Θρησκεία ή κοροϊδία;

Πιστεύετε στο Θεό;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 65)
  • Ναι

    Ψήφοι: 31 47.7%
  • Όχι

    Ψήφοι: 20 30.8%
  • Δεν είμαι σίγουρος(η)

    Ψήφοι: 14 21.5%

Mefistofelis

Δραστήριο μέλος

Ο Mefistofelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 433 μηνύματα.
η ύπαρξει του θείου δεν είναι per se παράλογη, παράλογη είναι η ανάγκη του θείου για επιβεβαίωση. πολύ επιτυχημένο το παράδειγμα ενός φίλου μου που παρουσίασε τον θεό με γκρινιάρα γκόμενα.

θέμα αγάπης συνανθρώπου δεν τίθεται. δηλαδή πως γίνεται να ΑΓΑΠΑΩ έναν άγνωστο, θα αγαπάω μόνο ορισμένα άτομα από τον περίγυρό μου, οτιδήποτε άλλο είναι ανόητο και μη λειτουργικό. δηλαδή ακόμα και στην περίπτωση της φιλεσπλαχνίας δε βοηθάω ένα τραυματία στο δρόμο επειδή τον αγαπάω αλλά επειδή το ηθικό-νομικό πλεγμα μου το υπαγορεύει, δηλαδή είτε εκ των έσω είτε εκ των έξω αντιστοίχως.

εγώ ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
η ύπαρξει του θείου δεν είναι per se παράλογη, παράλογη είναι η ανάγκη του θείου για επιβεβαίωση. πολύ επιτυχημένο το παράδειγμα ενός φίλου μου που παρουσίασε τον θεό με γκρινιάρα γκόμενα.

θέμα αγάπης συνανθρώπου δεν τίθεται. δηλαδή πως γίνεται να ΑΓΑΠΑΩ έναν άγνωστο, θα αγαπάω μόνο ορισμένα άτομα από τον περίγυρό μου, οτιδήποτε άλλο είναι ανόητο και μη λειτουργικό. δηλαδή ακόμα και στην περίπτωση της φιλεσπλαχνίας δε βοηθάω ένα τραυματία στο δρόμο επειδή τον αγαπάω αλλά επειδή το ηθικό-νομικό πλεγμα μου το υπαγορεύει, δηλαδή είτε εκ των έσω είτε εκ των έξω αντιστοίχως.

εγώ ευχαριστώ.

θα διαφωνησω σε αυτο. στις μεγαλουπολεις δεν ειναι συχνο το φαινομενο να βοηθας εναν ναρκομανή(αγοραζοντας του φαγητο), μια μεσηλικη γυναικα ποου δεν ειναι πανεμορφη. αυτο δεν μας το υπαγορευει το ηθικο πνευμα, αλλα περισσοτερο ο χαρακτηραςα και τα πιστευω του καθε εναν.

παράλογη είναι η ανάγκη του θείου για επιβεβαίωση
παραλογη ειναι η ακριτη αποδοχη του οτιδηποτε. αν κανω μια εικασια, δεν σημαινει οτι ειναι παραλογο οτι υπαρχει η αναγκη για επιβεβαιωση της εικασιας αυτης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mefistofelis

Δραστήριο μέλος

Ο Mefistofelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 433 μηνύματα.
ο θεός γενικότερα δεν είναι εικασία. ο χριστιανικός θεός που θέλει επιβεβαίωση είναι εικασία. αυτό είπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
ο θεος δεν ειναι εικασια;
φυσικα και ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mefistofelis

Δραστήριο μέλος

Ο Mefistofelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 433 μηνύματα.
η γενεσιουργός αιτία της δημιουργίας του σύμπαντος είναι ετυμολογικά θεός, άσχετα αν δεν έχει ίχνος νοημοσύνης η είναι απλά ένας μαθηματικος τύπος ή η θεωρία των πάντων. δεν μίλησα για θεό τύπου Όντιν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Εγώ συμφωνώ με την 2η σου παράγραφο, Μεφίστο.
Ο χριστιανός, λέγεται ότι αγαπάει ΟΛΟΥΣ τους ανθρώπους. Αυτό είναι αδύνατον.
Η αγάπη έρχεται όταν γνωρίζουμε και συγχρωτιζόμαστε με κάποιον. Το να λες ότι αγαπάς όλον τον κόσμο είναι η μεγαλύτερη ουτοπία.

Αυτό πιστεύω γιατί έτσι νιώθω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Μα εγώ δεν είμαι χριστιανός.

