[Θεωρητική] Προβλέψεις Θεμάτων Πανελληνίων 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Αν πέσουν ξανά Ηθικά εγώ θα αυτοπυρποληθώ πάντως. :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
χάνετε πολύτιμο χρόνο ενώ θα μπορούσατε να διαβάζετε... just sayin
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
χάνετε πολύτιμο χρόνο ενώ θα μπορούσατε να διαβάζετε... just sayin
Η φωνή της συνείδησης. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
.......αν πεσουν προσφυγικοι δεν ξερω τι θα γραψω το σιχαινομαι!!!αγχωθηκαααα παω να διαβασω προσφυγικους...χαχαχαχαχαχα:P



χαχαχαχα ας μην το κακομελεταμε....:Pφτου φτου φτου μακρια απο μας....
ρε αραξε ειναι γελοιο κειμενακι οι προσφυγικοι και γραφεις τα ιδια και τα ιδια , δεν θα πρεπε να σε αγχωνει , ξεκολλα
το μονο θεμα που θα εχετε αν πεσει που δυσκολο ειναι το θεμα του χρονου , οπως και με τα υπολοιπα πεζα
οποτε καλυτερα ποιημα παρα πεζο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

veroniCa^

Νεοφερμένος

Η veroniCa^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Εγώ δεν αντέχω τα Ηθικά. Αν είναι ντε και καλά να πέσει Αριστοτέλης ας πέσουν πολιτικά βρε αδερφέ. :P Αν και νομίζω ίσως βάλουν Πλάτωνα Πρωταγόρα. Ευκολάκι. :P Από Λογοτεχνία αποκλείω τα Αντικλείδια όσο και αν ακούγεται! Φυσικά θα τα διαβάσω απλώς δεν τα θεωρώ πιθανά! Πολύ άκυρο ποίημα γενικά και χωρίς ιδιαίτερο υλικό! Πιο πιθανό θεωρώ Παδιαμάντη, Βιζυινό και Ιωάννου. Κρητικό δεν νομίζω αν και θα μπορούσαν να βάλουν το υπόλοιπο φέτος αν θέλουν να φερθούν ύπουλα! Και από ποιήματα Εγγονόπουλο- Αναγνωστάκη έτσι κι έτσι -ούτε φαβορί ούτε αουτσάιντερ! Καλά ιστορία όλα μέσα! :P Λατινικά μια από τα ίδια.. Αα και Έκθεση δεν έχω ιδέα! (Σας φώτισα πάλι :P) Αυτάαα. Καλά θα τα πάμε γενικά μωρέ! Ας είμαστε αισιόδοξοι τώρα κοντά στο τέλος :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
ΚΡΗΤΙΚΟΣ!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
εμενα με δυσκολευουν υπερολικα τα πολιτικα!!!!τι νομιζεις πρεπει γενικα να προσεξουμε εκει?:)

Δεν θα σου πω τι νομίζω, γιατί μπορεί και να παρασύρω κάποιον σε κάτι που είναι λάθος. Ανέφερα την έννοια της μεσότητας γιατί τη θεωρώ "κλειδί" για τα Ηθικά. Αντίστοιχα στα Πολιτικά, θα μπορούσε να είναι η ευδαιμονία... Αυτό που με βοηθάει εμένα, είναι έχοντας διαβάσει κάθε ενότητα να εξάγω κάποιες λέξεις-έννοιες που θεωρώ σημαντικές, ώστε να μην πελαγώσω όταν... έρθει εκείνη η ώρα, και να βρω το σωστό "κλειδάκι" και να γράψω αναλόγως!


Πλατωνακο εβαλαν περσυ...αλλα δεν με χαλαει :P
Τα αντικλειδια απο την αλλη...ειναι μεσα στον υπερρεαλισμο...πολυ φευγα πιστευω για να τεθει σε πανελληνιες αυτο το ποιημα.

Εχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό, αλλά θυμίσου ότι πριν κάποια χρόνια είχε πέσει η "Μικρή πράσινη θάλασσα" και είχε πνιγεί κόσμος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ondine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ondine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Κρυονέρι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
χάνετε πολύτιμο χρόνο ενώ θα μπορούσατε να διαβάζετε... just sayin

Κοιτα ειναι δυσκολο αυτο που ζουμε και προσπαθουμε οσο μπορουμε να καθησυχασουμε τους εαυτους μας με μικρες προβλεψεις.. Επισης αντι να διαβαζουμε ολη μερα και πνιγομαστε ειναι καλο να μιλαμε με παιδια που περνανε το ιδιο βασανο γτ οπως και να το κανουμε μοιραζομαστε ετσι λιγο τον πονο μας και ειναι πιο ευκολο να συνεχισουμε οταν ξερουμε οτι και αλλοι εχουν τους ιδιους φοβους και ανησυχιες με εμας.. Ασε που καποιοι βοηθιουνται απ'αυτο.. Γιατι ανεξαρτητα απο το οτι πρεπει να τα διαβασουμε ολα οταν βλεπεις καποια σοσακια που θεωρουνται σιγουρα θα ριξεις εκει περισσοτερο το βαρος σ και θα γραψεις καλα (αν δεησει και πεσει αυτο ):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Αρχαία: Δε θέλω να πέσουν Πολιτικά. Ειδικά η 20! =/
Προτιμώ Ηθικά. :pfff: :P

Λογοτεχνία: Δε θα με χαλούσε ο Παπαδιαμάντης. :hmm: Η Πολυδούρη θα με χάλαγε πολύ πάντως.

