Θρησκεία ή κοροϊδία;

Πιστεύετε στο Θεό;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 65)
  • Ναι

    Ψήφοι: 31 47.7%
  • Όχι

    Ψήφοι: 20 30.8%
  • Δεν είμαι σίγουρος(η)

    Ψήφοι: 14 21.5%

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
απαντω στο προηγουμενο μηνυμα μου σε αυτην την απορια...ετσι το βλεπω και για να ειμαι ειλικρινης δεν το βλεπω απλα ετσι,έτσι είναι.δεν ειναι θεμα προσωπικης αποψης....
...αναφερομαι σε τεκμηρια,μαρτυριες που αφορουν συγκεκριμενα γεγονοτα και αποτελουν την βαση της θρησκειας μας...αλλο η πιστη αυτων των γεγονοτων,αν πιστευει ή οχι ο αλλος ειναι προσωπικη υποθεση...αλλο αυτο.

ο ινδουισμος μοιαζει με τις μυθολογιες της αρχαιοτητας,εχει και τις βασανιστικες καστες...τι να λεμε τωρα,δεν θα ηθελα ποτε να ζουσα στην ινδια και να εχω πανω απ το κεφαλι μου ολο αυτο...απαπα μακρυα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Ναι αλλά αυτοί που μεγάλωσαν στην Ινδία το πιστεύουν.Αν είχαν μεγαλώσει στην Ελλάδα θα ήταν Χριστιανοί! ίσως να λένε και τα ίδια για μας, το ΄χετε σκεφτεί αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
Ναι αλλά αυτοί που μεγάλωσαν στην Ινδία το πιστεύουν.Αν είχαν μεγαλώσει στην Ελλάδα θα ήταν Χριστιανοί! ίσως να λένε και τα ίδια για μας, το ΄χετε σκεφτεί αυτό;

αυτο ισχυει για απειρα πραγματα εκτοσ απο την θρησκεια κ για αυτο δεν πρεπει να ειμαστε σκατομυαλοι αλλα ανοιχτοι σε καθε τι διαφορετικο:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
αυτο που λεω ειναι πως απο την μια εχουμε ιστορικα γεγονοτα σε συγκεκριμενο τοπο και χρονο,εχουμε μαρτυριες...ενα σωρο βιβλια (επιστολες παυλου,ευαγγελια,πραξεις )που μιλαν για τα γεγονοτα,γραμμενα μια ανασα απο αυτα...ενα bing bang μαρτυριων απεναντι σε ενα λουτρο αιματος τριων αιωνων(αλλα και τους συγχρονους αγιους )...απο εκει και περα ειναι προσωπικη υποθεση να πιστεψουμε ή οχι...ειναι σαφες αυτο.
απο την αλλη τι εχουμε;μυθολογιες ..
κρινει ο κοινος νους και αποφασιζει...εξαλλου με τον ινδουισμο υποφερει πολυς κοσμος με τις καστες...δεν μπορει καποιος να τα προσπερασει ολα αυτα με ενα ναι αλλα...
τωρα το τι θα συμβει για καποιον που δεν γνωρισε χριστιανισμο...αυτο δεν μας αφορα...δεν το παιζουμε εδω περα γραμματεια του Θεου...αφορα τον ιδιον Τον Θεο...προφανως θα υπαρχουν αλλα μετρα γι αυτους...

η παραπανω οπτικη θα πει καποιος ειναι αυτη ενος χριστιανου..ναι ετσι ειναι...αλλα θεωρω πως εχει και απολυτως λογικα επιχειρηματα...τα ανεφερα ηδη...
εξαλλου θεωρω τον εαυτο μου μια φορα ευλογημενο που μεγαλωσα σε μια κοινωνια που η πλειοψηφια της ασπαζεται την ορθοδοξια...μπορουμε να διαφωνουμε,να λεμε την αποψη μας,να κρινουμε,χωρις φοβο...οπως ηδη εξαλλου ανεφερα το ισοζυγιο επιρροης του χριστιανισμου ειναι θετικο ασυζητητι στον πολιτισμο της ευρωπης και ιδιως της ελλαδας,του ελληνισμου(που δεν γνωρισε σταυροφοριες και ιερες εξετασεις,αλλα υπηρξε το θυμα τους)...ευρωπη διχως αρχαια ελλαδα,ρωμη και χριστιανισμο δεν νοειται...αυτα ειναι τα συστατικα του ευρωπαικου πολιτισμου...η κουβεντα βεβαια ωστοσο τωρα παει σε κατι που δεν αφορα αμεσα τους θρησκευτικους στοχους

