[Θερινή προετοιμασία] Πανελλήνιες 2018

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,408 μηνύματα.
Ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πραγματικά ελπίζω η γενιά του 2000 να βγάλει αυτόν τον τόπο από την κρίση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,408 μηνύματα.
Merci .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Πραγματικά ελπίζω η γενιά του 2000 να βγάλει αυτόν τον τόπο από την κρίση.
Να είσαι σίγουρος γι αυτό.:bot:
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia10

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αυτο το ξερω μονο εγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
ρε παιδια μονο εγω οταν βλεπω ποσα θα δωσουν οι γονεις για το φροντ ψιλοφρικαρω? σε καποιο σημειο πριν 1 εβδομαδα οταν υπολογισα ποσο κανει το ενα μαθημα εκεθσης (κανω σε γκρουαπκι) την ειχα καρφωσει σ'ολο το μαθημα και σκεφτομουν ποσο κανει ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 991793

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ρε παιδια μονο εγω οταν βλεπω ποσα θα δωσουν οι γονεις για το φροντ ψιλοφρικαρω? σε καποιο σημειο πριν 1 εβδομαδα οταν υπολογισα ποσο κανει το ενα μαθημα εκεθσης (κανω σε γκρουαπκι) την ειχα καρφωσει σ'ολο το μαθημα και σκεφτομουν ποσο κανει ..
Δεν έχεις άδικο. Στις μέρες μας δεν είναι λίγο να δίνει κάποιος μερικές χιλιάδες ευρώ για φροντιστήριο. Πάντως, να βάλεις τα δυνατά σου είτε οι γονείς σου πλήρωναν για φροντιστήριο είτε όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia10

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αυτο το ξερω μονο εγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
ναι μιχαλη εννοειται αυτο, διαβαζω ουτως ή άλλως γιατί θέλω να σπουδάσω κάτι που να μου αρέσει , να το επιλέξω εγώ όχι τα μόρια μου (εννοώ να συγκεντρώσω την βαθμολογία που χρειάζεται η σχολή που με ενδιαφέρει απλά μερικές φορές σκέφτομαι ότι είναι μεγάλο ποσό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 991793

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ναι μιχαλη εννοειται αυτο, διαβαζω ουτως ή άλλως γιατί θέλω να σπουδάσω κάτι που να μου αρέσει , να το επιλέξω εγώ όχι τα μόρια μου (εννοώ να συγκεντρώσω την βαθμολογία που χρειάζεται η σχολή που με ενδιαφέρει απλά μερικές φορές σκέφτομαι ότι είναι μεγάλο ποσό
Θα κάνεις απόσβεση, όταν περάσεις με το καλό εκεί που θες, με το να πιάσεις δουλειά για να ελαφρύνεις τους δικούς σου, αν φυσικά στο επιτρέπει η σχολή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

sofia10

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αυτο το ξερω μονο εγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
το θέλω πολυ(να έχω μια part-time εργασία ) ,
κοίτα οι σχολές που θέλω απαιτούν σοβαρή ενασχόληση πιστεύω αν θέλω να αποφοιτήσω στην ώρα μου (άντε το πολύ κανα χρόνο μετά) αλλα θα προσπαθήσω να τα συνδυάσω . Λογικά κάτι θα υπάρχει ,αλλά ας μπω με το καλό πρωτα , μη μιλάω και τόσο πρόωρα , με περιμένει δύσκολη χρονιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 991793

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
με περιμένει δύσκολη χρονιά
Αυτό ακριβώς. Θα ευχαριστήσεις τους γονείς σου μετά τις εξετάσεις για την στήριξή τους. Μην τα σκέφτεσαι αυτά από τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia10

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αυτο το ξερω μονο εγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
σ'ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου
τωρα οι σκεψεις μου ειναι με τις ταλαντωσεις:clapup: που με βασανιζουν απο το πρωι:/: ,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Waverer765

Νεοφερμένος

Ο Waverer765 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Εγώ που πάω δεύτερο φυσικη Μαθιουδάκη παναγιωτακοπουλο,χημεία σπυρο και δικαία μιχελη και έκθεση μου δίνει υλικό η καθηγήτρια απο τον κοινό νου και όχι μόνο...βιολογια ας σε βοηθήσει κάποιος άλλος...
Χημείας Σαλτερής νομίζω ότι είναι πιο κομπλέ.Δεν είμαι σίγουρος.Φυσική κλασικά Μαθιουδάκης και άντε τίποτα από Ελληνοεκδοτική. Άρα πάνω κάτω όλοι τα ίδια παίρνουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fenia00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η <3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Βιολογία τι βοήθημα χρησιμοποιείτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia10

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αυτο το ξερω μονο εγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
ειμαι 2ο πεδιο, αλλά ακούω συχνά για μια λαζαράκη , και ένα του σαββάλα με πολλούς συγγραφεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fenia00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η <3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
sofia10 ευχαριστώ πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia10

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αυτο το ξερω μονο εγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
τιποταα, αλλα ας πουν και παιδια του 3ου πεδιου που ξερουν καλυτερα απο ολους καμια προταση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyler

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Παιδια κάτι ψιλοασχετο από προετοιμασίες κλπ.
Γνωρίζω ότι οι πανελλήνιες είναι κρίσιμες και απαιτητικές και έχω ο ίδιος εμπειρία από εξετάσεις (από εξετάσεις για πτυχίο αγγλικών και γαλλικών).
Ωστόσο , εγώ προσωπικά στοχεύω αρκετά ψιλά (18.100 μόρια περίπου) μιας και θέλω να περάσω στη σχολή ανθυποπυραγών. Κατά πόσο είναι δυνατόν κανείς να βγάλει τόσα μόρια? Είχα την εντύπωση πως αφού είμαι καλος μαθητής , με στέλνουν οι γονείς μου φροντιστήρια και έχω αρχίσει σοβαρά την προσπάθεια μου από τώρα , θα πετυχω και στις εξετάσεις τους χρόνου. Ωστόσο , βλέποντας το χαμό που έγινε φέτος στα Μαθηματικά Κατεύθυνσης , έχω αρχίσει να πιστεύω πως σημαντικό ρολο παίζει και η τύχη. Εσείς τι λέτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 991793

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδια κάτι ψιλοασχετο από προετοιμασίες κλπ.
Γνωρίζω ότι οι πανελλήνιες είναι κρίσιμες και απαιτητικές και έχω ο ίδιος εμπειρία από εξετάσεις (από εξετάσεις για πτυχίο αγγλικών και γαλλικών).
Ωστόσο , εγώ προσωπικά στοχεύω αρκετά ψιλά (18.100 μόρια περίπου) μιας και θέλω να περάσω στη σχολή ανθυποπυραγών. Κατά πόσο είναι δυνατόν κανείς να βγάλει τόσα μόρια? Είχα την εντύπωση πως αφού είμαι καλος μαθητής , με στέλνουν οι γονείς μου φροντιστήρια και έχω αρχίσει σοβαρά την προσπάθεια μου από τώρα , θα πετυχω και στις εξετάσεις τους χρόνου. Ωστόσο , βλέποντας το χαμό που έγινε φέτος στα Μαθηματικά Κατεύθυνσης , έχω αρχίσει να πιστεύω πως σημαντικό ρολο παίζει και η τύχη. Εσείς τι λέτε?
Και η τύχη παίζει ρόλο και να σου «κόβει», ειδικά για μαθήματα όπως τα μαθηματικά. Διάβαζε σαν να στοχεύεις στο απόλυτο, γιατί όσοι λένε «πρέπει να βγάλω 18000 μόρια» π.χ. συνήθως βγάζουν λιγότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Παιδια κάτι ψιλοασχετο από προετοιμασίες κλπ.
Γνωρίζω ότι οι πανελλήνιες είναι κρίσιμες και απαιτητικές και έχω ο ίδιος εμπειρία από εξετάσεις (από εξετάσεις για πτυχίο αγγλικών και γαλλικών).
Ωστόσο , εγώ προσωπικά στοχεύω αρκετά ψιλά (18.100 μόρια περίπου) μιας και θέλω να περάσω στη σχολή ανθυποπυραγών. Κατά πόσο είναι δυνατόν κανείς να βγάλει τόσα μόρια? Είχα την εντύπωση πως αφού είμαι καλος μαθητής , με στέλνουν οι γονείς μου φροντιστήρια και έχω αρχίσει σοβαρά την προσπάθεια μου από τώρα , θα πετυχω και στις εξετάσεις τους χρόνου. Ωστόσο , βλέποντας το χαμό που έγινε φέτος στα Μαθηματικά Κατεύθυνσης , έχω αρχίσει να πιστεύω πως σημαντικό ρολο παίζει και η τύχη. Εσείς τι λέτε?

Η τύχη παίζει μεγάλο ρόλο, αλλά η τύχη αφορά τη συντριπτική πλειοψηφία.
Αν σου τύχουν δύσκολα θέματα, θα πέσουν οι βάσεις.
Αν σου τύχουν εύκολα θεματα, θα ανέβουν οι βάσεις.
Αν το τμημα σου ανήκει σε περισσότερα απο ενα πεδίο, τότε οι βάσεις παίζονται...

Τι σημασία εχει ποιος παίζει ρόλο και ποιος οχι. Διάβασε, γράψε και βλέπεις.

Και η τύχη παίζει ρόλο και να σου «κόβει», ειδικά για μαθήματα όπως τα μαθηματικά. Διάβαζε σαν να στοχεύεις στο απόλυτο, γιατί όσοι λένε «πρέπει να βγάλω 18000 μόρια» π.χ. συνήθως βγάζουν λιγότερα.

Να βάζεις ρεαλιστικούς στόχους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HeatHen

Νεοφερμένος

Ο HeatHen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Βιολογία τι βοήθημα χρησιμοποιείτε;
Του Καρδαρα και του Καψαλη ειναι πολυ καλα επισης. Τα θεωρω καλυτερα απο της Λαζαρακη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top