Κρινεις ομως με τεραστια ευκολια (και ειρωνια) τους Χριστιανους, το πως ζουν, το πως θα επρεπε να ζουν, λες και τους ξερεις ολους προσωπικα, λες και ξερεις τι κανει ο καθενας στο προσευχηταρι του, λες και ο Εφραιμ κι ο καθε Εφραιμ ειναι σε θεση να αντιπροσωπευσει 2 δισεκατομμυρια Χριστιανους. Μαζέψου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
η ύπαρξει του θείου δεν είναι per se παράλογη, παράλογη είναι η ανάγκη του θείου για επιβεβαίωση. πολύ επιτυχημένο το παράδειγμα ενός φίλου μου που παρουσίασε τον θεό με γκρινιάρα γκόμενα.

θέμα αγάπης συνανθρώπου δεν τίθεται. δηλαδή πως γίνεται να ΑΓΑΠΑΩ έναν άγνωστο, θα αγαπάω μόνο ορισμένα άτομα από τον περίγυρό μου, οτιδήποτε άλλο είναι ανόητο και μη λειτουργικό. δηλαδή ακόμα και στην περίπτωση της φιλεσπλαχνίας δε βοηθάω ένα τραυματία στο δρόμο επειδή τον αγαπάω αλλά επειδή το ηθικό-νομικό πλεγμα μου το υπαγορεύει, δηλαδή είτε εκ των έσω είτε εκ των έξω αντιστοίχως.

εγώ ευχαριστώ.

Συμφωνώ απόλυτα. Σχετικά με το ηθικό-νομικό πλέγμα, μπορεί να μην το κάνουν γι' αυτό το λόγο αλλά επειδή έτσι νιώθουν μέσα τους. Κατα τ' άλλα είσαι σωστός.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Βασικά ο κυριότερος σκοπός της ζωής του ανθρώπου είναι να επιτύχει τη θέωση. Και αυτό γίνεται μόνο αν γίνει η υπέρβαση από το άτομο. Σίγουρα είναι δύσκολο να τους θεωρούμε όλους φίλους και να τους φερόμαστε όπως ο εαυτός μας, αλλά αν το πετύχει κάποιος, τότε μπορεί να θεωρηθεί και άγιος.

Αυτή η κατάσταση [η θέωση ενν.] είναι που έκανε

  • τον άγιο Σεραπίωνα το Σινδόνιο να δίνει και τα ρούχα του στους φτωχούς και τελικά να πουληθεί δούλος για να φέρει στο χριστιανισμό κάποιους αιρετικούς ή ειδωλολάτρες×

  • τον άγιο Παυλίνο, επίσκοπο Καμπανίας, τον 5ο αι. μ.Χ., να δαπανήσει μέχρι δεκάρας τον πλούτο της Εκκλησίας και το δικό του για να εξαγοράζει αιχμαλώτους από τους Βανδάλους και τελικά νʼ ανταλλάξει τον εαυτό του με την ελευθερία ενός ακόμη απʼ αυτούς×
  • τον άγιο Πέτρο τον Τελώνη, τον 6ο αι., να παραιτηθεί από το διοικητικό αξίωμά του, να μοιράσει την περιουσία του και τελικά να πουληθεί δούλος και να δώσει το ποσό της πώλησής του στους φτωχούς×
  • τον άγιο Βονιφάτιο της Γερμανίας, το 754 μ.Χ., να αρνηθεί να αμυνθεί, όταν δέχτηκε επίθεση βαρβάρων στα δάση πέραν του Ρήνου, και να σκεπάσει απλά τον εαυτό του με το χειρόγραφο του ευαγγελίου×
  • τους Ρώσους αγίους πρίγκηπες Μπόρι και Γκλεμπ, το 1015, να παραδοθούν στον αδερφό τους Σβιατοπόλκο και να θανατωθούν, για να μη θυσιάσουν τη ζωή των στρατιωτών τους βάζοντάς τους να πολεμήσουν για χάρη τους×
  • τον άγιο Διονύσιο, στη μονή Αναφωνήτριας, στη Ζάκυνθο, γύρω στο 1600, να συγχωρήσει το φονιά του αδερφού του σώζοντάς τον από τα χέρια της αστυνομίας×
  • τον άγιο Αχμέντ τον Τούρκο, όταν ρωτήθηκε ποιο είναι το σπουδαιότερο πράγμα στον κόσμο, νʼ απαντήσει «η πίστη των χριστιανών», θυσιάζοντας τη ζωή του το 1682×
  • τον άγιο δούλο Μωυσή τον Ούγγρο να προτιμήσει μακροχρόνια βασανιστήρια και τελικά θάνατο από το να γίνει εραστής της κυρίας του×
  • τον επτάχρονο άγιο Ιβάν Τσι Τσουνγκ, μετά το βασανισμό του στο Πεκίνο το καλοκαίρι του 1900, να πει πως δεν είναι σκληρό να πονάς για το Χριστό και να ζητήσει απλά να ταφεί κοντά στην εκκλησία όπου βαφτίστηκε×
  • τον άγιο νεομάρτυρα Βουκάσιν από τη Σερβία νʼ απαντήσει «κάνε, παιδί μου, τη δουλειά σου», όταν ο ουστάσι Ζήλε Φριγκάνοβιτς, το 1942, βουτηγμένος σε αίμα παιδιών, του έκοβε τʼ αφτιά και τη μύτη και τον απειλούσε πως θα του ξεριζώσει την καρδιά, πράγμα που τελικά έκανε…
https://oode.wordpress.com/2008/07/06/theosis/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mefistofelis