κλεινω την κουβεντα εδω..δεν θα επανελθω..να στε καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris Black

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Chris Black αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 194 μηνύματα.
αυτο που λεω ειναι πως απο την μια εχουμε ιστορικα γεγονοτα σε συγκεκριμενο τοπο και χρονο,εχουμε μαρτυριες...ενα σωρο βιβλια (επιστολες παυλου,ευαγγελια,πραξεις )που μιλαν για τα γεγονοτα,γραμμενα μια ανασα απο αυτα...ενα bing bang μαρτυριων απεναντι σε ενα λουτρο αιματος τριων αιωνων(αλλα και τους συγχρονους αγιους )...απο εκει και περα ειναι προσωπικη υποθεση να πιστεψουμε ή οχι...ειναι σαφες αυτο.
Με αυτή την λογική, είναι άραγε το κοράνι απόδειξη ότι το ισλάμ είναι η αλήθεια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
αλλο οι μαρτυριες,τα συγκεκριμενα γεγονοτα...και διαφορετικο πραγμα η πιστη ή οχι σε αυτα

πιο απλα δεν μπορω να τα γραψω :)


το κορανι τι ακριβως εξιστορει;...που αναφερεται;ποιος ο χρονος,ο χωρος,τα προσωπα,τα συγκεκριμενα γεγονοτα κτλ...οι μαρτυριες και τα βιβλια..

δεν χρειαζεται επομενως να γραψω περισσοτερα...πιστευω εγινα κατανοητος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris Black

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Chris Black αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 194 μηνύματα.
αλλο οι μαρτυριες,τα συγκεκριμενα γεγονοτα...και διαφορετικο πραγμα η πιστη ή οχι σε αυτα

πιο απλα δεν μπορω να τα γραψω :)


το κορανι τι ακριβως εξιστορει;...που αναφερεται;ποιος ο χρονος,ο χωρος,τα προσωπα,τα συγκεκριμενα γεγονοτα κτλ...οι μαρτυριες και τα βιβλια..

δεν χρειαζεται επομενως να γραψω περισσοτερα...πιστευω εγινα κατανοητος...
Δεν έγινες. Ακόμα δεν απάντησες στην ερώτησή μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
διαφωνώ,παρα έγινα κιόλας

και τέλος πάντων πειδή το ζήτημα ξεσηκώνει και προκαλεί εντάσεις,ενώ είναι σαφές πως η συζητήση μπορεί να διαρκέσει εσαεί,
επειδή όμως ακριβώς αυτό δεν είναι το ζητούμενο και την θεωρω την παραφιλολογια χάσιμο χρόνου...επιτρέψτε μου για πολλοστή φορά να βάλω μια τελεία στην κουβέντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Chris Black

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Chris Black αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 194 μηνύματα.
διαφωνώ,παρα έγινα κιόλας

και τέλος πάντων πειδή το ζήτημα ξεσηκώνει και προκαλεί εντάσεις,ενώ είναι σαφές πως η συζητήση μπορεί να διαρκέσει εσαεί,
επειδή όμως ακριβώς αυτό δεν είναι το ζητούμενο και την θεωρω την παραφιλολογια χάσιμο χρόνου...επιτρέψτε μου για πολλοστή φορά να βάλω μια τελεία στην κουβέντα...
Δεν επιμένω.
Έτσι κι' αλλιώς ήταν αφελές εκ μέρους μου να περιμένω μία ξεκάθαρη και λογική απάντηση.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
παραβλεπεις συνειδητα αυτο που εγραψα,για να στηριξεις ως βεβαιοτητα μια υποθεση που εκανες..ελεγα λοιπον
το κορανι τι ακριβως εξιστορει;...που αναφερεται;ποιος ο χρονος,ο χωρος,τα προσωπα,τα συγκεκριμενα γεγονοτα κτλ...οι μαρτυριες και τα βιβλια..
τελος παντων!να πω χαιρετε αλλη μια φορα; ελπιζω οριστικο αυτην την φορα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

φώκια

Νεοφερμένος

Ο φώκια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Μια χαρά πιστεύω,απλά είμαι στην φάση του να ψάχνομαι.Και οι αρχαίοι Έλληνες είχαν ολόκληρους ναούς και αγάλματα για τους θεούς, κατάλαβαν όμως ότι δεν υπήρχαν.

