Θα δεχόσασταν στο facebook αίτημα φιλίας από άγνωστο;

Θα δεχόσασταν στο facebook αίτημα φιλίας από άγνωστο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 87)
  • Ναι

    Ψήφοι: 9 10.3%
  • Όχι

    Ψήφοι: 32 36.8%
  • Εξαρτάται ( από τι; )

    Ψήφοι: 32 36.8%
  • Δεν έχω FB αλλά αν είχα θα δεχόμουν.

    Ψήφοι: 1 1.1%
  • Δεν έχω FB αλλά αν είχα δε θα δεχόμουν.

    Ψήφοι: 11 12.6%
  • Δεν έχω FB και αδιαφορώ για τη δημοσκόπηση.

    Ψήφοι: 2 2.3%

Dr.John

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Εγώ κοιτάω την εικόνα προφίλ και αν έχουμε κάποιο κοινό φίλο.Διαφορετικά δεν τον/την κάνω καν Accept.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
Οχι,οσους εχω φιλους στο facebook τους ξερω προσωπικα.Εχω ομως καποια ατομα απο το ischool με τους οποιους γνωριζομαστε μονο εικονικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasool

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
αχ εχουμε κοινα (πχ ενδιαφεροντα, ηλικια κλπ) γιατι οχι? εχω κανει αρκετες φιλιες μεσω ιντερνετ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexandra8

Νεοφερμένος

Η Alexandra8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
δεν ειμαι σιγουρη κατα ποσο η κοπελες το λαμβανουν ως λιγουριτιδα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Τη χρησιμοποιείτε που τη χρησιμοποιείτε τη μαλακία βασικά, μην κωλώνετε τουλάχιστον να γνωρίζετε καινούριο κόσμο. Στην τελική και τρολάρισμα να φάτε τρολάρετε πίσω, σιγά!

+1908
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,855 μηνύματα.
δεν ειμαι σιγουρη κατα ποσο η κοπελες το λαμβανουν ως λιγουριτιδα!!

αλλά ως τι το εκλαμβάνουν, όταν προβούν σε αρνητικές απαντήσεις; :P

εδώ στέλνουν αιτήματα και κάποιες κοπέλες με εντελώς ξεκάθα κίνητρα (μέσω κάποιου μηνύματος κλπ) αν και δεν είναι λίγες οι περιπτώσεις τρολλαρίσματος..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexandra8

Νεοφερμένος

Η Alexandra8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Νομιζω οτι πολλες φορες γινεται μεγαλο ζητημα...απλα τους περνα αδιαφορο..εκτος αν εχει μανια η αλλη ξερω γω...αν ηταν ετσι καθε αιτημα φιλιας να ηταν και ενα λιγουρι ζητω που καηκαμε!χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,855 μηνύματα.
...αν ηταν ετσι καθε αιτημα φιλιας να ηταν και ενα λιγουρι ζητω που καηκαμε!χαχα

αυτά να τα πεις σε κάτι απελπισμενοκαμμένες :P
παρεπιπτόντως κάτι τέτοιες που έτυχε να γνωρίσω ως φοιτητής, κατά ένα περίεργο τρόπο τους άρεσε η επικοινωνία μόνο μέσω sms ενώ στην πραγματική συνομιλία έχαναν τα λόγια τους ή χαχάνιζαν χωρίς λόγο..λόγω αμηχανίας :crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vimaproto

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο vimaproto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 889 μηνύματα.
Βρε παιδιά τι είναι αυτά που διαβάζω! Δεν έχετε συμμαθητές - συμμαθήτριες, συμφοιτητές- συμφοιτήτριες ή άλλους στη δουλειά στο δρόμο στο cafe για να μιλήσετε και να γνωριστείτε αν θέλετε? Περιμένετε από μια φωτογραφία ή από ένα ανώνυμο σαν τηλεφώνημα, να κοινωνικοποιηθείτε? Τι είσαστε? "Οι Νύφες" του Παντελή Βούλγαρη? Δεν τις είδατε? Βγείτε έξω. Πάτε να τις δείτε. Θα σας κάνει καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω, αλλά αν είχα θα έκανα το εξής, δε δίνεις απολύτως κανένα προσωπικό στοιχείο στο προφίλ σου και κάνεις add όποιον σου πει. Σιγά, τι θα χάσεις;
Στην τελική ρε παιδιά αν είναι να μιλάς με 20-30 άτομα - πόσοι είναι οι φίλοι σου τέλος πάντων - τότε τι το θέλετε το facebook? και τα IM την ίδια δουλειά κάνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω, αλλά αν είχα θα έκανα το εξής, δε δίνεις απολύτως κανένα προσωπικό στοιχείο στο προφίλ σου και κάνεις add όποιον σου πει. Σιγά, τι θα χάσεις;
Στην τελική ρε παιδιά αν είναι να μιλάς με 20-30 άτομα - πόσοι είναι οι φίλοι σου τέλος πάντων - τότε τι το θέλετε το facebook? και τα IM την ίδια δουλειά κάνουν.
Το ίδιο ακριβώς λέω και εγώ, από τη στιγμή που δηλώνεις πως το έχεις για φίλους τότε μπορείς πολύ απλά να κάνεις μσν ή σκάιπ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi..!

