Θερινά μαθήματα

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Τα ζήτησα!! Βασικά, θεωρούσα αυτονόητο πως θα τα κάνω γιατί είχε κάνει και ο αδερφός μου που τελείωσε φέτος και γενικά στην περιοχή μου συνηθίζεται! :)

Πραγματικά δεν περίμενα να λάβω τόσες αρνητικές απαντήσεις... Παρ' όλα αυτά, θα τα κάνω.. :P

Αφού τα ζήτησες, τότε είχες πληρη συνείδηση του τι πας να κάνεις...ξεκινάς από 16 χρονών εντατικά μαθήματα...άμα είσαι οκ με αυτό, καλή τύχη λοιπόν...

Γεια σαααας!
Είμαι α' Λυκείου προς β' (θεωρητική) και είμαι ο μόνος από τους φίλους μου που δεν κάνει θερινά.
Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο προβληματισμένος ήμουν κ πόσες τύψεις είχα πριν διαβάσω το συγκεκριμένο τόπικ.
Νόμιζα πως ήταν απαραίτητο να κάνεις θερινά και φοβόμουν πως αν δεν έκανα θα μείνω πολύ πίσω. Να φανταστείτε, πολλοί από τους φίλους μου ξεκίνησαν και Λατινικά και αγχώθηκα. Βασικά ήταν επιλογή μου να μην κάνω θερινά, αν και ο καθηγητής μου με πίεζε αρκετά. (Κάνω ιδιαίτερα). Θεωρείτε πως έκανα καλά; ή έπρεπε να συνεχίσω τα μαθήματα έστω και για λίγες ώρες την εβδομάδα; Πάντως απ'οτι βλέπω, οι περισσότεροι είστε κατά των θερινών για τη β'. :D

Μισό λεπτό γιατί νομίζω ότι τώρα ξεκαθάρισαν πολλά πράγματα:
Αυτό το σύστημα εξετάσεων (που θα ειστε οι τελευταίοι που θα βιώσετε) βρίσκεται στη δύση του. Και είναι "αναμενόμενο" σχεδόν τις τελευταίες χρονιές να μπαίνουν δύσκολα θέματα προκειμένου να αποδειχθεί ότι το σύστημα δεν είναι αποτελεσματικό άρα καλά κάνουμε και προχωράμε στο επόμενο. Και φέτος (την 3η απ' το τέλος χρονιά) είχαμε πολλά κλάματα με τις Πανελλήνιες. Γι' αυτό σας ζοριζουν μάλλον απο τόσο νωρίς, για να αποδώσετε (τα φροντιστήρια είναι μικρές επιχειρήσεις και διαφημίζονται μέσα από σας και τις επιτυχίες σας). Απαράδεκτο, αλλά έτσι είναι. Εγώ δεν ήξερα κανέναν που να έκανε εντατικά μαθήματα από Α' σε Β' Λυκείου (και είμαι σε ιδιωτικό, άρα ΥΠΑΡΧΟΥΝ λεφτά σε πολλές οικογένειες).

Επομένως εσύ μην έχεις τύψεις. Εδώ σου γράψαμε άτομα που κάναμε 2 χρονιές το πολύ εντατικό φροντιστήριο, όχι 2,5 και 3, άλλοι σταθήκαμε άτυχοι, άλλοι τυχεροί. Αλλά όλοι νομίζω θα σου πουν τι σπάσιμο νεύρων είναι αυτή η δίχρονη εντατικοποίηση. Αν κάποια παιδιά το πάνε για ακόμα περισσότερο χρόνο, θα φτάσουν Χριστούγεννα στην Γ' Λυκείου και δεν παίζει να μπορούν να ανοίξουν βιβλίο. Θα έχουν εξοντωθεί.
Φιλικά πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Υπάρχουν άνθρωποι που δεν έκαναν ΠΟΤΕ καλοκαιρινά ή ενταντικά ή δεν έκαναν καν σε όλα τα πανελλαδικώς εξεταζόμενα, ενώ έδιναν Β' και Γ' Λυκείου πανελλαδικές. Μην το λέτε λοιπόν σαν να είναι κάτι το φυσιολογικό και το λογικό....Η ανασφάλεια του καθενός και τα εμπορικά συμφέροντα το έχουν κάνει must..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Υπάρχουν άνθρωποι που δεν έκαναν ΠΟΤΕ καλοκαιρινά ή ενταντικά ή δεν έκαναν καν σε όλα τα πανελλαδικώς εξεταζόμενα, ενώ έδιναν Β' και Γ' Λυκείου πανελλαδικές. Μην το λέτε λοιπόν σαν να είναι κάτι το φυσιολογικό και το λογικό....Η ανασφάλεια του καθενός και τα εμπορικά συμφέροντα το έχουν κάνει must..

