ΙΕΚ & Κολλέγια: Ποια η γνώμη σας;

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Σαν να ειναι κολλεγιο φαντασμα δηλαδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,419 μηνύματα.
Κάνεις λάθος. Είχα πάει σε κολλέγιο για να γραφτώ και τελικά αποφάσισα να μην πάω γιατί αποδείχτηκε μούφα παρά τις υποσχέσεις του ιδιοκτήτη.
Όταν λοιπόν ζήτησα να δω το πτυχίο που θα πάρω μου έδειξαν ένα πτυχίο του Πανεπιστημίου της Αγγλίας που συνεργάζεται το κολλέγιο και το πτυχίου που δίνει το κολλέγιο, το οποίο έρχεται από Αγγλία.

Μπορεί να ήταν ίδια στην όψη έγραφε όμως και κάτι ακόμα

«studied in XXXXXX College»


Επομένως, αυτό που υποστηρίζεις δεν υφίσταται. Φαίνεται αν έχεις σπουδάσει έξω ή στην χώρα σου.


Εστω οτι ισχύει, παρακολουθείς ακριβώς το ίδιο πρόγραμμα σπουδών μ' αυτό της Αγγλίας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρή claire

Νεοφερμένος

Η μαρή claire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Παιδια ας μην τα ισοπεδωνουμε ολα!Υπαρχουν παιδια που δεν καταφεραν να πιασουν τα 18.000 μορια που απαιτουσε η σχολη που ηθελαν και αποφασισαν εφ'οσον μπορουσαν να ακολουθησουν την ιδιωτικη εκπαιδευση και παιδια που με 10.000 μορια μπηκαν σε ενα Τ.Ε.Ι και επαναπαυτηκαν γιατι στην ουσια το μονο που ηθελαν ηταν να πανε 4 χρονια να περασουν καλα καπου. Δηλαδη σε αυτήν την περιπτωση πρεπει να σεβομαι περισσοτερο τον φοιτητη που περασε με πανελληνιες απο το "κολλεγιοπαιδο" που διαλεξε την αλλη λυση? Το θεμα ειναι πως ΟΣΟΙ ειναι πραγματικα προσηλωμενοι στον στοχο τους και ειναι εργατικοι δεν θα εχουν κανενα προβλημα στον εξω ανταγωνισμο (με την προυποθεση οτι τα επαγγελματικα τους δικαιωματα αναφνωριζονται). Εγω περασα στη σχολη που ηθελα και η φιλη μου, που επιθυμουσε την ιδια σχολη, πηγε σε Ι.Ε.Κ. στον αντιστοιχο τομεα.Εχοντας ολοκληρωσει τισ σπουδες της εκει σε μια 2ετια (και ενω εγω πονοκεφαλιαζω με κατι συγγραματα ΝΑ που πρεπει να διαβασω σε καθε εξεταστικη) μου εφερε 2 πακους φωτοτυπιες και μου ειπε οτι αυτη ηταν ολη κι ολη η υλη των συνολικων σπουδων της στο Ι.Ε.Κ :eek::eek::eek: .Για εμενα που σπουδαζω ακριβως το ιδιο αντικειμενο αυτοι οι 2 πακοι χρειαζονατι για να περασω 2 μαθηματα, οχι για να παρω ΠΤΥΧΙΟ. Παραδεχτηκε και η ιδια οτι ηταν απογοητευμενη απο τα οσα ειδε, οτι δεν εμαθε οσα θα ηθελε κλπ. Τα Ι.Ε.Κ δεν ξερω κατα ποσο σου δινουν τα απαραιτητα εφοδια για την μετεπειτα καριερα σου, ασε που πολλοι πεφτουν στην παγιδα και τελικα συνειδητοποιουν οτι βγηκαν π.χ βοηθος του αρχιβοηθου του μικροβιολογου (ενω στην αρχη τους ειχε πλασαριστει κατι αλλο) Οσο για τα κολλεγια πρεπει οπωσδηποτε ο υποψηφιος σπυδαστης να κανει μεγαλη ερευνα πριν αποφασισει (τι τον συμφερει, τι αναγνωριζεται, απο που ερχεται το πτυχιο, ποια ειναι τα δικαιωματα του κλπ) Παντως συγγνωμη αλλα σε καμια περιπτωση δεν θα υποτιμησω εναν συναδελφο που σπουδασε σε κολλεγιο μονο και μονο επειδη στις πανελληνιες ειχε μια κακη μερα (ακομα και κακη χρονια) και δεν περασε στην ιδια σχολη που περασα εγω. Αυτη η ελληνικη μιζερια πρεπει να σταματησει. Οσο για τα διδακτρα, ξερω πως ειναι υψηλα οπως υψηλα ειναι και τα διδακτρα των φροντιστηριων που σε προετοιμαζουν για το γυμνασιο και το λυκειο. Οπως λενε καποιοι εδω μεσα "αυτοι τα πληρωνουν τα πτυχια τους" θα και εγω "ενω εσυ ρε αινσταιν μπηκες με την αξια σου στη σχολη επειδη ο μπαμπακας σου ειχε 1.000 ευρω να ακουμπαει καθε μηνα στα ιδιαιτερα και τα φροντηστηρια"!Το ιδιο που λεει ο αινσταιν θα πει και ο μαθητης που οι γονεις του δεν ειχαν να πληρωσουν φροντιστηρια σε ολο το λυκειο "και εσυ αγορασες την θεση σου στο πανεπιστημιο".Ας μην τρωγωμαστε μεταξυ μας, η αδικια υπαρχει παντου, και οι πανελληνιες ειναι ο,τι πιο αισχρο εχει να δειξει αυτη η χωρα, κοβει τα φτερα σε νεους ανθρωπους και πρεπει επιτελους να βρεθει ενας αλλος τροπος εξετασης/αξιολογησης. Την αδικια να πολεμησετε οχι τα "κολλεγιοπαιδα"!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