Νεοφερμένος

Η evi..! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
αυτά να τα πεις σε κάτι απελπισμενοκαμμένες :P
παρεπιπτόντως κάτι τέτοιες που έτυχε να γνωρίσω ως φοιτητής, κατά ένα περίεργο τρόπο τους άρεσε η επικοινωνία μόνο μέσω sms ενώ στην πραγματική συνομιλία έχαναν τα λόγια τους ή χαχάνιζαν χωρίς λόγο..λόγω αμηχανίας :crazy:

Οπότε, κάτι παραπάνω γνώριζαν και επέλεγαν τον συγκεκριμένο τρόπο συνομιλίας..!! ;) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σεβαστή-Μαρία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεβαστή-Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω φειςμπουκ αλλά δε νομίζω να τον έκανα αποδοχή.
Οι περισσότερες κοπέλες που γνωρίζω αν τους κάνει αίτημα φιλίας κάποιος άγνωστος , πάνε στο προφίλ να δούνε φώτο. Αν τις έχεις ανοιχτές και είναι ωραίος, αποδοχή. Αν δεν είναι ωραίος απόρριψη. Αν πάλι οι φώτο είναι κλειστές και στη φώτο προφ φαίνεται καλός τον κάνουν αποδοχή , αν δεν έχει φώτο του ,είτε τον κάνουν αποδοχή να δουν φώτο ή τον αγνοούν.
Με άλλα λόγια ό, τι να ναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,855 μηνύματα.
Από την φωτογραφία και την υποκειμενική ομορφιά..φαίνεται κάποιος «καλός»;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Από την φωτογραφία και την υποκειμενική ομορφιά..φαίνεται κάποιος «καλός»;
Μας αρέσει ή όχι έτσι είναι. Το πρώτο πράγμα που θα δεις στον άλλο είναι αυτό... η εξωτερική του εμφάνιση.
Και γιατί να είναι κακό αυτό; Έτσι δε γίνεται γενικά; και έξω από το ίντερνετ; αρχικά αυτό θα δεις και θα προχωρήσεις έπειτα και στα άλλα. Θα πεις: "ααα ωραίος ο τάδε, έχει κάτι... θα 'θελα να τον γνωρίσω και καλύτερα"
Το ίδιο γίνεται και στο φέις λοιπόν. Απλώς τώρα έχεις μόνο τη φωτογραφία στο προφιλ και ναι λογικό κι επόμενο είναι να κριθεί από αυτό το αν θα κάνεις αποδοχή ή όχι.
Οπότε ναι και πάλι... πού είναι το κακό/παράλογο; Και ισχύει και για κορίτσια και γι' αγόρια!!
Το αν αυτό είναι σωστό, λάθος, κτλ είναι άλλο θέμα και δε γίνεται να το πω αυτό ούτε εγώ, ούτε εσύ , ούτε κανένας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,855 μηνύματα.
Από την στιγμή που η "κοινωνικοποίηση" στο facebook δεν έχει ερωτικό στόχο, για ποιο λόγο να υπάρχει εμμονή με την εμφάνιση; Διαλέγουμε αυτούς που θέλουμε να γνωρίσουμε με βάση εμφανισιακά κριτήρια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Από την στιγμή που η "κοινωνικοποίηση" στο facebook δεν έχει ερωτικό στόχο
Χα! Νομίζεις!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,855 μηνύματα.
Δηλαδή; Έχω χάσει επεισόδια; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Δηλαδή; Έχω χάσει επεισόδια; :P
όχι ακριβώς!! Απλώς είσαι αρκετά αθώος... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,855 μηνύματα.
Ίσως..τουλάχιστον όμως, όπως βλέπεις δεν έχουμε όλοι τα ίδια κίνητρα..;) Άρα μην γενικεύουμε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top