εδω πέρα λέμε ΘΕΡΙΝΑ από Α' ΛΥΚΕΙΟΥ!! Μπροστά σε αυτό και τα εντατικά από Β' σε Γ' μου φαίνονται πολύ φυσιολογικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
εδω πέρα λέμε ΘΕΡΙΝΑ από Α' ΛΥΚΕΙΟΥ!! Μπροστά σε αυτό και τα εντατικά από Β' σε Γ' μου φαίνονται πολύ φυσιολογικα.

Το κατάλαβα πολύ καλά.
Και ξαναλέω...Εγώ έδωσα Πανελλαδικές ΚΑΙ στη Β', άρα θα ήταν πολύ λογικό τότε να κάνω και εγώ και οι συμμαθητές μου προετοιμασία από την Α΄. Και όμως κανείς δεν το έκανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Τα θερινά Α->Β είναι τσάμπα:
1)Χαμένα μπάνια
2)Χρήματα
3)Καμμένα εγκεφαλικά κύτταρα
4)Χαμένες ώρες στο προποτζίδικο
5)Χαμένα επεισόδια House M.D(επαναλήψεις)
6)Κατανάλωση ενέργειας(βλ. ενεργειακό πρόβλημα.ΝΑΙ, τα φροντιστήρια καταστρέφουν τον κόσμο)
...
...
...
...
325)Χαμένα επεισόδια Dora Η Εξερευνήτρια.
...
...
...
666)Χαμένα επεισόδια Teletubbies.

:(


Με λίγα χρόνια, και για να συνοψίσω τις παραπάνω παπαρολογίες, θεωρώ ότι δε χρειάζεται να κάνετε φροντιστήριο το καλοκαίρι της Α.Αν πια τόσο πολύ αγαπάτε το διάβασμα και γουστάρετε μαθηματικά/φυσική/χημεία μπλα μπλα μπλα, πάρετε ένα βοήθημα, κάντε πως διαβάζετε κανα 2 ώρες και στο τέλος αποφασίστε πως ΔΕ χρειάζεται να τρελαίνεστε τώρα.

Αν το ήξερα, θα απέφευγα και γω προσωπικά τα φροντιστήρια της Β λυκείου.

Γκουντ λακ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Και καλά έκανες. Εγώ έκανα καλοκαιρινή προετοιμασια από Β σε Γ Λυκείου γιατί αισθανόμουν ανασφάλεια. Ευτυχώς το αποτέλεσμα με δικαιωσε. Πάντως συμφωνώ ότι το φροντιστήριο από Α ή Β Λυκείου είναι υπερβολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Και καλά έκανες. Εγώ έκανα καλοκαιρινή προετοιμασια από Β σε Γ Λυκείου γιατί αισθανόμουν ανασφάλεια. Ευτυχώς το αποτέλεσμα με δικαιωσε. Πάντως συμφωνώ ότι το φροντιστήριο από Α ή Β Λυκείου είναι υπερβολή.

Όταν δίναμε εμείς, κανείς από την τάξη και τον κοινωνικό μου περίγυρο δεν έκανε ούτε την τελευταία χρονιά, από Β σε Γ.
Δεν σας κράζω, δεν το λέω για κακό. Σας λέω απλά ότι τόσα άτομα πέτυχαν χωρίς αυτά, δεν είναι ανάγκη να ξοδεύετε τόσα χρήματα και να έχετε κλατάρει και από τον Οκτώβρη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Όταν δίναμε εμείς, κανείς από την τάξη και τον κοινωνικό μου περίγυρο δεν έκανε ούτε την τελευταία χρονιά, από Β σε Γ.
Δεν σας κράζω, δεν το λέω για κακό. Σας λέω απλά ότι τόσα άτομα πέτυχαν χωρίς αυτά, δεν είναι ανάγκη να ξοδεύετε τόσα χρήματα και να έχετε κλατάρει και από τον Οκτώβρη...

Σε σας τα πράγματα ήταν λιγο διαφορετικά...πρόλαβες τις δέσμες..? Τα τελευταία ειδικα χρόνια των Πανελληνιων απαιτουν εξειδικευση στην εξειδικευση, και πολλες φορες ειναι απαραιτητα τα θερινα για να εισαι σιγουρος οτι τα καλυψες ολα. Θα προτιμουσα μεγαλυτερη υλη και πιο διευρυμενα θεματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Σε σας τα πράγματα ήταν λιγο διαφορετικά...πρόλαβες τις δέσμες..? Τα τελευταία ειδικα χρόνια των Πανελληνιων απαιτουν εξειδικευση στην εξειδικευση, και πολλες φορες ειναι απαραιτητα τα θερινα για να εισαι σιγουρος οτι τα καλυψες ολα. Θα προτιμουσα μεγαλυτερη υλη και πιο διευρυμενα θεματα.