K.Sweden

Νεοφερμένος

Ο K.Sweden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Chaos το CITY UNITY COLLEGE ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,419 μηνύματα.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Τα Ι.Ε.Κ. δεν χορηγούν πτυχίο, δίνουν ΚΑΤΑΡΤΙΣΗ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

K.Sweden

Νεοφερμένος

Ο K.Sweden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Μπράβο ρε μαρή επιτέλους ενας ανθρωπος νοήμων και όχι ενας άνθρωπος προκατυλημενος στα κολλέγια!Μπράβο συμφωνώ με όλα που είπες επιτέλους να το κλείσουν ορισμένα άτομα που νομιζουν οτι ολα τα κολλέγια ειναι σκατα

Chaos εσυ σε αυτός σπουδασες γιατί με ενδιαφέρει αρκετα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
ορθογραφια :knife: :warn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Το ότι παρακολουθείς το ίδιο πρόγραμμα σπουδών με το συνεργαζόμενο Πανεπιστήμιο δεν σημαίνει ότι το επίπεδο σπουδών είναι ίδιο.

Με τα μάτια μου είδα τα προσόντα των καθηγητών που διδάσκουν σε γνωστό κολλέγιο του Ηρακλείου, όταν ζήτησα την λίστα με αυτούς. Αυτοί λοιπόν δεν έχουν καν Διδακτορικό δίπλωμα, έχουν ΜΟΝΟ Μεταπτυχιακό. Μόνο ένας είχε Διδακτορικό.

Κάντε μου τη χάρη με τα κολλέγια σας που είναι ισάξια με τα ΔΗΜΟΣΙΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΚΑΙ ΤΕΙ.

Chaos, το τελευταίο δε πάει σε σένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Γιατί κάποιος να προτιμήσει ένα κολλέγιο απ΄το να πάει να σπουδάσει σε κάποια γειτονική χώρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Το ότι παρακολουθείς το ίδιο πρόγραμμα σπουδών με το συνεργαζόμενο Πανεπιστήμιο δεν σημαίνει ότι το επίπεδο σπουδών είναι ίδιο.

Με τα μάτια μου είδα τα προσόντα των καθηγητών που διδάσκουν σε γνωστό κολλέγιο του Ηρακλείου, όταν ζήτησα την λίστα με αυτούς. Αυτοί λοιπόν δεν έχουν καν Διδακτορικό δίπλωμα, έχουν ΜΟΝΟ Μεταπτυχιακό. Μόνο ένας είχε Διδακτορικό.

Κάντε μου τη χάρη με τα κολλέγια σας που είναι ισάξια με τα ΔΗΜΟΣΙΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΚΑΙ ΤΕΙ.

Chaos, το τελευταίο δε πάει σε σένα.