Δραστήριο μέλος

Ο Mefistofelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 433 μηνύματα.
Βασικά ο κυριότερος σκοπός της ζωής του ανθρώπου είναι να επιτύχει τη θέωση.


σε γελάσανε.
οι περισσότεροι απλά γουστάρουν να τρώνε και να περνάνε καλά μέχρι να τα τινάξουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Πώς τα λέει, όμως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mefistofelis

Δραστήριο μέλος

Ο Mefistofelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 433 μηνύματα.
ναί ο μπαγάσας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
σε γελάσανε.
οι περισσότεροι απλά γουστάρουν να τρώνε και να περνάνε καλά μέχρι να τα τινάξουν.

για τους ιερείς αναφέρεσαι ή γενικά για τους ανθρώπους;

αυτά τα παραδείγματα δείχνουν οτι υπήρξαν και άνθρωποι που δέν παρασύρθηκαν απο την μάζα, αλλα αφιερώθηκαν σε κάτι που πίστευαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Σε ενα σποτακι στο νεο μουσειο της Ακροπολης προβαλλοταν η δημιουργια και η πορεια του ναου μεσα στους αιωνες. Σε ενα σημειο εδειχνε ανθρωπους με ρασα (χριστιανους) να καταστρεφουν την Ακροπολη. Απ οτι φαινεται λοιπον, η εκκλησια ενοχληθηκε απο αυτη τη δυσφημιση και ζητησε απο το υπουργειο πολιτισμου να αφαιρεσει το συγκεκριμενο σημειο.. Και ο υπουργος μας φυσικα για να μη χαλασει χατηρι το εκοψε..
Λες και με αυτο τον τροπο αναιρουν την ιστορια.. :P
(Πηγη: ελευθεροτυπια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mefistofelis

Δραστήριο μέλος

Ο Mefistofelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 433 μηνύματα.
να ταν μόνο η ακρόπολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
να ταν μόνο η ακρόπολη.

+10000
Εχω ακουσει οτι εκαιγαν δαση και δαση σε ολη την Ελλαδα γιατι λεει ηταν ιεροι τοποι των ειδωλολατρων και αλλα τετοια τρελά.. Αλλα ποιος εχει το θαρρος να κατηγορησει ανοιχτα την εκκλησια ακομα και τωρα..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mefistofelis

Δραστήριο μέλος

Ο Mefistofelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 433 μηνύματα.
ο Καλόπουλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
+10000
Εχω ακουσει οτι εκαιγαν δαση και δαση σε ολη την Ελλαδα γιατι λεει ηταν ιεροι τοποι των ειδωλολατρων και αλλα τετοια τρελά.. Αλλα ποιος εχει το θαρρος να κατηγορησει ανοιχτα την εκκλησια ακομα και τωρα..:(

