Θερινά μαθήματα

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Κάνε διακοπές. Ασε το ζορι για του χρονου. Καλυτερα να κανεις 10 ωρες τη βδομαδα του χρονου το καλοκαιρι μεχρι τα μεσα Ιουλιου, παρα 2 τωρα και αλλες ποσες του χρονου. Μεσες ακρες τα ιδια λεφτα θα βγουνε. Και εισαι Θεωρητικη απ' ο.τι καταλαβα. 2 χρονια ειναι ΥΠΕΡαρκετα για προετοιμασια. Μη τα κανεις 2.5
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 125423

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ πάντως πιστεύω ότι δεν χρειάζονται τα καλοκαιρινά από φέτος.Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ξεκουραστείς και να διασκεδάσεις διότι από Σεπτέμβρη έχουμε να ρίξουμε πολύ διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Εντάξει ρε παιδιά μην τρομάζετε!
Δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα στη Β' Λυκείου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petrosod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
μα δυο ωρες την εβδομαδα δεν ειναι και τιποτα...συνολικα στον ιουλιο ειναι 8 ωρες το πολυ 10...αμα θες παση θυσια να τις κανεις για να εισαι πιο μπροστα κανε τες μεσα σε μια εβδομαδα...διασπαρτες δυο ωρες μεσα σε μια ολοκληρη εβδομαδα δεν προκειται να αποδοσουν καθολου...και μην σε πιανει και ενας τοσος ενθουσιασμος για την β λυκειου και την γ...σε λιγο θα ευχεσαι να τελειωσει ακου με που σου τα λεω...τρεξε να χαρεις το καλοκαιρι σου τωρα που προλαβαινεις γιατι απο σεπτεμβρη τα κεφαλια μεσα για τα επομενα δυο χρονια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Να κάνω μια λίγο αδιάκριτη ερώτηση? (μη την απαντάς αν δε θες)
Εσύ τα ζήτησες τα μαθήματα ή στα "επιβάλλανε" οι γονείς σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
θα το μετανιωσεις το επομενο καλοκαιρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Να κάνω μια λίγο αδιάκριτη ερώτηση? (μη την απαντάς αν δε θες)
Εσύ τα ζήτησες τα μαθήματα ή στα "επιβάλλανε" οι γονείς σου?

Τα ζήτησα!! Βασικά, θεωρούσα αυτονόητο πως θα τα κάνω γιατί είχε κάνει και ο αδερφός μου που τελείωσε φέτος και γενικά στην περιοχή μου συνηθίζεται! :)

Πραγματικά δεν περίμενα να λάβω τόσες αρνητικές απαντήσεις... Παρ' όλα αυτά, θα τα κάνω.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Εντάξει. Εμείς σε προειδοποιήσαμε πάντως :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
κακο του κεφαλιου σου παντως! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Γεια σαααας!
Είμαι α' Λυκείου προς β' (θεωρητική) και είμαι ο μόνος από τους φίλους μου που δεν κάνει θερινά.
Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο προβληματισμένος ήμουν κ πόσες τύψεις είχα πριν διαβάσω το συγκεκριμένο τόπικ.
Νόμιζα πως ήταν απαραίτητο να κάνεις θερινά και φοβόμουν πως αν δεν έκανα θα μείνω πολύ πίσω. Να φανταστείτε, πολλοί από τους φίλους μου ξεκίνησαν και Λατινικά και αγχώθηκα. Βασικά ήταν επιλογή μου να μην κάνω θερινά, αν και ο καθηγητής μου με πίεζε αρκετά. (Κάνω ιδιαίτερα). Θεωρείτε πως έκανα καλά; ή έπρεπε να συνεχίσω τα μαθήματα έστω και για λίγες ώρες την εβδομάδα; Πάντως απ'οτι βλέπω, οι περισσότεροι είστε κατά των θερινών για τη β'. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Σιγα μην κανω καλοκαιρινα !!!!!!!!!!!!!!! Οι φροντιστες μου με επρηξαν στην κυριολεξια να κανω αλλα εγω και κυριως οι γονεις μου αρνηθηκαμε κατηγορηματικα.Τσου και παλι Τσου αγαπητοι μου !!!
Απο Σεπτεμβρη Χ-Α-Λ-Α-Ρ-Α!!!

Ασε που αν θελω να κανω λιγο μπορω να κανω φυσικη και μαθηματικα με τον φυσικο πατηρ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
καλα εκανες! :P

ξεκουρασουυυυυυυυυυυυυυυυυ! :D


πολλοι δεν καναν ουτε καν μαθηματα στην β και μια χαρα τα πηγανε στις πανελληνιες! χαλαρωστε λιγο με τα φροντιστήρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
να το ξαναπούμε θερινά για Β΄λυκείου ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ χωνέψτε το.