Σε αυτο που παω εγω εχουν ολοι Διδακτορικα. :ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Μπράβο ρε μαρή επιτέλους ενας ανθρωπος νοήμων και όχι ενας άνθρωπος προκατυλημενος στα κολλέγια!Μπράβο συμφωνώ με όλα που είπες επιτέλους να το κλείσουν ορισμένα άτομα που νομιζουν οτι ολα τα κολλέγια ειναι σκατα

Chaos εσυ σε αυτός σπουδασες γιατί με ενδιαφέρει αρκετα!
Οχι εγω συνεχζω να πιστευω οτι ειναι σκατα.
Σκατα ειναι με την εννοια οτι μπαινει οποιος γουσταρει.
Και γω μπορω να μπω.
Ως πελατη με βλεπουν οχι ως φοιτητη.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

K.Sweden

Νεοφερμένος

Ο K.Sweden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Dogie την είπες πάλι!Το site του υπουργείου παιδείας λέει ξεκάθαρα ότι ορισμένα κολλέγια είναι αξιόπιστα το γνωρίζω ότι ορισμένα όπως στο Ηράκλειο δεν είναι καλά!το site του υπουργείου παιδείας έχει αναρτήση ποια κολλέγια έχουν άδεια και ποια είναι αναγνωρισμένα!Πιστεψε ότι συγκεκριμένα είναι μακράν καλύτερα από το τεεί της Κολοπετινίτσας !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρή claire

Νεοφερμένος

Η μαρή claire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Τα Ι.Ε.Κ. δεν χορηγούν πτυχίο, δίνουν ΚΑΤΑΡΤΙΣΗ.

εχεις απολυτο δικιο απλα επειδη η φιλη μου το αποκαλει πτυχιο παρασυρθηκα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Οχι εγω συνεχζω να πιστευω οτι ειναι σκατα.
Σκατα ειναι με την εννοια οτι μπαινει οποιος γουσταρει.
Και γω μπορω να μπω.
Ως πελατη με βλεπουν οχι ως φοιτητη.


Στα δημοσια δε μπαινει οποιος γουσταρει; Στην ιδια χωρα ζουμε; Επειδη δινεις εξετασεις δε σημαινει οτι ολοι επιλεγουν συνειδητα. Θα μπορουσαμε να πιασουμε τα αρνητικα των δημοσιων και να μη τελειωσουμε ουτε του χρονου.
Επισης, για μενα το οτι μπορει να μπει οποιος θελει, χωρις εξετασεις ειναι το μεγαλο κενο που καλυπτεται απο το κωλοσυστημα του δημοσιου με τις πανελληνιες. Θεωρω πολυ θετικο οτι μπορεις να πας οποτε θελεις, επειδη το αποφασισες οτι αυτο θελεις, και να γραφτεις. Ειναι μια διεξοδος και καλα κανει. Απο κει και περα, συμφωνω οτι σε αντιμετωπιζουν και ως πελατη, που ειναι κατι αρκετα αρνητικο αλλα αυτο δε σημαινει οτι δεν εισαι και φοιτητης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,419 μηνύματα.
Γνώμη μου είναι όπου κι αν πας, αν θες να μάθεις θα μάθεις, είτε είναι πανεπιστήμιο είτε ΤΕΙ είτε κολέγιο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρή claire

Νεοφερμένος

Η μαρή claire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Οχι εγω συνεχζω να πιστευω οτι ειναι σκατα.
Σκατα ειναι με την εννοια οτι μπαινει οποιος γουσταρει.
Και γω μπορω να μπω.
Ως πελατη με βλεπουν οχι ως φοιτητη.


Αληθεια ε?οταν ησουν στον φροντιστηριακι που σου εξασφαλισε την θεση σου στον πανεπιστημιο σε εβλεπαν ως μαθητη ή ως πελατη? Σε παρακαλω ας μην χρησιμοποιουμε τετοιες εκφρασεις γιατι ριχνουμε το επιπεδο και διαβαζουν παιδια που θελουν να παρουν μια σοβαρη αποφαση στη ζωη τους. Ο ορος "σκατα" ειναι οφτοπικ απο μονος του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Dogie την είπες πάλι!Το site του υπουργείου παιδείας λέει ξεκάθαρα ότι ορισμένα κολλέγια είναι αξιόπιστα το γνωρίζω ότι ορισμένα όπως στο Ηράκλειο δεν είναι καλά!το site του υπουργείου παιδείας έχει αναρτήση ποια κολλέγια έχουν άδεια και ποια είναι αναγνωρισμένα!Πιστεψε ότι συγκεκριμένα είναι μακράν καλύτερα από το τεεί της Κολοπετινίτσας !