Δεν ήμουν με τις Δέσμες αλλά το 2002. Έδωσα 9 μαθήματα στην Γ' Λυκείου και νομίζω (δεν θυμάμαι καλά) άλλα τόσα στη Β΄.
Να σκεφτείς, εγώ από θεωρητική έδωσα και Μαθηματικά και Φυσική και Βιολογία. Καλύτερα λίγα και εξειδικευμένα λοιπόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Δεν χρειαζονται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Δεν ήμουν με τις Δέσμες αλλά το 2002. Έδωσα 9 μαθήματα στην Γ' Λυκείου και νομίζω (δεν θυμάμαι καλά) άλλα τόσα στη Β΄.
Να σκεφτείς, εγώ από θεωρητική έδωσα και Μαθηματικά και Φυσική και Βιολογία. Καλύτερα λίγα και εξειδικευμένα λοιπόν.

Μιλαμε για ΠΟΛΥ εξειδικευμενα ομως...και στα 9 μαθηματα εχεις περιθωρια λαθους...με αυτα τα 6, ειδικα αν στοχευεις σε ψηλες σχολες, πρεπει να εισαι αριστος μες στους αριστους...αλλιως σε τρωει η αγωνια μεχρι να βγουν οι βασεις...εγω εγραψα 19.4 χημεια κατευθυνσης και ξερω οτι αν ειχα γραψει 20 ή 19.8 δε θα χρειαζοταν να ανησυχω αν ΟΝΤΩΣ θα πεσει 55 μορια η Ιατρικη Θεσσαλονικης...καταλαβαινεις οτι μιλαμε ουτε για μισο βαθμο και μπορει να σου στερησει σχολη...με τα 9 μαθηματα ειχες μια ελπιδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Μιλαμε για ΠΟΛΥ εξειδικευμενα ομως...και στα 9 μαθηματα εχεις περιθωρια λαθους...με αυτα τα 6, ειδικα αν στοχευεις σε ψηλες σχολες, πρεπει να εισαι αριστος μες στους αριστους...αλλιως σε τρωει η αγωνια μεχρι να βγουν οι βασεις...εγω εγραψα 19.4 χημεια κατευθυνσης και ξερω οτι αν ειχα γραψει 20 ή 19.8 δε θα χρειαζοταν να ανησυχω αν ΟΝΤΩΣ θα πεσει 55 μορια η Ιατρικη Θεσσαλονικης...καταλαβαινεις οτι μιλαμε ουτε για μισο βαθμο και μπορει να σου στερησει σχολη...με τα 9 μαθηματα ειχες μια ελπιδα...
Λιγο ασχετο με το γενικοτερο σχολειο σ..αλλα πανε γραψου απο τωρα στην ιατρικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Φυλαγε τα ρουχα σου για να 'χεις τα μισα ελεγε ο λαος...απλα προτιμω να σκεφτομαι οτι δεν εχω πιασει Θεσ/νικη μαλλον για να προετοιμαστω ψυχολογικα σε περιπτωση που συμβει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Μιλαμε για ΠΟΛΥ εξειδικευμενα ομως...και στα 9 μαθηματα εχεις περιθωρια λαθους...με αυτα τα 6, ειδικα αν στοχευεις σε ψηλες σχολες, πρεπει να εισαι αριστος μες στους αριστους...αλλιως σε τρωει η αγωνια μεχρι να βγουν οι βασεις...εγω εγραψα 19.4 χημεια κατευθυνσης και ξερω οτι αν ειχα γραψει 20 ή 19.8 δε θα χρειαζοταν να ανησυχω αν ΟΝΤΩΣ θα πεσει 55 μορια η Ιατρικη Θεσσαλονικης...καταλαβαινεις οτι μιλαμε ουτε για μισο βαθμο και μπορει να σου στερησει σχολη...με τα 9 μαθηματα ειχες μια ελπιδα...

Δες το λίγο από την πλευρά μιας θεωρητικής, που είχε 3 θετικά μαθήματα να δώσει για να μπει 1ο πεδίο...
Εγώ που ήθελα 1ο πεδίο λοιπόν, η εισαγωγή μου κρεμόταν από βιολογία, μαθηματικά και φυσική..όχι από θεωρητικά και μόνο μαθήματα όπως τώρα. Εσύ μιλάς για μισό βαθμό, εγώ σου μιλάω για 3 μαθήματα που δεν έχουν καμία σχέση με το πεδίο μου.