Και στο κάτω-κάτω γιατί να μην είναι καλύτερος ο ινδουισμός;

δεν "κατάλαβαν ότι δεν υπήρχαν", γενικά όπως είπα και πριν η θρησκεία αντικατοπτρίζει το επίπεδο πολιτισμού κάθε λαού, είναι ο τρόπος που κάθε κοινωνία αντιλαμβάνεται το Θείο.

όπως είπε και ένα άλλο παιδί πριν, ντάξει ο άνθρωπος ανέκαθεν έχει υπαρξιακά ερωτήματα κ προσπαθεί να βρει το λόγο ύπαρξής του. και ίσως τα συνδέει όλα αυτά με τα Θεία. Δεν έχω σπουδάσει Θεολογία για να αναπτύξω αυτό το θέμα, όμως φαντάζομαι ότι το σύμπαν είναι τόσο μεγάλο και αχανές, και ότι υπάρχουν εκατομμύρια πράγματα που δεν έχουμε αντιληφθεί για αυτό... Εφόσον δεν γνωρίζω, δεν μπορώ έτσι επιπόλαια να βγάλω το συμπέρασμα "δεν υπάρχει Θεός", "η ζωή είναι αυτή που βλέπουμε" κλπ.
Δεν ξέρω και ίσως ούτε πρόκειται να μάθω ποτέ... Ή και να μάθω, μάλλον δεν θα μπορώ να μιλήσω στους άλλους γι αυτό, LOL.

Αλλά έχω μάθει να αναγνωρίζω το θαύμα της ζωής. Ας μην σκοτώνομαι για το μετά τόσο πολύ, και ας προσπαθήσω να καλυτερέψω αυτό που έχω τώρα στα χέρια μου... Ας φτιάξω το σήμερα, γιατί ποτέ δεν ξέρω πότε (και αν) θα έρθει το αύριο.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Τέλος πάντων,λόγω έλλειψης γνώσεων δεν μπορούμε να αναπτύξουμε πλήρως το θέμα.

Άποψή μου είναι ότι υπάρχει το καλό και το καλό,οι δαίμονες και τα σχετικά.Σε αυτό πιστεύω ακράδαντα καθώς υπάρχουν εξορκισμοί και εκτός αυτού ξέρω και γνωστούς μου που έχουν κάποια πολύ τρανταχτά βιώματα σχετικά μ'αυτό
Απλά κάθε θρησκεία το εκφράζει διαφορετικά.Δεν ξέρω αν υπάρχει θεός αλλά σίγουρα υπάρχουν "άγγελοι" και πνεύματα.

Εσείς παιδιά τι πιστεύετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Giorgos1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Πιστεύω λίγο το αντίθετο από αυτό που λές εσύ, υπάρχει θεός, πνεύματα δεν ξέρω εκτός αν εννοείς το άγιο πνεύμα, όσο για αγγέλους κτλ, δεν δίνω πολύ σημασία στους αγγέλους, πιστεύω περισσότερο οτι η αναφορά τους στην αγία γραφή έχει συμβολικό χαρακτήρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
με αναγκαζεται να επανελθω.:D

πιστευω οπως ηδη ειπα πως υπαρχει Θεος...και φυσικα υπαρχουν οι αγγελοι και οι εκπεσοντες αγγελοι δηλαδη τα πονηρα πνευματα που εξαπατουν πολυ κοσμο,δυστυχως.
πιστευω πως μονη ασφαλεια ειναι η εξομολογηση και η θ.κοινωνια και σε αυτην και για την αλλη ζωη...
πραγματι βιωματα εχουν πολλοι συνανθρωποι μας....μεταξυ αυτων και εγω

δεν εχουν περασει πολλα χρονια που κοιμηθηκαν αγιοι οπως ο γεροντας παισιος,πορφυριος κτλ,τους οποιους γνωρισε πολυς κοσμος ο οποιος εζησε θαυμαστα γεγονοτα διπλα τους.Οσοι ειχαν την ευτυχια,το πραγμα εχει ξεκαθαρισει πληρως γι'άυτους.
Μακάριοι ομως οι μη ιδόντες και πιστεύσαντες ,οπως σοφα γραφει μεσα
αυτη ειναι ολη η ουσια...αλλα και οσοι δεν πιστευουν και γι αυτους ισχυει το κανε το καλο και ριξτο στο γυαλο...αλλωστε κανεις δεν μπορει να απορριψει μια τετοια θεωρηση για την ζωη"μην κανεις οτι δεν θελεις να σου κανουν"..σωστα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
με αναγκαζεται να επανελθω.:D

