Θέματα Εξετάσεων Cambridge December 2008

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
ΛΟΙΠΟΝ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΑΝ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΟΥΝ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ WINRAR:

https://www.rarlab.com/download.htm

Συγγνωμη για αυτην την αναστατωση αλλα δεν μπορουσα να ανεβασω τα αρχεια ενα-ενα!

Enjoy!!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
:'(:'(:'(:'(

Αυτά γιατί είναι εύκολα; :'(:'(


Ακους εκεί describe your favorite city στην έκθεση...


Εμάς γιατί μας βάλανε να πούμε πως έχει αλλάξει η βιομηχανία παιχνιδιών και πως τα παιχνίδια με τα οποία παίζουν τα παιδιά μας αντικατροπτίζουν τις αλλαγές στην κοινωνία;;;;;;;

:'(


:!:
η εκθεση ηταν ΓΕΛΟΙΑ,την εχουμε κανει ακριβως στο φροντιστηριο.και εκει Α θα εγραφα:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Πανεύκολη η έκθεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Οταν λετε πανεύκολη εννοείτε την έκθεση του CPE σωστά?
Ναι γενικα και εμένα μου φάνηκε νορμάλ για τέτοιο επίπεδο ώς και εύκολη.Αλλα ΟΚ δεν την χαρακτηρίζεις και γελοία.

Τεσπα, Reading, Use πως σας φάνηκαν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Οταν λετε πανεύκολη εννοείτε την έκθεση του CPE σωστά?
Ναι γενικα και εμένα μου φάνηκε νορμάλ για τέτοιο επίπεδο ώς και εύκολη.Αλλα ΟΚ δεν την χαρακτηρίζεις και γελοία.

Τεσπα, Reading, Use πως σας φάνηκαν?

Δε μιλάω γιατί πληγώνομαι...:'(:'(:'(



(Ήσασταν πωπόφαρδοι φέτος...Αυτό μόνο:P)

:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aμαν ρε jimm:P
Ελεος πια!Περασες το CPE με B και δν ευχαριστίεσαι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Aμαν ρε jimm:P
Ελεος πια!Περασες το CPE με B και δν ευχαριστίεσαι:P


Όχι γιατί εγώ είδα τα θέματα τα δικά μας και έπαθα σοκ :'(:'(

Είναι άδικοοοοοοο:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ας ξαναδινες να το περνούσες με Α!
Κουλαρισε παιδι μου,βγαίνουμε και οφ-τοπικ!
-----------------------------------------
Kαι μην ξεχνάς οτι τον Μαιο η Ελλαδα εχει διαφορετικά θέματα από όλο τον υπόλοιπο κόσμο γιατί διενεργεί τις εξετασεις πιο νωρις απο τις ημερομηνιες του Καιμπριτζ τον Ιουνιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Ας ξαναδινες να το περνούσες με Α!
Κουλαρισε παιδι μου,βγαίνουμε και οφ-τοπικ!


Δεν είναι ο βαθμός το θέμα μαμώ το κερατό μου, ξεκόλλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Τοτε ρε jim τι σε ενδιέφερε?
Να σου "βγουν" πιο εύκολα?
Τέσπα!Η νεκροψία θα δείξει αν ηταν ευκολα ή δύσκολα~!
Η 30η Ιανουαρίου πλησιάζει απειλητικά!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Παιδια τα θεματα ητανε ευκολα αλλα οταν ειναι τοσο βατα πρεπει να γραψεις κατι πολυ ξεχωριστο για να παρεις το Α...Τετοιο θεμα μπορει να το γραψει και ενας της lower αλλα το θεμα ειναι οτι οταν σου βαζουν ενα τοσο κοινοτοπο θεμα οι απαιτησεις αυξανονται υπερβολικα πολυ...

Ειμαι σιγουρος οτι οσοι εγραψαν αυτο το θεμα θα πρεπει να αρκεστουν σε ενα C εαν βεβαια δεν εγραψαν κατι ιδιαιτερο και εξω απο το συνηθισμενο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Kοιτα και γω που έδωσα τωρα FCE με ενα C αρκούμαι στο Writing!Aλλα δεν θα με χαλασει και ενα Β!Τεσπα.

