Θέλετε να κοπεί η eurovision από την ΕΡΤ;

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
νταξ,πλακα εχει και παρακολουθω καθε χρονο ,ωραιο πανηγυρακι ειναι!
αλλα τα ποσα που ξοδευονται ειναι υπερογκα.να κοπει.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sarafas

Νεοφερμένος

Ο sarafas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Και εγώ πιστεύω πως πρέπει να <<κοπεί>> η eurovision όχι τόσο για το οικονομικό γιατί και πάλι τα ίδια λεφτά θα ξοδεύονται απο την Ερτ (σκεφτήτε πως ακόμα και αν κοπεί θα βρούνε κάτι άλλο να κάνουν) αλλά για την έλλειψη ποιότητας. Η eurovision έχει γίνει ένα πανηγυράκι, ένα είδος νοθής ψυχαγωγείας και κάτι τέτοιο δεν επιτρέπεται να προβάλεται απο την κρατική τηλεόραση. Ίσως θα μπορούσε ένας ιδιωτικός σταθμός να την αναλάβει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Παιδιά Eurovision φέρνει πάρα πολλά έσοδα στην ΕΡΤ, καθώς με τηλεθέση 80% που έχει η Γιουροβίζιον τα διαφμιστικά έσοδα είναι πάρα πολλά. και υπερκαλύπτουν τα όποια έξοδα έχει η αποστολή ομάδας. Άρα κρίση ξε κρίση πρέπει να υπάρχει αν θέλει ΕΡΤ έσοδα σίγουρα... ΤΟ θέμα είναι μετέπειτα διαχείρηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grego

Νεοφερμένος

Ο Grego αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Παιδιά Eurovision φέρνει πάρα πολλά έσοδα στην ΕΡΤ, καθώς με τηλεθέση 80% που έχει η Γιουροβίζιον τα διαφμιστικά έσοδα είναι πάρα πολλά. και υπερκαλύπτουν τα όποια έξοδα έχει η αποστολή ομάδας. Άρα κρίση ξε κρίση πρέπει να υπάρχει αν θέλει ΕΡΤ έσοδα σίγουρα... ΤΟ θέμα είναι μετέπειτα διαχείρηση!
Συμφωνώ και πιστεύω οτί δεν είναι σωστό να κρίνουμε κάτι τόσο σκληρά επιδεί δε μας αρέσει απλά! Με την ίδια ακριβώς λογική θα μπορούσε να κοπεί και κάθε μετάδοση ποδοσφαίρου, μπάσκετ και γενικά οποιουδίποτε είδους τηλεποπτική μετάδοση με μεγάλη τηλεθέαση!Αλλά βέβαια. Τα αθλήματα, λόγω τον οποίων χιλιάδες άνθρωποι φανατίζονται, πετάνε άσκοπα τα λεφτά τους για φανέλες, μπλουζάκια, μπαλίτσες, παπουτσάκια μόνο κ μόνο επιδεί έχουν πάνω ένα έμβλημα,πλακώνονται κάθε Κυριακή, δεν είναι ανόφελα!!!Η Γιουροβιζιον ομώς ειναι και μας υποβιβάζει πολιτισμικά ε? Μπορεί.. Αλλά έχουμε πρώτα πιο σοβαρά "κρούσματα" να αντιμετωπίσουμε νομίζω!Και για τα χρήματα που ξοδεύονται ετησίος η ΕΡΤ δε δίνει σχεδόν τίποτα.Ας είναι καλα οι διαφημίσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θησεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
να μην κοπει...εχει και η ερτ ενα κερδοφορο προγραμμα,να το κοψουμε κ αυτο..?κ νομιζετε οτι δν θα βρουν αλλο τροπο να ρουφουν χρηματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

betoni

Νεοφερμένος

Η Bέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Όχι να μην κοπεί! Εξάλλου απο εκει γνώρισα τον αγαπημένο μου τραγουδιστή!!!!!!! Ζeljko Joksimovic for ever!:clapup: (To ξέρω δεν είναι σοβαρό επιχείρημα αλλά τι να κανούμε; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ntina_btfc

Νεοφερμένος

Η Ntina_btfc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ή να κοπεί ή να μειώσουν στο 1/8 τα λεφτά που δίνουν κάθε χρόνο. ΔΕΝ αξίζει αφου και τα τραγούδια και οι τραγουδιστές ξεχνιούνται. Εξξάλου υπάρχει κανείς που να ακούει ακόμη εστω και ΕΝΑ από τα κομμάτια που έχουν κερδίσει σε προηγούμενους διαγωνισμούς???? Αν υπάρχει, να μου το πείτε δηλαδή να το ξέρω....!!!!!:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

betoni

Νεοφερμένος

Η Bέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Ναι της Σερβίας το 2004 το Lane Moje!!! Δεν κέρδισε αλλά ήταν ποιοτικό πήρε τη 2η θέση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grego

