκειοπαιδο να ειναι καθετο και απολυτο σε ζητηματα παιδειας?απορω και θλιβομαι...οσο για την παρομοιωση μου θυμιζουν τουλαχιστον λογια παππου...

Είμαι ενάντια στην εισαγωγή σε πανεπιστήμια μόνο με τα χρήματα.Χωρίς αξιολόγηση,χωρίς τίποτα.
Εσύ χαλάς τη συζήτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
φέτος η ενισχυτική υπήρξε με βεβαίωση απο το υπουργείο παιδείας ασχέτως που μερικοί δεν το γνωρίζουν!τους ανάγκασε το κράτος!

Μπορώ να έχω τη εγκύγκλιο;

Δείξε μου την εγκύκλιο. Ας μιλάμε με πειστήρια στο εξής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Εμένα με εκνευρίζει πολύ αυτή η ταμπελίτσα Ο Πλούσιος πάει σε κολλέγιο!Α η πρώτη των πρώτων πληροφοριακά στο λέω προτίμησε να πάει έξω σε κολλέγιο της Γερμανίας!
Άλλη μια κοπελίτσα(που εντάξει ήταν έξυπνη) του ιδιωτικού με ιδιαίτερα από το γυμνάσιο. Στα λόγια μού έρχεσαι. Η πλούσια θα πάει σε κολλέγιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

K.Sweden

Νεοφερμένος

Ο K.Sweden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Dogie δεν διαφωνώ ότι υπάρχουν και άνθρωποι που έχουν βγει από Πάντειο,ΕΚΠΑ,ΑΣΟΟΕ ΚΤΛ.Αυτό που θέλω να πω είναι ότι κάτσε και μετρα πόσοι από ξένα πανεπιστήμια διδάσκουν στον εκάστοτε ελληνικό πανεπιστήμιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Ακόμα περιμένω να μου στείλεις την εγκύκλιο με την υποχρεωτική επαναφορά της ενισχυτικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

K.Sweden

Νεοφερμένος

Ο K.Sweden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Dogie εγκύκλιο δεν ξέρω αλλά το είχαν πεί και στην τηλεόραση αρχές οκτώμβρη βγαίναν οι καθηγητές και παραπονιόνταν γιατί το κράτος τους αναγκάζει να κάνουν ενισχυτική χωρίς λεφτά παραπάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρή claire

Νεοφερμένος

Η μαρή claire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
μαρή claire Κανένας δεν είναι απόλυτος και κάθετος σε ζητήματα παιδείας. Αμφιβάλεις όμως ότι υπάρχουν κολλέγιο που δίνουν πτυχία αβέρτα; Εγώ όχι.
Υπάρχουν και καλά κολλέγια, δε διαφωνώ σε αυτό.



Ωραία και μετά; Δε μου εξηγείς πως εξαγοράζεται η θέση στο ΑΕΙ.

Ειρηνη μου δεν δεχομαι απο λυκειοπαιδα που δεν εχουν μπει καν στο ακαδημαικο συστημα να μιλανε για "σκατα" και "σοκολατες"...αυτες οι ιδεες προφανως δεν ειναι δικες τους αλλα τις παπαγαλιζουν απο ανθρωπους μεγαλυτερης ηλικιας που εζησαν σε μια αλλη πραγματικοτητα..συμφωνω απολυτα στο οτι υπαρχουν και κολλεγια που δεν πληρουν τις προυποθεσεις αλλα ας μην τα ισοπεδωνουμε ολα,αλλωστε οσοι διαβαζουν το φορουμ θελω να μαθουν με ποια κριτηρια να επιλεξουν το καλυτερο κολλεγιο αρα ας τους πουμε ο,τι ξερουμε και ας μην τους κοβουμε τα φτερα με μικροπρεπειες!

Οσο για το πως εξαγοραζομαι θεσεις στο ΑΕΙ η αποψη μου ειναι για οσους λενε "ειναι αδικο που εγω ελιωσα στο διαβασμα και περασα ενω ο πλουσιος θα παει να γραφτει κατευθειαν εκει που θελει" ειναι οτι αδικο επισης ειναι που μαθητες χωρις οικονομικη δυνατοτητα να πληρωσουν φροντιστηρια δεν εχουν το αντιστοιχο αποτελεσμα με καποιον που μπορεσε να "προσλαβει" τους καλυτερους καθηγητες σπιτι του και να του κανουν ιδιαιτερα...αδικο επισης ειναι που ο τυπος που καθοταν πισω μου οταν γραφαμε εκθεση μου ειπε οτι ηξερε το θεμα της εκθεσης το προηγουμενο βραδυ...η αδικια ειναι ενας φαυλος κυκλοςκαι ενω δεν ειμαι υπερ των κολλεγιων ετσι οπως ειναι τουλαχιστον σημερα στην χωρα μας ειμαι υπερ μιας πιο αξιοκρατικης "εισοδου" στην σχολη που επιθυμουμε...να επιλεγουμε κατευθειαν το αντικειμενο που θελουμε και να εξεταζομαστε πανω σε αυτο ετσι κ αλλιως δωρεαν παιδεια δεν υπαρχει ας μην κοροιδευομαστε

