[Θερινή προετοιμασία] Πανελλήνιες 2018

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

LostQueen

Νεοφερμένος

Η LostQueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Παιδιά,εγώ πάντως αγχώνομαι φουλ.Έχω πολλές ασκήσεις φυσική και χημεία και δε ξέρω τι να κάνω.Νιώθω μία απίστευτη βαρεμάρα και δεν έχω διάθεση ούτε τις εκφωνήσεις των ασκήσεων να διαβάσω.Αν αυτό συνεχιστεί όλο το καλοκαίρι τι θα κάνω; :/

Εγώ προσωπικά σκέφτομαι να ξεκουραστώ ένα δεκαήμερο κ μετά χαλαρά να κάνω λίγες ασκήσεις κάθε μέρα χωρίς να πιέζομαι, ώστε να τα έχω τελειώσει μέχρι τις αρχές Σεπτεμβρίου και να μου μείνει μόνο το διάβασμα για τα διαγωνίσματα και μετά ξεκούραση μέχρι να ανοίξουν τα σχολεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,283 μηνύματα.
Μπα τα ξανασκευτικα θα διαβαζω ολο το καλοκαιρι πρεπει να γραψω τελεια στις πανελληνιες και πρεπει να βγαλω απολυτηριο 19.7 τουλαχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
1) Γράφεται σκέΦτομαι και όχι σκευτομαι
2)19.7 μπορείς να βγάλεις εύκολα διαβάζοντας μισή ώρα στις εξετάσεις γιατί στα τετράμηνα θα σου βάλουν 20 χωρίς να κάνεις τίποτα
3)Τώρα για τις πανελλήνιες αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,283 μηνύματα.
Στο σχολειο μου δεν βαζουν τοσο ευκολα βαθμους αν σκευτεις οτιβαπο τα 124 ατομα της περσινης γ λυκειου αριστειονθα παρουν μονο 25.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Γιατί, αν βγάλεις απολυτήριο 18+ τί θα γίνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Μπα τα ξανασκευτικα θα διαβαζω ολο το καλοκαιρι πρεπει να γραψω τελεια στις πανελληνιες και πρεπει να βγαλω απολυτηριο 19.7 τουλαχιστον.

Στο σχολειο μου δεν βαζουν τοσο ευκολα βαθμους αν σκευτεις οτιβαπο τα 124 ατομα της περσινης γ λυκειου αριστειονθα παρουν μονο 25.

Το θέμα ονομάζεται: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ 2018, ΘΕΡΙΝΗ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ
Δεν ονομάζεται ''ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΛΥΚΕΙΟΥ ΜΕ ΑΡΙΣΤΑ'' ούτε ''ΤΙ ΒΑΘΜΟ ΒΓΑΛΑΤΕ;'' . Μη βγαίνετε ρε παιδιά οφ τόπικ με τα ψυχαναγκαστικά σας.

ΥΓ: Το 20 δεν θα σε κάνει άνθρωπο.
Get a life πια. Αμαν με τους βαθμούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,283 μηνύματα.
Λοιπόν το προγραμμα μου.
7-10 τελειώνω το Β κεφάλαιο στατιστικής
13-16 προχωράω την έκθεση
17-20 επανάληψη Αοθ
21-24 επανάληψη πληροφορική
25-28 ξεκινάω ιστορία
4-10 Σεπτεμβρίου επανάληψη μαθηματικά.
Άντε καλή δύναμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λοιπόν το προγραμμα μου.
7-10 τελειώνω το Β κεφάλαιο στατιστικής
13-16 προχωράω την έκθεση
17-20 επανάληψη Αοθ
21-24 επανάληψη πληροφορική
25-28 ξεκινάω ιστορία
4-10 Σεπτεμβρίου επανάληψη μαθηματικά.
Άντε καλή δύναμη.

Φώτη ποιες από τις δύο ιστορίες θα διαβάζεις;; Γενικής παιδείας η κατεύθυνσης;Επίσης τι θα κάνεις με τα εξής μαθήματα;

Κοινωνιολογία,Ιστορία Κοινωνικών Επιστημών,Βιολογία γενικής; κλπ κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,283 μηνύματα.
κατευθυνσης.Τα αλλα μαθηματα ειναι πανευκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και η Κοινωνιολογία κατεύθυνσης είναι.Αλλά αντιθέτως η Ιστορία γενικής είναι μακράν δυσκολότερη από την Ιστορία κατεύθυνσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
κατευθυνσης.Τα αλλα μαθηματα ειναι πανευκολα.