Νεοφερμένος

Ο Grego αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Ή να κοπεί ή να μειώσουν στο 1/8 τα λεφτά που δίνουν κάθε χρόνο. ΔΕΝ αξίζει αφου και τα τραγούδια και οι τραγουδιστές ξεχνιούνται. Εξξάλου υπάρχει κανείς που να ακούει ακόμη εστω και ΕΝΑ από τα κομμάτια που έχουν κερδίσει σε προηγούμενους διαγωνισμούς???? Αν υπάρχει, να μου το πείτε δηλαδή να το ξέρω....!!!!!:hmm::hmm:
Αυτό μου κάνει κάπως σαν βεβιασμένη γενίκευση...
Το ότι δεν ενδιαφέρεσαι εσύ δε σημαίνει οτι κ οι άλλοι κάνουν το ίδιο! Πρέπει κάαααποια στιγμή να γίνει κατανοητό πως όπως υπάρχουν σύλλογοι κ φαν κλαμπ για τα πάντα σ'αυτην τη χώρα έτσι υπάρχουν φαν κλαμπ κ γι'αυτόν το διαγωνισμό! Αυτο λοιπόν σημαίνει ότι υπάρχουν άνθρωποι που το στηρίζουν κάθε χρόνο! Μπορώ λοιπόν να σου εγγυηθώ ότι υπάρχουν πολλοί στη σημερινή Ελλάδα που (ίσως κ καθημερινά) να ακουν παλαιότερα τραγούδια, να βλέπουν παλιές συμμετοχές, ξανά κ ξανά γιατι απλά είναι αυτό που τουσ αρέσει!Εγώ προσωπικά σίγουρα μέσα στη μέρα μου θα ακούσω ένα παλιό τραγούδι κ όχι πάντα επιτηδευμένα..:whistle:
Υ.Γ. το γνωστό άσμα, που κέρδισε το 1995 με την Νορβηγία, Nocturne είναι ένα παράδειγμα που αποδεικνύει ότι τα νικητήρια τραγούδια μένουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

betoni

Νεοφερμένος

Η Bέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Αυτό μου κάνει κάπως σαν βεβιασμένη γενίκευση...
Το ότι δεν ενδιαφέρεσαι εσύ δε σημαίνει οτι κ οι άλλοι κάνουν το ίδιο! Πρέπει κάαααποια στιγμή να γίνει κατανοητό πως όπως υπάρχουν σύλλογοι κ φαν κλαμπ για τα πάντα σ'αυτην τη χώρα έτσι υπάρχουν φαν κλαμπ κ γι'αυτόν το διαγωνισμό! Αυτο λοιπόν σημαίνει ότι υπάρχουν άνθρωποι που το στηρίζουν κάθε χρόνο! Μπορώ λοιπόν να σου εγγυηθώ ότι υπάρχουν πολλοί στη σημερινή Ελλάδα που (ίσως κ καθημερινά) να ακουν παλαιότερα τραγούδια, να βλέπουν παλιές συμμετοχές, ξανά κ ξανά γιατι απλά είναι αυτό που τουσ αρέσει!Εγώ προσωπικά σίγουρα μέσα στη μέρα μου θα ακούσω ένα παλιό τραγούδι κ όχι πάντα επιτηδευμένα..:whistle:
Υ.Γ. το γνωστό άσμα, που κέρδισε το 1995 με την Νορβηγία, Nocturne είναι ένα παράδειγμα που αποδεικνύει ότι τα νικητήρια τραγούδια μένουν!
Συμφωνώ απόλυτα!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
Αυτό μου κάνει κάπως σαν βεβιασμένη γενίκευση...
Το ότι δεν ενδιαφέρεσαι εσύ δε σημαίνει οτι κ οι άλλοι κάνουν το ίδιο! Πρέπει κάαααποια στιγμή να γίνει κατανοητό πως όπως υπάρχουν σύλλογοι κ φαν κλαμπ για τα πάντα σ'αυτην τη χώρα έτσι υπάρχουν φαν κλαμπ κ γι'αυτόν το διαγωνισμό! Αυτο λοιπόν σημαίνει ότι υπάρχουν άνθρωποι που το στηρίζουν κάθε χρόνο! Μπορώ λοιπόν να σου εγγυηθώ ότι υπάρχουν πολλοί στη σημερινή Ελλάδα που (ίσως κ καθημερινά) να ακουν παλαιότερα τραγούδια, να βλέπουν παλιές συμμετοχές, ξανά κ ξανά γιατι απλά είναι αυτό που τουσ αρέσει!Εγώ προσωπικά σίγουρα μέσα στη μέρα μου θα ακούσω ένα παλιό τραγούδι κ όχι πάντα επιτηδευμένα..:whistle:
Υ.Γ. το γνωστό άσμα, που κέρδισε το 1995 με την Νορβηγία, Nocturne είναι ένα παράδειγμα που αποδεικνύει ότι τα νικητήρια τραγούδια μένουν!