Πλέον το statement of results των FCE,CAE,CPE αλλαζει και η βαση πλέον θα παραμείνει σταθερη στο 60% για όλα τα τεστ ανεξαρτήτως δυσκολίας.

Για περισσοτερες πληροφορίες δειτε:

Για τα statements απο το FCE:https://cambridgeesol.org/assets/pdf/fce_statement_of_results.pdf
Για τα statements απο το CAE:https://cambridgeesol.org/assets/pdf/cae_statement_of_results.pdf
Για τα statements απο το CPE:https://cambridgeesol.org/assets/pdf/cpe_statement_of_results.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

electra

Νεοφερμένος

Η electra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γειά σας κι από μένα.

Ενδιαφέρομαι για τα θέματα του Proficiency Cambridge Δεκεμβρίου 2008 και δεν το πίστευα όταν τα βρήκα εδώ. Έχω το βιβλίο με τα θέματα μέχρι το 2007 αλλά το 2008 δεν το έχω. Η αλήθεια είναι ότι δεν το έψαξα προσεχτικά... Ε, μια και βρήκα τα θέματα... μήπως ξέρετε αν έχουν κυκλοφορήσει και οι λύσεις; Παλιότερα, λίγο καιρό μετά τις εξετάσεις κυκλοφορούσαν θέματα + απαντήσεις σε ένα συγκεκριμένο βιβλιοπωλείο αλλά το British Council το σταμάτησε αυτό (νομίζω).

Any ideas?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Kαι μην ξεχνάς οτι τον Μαιο η Ελλαδα εχει διαφορετικά θέματα από όλο τον υπόλοιπο κόσμο γιατί διενεργεί τις εξετασεις πιο νωρις απο τις ημερομηνιες του Καιμπριτζ τον Ιουνιο!

Το Cambridge βγαζει διαφορετικα θεματα καθε εξεταστικη περιοδο οχι μονο το Μαη.Οσον αφορα προσφατες εξετασεις,τα θεματα του Δεκεμβριου 2007 ηταν ομοια μοναχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Kοιτα...
Το Δεκεμβρη που έδωσα εγω FCE τα θέματα ηταν ίδια παγκοσμίως γιατι δίνονταν την ίδια μερα.Αλλα εχεις και δίκιο.Στην Ελλαδα οι εξετασεις παντα γινονται σε διαφορετικές σε σχεση με την υπόλοιπο κόσμο και σπανια συμπίπτουν οπως πχ τον Δεκεμβριο 2008.
Για αυτο και βγάζει διαφορετικο syllabus το Cambridge για την Ελλάδα και ΜΟΝΟ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Βασικα μιλουσα για CPE γιατι για FCE δε γνωριζω.Παντως του CPE διαφορετικα ηταν,αυτο ειναι το μονο σιγουρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Βασικα μιλουσα για CPE γιατι για FCE δε γνωριζω.Παντως του CPE διαφορετικα ηταν,αυτο ειναι το μονο σιγουρο.

Ενταξει ρε συ δεν αμφιβάλλω.
Ουτως ή αλλως δεν ειναι δυνατον και στις 100 χωρες που διενεργει εξετασεις το Cambridge να χουν τα ίδια θεματα.;)
Αλλιως οι εξετάσεις δεν θα ήταν αδιαβλητες...:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Ναι, ειδαμε και ποσο αδιαβλητες ηταν! Τεσπα, Τεο μηπως μπορείς να μου βρεις τα θέματα FCE June 2008 Syllabus 0101 ? Θα σ ημουν ευγνώμων.!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ναι, ειδαμε και ποσο αδιαβλητες ηταν! Τεσπα, Τεο μηπως μπορείς να μου βρεις τα θέματα FCE June 2008 Syllabus 0101 ? Θα σ ημουν ευγνώμων.!!!

Φιλε ειναι πολύ δυσκολο...:(
Γιατι τα θεματα τα διανέμει μετα τις εξετασεις το British Council για ενα διαστημα 2-3 εβδομάδων online μεσω του site για τα φροντηστήρια και μετα τα κατεβάζει.
Τωρα αν μπορέσεις και επικοινωνησεις με το BC ή/και την ΗΑS που κάνει τις εξετασεις στην Ελλαδα και στα δωσουν θα σαι πολύ τυχερός...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Ναι, αλλα πληρώνεις, έτσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top