Είσαι οικονομικά και θα διαβάζεις ιστορία κατεύθυνσης;:confused:
Οι δικοί μας ούτε ήξεραν τι χρώμα έχει το βιβλίο:P

Περιμένω να μου πεις τους σιδηρόδρομους :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
7-10 τελειώνω το Β κεφάλαιο στατιστικής
25-28 ξεκινάω ιστορία
Ιστορία και μαθηματικά γενικής; Φώτη, αν είναι να διαβάσεις, διάβασε κατεύθυνση καλύτερα. Αυτές οι γκάφες ολκής θα σου στοιχίσουν στις πανελλήνιες. Αλλά σωστά, θα έχεις το απολυτήριο 20 για παρηγοριά.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,283 μηνύματα.
Παιδιά εντάξει είναι κακό να θέλω ένα άριστο απολυτήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Παιδιά εντάξει είναι κακό να θέλω ένα άριστο απολυτήριο.
Οχι καλα κανεις:D αλλα μην παραμελεις ξερω εγω τα μαθηματα των πανελληνιων.Εκτος και σκοπευεις να πας γαλλια για σπουδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Koutsigio

Νεοφερμένος

Ο Koutsigio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Παιδιά εγώ πάλι δε ξέρω τι κάνω,προχωράω εντελώς μετέωρα.Για να λέμε την αλήθεια πχ φυσική έχω βαρεθεί να διαβάζω τα ίδια πράγματα κάθε μέρα.(προχωράμε πολύ αργά και σήμερα ας πούμε ασχοληθήκαμε αποκλειστικά με το να λύσουμε τις ασκήσεις που είχαμε για το σαββατοκύριακο και δεν προχωρήσαμε).έτσι,δεν διάβασα φυσική σήμερα αφού δε διδάχθηκα κάτι νέο.Όμως παρόλα αυτά νιώθω τύψεις που δε διάβασα και ειλικρινά δε ξέρω γιατί..Νιώθω πολύ κάπως και γνωρίζω καλά πως δεν είναι φυσιολογικό(δηλαδή σήμερα που δε διάβασα ένιωθα πως θα αποτύχω επειδή έπρεπε να έχω διαβάσει,πφ είμαι τόσο ψυχαναγκαστική)..Δε ξέρω πια τι πρόγραμμα να μου βάλω.Δε ξέρω με ποιον τρόπο πρέπει να διαβάσω φυσική όσο γελοίο αν ακούγεται αυτό.Από τη μια βλέπω άλλους να ξεπατώνονται,από την άλλη βλέπω άλλους να είναι χαλαροί και δε ξέρω τι να κάνω.έχω υψηλό στόχο στο μυαλό μου και δε έχω ιδέα πως να με οργανώσω.
Ακριβως οπως τα λες στα ιδια ημουν και εγω περσυ αυτην την περιοδο.Το μονο που θελω να σω που ειναι να βγαλεις 1και2 βιολογια με ασκησεις ειτε μονη σου ειτε συμβαδιζοντας με τις παραδοσεις του καθηγητη σου οσο καλητερα μπορεις ,το επιθυμητο ειναι να ξερεις τα παντα στην εντελεια απο θεωρια και να μαθεις απεξω την δομη απο τις βασικες ασκησεις του δευτερου κεφαλαιου,οταν διαβαζεις το2 καλα ειναι να κανεις και σχεδιαγραμματα για καθε διαιδικασια αντιγραφη ,μεταγραφη κτλ,την γονιδιακη εκφραση αστην καλητερα απο το τελος του2ου ειναι αρκετα δυσκολη,τωρα αν προλαβαινεις προσπαθησε να βγαλεις απο το 5ο τα αρχικα για τον μεντελ και το 7ο καλα θα ηταν καθως ειναι αρκετα ευκολο και ψιλο ασχετο με τα αλλα συνεπως δεν χρειαζεται να εχεις συνεχεια απο τα αλλα κεφαλαια.Χωρις καθηγητη ολα αυτα,αν παλι πηγαινεις φρο ολον τον αυγουστο ακολουθεις την σειρα του καθηγητη.Απο χημεια τελειοποισε την οργανικη χημεια που ξερεις και δευτερευοντως οξειδοαναγωγη και ισως λιγο τις χημικες ισορροπιες που ειναι απλες μονο θεωρια και απλες ασκησουλες.Φυσικη ,εδω ειμαστε,διαβασε οτι μπορεις απο α λυκειου ανανεωσε τα απλα μαθηματικα που ξερεις: αλγεβρα πολυ βασικη γεωμετρια καιΤΡΙΓΩΝΟΜΕΤΡΙΑ απο τα προπερσυνα σου βιβλια ,ειναι σημαντικο να μην εχεις κενα σε ολα αυτα κατα αλλα Ταλαντωσεις και κρουσεις ψυχραιμα οπως τα ξεκινησες ααα και μην ξεχνας να μπαινεις σε σαιτς φυσικης τεσπα υπαρχει ενα πολυ γνωστο αν μου στειλεις πμ θα σου πω ,ανεβαζει εξαιρετικες ασκησεις και μεθοδολογιες.Απο εκθεση Τιποτα ,δε ξερω αν σου αρεσει να διαβαζεις γενικα: αρθρα αποψεις γενικα αλλα καλα θα ειναι να αρχισεις απο τον σεπτεμβρη να αρχισεις να αγοραζεις κα μια εφημεριδουλα βοηθαει αρκετα.Λοιπον ,αν τωρα μου πεις: καλα ρε φιλε ενταξει μας ζαλισες σαν πολυ τον ειδικο δεν μας κανεις, θα σου πω οτι αν καποιος μου τα ελεγε ολα αυτα και με συμβουλευε να τα κανω μεχρι τις11 του σεπτεμβρη ας πουμε θεωρω οτι θα εγραφα πανω απο 18800-ετσι πιστευω-αλλα δυστυχως κανεις δεν μου τα ειπε .Αυτα απο μενα, μακαρι να μπορουσα να τα πω ολα αυτα στον κατα ενα χρονο μικροτερο μου εαυτο το περσυνο καλοκαιρι αλλα ετσι ειναι η εμπειρια ειναι ενα πραγμα που πολλες φορες οταν το εχεις δεν μπορεις να χρησημοποιησεις. Οτι αλλο θες στειλε γεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fenia00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η <3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Koustigio οι συμβουλές σου είναι πολύ βοηθητικές σε ευχαριστώ πάρα πολύ.Σήμερα ξεκίνησα να λύνω ασκήσεις στοιχειομετρίας στη χημεία και έχω απογοητευτεί πολύ γιατί δεν κατάφερα να λύσω πολλές από αυτές.Έχει αρχίσει και με πιάνει τρομερή απογοήτευση επειδή η χημεία είναι το δυνατό μου μάθημα και τώρα βλέπω πως δε τα καταφέρνω ούτε εκεί.Τι θα κάνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Έχει αρχίσει και με πιάνει τρομερή απογοήτευση επειδή η χημεία είναι το δυνατό μου μάθημα και τώρα βλέπω πως δε τα καταφέρνω ούτε εκεί.Τι θα κάνω;