αν κάποιος θέλει να κάνει επειδή το γουστάρει μαγκιά του, αλλά δεν μπορώ να ακούω "μου το παν οι φίλοι μου ή το φροντιστήριο"

έτσι όπως πάμε στο τέλος θα κάνουμε θερινά και για όλο το λύκειο έλεος πια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
έτσι όπως πάμε στο τέλος θα κάνουμε θερινά και για όλο το λύκειο έλεος πια.

υπομονη και σε λιγα χρονια θα το δεις με τα ματια σου....


δυστυχως :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 125423

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σαααας!
Είμαι α' Λυκείου προς β' (θεωρητική) και είμαι ο μόνος από τους φίλους μου που δεν κάνει θερινά.
Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο προβληματισμένος ήμουν κ πόσες τύψεις είχα πριν διαβάσω το συγκεκριμένο τόπικ.
Νόμιζα πως ήταν απαραίτητο να κάνεις θερινά και φοβόμουν πως αν δεν έκανα θα μείνω πολύ πίσω. Να φανταστείτε, πολλοί από τους φίλους μου ξεκίνησαν και Λατινικά και αγχώθηκα. Βασικά ήταν επιλογή μου να μην κάνω θερινά, αν και ο καθηγητής μου με πίεζε αρκετά. (Κάνω ιδιαίτερα). Θεωρείτε πως έκανα καλά; ή έπρεπε να συνεχίσω τα μαθήματα έστω και για λίγες ώρες την εβδομάδα; Πάντως απ'οτι βλέπω, οι περισσότεροι είστε κατά των θερινών για τη β'. :D

Δεν χρειάζεται καθόλου να είσαι προβληματισμένος επειδή δεν κάνεις θερινά. Εννοείται ότι καλά έκανες. Δεν υπάρχει λόγος να κάνεις προετοιμασία για τη β΄... Μου κάνει εντύπωση που όλοι οι φίλοι σου κάνουν θερινά. Κι εγώ θεωρητική θα πάω αλλά θα ξεκινήσω μαθήματα από Σεπτέμβρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Γεια σαααας!
Είμαι α' Λυκείου προς β' (θεωρητική) και είμαι ο μόνος από τους φίλους μου που δεν κάνει θερινά.
Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο προβληματισμένος ήμουν κ πόσες τύψεις είχα πριν διαβάσω το συγκεκριμένο τόπικ.
Νόμιζα πως ήταν απαραίτητο να κάνεις θερινά και φοβόμουν πως αν δεν έκανα θα μείνω πολύ πίσω. Να φανταστείτε, πολλοί από τους φίλους μου ξεκίνησαν και Λατινικά και αγχώθηκα. Βασικά ήταν επιλογή μου να μην κάνω θερινά, αν και ο καθηγητής μου με πίεζε αρκετά. (Κάνω ιδιαίτερα). Θεωρείτε πως έκανα καλά; ή έπρεπε να συνεχίσω τα μαθήματα έστω και για λίγες ώρες την εβδομάδα; Πάντως απ'οτι βλέπω, οι περισσότεροι είστε κατά των θερινών για τη β'. :D
Καταρχάς τι σόι καθηγητής είναι και σε πίεζε για καλοκαιρινά? Δεν του έφτασαν όσα πήρε από εσένα όλη τη χρονιά?
Αν δεν έχεις τρομερά κενά στα αρχαία, τότε μην κάνεις. Κάνε μια επανάληψη γραμματική+συντακτικό το Σεπτέμβρη και θα είσαι οκ!
Αλλά και κενά να έχεις νομίζω ότι καλύπτονται ανετότατα μέσα στη χρονιά!
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμη: οι καθηγητές εκμεταλλεύονται την ανασφάλεια τη δικιά σας και των γονιών σας για να βγουν κερδισμένοι οικονομικά. Δεν ξέρω κάποιον λογικό καθηγητή να πιέζει τους μαθητές του για καλοκαιρινά για τη Β:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
ξεκινηστε θερινα και απο το δημοτικο ρε παιδια...100000000% επιτυχια στις πανελλαδικες:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Εγώ που έκανα προετοιμασία για την Β,το μετάνιωσα.
Τσάμπα ολόκληρο το καλοκαίρι,πραγματικά. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Όσοι τελειώσατε την Α λυκείου και θα πάτε τώρα στη Β:
επιβάλεται να κάνετε εντατικά..........
μπάνια


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannis77

Νεοφερμένος

Ο Giannis77 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Εγώ έχω φίλους που κάνουν 20 ώρες θερινά μαθήματα! :eek:
Εγώ κάνω Μαθ.Κατ και Φυσ.Κατ από 3 ώρες το καθένα...Και έχω και 4 ώρες αγγλικά για proficiency. Εντάξει δεν ξέρω κατά πόσο κάνω καλά, αλλά δεν με ενοχλεί. ΔΙαβασματάκι 1-2 ωρίτσες την ημέρα, έτσι για να μην βαριόμαστε. Εξετάζω και την αδερφή μου ΑΟΘ και ΑΟΔΕ οπότε τα μαθαίνω και εγώ :P . Δεν είναι και τίποτα το τραγικό... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top