Είναι άλλο τα φαν κλαμπ των τραγουδιστών που είναι ιδιωτες και, αν θες , τους ακούς, αν δεν θες , δεν τους ακους ή τα φαν κλαμπ των ηθοποιών κλπ, κλπ. Η Eurovision είναι κάτι για το οποίο εμείς πληρώνουμε. Προσωπικώς είμαι υπερ του να κοπεί από την ΕΡΤ, ειδικά τώρα που το ελληνικό κράτος αντιμετωπίζει πολλά και σοβαρά οικονομικά προβλήματα, το να δηλώνουμε συμμετοχή στη Eurovision μοιάζει (γελοία) πολυτέλεια. Δεν θα σταθώ τόσο στο οτι είναι κιτς, το οποίο άλλωστε είναι και προσωπική άποψη, αλλά στο γεγονός πως είναι παράλογο, ενώ αναγκάζεται ο μέσος Ελληνας να κόψει το μισθό του, να στέλνουμε αποστολή στη Eurovision.:whistle: Τουλάχιστον για φέτος, προσωπικώς θεωρώ πως δεν πρέπει να στείλουμε τραγουδι στο διαγωνισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ntina_btfc

Νεοφερμένος

Η Ntina_btfc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Είναι άλλο τα φαν κλαμπ των τραγουδιστών που είναι ιδιωτες και, αν θες , τους ακούς, αν δεν θες , δεν τους ακους ή τα φαν κλαμπ των ηθοποιών κλπ, κλπ. Η Eurovision είναι κάτι για το οποίο εμείς πληρώνουμε. Προσωπικώς είμαι υπερ του να κοπεί από την ΕΡΤ, ειδικά τώρα που το ελληνικό κράτος αντιμετωπίζει πολλά και σοβαρά οικονομικά προβλήματα, το να δηλώνουμε συμμετοχή στη Eurovision μοιάζει (γελοία) πολυτέλεια. Δεν θα σταθώ τόσο στο οτι είναι κιτς, το οποίο άλλωστε είναι και προσωπική άποψη, αλλά στο γεγονός πως είναι παράλογο, ενώ αναγκάζεται ο μέσος Ελληνας να κόψει το μισθό του, να στέλνουμε αποστολή στη Eurovision.:whistle: Τουλάχιστον για φέτος, προσωπικώς θεωρώ πως δεν πρέπει να στείλουμε τραγουδι στο διαγωνισμό.
Συμφωνώ και ειδικά για το τραγούδι που βγήκε φέτος.....Ε.Λ.Ε.Ο.Σ Δεν ξέρω εσάς σας άρεσε????
Ενας ξεχασμένος τραγουδιστης και ενα ψευτο-εθνικ τραγουδι για ντοματες (και για ολο το μαναβικο δηλ):/::eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indiespyllak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σπύλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Έλεος πια με αυτή τη Eurovision!!Το θέμα έχει καταντήσει κωμικοτραγικό!Κατα τύχη άκουσα το τραγούδι της αποστολής μας στη τηλεόραση -λένε και τίποτα άλλο τα κανάλια;:confused:- και είναι χάλια...
Το θέμα βέβαια δεν είναι αυτό αλλά το ότι σε εποχές κρίσης,που ασχέτως των πολιτών,τα ΜΜΕ δεν παύουν να οδύρονται για τη δεινή οικονομική κατάστασή μας και το σκιαγραφημένο μέλλον, τολμούν να μπουν στη διαδικασία αυτού του καλοστημένου,πολυτελούς πανηγυριού που δεν προσφέρει τίποτα παραπάνω εκτός από κάποια επιπλέον εξοδάκια στον ήδη αυξημένο λογαριασμό του κράτους. Και συμφωνώ απόλυτα με τη Lita Athens!Δεν είναι δυνατόν όταν αποφασίζονται κρατήσεις μισθών των μεσαίων υπαλλήλων αυτής της -πλέον- αχρηστευμένης χώρας, ανθρώπων που προσπαθούν να δώσουν μια καλή ζωή στα παιδιά τους, δεν είναι δυνατόν να παίρνεις τον δικό τους μισθό, να απλουστεύεις και να περιττεύεις τα πάντα, να αυξάνεις τις τιμές και όμως, σα να μην έχει συμβεί τίποτα ούτε στο εσωτερικό, ούτε στο εξωτερικό, στέλνεις αποστολή στη Eurovision!! Αυτό θα μπορούσε να θεωρηθεί το λιγότερο ειρωνικό για τους Έλληνες πολίτες και γελοίο στους ξένους που με τόση χάρη μας γελοιοποίησαν και έχουν αφορμές και πατήματα για ακόμη παραπάνω κοροϊδίες και όχι άδικα...

