Θέλω πολύ να γίνω απουσιολόγος

DriveIn

Νεοφερμένος

Ο DriveIn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Εύκολο: φρόντισε να είσαι ο μεγαλύτερος γλείφτης των καθηγητών, να κάνεις όλα τους τα θελήματα, να ρουφιανεύεις πάντα τούς "ταραξίες" τής τάξης, στα διαλείμματα να μένεις πάντα μέσα ως καλός μπάτσος και συχνά να κλέβεις πράγματα και να στοχοποιείς άλλους, τέτοια πάνω-κάτω και το γαμημένο απουσιολόγιο θα μπορείς να το βάλεις σύντομα στον πάτο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
μπραβο συμφωνω απολυτα μαζι σου ειναι τυχαιο που τωρα 4 χρονια απο την α γυμνασιου εχουμε παιδια στο απουσιολογια που δεν το αξιζουν να δωσω και παραδειγμα ο αδελφος μου εβγαζε 17 -18 εχοντας παντα 20 στα θετικα μαθηματα και περασε σε πρωτοτυπη σχολη ΗΜΜΥ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΗΛΙΘΙΟ ΑΠΟΥΣΙΟΛΟΓΙΟ ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΒΑΖΕΙΣ ΣΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΤΕ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΤΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
μπραβο συμφωνω απολυτα μαζι σου ειναι τυχαιο που τωρα 4 χρονια απο την α γυμνασιου εχουμε παιδια στο απουσιολογια που δεν το αξιζουν να δωσω και παραδειγμα ο αδελφος μου εβγαζε 17 -18 εχοντας παντα 20 στα θετικα μαθηματα και περασε σε πρωτοτυπη σχολη ΗΜΜΥ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΗΛΙΘΙΟ ΑΠΟΥΣΙΟΛΟΓΙΟ ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΒΑΖΕΙΣ ΣΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΤΕ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΤΕ

Σωστος οι απουσιολογοι του σχολειου μου πατωσαν στις πανελληνιες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Ελινάκι εγώ στην ηλικία σου κοιτούσα να το ξεφορτωθώ το απουσιολόγιο.
Το είχα σε όλο το Γυμνάσιο και μετά μόνο στην Α' Λυκείου, κι ενώ έβγαλα το μεγαλύτερο βαθμό και στη Β' το έδωσα στην αμέσως επόμενη χωρίς καμία διαδικασία, ήθελα να το ξεφορτωθώ πάση θυσία. :P :D

Είναι ευθύνη (θεωρείται επίσημο έγγραφο) και θα υποφέρεις (ιδίως στο Λύκειο) από τους διάφορους ενοχλητικούς που θα σου ζητούνε να τους σβήσεις απουσίες.

Εμένα κανείς ποτέ δε μου έσβησε απουσία, κι ας έφτασα τις 63/65 στη Β' Λυκείου :(
Οι μαθητές με Μ.Ο 19+ είναι στιγματισμένοι ρε γαμ***, ενώ κανονικά θα έπρεπε να έχουν περισσότερα προνόμια από τους υπολοίπους (μερικές απουσίες παραπάνω κτλ) :( :(
Δηλαδή γιατί αυτός με Μ.Ο 10 να δικαιούται περισσότερες ώρες καφέ από εμένα που δούλεψα και πρόσεχα περισσότερο όλη τη χρονιά; :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Γεια σας παιδια...ειμαι νεο μελος και θα ηθελα να μου πειτε πως θα μπορουσα να γινω απουσιολογος..ειλικρινα διαβαζω πολλες ωρες και γραφω πολυ καλα στα διαγωνισματα αλλα εβγαλα Μ.Ο 19 και το απουσιολογιο ειναι πολυ μακρια!πως θα τα καταφερω?helppppppp...:(
Αν το είχες 3 χρόνια ή παραπάνω πίστεψε με, δε θα το ήθελες ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΜΩΣ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
χμμμ...απουσιολογος ε...το ειχα περσι στο 1ο τριμηνο και το μονο που καταφερα ηταν οι νεοι μου συμμαθητες να βγαλουν λαθος συμπερασματα για μενα.Κοιτα το αποσιολογιο ειναι μεν μια επιβραβευση για τους κοπους σου αλλα παραλληλα ειναι και μια μεγαλη ευθυνη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μην ακούς κανέναν. Ακόμα και αυτοί που έχουν το απουσιολόγιο και γρινιάζουν είναι τραβάτε με και ας κλαίω. Στο κάτω-κάτω πετυχαίνεις το στόχο και μετά απαξίωσε τον αλλά σαν νικητής. Γιαυτό...
...KEEP WALKING...