Έχεις δίκιο. Ισώς και να το πήρε όμως στα 15 του με Α. :mad::mad::mad:. Εσύ; Που είσαι τόσο καλή στην ορθογραφία.

:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Dogie εγκύκλιο δεν ξέρω αλλά το είχαν πεί και στην τηλεόραση αρχές οκτώμβρη βγαίναν οι καθηγητές και παραπονιόνταν γιατί το κράτος τους αναγκάζει να κάνουν ενισχυτική χωρίς λεφτά παραπάνω

Αυτό δε μου λέει τίποτα δυστυχώς. Ακόμα ένα σαθρό επιχείρημα σου μόλις προστέθηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

K.Sweden

Νεοφερμένος

Ο K.Sweden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Ακόμη και να ήταν πλούσια γιατί να μην προτιμούσε το εκπα,παντειο κτλπ αφου περνάει άνετα?

Αυτό δε μου λέει τίποτα δυστυχώς. Ακόμα ένα σαθρό επιχείρημα σου μόλις προστέθηκε.

Και εμένα δεν μου λένε τίποτα οι απόψεις σου για τα κολλέγια!Δεν λέω υπάρχουν κολλέγια που είναι απατεώνες αλλά υπάρχουν και αξιότιμα με κύρος που μπορούν να σε βοηθήσουν μην τα ισοπεδόνουμε όλα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Ακόμη και να ήταν πλούσια γιατί να μην προτιμούσε το εκπα,παντειο κτλπ αφου περνάει άνετα?
Γιατί θέλει η πλουσιομαμά να λέει στην γειτονειά <εμένα η κόρη μου σπουδάζει στο εξωτερικο> και να πουλάει μούρη.:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Οσο για το πως εξαγοραζομαι θεσεις στο ΑΕΙ η αποψη μου ειναι για οσους λενε "ειναι αδικο που εγω ελιωσα στο διαβασμα και περασα ενω ο πλουσιος θα παει να γραφτει κατευθειαν εκει που θελει" ειναι οτι αδικο επισης ειναι που μαθητες χωρις οικονομικη δυνατοτητα να πληρωσουν φροντιστηρια δεν εχουν το αντιστοιχο αποτελεσμα με καποιον που μπορεσε να "προσλαβει" τους καλυτερους καθηγητες σπιτι του και να του κανουν ιδιαιτερα...αδικο επισης ειναι που ο τυπος που καθοταν πισω μου οταν γραφαμε εκθεση μου ειπε οτι ηξερε το θεμα της εκθεσης το προηγουμενο βραδυ...η αδικια ειναι ενας φαυλος κυκλοςκαι ενω δεν ειμαι υπερ των κολλεγιων ετσι οπως ειναι τουλαχιστον σημερα στην χωρα μας ειμαι υπερ μιας πιο αξιοκρατικης "εισοδου" στην σχολη που επιθυμουμε...να επιλεγουμε κατευθειαν το αντικειμενο που θελουμε και να εξεταζομαστε πανω σε αυτο ετσι κ αλλιως δωρεαν παιδεια δεν υπαρχει ας μην κοροιδευομαστε

Ωραία, ζητάμε λοιπόν ολοκληρωτική αναμόρφωση του ελληνικού εκπαιδευτικού συστήματος. Δε διαφωνούμε κάπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
1)Ειρηνη μου δεν δεχομαι απο λυκειοπαιδα που δεν εχουν μπει καν στο ακαδημαικο συστημα να μιλανε για "σκατα" και "σοκολατες"...2)αυτες οι ιδεες προφανως δεν ειναι δικες τους αλλα τις παπαγαλιζουν απο ανθρωπους μεγαλυτερης ηλικιας που εζησαν σε μια αλλη πραγματικοτητα..συμφωνω απολυτα στο οτι υπαρχουν και κολλεγια που δεν πληρουν τις προυποθεσεις αλλα ας μην τα ισοπεδωνουμε ολα,αλλωστε οσοι διαβαζουν το φορουμ θελω να μαθουν με ποια κριτηρια να επιλεξουν το καλυτερο κολλεγιο αρα ας τους πουμε ο,τι ξερουμε και ας μην τους κοβουμε τα φτερα με μικροπρεπειες!

