Θρησκεία

kostas tifkitsis

Νεοφερμένος

Ο kostas tifkitsis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Διάβασε την Αποκάλυψη. :P
Δε νομίζω, στο μέλλον θα έχουμε και χειρότερους. Επίσης, καλύτερα έτσι, σώζονται πιο πολλοί ίσως.

πολλοι πατερες της εκκλησιας μας λενε πως πλησιαζουν οι μερες της κρισης αλλα μενει να πραγματοποιηθουν ορισμενες προφητιες αλλα και παλι ποτε θα γινει η δευτερα παρουσια το ξερει μονο ο ιδιος ο θεος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Εμ, δε το λένε για να φύγουμε στα βουνά με κονσέρβες, αλλά για το καλό μας, για να συγκεντρωθούμε και να επαγρυπνούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas tifkitsis

Νεοφερμένος

Ο kostas tifkitsis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Εμ, δε το λένε για να φύγουμε στα βουνά με κονσέρβες, αλλά για το καλό μας, για να συγκεντρωθούμε και να επαγρυπνούμε.
ναι ρε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Πραγματικά δηλαδή πιστεύεις στη δευτέρα παρουσία;;; δεν ξέρω κανέναν άλλο που να πιστεύει κι ας είναι και όλοι οι φίλοι μου χριστιανοί...

[οφτοπικ]Ρε σεις, τι μανία είναι αυτή να τα γράφετε τα post άλλα ντ' άλλα κουτρουβάλα και εμείς να προσπαθούμε να καταλάβουμε;;; Κώστα, απλά, αντί να σβήνεις το "/quote" στο τέλος των ποστ των άλλων, άσ' το! Είναι τόσο δύσκολο;;;[/οφτοπικ]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas tifkitsis

Νεοφερμένος

Ο kostas tifkitsis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
πιστευω πως η ζωη αυτη που ζουμε ειναι προκαιρη και θα κριθουμε για τις πραξεις στην δευτερα παρουσια.για αυτο ο τροπος ζωης μου ειναι προσαρμοσμενος σε αυτο ακριβως το πραμα.το ιδιο συμβαινει και για ολους τους αλλου οι οποιοι το πιστευουν αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Πως γινεται Χριστιανοι να μην πιστευουν στη Δευτερα Παρουσια?Ουσιαστικα αυτο ειναι το σχεδιο του Θεου,να κατεβει στη Γη και να μας κρινει.Παντως,Χριστιανος χωρις να πιστευει στη Δευτερα Παρουσια μονο Χριστιανος δε μπορει να χαρακτηριστει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εγώ πάλι αυτοπροσδιορίζομαι ως Χριστιανός, με καλύπτει κοινωνικά, λατρευτικά, θεολογικά, ηθικά, πνευματικά, απλώς δεν έχω πεισθεί ακόμα περί Δευτέρας Παρουσίας και τείνω περισσότερο να ενστερνίζομαι τον πλατωνικό (κατά τον Φουσέκη) λόγο της ύπαρξής μου, χωρίς βέβαια να λέω ότι δεν πιστεύω στη μεταθανάτια ζωή, σαφώς πιστεύω. Δεν είναι μονότουβλο η θρησκεία, ο καθένας την προσαρμόζει συνεχώς στις ανάγκες του, δεν είναι απλά μια ομάδα στην οποία μπαίνεις, Εκκλησία είναι ο κόσμος της κι όσο ζωντανός κι εξελισσόμενος είναι αυτός κατά μονάδες, άλλο τόσο είναι κι η Εκκλησία. Καλή η εκκλησιαστική παράδοση, αλλά έχω την εντύπωση ότι εκκλησιαστική παράδοση πρέπει να έχουν και οι Χριστιανοί του 2800, οπότε αν αυτοί είναι κληρονόμοι της παράδοσης αυτής, εμείς θα είμαστε εν μέρει δημιουργοί της. Δεν σταματάει κάπου στο 800 μ.Χ. ο όρος "παράδοση".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Σαφως εχεις δικιο,αλλα κατα τη γνωμη μου το βαρος του Χριστιανισμου,εκει που εστιαζει,ειναι η μεταθανατια ζωη.Ανεξαρτητα απο την εξελιξη και φυσικα τις προσαρμογες της παραδοσης στις αναγκες της εποχης,νομιζω οτι η Δευτερα Παρουσια παιζει πρωτευοντα ρολο οσον αφορα τα πιστευω του Χριστιανισμου,γιαυτο πιστευω οτι η ουσια του Χριστιανισμου βρισκεται στη Δευτερα Παρουσια.Προσωπικη αποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εμένα απλώς με ελκύει πιο φυσικά η άλλη θεωρία, προς το παρόν, δεν πάω κόντρα ποτέ σε ό,τι μου βγαίνει φυσικά, αν αυτό δεν βλάπτει τρίτους. Από κει και πέρα όχι, δεν αποχαρακτηρίζομαι από Χριστιανός γιατί θεωρώ Χριστιανό τον εαυτό μου σε περισσότερες διαστάσεις της ζωής από κείνες που δεν τον θεωρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas tifkitsis