(δεν συγκρίνω συστήματα. Θέλω να σας εξηγήσω πόσο διαφορετικά το βλέπαμε τότε και ότι πραγματικά με όλες τις δυσκολίες δεν θέλαμε θερινά και αηδίες. )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Φυλαγε τα ρουχα σου για να 'χεις τα μισα ελεγε ο λαος...απλα προτιμω να σκεφτομαι οτι δεν εχω πιασει Θεσ/νικη μαλλον για να προετοιμαστω ψυχολογικα σε περιπτωση που συμβει
βρε καλα κανεις απλα κοιτωντας την μειωση στη βιολογια δεν χρειαζεται κατι αλλο:P εδω οι καθηγητες μ στα ιδιαιτερα ολοι λενε για μια φιλη μου οτι περναει η ιατρικη με πολυυ λιγοτερα μορια που σιγουρα θα ελεγες δεν περναει με τιποτα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Δες το λίγο από την πλευρά μιας θεωρητικής, που είχε 3 θετικά μαθήματα να δώσει για να μπει 1ο πεδίο...
Εγώ που ήθελα 1ο πεδίο λοιπόν, η εισαγωγή μου κρεμόταν από βιολογία, μαθηματικά και φυσική..όχι από θεωρητικά και μόνο μαθήματα όπως τώρα. Εσύ μιλάς για μισό βαθμό, εγώ σου μιλάω για 3 μαθήματα που δεν έχουν καμία σχέση με το πεδίο μου.

(δεν συγκρίνω συστήματα. Θέλω να σας εξηγήσω πόσο διαφορετικά το βλέπαμε τότε και ότι πραγματικά με όλες τις δυσκολίες δεν θέλαμε θερινά και αηδίες. )

Κοιτα ισως αν ειχα δωσει με το συστημα σου να ελεγα οτι θελω 6 μαθηματα ή οτι προτιμω τις δεσμες...αλλα προς το παρον εμενα μου φανταζουν καλυτερα 9 μαθηματα (βεβαια ημουν θετικη και αυτα τα μαθηματα τα διαβαζω πιο ευκολα...απο αυτη την αποψη εσεις της θεωρητικης ησασταν ριγμενοι)
Nevermind, παμε για οφ τοπικ. Σημασια εχει οτι ειναι υπερβολη να πηζεις σε θερινα μαθηματα και φροντιστηρια απο τοσο μικρη ηλικια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
βγηκαμε λιγο off topic σορυ στα παιδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
βρε καλα κανεις απλα κοιτωντας την μειωση στη βιολογια δεν χρειαζεται κατι αλλο:P εδω οι καθηγητες μ στα ιδιαιτερα ολοι λενε για μια φιλη μου οτι περναει η ιατρικη με πολυυ λιγοτερα μορια που σιγουρα θα ελεγες δεν περναει με τιποτα:P

Ολα θα εξαρτηθουν απο τη ζητηση...κατα βαθος και μενα θα μου φανει υπεβολικο αν ΔΕΝ πεσει η Θεσσαλονικη 60-70 μορια...τι στο διαολο πια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,098 μηνύματα.
Δεν ήμουν με τις Δέσμες αλλά το 2002. Έδωσα 9 μαθήματα στην Γ' Λυκείου και νομίζω (δεν θυμάμαι καλά) άλλα τόσα στη Β΄.
Να σκεφτείς, εγώ από θεωρητική έδωσα και Μαθηματικά και Φυσική και Βιολογία. Καλύτερα λίγα και εξειδικευμένα λοιπόν.



Και εγώ από θετική έδωσα Ιστορία 14 (είχα διαβάσει πάρα πολύ όμως :()---> πιο εύκολη είναι η βιολογία κατεύθυνσης.
στην Β έδωσα Αρχαία νομίζω 16 πήρα ---> και αυτό δύσκολο μάθημα. Ευτυχώς δε μετρούσε ο βαθμός της δευτέρας :)

___

Δεν έκανα καθόλου φροντιστήρια σε έκθεσ βιολογίας γενικής και φυσικής γενικής ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marsmile.m

Νεοφερμένος

Η μαρια η' μαρισα :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
εγω τωρα θα παω για β λυκειου και ναι κανω καλοκαιρινα σε αυτα τα μαθηματα..αν και κανω πιστευω πως δεν πρεπει να ξεκινησεις απο τωρα τα καλοκαιρινα!!θα μου πεις τοτε γιατι εσυ κανεις..ε αναγκαστικα..δεν ειναι δικη μου επιλογη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top