Μπερδευεις (μπερδευετε) την πολιτική με τη θρησκεια. Κι ο Μπους τις αλητείες του στο όνομα του Θεού τις έκανε και τον στήριξαν ανοιχτά και παπάδες. Και ο Πάπας, ο πλέον αλητηριος θρησκευτικος ηγετης του κοσμου, εχει πολλα εγκλήματα στο θρονο του (οχι ο συγκεκριμενος, γενικα για το αξιωμα μιλαω), αλλα αν αυτα τα εγκλήματα τα έριχνες στο 1 δισεκατομμύριο Καθολικων δεν θα τους εδινα αδικο αν οργάνωναν τη δολοφονια σου.
Επίσης, μεχρι πριν 50 χρονια το να καις δαση δεν ηταν κατι το μεμπτό.
Να μαθουμε να ξεχωριζουμε την πολιτική της Βυζαντινης Αυτοκρατοριας απέναντι στους πολιτικούς της αντιπάλους από την πραγματικη οπτικη απ'την οποια βλεπει τους ειδωλολατρες ενας συνειδητοποιημένος Χριστιανός.
Ο γελοιος Καλοπουλος δεν κατακρινει τα εγκλήματα της ιεραρχίας. Απλα προσπαθει με διάφορα ανιστόρητα τρικ (Άγιο Φως) να αποσαρθρώσει χριστιανικά σύμβολα. Η χυδαία αυτη προσπαθεια, δυστυχώς, δεν ειχε αποτελέσματα. Απλα βοηθησε την τηλεθεαση της κυριας Στεφανιδου εκεινο το μεσημερι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Falcon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο - αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Μπερδευεις (μπερδευετε) την πολιτική με τη θρησκεια. Κι ο Μπους τις αλητείες του στο όνομα του Θεού τις έκανε και τον στήριξαν ανοιχτά και παπάδες. Και ο Πάπας, ο πλέον αλητηριος θρησκευτικος ηγετης του κοσμου, εχει πολλα εγκλήματα στο θρονο του (οχι ο συγκεκριμενος, γενικα για το αξιωμα μιλαω), αλλα αν αυτα τα εγκλήματα τα έριχνες στο 1 δισεκατομμύριο Καθολικων δεν θα τους εδινα αδικο αν οργάνωναν τη δολοφονια σου.
Επίσης, μεχρι πριν 50 χρονια το να καις δαση δεν ηταν κατι το μεμπτό.
Να μαθουμε να ξεχωριζουμε την πολιτική της Βυζαντινης Αυτοκρατοριας απέναντι στους πολιτικούς της αντιπάλους από την πραγματικη οπτικη απ'την οποια βλεπει τους ειδωλολατρες ενας συνειδητοποιημένος Χριστιανός.
Ο γελοιος Καλοπουλος δεν κατακρινει τα εγκλήματα της ιεραρχίας. Απλα προσπαθει με διάφορα ανιστόρητα τρικ (Άγιο Φως) να αποσαρθρώσει χριστιανικά σύμβολα. Η χυδαία αυτη προσπαθεια, δυστυχώς, δεν ειχε αποτελέσματα. Απλα βοηθησε την τηλεθεαση της κυριας Στεφανιδου εκεινο το μεσημερι....
:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Μπερδευεις (μπερδευετε) την πολιτική με τη θρησκεια. Κι ο Μπους τις αλητείες του στο όνομα του Θεού τις έκανε και τον στήριξαν ανοιχτά και παπάδες. Και ο Πάπας, ο πλέον αλητηριος θρησκευτικος ηγετης του κοσμου, εχει πολλα εγκλήματα στο θρονο του (οχι ο συγκεκριμενος, γενικα για το αξιωμα μιλαω), αλλα αν αυτα τα εγκλήματα τα έριχνες στο 1 δισεκατομμύριο Καθολικων δεν θα τους εδινα αδικο αν οργάνωναν τη δολοφονια σου.
Επίσης, μεχρι πριν 50 χρονια το να καις δαση δεν ηταν κατι το μεμπτό.
Να μαθουμε να ξεχωριζουμε την πολιτική της Βυζαντινης Αυτοκρατοριας απέναντι στους πολιτικούς της αντιπάλους από την πραγματικη οπτικη απ'την οποια βλεπει τους ειδωλολατρες ενας συνειδητοποιημένος Χριστιανός.
Ο γελοιος Καλοπουλος δεν κατακρινει τα εγκλήματα της ιεραρχίας. Απλα προσπαθει με διάφορα ανιστόρητα τρικ (Άγιο Φως) να αποσαρθρώσει χριστιανικά σύμβολα. Η χυδαία αυτη προσπαθεια, δυστυχώς, δεν ειχε αποτελέσματα. Απλα βοηθησε την τηλεθεαση της κυριας Στεφανιδου εκεινο το μεσημερι....

Δεν ειναι δυνατον να διαχωριζει κανεις το χριστιανισμο ως μια ευρεια εννοια απο τους ανθρωπους που τον πρεσβευουν και τον πρωωθουν.
Και οι ειδωλολατρες δεν ηταν πολιτικοι εχθροι των Ρωμαιων..
Κι ομως τα δισεκατομυρια των καθολικων δεν κανουν τιποτα οταν ο παππας λεει να μη χρησιμοποιουνται τα προφυλακτικα γιατι αντιβαινουν στην καινη διαθηκη..
Οσον αφορα τον Καλοπουλο δεν τον εχω ξανακουσει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top