:P ωχ, εσύ για μένα λες!!!

@ elinaki97 : Εξαρτάται για ποιο λόγο θέλεις να γίνεις απουσιολόγος. Για το κύρος; Για να σκάσει ο τωρινός απουσιολόγος (αυτό που έκανα εγώ δηλαδή) ; Για να επιβεβαιώσεις τον εαυτό σου πως "ναι, μπορείς"; (ο λόγος που θέλω να παίρνω μεγάλες βαθμολογίες)
Τέλος πάντων, νομίζω πως ήδη ξέρεις τον ευθύ τρόπο, δηλαδή να προσέχεις στο μάθημα, να είσαι διαβασμένη, να κάνεις ασκήσεις, να γράφεις καλά στα διαγωνίσματα... Τώρα, αν θέλεις πλάγιο τρόπο, δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω... Απλώς λέω ότι πολλοί από τους απουσιολόγους είναι σε αυτή τη θέση με πλάγιους τρόπους.

@ DriveIn : Στο σχολείο σου ίσως. Ας μη γενικεύουμε! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είσαι σίγουρη πώς δεν θα ξεχνάς να το πάρεις το πρωί από τη νύστα και όταν φτάνεις στην αίθουσα θα γυρνάς πίσω?
Θα είσαι από αυτές που θα σβήνουν απουσίες και θα καλύπτουν ή θα είσαι τυπική στις υποχρεώσεις σου?
Κι αν καλύπτεις απουσίες είσαι έτοιμη να ακούσεις την πιθανή τσιρίδα του καθηγητή και το μετέπειτα κήρυγμα του διευθυντη?
Αν είσαι τυπική είσαι έτοιμη να δεχτείς τον ψυχρό πόλεμο αυτών που θα σε λένε τσιράκι,γλείτρα,φυτό?
Αν δεν είσαι τυπική είσαι έτοιμη να καλύψεις απουσίες ακόμα και αυτών που πίσω απο την πλάτη σου σε βρίζουν αλλά όταν σε έχουν ανάγκη σε παρακαλάνε?
Είσαι έτοιμη να διαχειριστείς ένα πιθανό λάθος?
Είσαι έτοιμη να κάθεσαι να ψάχνεις τα παιδιά με το σκυπουξυλο επειδή ο καθηγητής σε θεωρεί υπεύθυνο να ξέρεις αν πήγαν στην τουαλέτα πραγματικά ή αν είναι για καφε?

Ναι ναι.Το απουσιολόγιο δεν είναι και τόσο απλή υπόθεση για τα παιδιά καμια φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Το απουσιολόγιο δεν είναι ΚΑΘΟΛΟΥ αστεία υπόθεση... Έχοντας το απουσιολόγιο έχεις μεγάλη ευθύνη. Κυρίως αν το χάσεις είναι άστα να πάνε... Εγώ μια μέρα (ήμουν απουσιολόγος στην Γ γυμνασίου) έψαχνα το απουσιολόγιο την τελευταία διδακτική ώρα και δεν το έβρισκα... Πήγα ακόμα και στις τουαλέτες... Στην τελική το είχε ο άλλος απουσιολόγος και όση ώρα έψαχνα έξω από την τάξη το έβαλε στην τσάντα μου για να είμαι εγώ υπεύθυνος για όλο το χαμό που δημιουργήθηκε. Ιδιαίτερα αν χάσεις το βιβλίο ύλης...