Φιλαράκο, είναι μέσα στη λίστα. Άσε τις μπαρούφες.

Έχει άδεια λειτουργίας, άδεια ίδρυσης, πιστοποίηση από BAC, UK NARIC, EDU, HCA.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

K.Sweden

Νεοφερμένος

Ο K.Sweden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Αν και σε καμία περίπτωση δεν υποστηρίζω τα κολέγια, εδώ έχεις άδικο.
Τα κολέγια αυτά δεν δίνουν ελληνικά πτυχία, αλλά πτυχία απο Αγγλία. Τελειώνοντας πχ το City college της Θεσσαλονίκης, παίρνεις πτυχίο κατευθείαν απο το University of sheffield, το οποίο είναι απ' τα τοπ της Αγγλίας και μέσα στα καλύτερα της Ευρώπης.
Πουθενά δε θα φανεί οτι σπούδασες στο κολέγιο της Θεσσαλονίκης. Το ίδιο πτυχίο θα πάρει το παιδί απ' την Αγγλία, το ίδιο ακριβώς θα πάρει και ο άλλος απ' την Ελλάδα. Και το πανεπιστήμιο του Sheffield είναι πολύ καλύτερο απ' το ΑΠΘ ;)

Το ότι παρακολουθείς το ίδιο πρόγραμμα σπουδών με το συνεργαζόμενο Πανεπιστήμιο δεν σημαίνει ότι το επίπεδο σπουδών είναι ίδιο.

Με τα μάτια μου είδα τα προσόντα των καθηγητών που διδάσκουν σε γνωστό κολλέγιο του Ηρακλείου, όταν ζήτησα την λίστα με αυτούς. Αυτοί λοιπόν δεν έχουν καν Διδακτορικό δίπλωμα, έχουν ΜΟΝΟ Μεταπτυχιακό. Μόνο ένας είχε Διδακτορικό.

Κάντε μου τη χάρη με τα κολλέγια σας που είναι ισάξια με τα ΔΗΜΟΣΙΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΚΑΙ ΤΕΙ.

Chaos, το τελευταίο δε πάει σε σένα.

Γνώμη μου είναι όπου κι αν πας, αν θες να μάθεις θα μάθεις, είτε είναι πανεπιστήμιο είτε ΤΕΙ είτε κολέγιο. :)

Chaos στο city unity college σπουδαζεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Ακόμη κι έτσι όπως έχει η κατάσταση σήμερα με τις περικοπές στη Δημόσια τριτοβάθμια εκπαίδευση,προσωπικά βλέπω ότι αργεί πολύ η μέρα (αν έρθει και ποτέ μ'αυτά που γίνονται) που το οποιοδήποτε Κολλέγιο θα αποτελεί καλύτερη επιλογή σπουδών και σταδιοδρομίας από ένα οποιοδήποτε Δημόσιο πανεπιστήμιο ή Τ.Ε.Ι.!
Τα "Τ.Ε.Ι. Κολοπετινίτσας" όπως τα αποκαλείτε,έχουν υποδομές αξίας πολλών εκατομμυρίων στις οποίες κανείς ιδιοκτήτης Κολλεγίου όσο εύπορος και να ήταν δε θα επένδυε (ιδιαίτερα στην παρούσα φάση που δεν υπάρχει σάλιο στην πιάτσα) και εκπαιδευτικό προσωπικό υψηλού επιπέδου που χρειάζεται λεφτά και ακαδημαϊκή προοπτική για να το προσεγγίσεις...χαρακτηριστικό παράδειγμα όπως έχω πει και αλλού,ωρομίσθιος καθηγητής στο τμήμα μου που διδάσκει μόλις ένα μάθημα και θεωρείται από τους λιγότερο qualified καθηγητές στη σχολή είναι αυτή τη στιγμή απ'τους καλύτερους καθηγητές σε αντίστοιχο τμήμα Κολλεγίου της Θεσσαλονίκης!
Οπότε παίξτε λίγο χαμηλά τη μπάλα γιατί εκτίθεστε...καλό το "πτυχίο με franchise" δε λέω,αλλά τις ουσιώδης γνώσεις,τις επιλογές σταδιοδρομίας και ευκαιρίες απασχόλησης δεν τις υποκαθιστά ένα κομμάτι χαρτί,απ'όπου κι αν προέρχεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top