Νεοφερμένος

Ο kostas tifkitsis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
ο σκοπος του χριστιανισμου ειναι υατος να δωσει με οιποιονδηποτε τροπο εφοδια στουσ ανθρωπους ωστε να ειναι ετοιμοι στην δευτερα παρουσια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Εγώ έχασα πάσα ιδέα όταν πήγαμε εκκλησία με το σχολείο και μας παρακάλεσε ο παπάς να εξομολογούμαστε....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas tifkitsis

Νεοφερμένος

Ο kostas tifkitsis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
οπως ειπς σε παρακαλεσε δεν σε ειπε ελα με τον ζορι να εξομολογηθεις εκτος αν εννοεις αλλο.............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
ειναι απαρεδεκτο το γεγονος ομως να σου λενε "ελα στην εκκλησια αλλιως θα παρεις απουσιες"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ έχασα πάσα ιδέα όταν πήγαμε εκκλησία με το σχολείο και μας παρακάλεσε ο παπάς να εξομολογούμαστε....:P

Ήταν Πάσχα και μας είπε Καλά Χριστούγεννα ο καημένος.Τι λέμε τώρα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
οπως ειπς σε παρακαλεσε δεν σε ειπε ελα με τον ζορι να εξομολογηθεις εκτος αν εννοεις αλλο.............
Θα σου πω όπως το είπε..
''....και ο Θεος είναι εδώ και σας παρακαλώ μια φορά το μήνα να ερχεστε να μου εξομολογείστε. Δεν είναι κάτι τρομερό,εδώ και παιδιά 5 χρονών έρχονται για άφεση αμαρτιών...''
Με έπιασε νευρικό αλλά οκ...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Την ανάσταση: Άντε, πάρτε φως, να βγούμε στην αυλή να τελειώνουμε! (δυνατά έτσι...) Έχω να πάω κι αλλού! (γελάνε ΟΛΟΙ όμως)
Μετά κάνει η άλλη να ραντίσει: Άσ' τη κολώνια ευλογημένη, όχι τώρα!!! (γέλιο...)
Μετά κάνει πάλι: Άσ' την ευλογημένη, εντάξει, σε λίγο!
Λέει ο Παπάς: Άντε, τώρα, ρίξε... (ρίχνει) Εντάξει φτάνει! Μετά θα πάρει φωτιά και θα τρέχουμε!

Καλά, αυτός ο Παπάς είναι ΤΟ γέλιο!!
-----------------------------------------
Πως γινεται Χριστιανοι να μην πιστευουν στη Δευτερα Παρουσια?Ουσιαστικα αυτο ειναι το σχεδιο του Θεου,να κατεβει στη Γη και να μας κρινει.Παντως,Χριστιανος χωρις να πιστευει στη Δευτερα Παρουσια μονο Χριστιανος δε μπορει να χαρακτηριστει.

Είναι χριστιανοί, απλά δεν πιστεύουν πως κάποια στιγμή μέσα απ' τα σύννεφα θα παρουσιαστεί ο Χρηστός και θα κατέβει και θα μας χωρίσει. Ακόμα και στα θρησκευτικά όταν ρώτησα για τη δευτέρα παρουσία με λέει η κυρία πως όλα αυτά είναι συμβολικά κι έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas tifkitsis

Νεοφερμένος

Ο kostas tifkitsis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
για τους παπαδες εχω να πω πως παντα θα υπαρχουν μαυρα προβατα αλλα το θεμα δεν ειναι αυτο το θεμα ειναι πως κοιταζουν μονο αυτους και οχι τους ππραγματικα ευλογημενους και σωστους.αν εισαι πραγματικα χριστιανος πιστευεις στην δευτερα παρουσια αλλιως ποιος ο λογος να εισαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
δηλαδη θεωρεις κατι κακο να μην ασπαζεσαι τον χριστιανισμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas tifkitsis

Νεοφερμένος

Ο kostas tifkitsis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
αυτο εσυ θα το κρινεις εγω λεω απλως την αποψη μου.απλως οταν λες πως εισαι χριστιαανος πρεπει να αποδεχτεις και τα πιστευω του..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
εγώ έχω χάσει πάσα ιδέα για τους παπάδες. όταν δε τους βλέπω στα παράθυρα είναι εμετικοί..:sick::sick::sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top