Ευτυχώς οι καθηγητές μας γνωρίζουν την δύσκολη θέση του απουσιολόγου γι αυτό αναλαμβάνουν αυτοί να γράφουν τις ωριαίες (κυρίως) αποβολές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
σε εμάς είχαν πετάξει το απουσιολόγιο στα κεραμίδια -.- μονοήμερη αποβολή κόντεψαν να πάρουν οι απουσιολόγοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oikonomikarios

Νεοφερμένος

Ο oikonomikarios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Α και εδω τρελο τοπικ....λοιπον η ιστορια μου εδω ειναι η εξης...Τοτε που πηγαινα σχολειο ειχαμε συννενοηθει οι 5 καλυτεροι μαθητες με την σειρα να το αρνηθουμε το απουσιολογιο...ετσι λοιπν ειχε φτασει στον εκτο(μαθητης του 15-16) και ημασταν αρχοντες...ειδικα στη γ λυκειου μας ειχε σβησει αμετρητες απουσιες για να διαβαζουμε σπιτι και βεβαια η μανα του ολο καμαρι που το παιδι της ηταν απουσιολογος...εγω προσωπικα ειχα κανει πανω απο 300 απουσιες...μετα τα μεσα μαρτιου(διναμε πανελληνιες τελη μαιου) πρεπει να πηγα να παρω εκεινη τη καρτα μονο για να μπορω να δωσω....ΤΕΛΕΙΕΣ ΕΠΟΧΕΣ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ελινάκι εγώ στην ηλικία σου κοιτούσα να το ξεφορτωθώ το απουσιολόγιο.
Το είχα σε όλο το Γυμνάσιο και μετά μόνο στην Α' Λυκείου, κι ενώ έβγαλα το μεγαλύτερο βαθμό και στη Β' το έδωσα στην αμέσως επόμενη χωρίς καμία διαδικασία, ήθελα να το ξεφορτωθώ πάση θυσία. :P :D

Είναι ευθύνη (θεωρείται επίσημο έγγραφο) και θα υποφέρεις (ιδίως στο Λύκειο) από τους διάφορους ενοχλητικούς που θα σου ζητούνε να τους σβήσεις απουσίες.

Εμένα κανείς ποτέ δε μου έσβησε απουσία, κι ας έφτασα τις 63/65 στη Β' Λυκείου :(
Οι μαθητές με Μ.Ο 19+ είναι στιγματισμένοι ρε γαμ***, ενώ κανονικά θα έπρεπε να έχουν περισσότερα προνόμια από τους υπολοίπους (μερικές απουσίες παραπάνω κτλ) :( :(
Δηλαδή γιατί αυτός με Μ.Ο 10 να δικαιούται περισσότερες ώρες καφέ από εμένα που δούλεψα και πρόσεχα περισσότερο όλη τη χρονιά; :mad:

Θα σου ελεγα τι επισημο εγγραφο ειναι αλλα τα τοσα χρονια αγγλικα γαλλικα γερμανικα πιανο μπαλετο κιθαρα ενοργανη και λατιν χοροι δεν μου το επιτρεπουν....εδω κουκλα μου εχουμε χεσμενους σημερα,νομους που ψηφιστηκαν χτες δεν θα εχουμε χεσμενο το απουσιολογιο???

Υ.Γ Κατεμε το να υπαρχει απουσιολογιο ειναι επιεικως απαραδεκτο!!Η γνωση και η μορφωση ειναι βιοματικες εμπειριες σχεδον μεχρι το τελος του γυμνασιου και οχι καταναγκαστικες με βουρδουλα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Θα σου ελεγα τι επισημο εγγραφο ειναι αλλα τα τοσα χρονια αγγλικα γαλλικα γερμανικα πιανο μπαλετο κιθαρα ενοργανη και λατιν χοροι δεν μου το επιτρεπουν....εδω κουκλα μου εχουμε χεσμενους σημερα,νομους που ψηφιστηκαν χτες δεν θα εχουμε χεσμενο το απουσιολογιο???
Μα δεν είπα ότι εγώ το μεταχειριζόμουν ως επίσημο έγγραφο :P
Απλώς στην περίπτωση που χαθεί, ο απουσιολόγος υφίσταται κυρώσεις.