Λατινικά: Τα πιο άθλια κείμενα για μένα είναι αυτά με το ελάφι και τη γενική ευημερία. Αλλά οκ...
Ελπίζω να μην ''fac dic'' σε αυτά.:P

Ιστορία: Καλά εκεί κι αν fac dic. Το μάθημα που φοβάμαι. Το πρώτο κεφάλαιο όμως είναι αγαπημένο.

Προβλέψεις δε μπορώ να κάνω. Ενώ άλλες φορές έχω προαίσθηση τώρα τίποτα.
Απλώς λέω τι δε θέλω να πέσει. Αλλά να μου πείτε εμένα θα ρωτήσουν;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,410 μηνύματα.
Στο φροντιστήριο μας είπαν να κοιτάξουμε ιδιαίτερα το αμάρτημα. Επειδή το έβαλαν στο οεφε, οι περισσότεροι θα το θεωρήσουν καμένο κείμενο και ίσως να του δώσουν λιγότερη προσοχή.
Κάτι μου λέει οτι θα βάλουν αμάρτημα, αλλά άλλο απόσπασμα φυσικά απ' αυτό που έβαλαν στον ΟΕΦΕ, :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω θα πέσει περίπου ό,τι και το 2006. (πχ 20 πολιτικών, παπαδιαμάντης κλπ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostakis2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostakis2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 268 μηνύματα.
Να ποντάρω και εγώ :P ; Λοιπόν έχουμε και λέμε...
Αρχαία Γνωστό: Πλάτωνα Πρωταγόρα (Ενότητα 4)
Αρχαία Άγνωστο: Δεν ξέρω :P
Λογοτεχνία: Όνειρο στο Κύμα
Λατινικά: Κείμενα 29 και 48
Έκθεση: Τουρισμός
Ιστορία: Κάτι μου λέει ότι θα πέσει πολύ Κρητικο Ζήτημα φέτος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Να ποντάρω και εγώ :P ; Λοιπόν έχουμε και λέμε...
Αρχαία Γνωστό: Πλάτωνα Πρωταγόρα (Ενότητα 4)
Αρχαία Άγνωστο: Δεν ξέρω :P
Λογοτεχνία: Όνειρο στο Κύμα
Λατινικά: Κείμενα 29 και 48
Έκθεση: Τουρισμός
Ιστορία: Κάτι μου λέει ότι θα πέσει πολύ Κρητικο Ζήτημα φέτος
τετοια λεγετε μου να παιρνω θαρρος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostakis2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostakis2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 268 μηνύματα.
Μακάρι να πέσουν όλα αυτά που έγραψα λαχείο θα την κάνουμε! Γιατί και καθ'όλη τη διάρκεια του σχολικού έτους έλεγα στους συμμαθητές μου για πλάκα εύχομαι να πέσει αυτό και αυτό και κατά ένα 80% έπεφταν αυτά! Έχω φάει ξύλο φέτος... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Severous

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
εγώ πιστεύω σε:
γνωστό: Πολιτικά 15-16
λογοτεχνία: είτε προσφυγικούς συνοικισμούς (τους οποίους βρίσκω τόσο ηλίθιους!) είτε Αναγνωστάκης
ιστορια: πιστεύω μια πηγή θα είναι με κόμματα!
Λατινικά: 48
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Με βάζετε σε πειρασμό... αφού είναι τζάμπα θα ποντάρω κι εγώ, τονίζοντας όμως ότι οφείλουμε να μην αποκλείσουμε τίποτα.

Αρχαία Γνωστό: Αγαπάμε Πρωταγόρα. Διαφορετικά, δεύτερη επιλογή τα Ηθικά. Δεν έχω αγαπημένη ενότητα.
Αρχαία Άγνωστο: Ένας Λυσίας ή Ξενοφώντας δεν θα ήταν άσχημος. Ένας Δημοσθένης θα με δυσκόλευε. Ο Θουκυδίδης θα με οδηγούσε απευθείας στην ταράτσα του σχολείου για βουτιά.
Λογοτεχνία: Παρακάλια να μην πέσουν Εγγονόπουλος-Αναγνωστάκης. Θέλω να πέσει πεζό...
Λατινικά: Ιδανικά, η παραλίγο φαλακρή Ιουλία και η Καικιλία. Μου αρέσει το ελάφι, μου αρέσει και η μάνα που κατσαδιάζει το γιο-κατακτητή. Ο Λικίνιος Μουρήνας, όσες φορές και να τον έχω διαβάσει μου κάθεται στο λαιμό.
Έκθεση: Τουρισμός που αναφέρθηκε προηγουμένως θα μου άρεσε πολύ. Ωστόσο λόγω της κατάστασης, το όραμα της Ε.Ε., πώς ήταν και πώς κατάντησε, δεν φεύγει από το μυαλό μου...
Ιστορία: Όσο το δυνατόν λιγότερο Κρητικό και Παρευξείνιο, τόσο το καλύτερο. Και αναφέρομαι κυρίως στις πηγές.

Τώρα που το ξανασκέφτομαι, αυτά είναι που θέλω, όχι που πιστεύω ότι θα πέσουν :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
λατινικα αν δεν πεσει το 29 να μη με λενε ισιδωρα.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

No_name

Νεοφερμένος

Η No_name αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
και ποντιακό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
πρωταγορας θελω να πεσει φετος στα αρχαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
λατίνια το 43 και το 38
αρχαία 15 πολιτικά


βεβαια ποτε δεν ξέρεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top