Βρε καλο μου!!!
Δεν ξέρω από θετικά μαθήματα καθώς δεν ημουν σε αυτή τη κατεύθυνση όμως θέλεις να σου πω κάτι;
ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙΣ.
Μια χαρά θα τα καταφέρεις στη χημεία!! Ξέρεις πόσο καιρό έχεις μπροστά σου; Έχουμε Αύγουστο! Έχουμε 2 Αυγούστου! Μπορείς να λύσεις όσες ασκήσεις θες, να κάνεις 100000000 λάθη, να σκίσεις χιλιάδες φύλλα!

Btw: Τα αρχαία ήταν πάντα το αδύνατό μου σημείο ( από β γυμνασίου άκουγα αρχαία και έβγαζα σπυράκια σε όλο μου το σώμα). Στη θεωρητική έχουν τον μεγαλύτερο συντελεστή. Ξεκίνησα να ασχολούμαι σοβαρά από τέλη Ιανουαρίου. Μέχρι τότε μπέρδευα το λύομαι:whistle::whistle: . Έγραψα 14,5. Ξέρω, δεν είναι ουάου βαθμός. Αλλά έγραψα 14,5 με δίαβασμα 5 μηνών. Τι θέλω να σου πω με αυτό; Θέλω απλά να σε κάνω να καταλάβεις πως υπάρχει χρόνος για να διοθρώσεις τα πάντα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fenia00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η <3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Deutsch_Lover σε ευχαριστώ πολύ!!Είμαι και ψυχαναγκαστική γαμώτο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Ψηφίστηκε η κατάργηση του πεδίου των παιδαγωγικών.

Πλέον, 4ο πεδίο είναι το Ε.Π. Οικονομίας και Πληροφορικής, και οι παιδαγωγικές σχολές εντάσσονται στα υπόλοιπα τέσσερα πεδία. Όλοι θα μπορούν να έχουν πρόσβαση σε αυτές, χωρίς 5ο μάθημα. Θα ισχύσει από το προσεχές έτος, 2017-18.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως θα ξεκλειδώσει κάποιος τις παιδαγωγικές σχολές; Γιατί το μυαλό μου δεν στροφάρει και πολύ τελευταία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top