Υ.Γ Κατεμε το να υπαρχει απουσιολογιο ειναι επιεικως απαραδεκτο!!Η γνωση και η μορφωση ειναι βιοματικες εμπειριες σχεδον μεχρι το τελος του γυμνασιου και οχι καταναγκαστικες με βουρδουλα!!
Εδώ θα διαφωνήσω.
Δεν είναι θέμα καταναγκαστικής εργασίας. Εάν δεν υπήρχαν οι απουσίες δεν θα πήγαινε κανείς σχολείο και θα πλήρωνε για να του σβήνουν τις απουσίες και για να πάρει απολυτήριο.

Αλλά θεωρώ βλακεία το να έχουν την ευθύνη του απουσιολογίου οι μαθητές.
Το ποιος απουσιάζει και ποιος παρίσταται είναι θέμα του καθηγητή, για ποιο λόγο η ευθύνη της καταγραφής αυτής να βαρύνει τον καλύτερο μαθητή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oikonomikarios

Νεοφερμένος

Ο oikonomikarios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Αυτη ειναι η μαγεια...να μην σε αναγκαζουν και να θες να πας...γιαυτο σου μιλησα για βιωματικο σχολειο....ειτε σε αναγκαζουν ειτε οχι ο καθενας θα παει εκει που του ταιριαζει,εκει που εχει κλιση εκει που πολλα...θυμαμαι ημουν τριτη γυμνασιου...ειχα εναν μαθηματικο τρομακτικα σκληρο...παλιας κοπης....ειλικρινα μονο που μου μιλαγε με εκοβε κρυος ιδρωτας....μου ελεγε να κανω μια προσθεση και κολλαγα...δεν ειχα χασει ουτε μια ωρα...ειτε ημουν ειτε δεν ημουν το ιδιο και το αυτο...εγραψα 10 στις εξετασεις...στην πρωτη λυκειου ειχα καθηγητη ο οποιος ηταν και γαμω τα ατομα...χαβαλες,μας ενεπνεε ρε παιδι μου και ζορικος με τις εξετασεις ,οχι κανενας λεμες...δεν ειχα χασει ουτε δευτερολεπτο...εγραψα αλγεβρα,και γεωμετρια 20...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Kαι φέτος θα το έχω. Κατάρα!!!
Τουλαχιστον οι καθηγητες θα με παρουν με καλο ματι, ειδικα της ΓΠ που θα τα φορτωσω στον κοκορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.
Εγώ για 6 συνεχόμενα χρόνια είχα το απουσιολόγιο της τάξης. Δεν το επεδίωξα αλλά ήμουν περήφανος που το είχα. Ξέρω ακούγεται ίσως βλακώδες αλλά επειδή μ' αρέσουν οι ευθύνες ήταν ότι πρέπει.
Η συμβουλή μου στο φίλο που θέλει απεγνωσμένα το απουσιολόγιο είναι να το ξεχάσει κάπως. Όχι επειδή δεν μπορεί να το έχει άλλα η νοοτροπία αυτή δεν θα τον βοηθήσει. Δεν αξίζει να βασανίζεσαι... Είσαι καλός μαθητής και αυτό μετραέι. Δεν αξίζει να χαλιέσαι απλά για να λες με καμάρι "Είμαι ο απουσιολόγος της τάξης"... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzenaki_m