Η ίδια η χώρα μας απομακρύνει τόσο μα τόσο πολύ από αυτήν και από αυτό που συνήθιζε κάάάάάάποτε να είναι....:blink::verymad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάτθα45561

Νεοφερμένος

Η Μάτθα45561 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Όλα χρειάζονται, αλλά σίγουρα με μέτρο γιατί η κατασπατάληση χρημάτων σε έναν διαγωνισμό όπως η Γιουροβίζιον δεν είναι κι οτι καλύτερο σε τέτοια οικονομική κατάσταση που βρίσκεται η χώρα...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Εγω ενα θελω να ρωτησω γιατι στελνουμε τραγουδια και κανουμε μια τετοια μεγαλη δαπανη οπως ειναι η γιουροβιζιον,εφοσον βρισκομαστε σε μια τοσο αισχρη οικονομικη κατασταση...?Ποτε δεν μπορεσα να το καταλαβω.Κατα την γνωμη μου θα επρεπε ''να κατσουμε στα αβγα μας'' και να μην θελουμε τετοιου ειδους πολυτελειες αφου βρισκομαστε σε μια τοσο δυσκολη θεση.Αλλωστε και το τραγουδι που θα στειλουμε ειναι μια αποτυχια σιγουρη,αρα ποιος ο λογος να το συζηταμε.Δεν στελνουμε τιποτε απολυτως οπως και η ιταλια,η οποια εχει αποχωρησει εδω και χρονια απο τον διαγωνισμο και πολυ καλα επραξε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

betoni

Νεοφερμένος

Η Bέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Nαι συμφωνω να μην συμμετασχουμε αλλα οχι παψουμε να την βλεπουμε στη ''μικρη οθονη''.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

watson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο watson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Οχι,ρε παιδιά. καλύτερα που δεν κόπηκε. Ας μην δαπανηθούν χρήματα για την προώθηση του τραγουδιού στο εξωτερικό (αν και το συγκεκριμένο δεν το λες τραγούδι...) Δεν είναι ανάγκη σε κάθε παρουσία να δαπανούμε τρελά χρήματα για χορογράφους,σκηνοθέτες κτλ. Ας δοθεί κάποιο ποσό για μια αξιοπρεπή συμμετοχη σε αυτό το πανηγυράκι. Δείτε το κι αλλιώς: μέσα από αυτή την εκδήλωση ξεχνιόμαστε και λίγο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Δεν χρειαζεται καν να σκεφτω για να απαντησω...φυσικα και να κοπει.Η Ελλαδα αυτη την στιγμη βρισκεται σε οικονομικη κριση και δεν γινεται την ωρα που ''παλευουμε'' να ξεφυγουμε απο αυτο το οικονομικο και κοινωνικο αδιεξοδο να εχουμε το νου μας και σε τι τραγουδι θα στειλουμε φετος στην γιουροβιζιον??!!!Φυσικα και η γιουροβιζιον επιβαλλεται να κοπει εστω προσωρινα εως οτου η Ελλαδα ξεπερασει το εντονο οικονομικο προβλημα που την ταλανιζει αυτον τον καιρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
παιδιά ο αρχαιο-νεο-Έλληνας μπορεί να μην είχε-έχει να φάει αλλά το ντιριντάχτα (ώπα μωρό μου, να καεί το πελεκούδι), το είχε-έχει σε κύριο πιάτο :D :lol:

εδώ δεν αλλάξαμε τόσους αιώνες...θα αλλάξουμε τώρα το 2010;

(π.χ. μπορεί να είχαμε 400 χρόνια σκλαβιά και άλλα δεινά, αλλά οι Παπαφλέσσηδες κουτούπωναν καμία φεγγαρολουσμένη μικρή δίπλα στο σουβλιστό ψητό με μια δαμιτζάνα κρασί...ρίχνοντάς το έξω...) :lol: :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Traveller

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Traveller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Eεεε εντάξει, όχι να κοπεί κιόλας, απλώς να περιοριστούν λίγο τα έξοδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top