πιστευω οπως ηδη ειπα πως υπαρχει Θεος...και φυσικα υπαρχουν οι αγγελοι και οι εκπεσοντες αγγελοι δηλαδη τα πονηρα πνευματα που εξαπατουν πολυ κοσμο,δυστυχως.
πιστευω πως μονη ασφαλεια ειναι η εξομολογηση και η θ.κοινωνια και σε αυτην και για την αλλη ζωη...
πραγματι βιωματα εχουν πολλοι συνανθρωποι μας....μεταξυ αυτων και εγω

δεν εχουν περασει πολλα χρονια που κοιμηθηκαν αγιοι οπως ο γεροντας παισιος,πορφυριος κτλ,τους οποιους γνωρισε πολυς κοσμος ο οποιος εζησε θαυμαστα γεγονοτα διπλα τους.Οσοι ειχαν την ευτυχια,το πραγμα εχει ξεκαθαρισει πληρως γι'άυτους.
Μακάριοι ομως οι μη ιδόντες και πιστεύσαντες ,οπως σοφα γραφει μεσα
αυτη ειναι ολη η ουσια...αλλα και οσοι δεν πιστευουν και γι αυτους ισχυει το κανε το καλο και ριξτο στο γυαλο...αλλωστε κανεις δεν μπορει να απορριψει μια τετοια θεωρηση για την ζωη"μην κανεις οτι δεν θελεις να σου κανουν"..σωστα;

Γέροντας Παίσιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Don't feed the trolls
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
και μονο για το πως μεταχειριστηκε την εικονα με Τον Χριστο και την παναγια καλως την κατεβασαν...ο παισιος δεν θα ειχε προβλημα παρα μονο για τις βλασφημιες...

ωραια καποιος δεν πιστευει,ειναι δικαιωμα του..μπορει να κρινει ; εξυπακουεται...οσο θελει.

αλλα σε τι ακριβως αποσκοπει η χυδαιοτητα με την οποια μεταχειριστηκε αγιογραφιες με Τον Χριστο και την παναγία παρα μόνο στην πρόκληση του αισθήματος των πιστών..


τωρα θα ξεκινησει ενα νεο γαιτανακι,μια νεα ακατασχετη παραφιλολογια και θα διυλιστει ο κωνωπας για τα καλα...το ξερω,γι αυτο και σπανιως μπαινω σε τετοιες συζητησεις...μακαρι να μην συνεχισω,αλλα κρινοντας απο την προηγουμενη επιδοση μου δεν ειμαι αισιοδοξος:(:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pektroni

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
για το κορανι που αναφερθηκε προηγουμενως, με μια γρηγορη ματια στην αγγλικη wikipedia, υπαρχουν αρκετες ιστορικες αναφορες κλπ, οπως αντιστιχα και στα βιβλια του χριστιανισμου. Μια απορια που εχω για το ολο θεμα θεος θρησκεια ειναι η εξης: Γιατι καποιος ασπαζεται κατα κυριο λογο την θρησκεια που επικρατει στον τοπο γεννησης; Ας πουμε στην τουρκια κατα 99% θα γινει καποιος μουσουλμανος ενω στην ελλαδα αντιστοιχα θα γινει χριστιανος ορθοδοξος, θελω να πω δηλαδη πως μηπως το γεγονος οτι η πιστη καθοριζεται κυριως απο κοινωνικους παραγοντες ειναι ενα στοιχειο της ανθρωπινης προελευσης της ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
για το κορανι που αναφερθηκε προηγουμενως, με μια γρηγορη ματια στην αγγλικη wikipedia, υπαρχουν αρκετες ιστορικες αναφορες κλπ, οπως αντιστιχα και στα βιβλια του χριστιανισμου. \


οχι δα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pektroni

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 60 μηνύματα.

https://en.wikipedia.org/wiki/Quran

just saying

Το κακο με την θρησκεια ειναι ενα, προς το παρον δεν υπαρχει τροπος καταρριψης της οποτε ο καθενας μπορει αν ισχυριζεται το οτιδηποτε , πχ εγω μπορει να λεω πως υπαρχει ενα τεραστιο τερας μακαρονι που εφτιαξε τον κοσμο(βλεπε θεος) αλλα κανεις δεν θα μπορει να πει πως δεν υπαρχει με απτα στοιχεια. Βεβαια δεν υπαρχει και τροπος αποδειξης υπαρξης του θεου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top