3)Οσο για το πως εξαγοραζομαι θεσεις στο ΑΕΙ η αποψη μου ειναι για οσους λενε "ειναι αδικο που εγω ελιωσα στο διαβασμα και περασα ενω ο πλουσιος θα παει να γραφτει κατευθειαν εκει που θελει" ειναι οτι αδικο επισης ειναι που μαθητες χωρις οικονομικη δυνατοτητα να πληρωσουν φροντιστηρια δεν εχουν το αντιστοιχο αποτελεσμα με καποιον που μπορεσε να "προσλαβει" τους καλυτερους καθηγητες σπιτι του και να του κανουν ιδιαιτερα...αδικο επισης ειναι που ο τυπος που καθοταν πισω μου οταν γραφαμε εκθεση μου ειπε οτι ηξερε το θεμα της εκθεσης το προηγουμενο βραδυ...η αδικια ειναι ενας φαυλος κυκλοςκαι ενω δεν ειμαι υπερ των κολλεγιων ετσι οπως ειναι τουλαχιστον σημερα στην χωρα μας ειμαι υπερ μιας πιο αξιοκρατικης "εισοδου" στην σχολη που επιθυμουμε...να επιλεγουμε κατευθειαν το αντικειμενο που θελουμε και να εξεταζομαστε πανω σε αυτο ετσι κ αλλιως δωρεαν παιδεια δεν υπαρχει ας μην κοροιδευομαστε



:D:D:D

1)Αφού δεν ήσουν ποτέ βουλευτής ή υπουργός απαγορεύεται να μιλάς για την πολιτική.Αφού δεν τέλειωσες ποτέ το γεωπονικό απαγορεύεται να πεις ''αυτή η ντομάτα είναι άγουρη''.Αφού δεν είσαι ποδοσφαιριστής απαγορεύεται να κρίνεις ένα σουτ ενός ποδοσφαιριστή.Αφού δεν είσαι δικαστής απαγορεύεται να πεις ''αυτός πρέπει να μπει φυλακή''.Ελπίζω να κατάλαβες τι θέλω να πω.

2)Τέλειωσες και αστρολογία;

3)Συμφωνούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

K.Sweden

Νεοφερμένος

Ο K.Sweden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Dogie δεν ξέρω αν ισχύει το παρακάτω παράθεμα https://museduc.gr/el/δευτεροβαθμια/ενισχυτική-διδασκαλία
αλλα θυμαμαι ξεκαθαρα που βγαιναν στις τηλεορασεις και φωναζανε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Και αυτός με το ίδιο πτυχίο βγαίνει,το ίδιο αναγνωρίζεται αλλά η είσοδος του στο πανεπιστήμιο εμένα με ξινίζει.Ε όπως και να το κάνουμε,άλλο να μπαίνεις με εξετάσεις ή υποτροφία και άλλο μόνο με τα χρήματα.Εγώ δε το θεωρώ σωστό.Αν εσύ το θεωρείς σωστό,μαγκιά σου και τελειώνει εδώ το θέμα.

Τώρα συγνώμη που θα το πω ρε φιλαράκο,αλλά χέστηκε η φοράδα Stallone που σου ξινίζει!:P

Σ'όλο τον κόσμο αυτό γίνεται,τι να κάνουμε δηλαδή σταυροφορία κατά της αναξιοκρατίας;!Εδώ σε M.I.T.,Stanford και σε άλλα τέτοια πανεπιστήμια που στο άκουσμα τους καυλώνετε όλοι εδώ μέσα μπαίνουν σε ποσοστά 5%-10% οι γιοί,τα ανίψια και τα εξώγαμα των χορηγών και των μεγαλοβιομηχάνων της περιοχής!

Σωστό και λάθος δεν υπάρχει,ο καθένας ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΥΘΥΝΗ διαλέγει το δρόμο που θα ακολουθήσει...αν εσύ διάλεξες το "δύσκολο" δρόμο μαγκιά σου και μπορεί και να ανταμειφθείς γι'αυτό!Αλλά μην έχεις την απαίτηση ούτε μπράβο να ακούσεις από κανέναν ούτε να πάρεις κάνα παράσημο!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,411 μηνύματα.
Ακόμη και να ήταν πλούσια γιατί να μην προτιμούσε το εκπα,παντειο κτλπ αφου περνάει άνετα?

Υποτροφία πήρε η κοπέλα, δεν πληρώνει τίποτα εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top