Νεοφερμένος

Η τζενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
λοιπον κι εγω βρισκομουν καποτε στη θεση σου και ηθελα να εχω το απουσιολογιο και οταν την επομενη χρονια το πηρα το μετανιωσα...δεν λεω ωραιο ειναι να εισαι απουσιολογος..εχεις κατα καποιον τροπο κυρος αλλα μονο αυτο τιποτα αλλο...αντιθετα..σου προσθετει ακομα μια ευθυνη και μπορει να βρεις και το μπελα σου αφου σε βαζουν αρμοδιο και για αλλα πραγματα που θελει ο καθηγητης..γενικοτερα ειναι κουραση και δεν αξιζει να προσπαθεις να το προκαλεσεις αυτο..κανε κανονικα τα μαθηματα σου και μην σκας για δεκατα..αρκει να παρεις τις καταλληλες βασεις απο τα μαθηματα για το λυκειο..γιατι απο ο,τι βλεπω δεν εχει καμια αξια τι βαθους παιρνεις στο γυμνασιο..ποσο διαβασες στη μουσικη..ποσο καλα ζωγραφισες στα καλλιτεχινκα και αλλα τετοια...αρκει να δινεις την καταλληλη βαρυτητα στα μαθηματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
λοιπον κι εγω βρισκομουν καποτε στη θεση σου και ηθελα να εχω το απουσιολογιο και οταν την επομενη χρονια το πηρα το μετανιωσα...δεν λεω ωραιο ειναι να εισαι απουσιολογος..εχεις κατα καποιον τροπο κυρος αλλα μονο αυτο τιποτα αλλο...αντιθετα..σου προσθετει ακομα μια ευθυνη και μπορει να βρεις και το μπελα σου αφου σε βαζουν αρμοδιο και για αλλα πραγματα που θελει ο καθηγητης..γενικοτερα ειναι κουραση και δεν αξιζει να προσπαθεις να το προκαλεσεις αυτο..κανε κανονικα τα μαθηματα σου και μην σκας για δεκατα..αρκει να παρεις τις καταλληλες βασεις απο τα μαθηματα για το λυκειο..γιατι απο ο,τι βλεπω δεν εχει καμια αξια τι βαθους παιρνεις στο γυμνασιο..ποσο διαβασες στη μουσικη..ποσο καλα ζωγραφισες στα καλλιτεχινκα και αλλα τετοια...αρκει να δινεις την καταλληλη βαρυτητα στα μαθηματα..

Έτσι είναι.. Άσε που όταν είσαι απουσιολόγος σε ζαλίζουν συνέχεια για να μην βάλεις απουσία σε όποιον θέλει να κάνει κοπάνα.. Και αν μετά πάθει κάτι αυτός, να φταις εσύ.. Δε σφάξανε.. :P:P

Διαβάζετε στη μουσική;; :eek: Στο δικό μας γυμνάσιο η ώρα της μουσικής ήταν ώρα ταινίας.. Κάτι σαν το back2back του ANT1.. Τελείωνε η πρώτη, έμπαινε η δεύτερη.. Αλλά με μουσικό περιεχόμενο (Το φάντασμα της όπερας, Ένα σχολείο πολύ ροκ κ.α).. :popcorn::popcorn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariaretrela

Νεοφερμένος

Η mariaretrela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Α,Ελινάκι μου ελπίζω να μην το θέλεις ακόμα!!Το τι δούλεμα έχω φάει εγώ για αυτό το θεματάκι.......Είναι μια καταναγκαστική ευθύνη που στο δικό μου το τμήμα την θέλει μεχρι και ο χειρότερος!Μιλάμε για τρελό κόλλημα!Παρόλα αυτά ομως το θέλω μέχρι και εγώ και δεν ξέρω πότε θα καταφέρω να απαλαχτώ από αυτή τη μανιακή νόσο που λέγεται απουσιολόγιο.Ειδικά πέρσυ είχα φτάσει στο σημείο να κλάψω!Το μετάνιωσα ειλικρινά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

roberta

Νεοφερμένος

Η roberta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Α,μαλιστα!:)Τοτε πρεπει να κανεις διπλασια προσπαθεια για να καταφερεις να γινεις απουσιολογος!!
Μπραβο που εισαι τοσο καλη μαθητρια,σιγουρα μπορεις να γινεις καλυτερη αλλα με ακομη πιο οργανωμενο διαβασμα..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Α,μαλιστα!:)Τοτε πρεπει να κανεις διπλασια προσπαθεια για να καταφερεις να γινεις απουσιολογος!!
Μπραβο που εισαι τοσο καλη μαθητρια,σιγουρα μπορεις να γινεις καλυτερη αλλα με ακομη πιο οργανωμενο διαβασμα..:)
Ελεος παντως ε; Σε εμας στ γυμνασιο και τωρα στο λυκειο οποιος θελει γινεται.Απλα ειναι αλλο ενα κινητρο σε πολλα σχολεια για να διαβαζουν οι μαθητες.Το απουσιολογιο ειναι ευθυνη και οχι επιβραβευση.Ακους εει προσπαθεια για να το παρει!Εμεις δεν θελουμε να το παρουμε γιατι αν κανουμε καποιο λαθος δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top