Θέλετε να κοπεί η eurovision από την ΕΡΤ;

Septagram

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιωτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Αμεσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paparounas

Νεοφερμένος

Ο paparounas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Εγω λεω να κοπει γενικα η ΕΡΤ, ή να μην πληρωνουμε εμεις για αυτην αμμεσα (ΔΕΗ κλπ), εφοσον και διαφημησεις δειχνει και χορηγους εχει και ολα οσα εχουν τα ιδωτικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Όσοι θέλουν να μην εμφανίζεται η Eurovision, αυτό είναι πολύ δύσκολο καθώς είναι το μεγαλύτερο και σημαντικότερο προϊόν της EBU.
Άρα αυτομάτως αρχίζουμε να απαρνούμαστε την ίδια την EBU.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν ειναι εταιρεία η EBU για να πουλάει προιόντα, έλεος, μη λες ό,τι να ναι...Οι μονοι οργανισμοί που επωφελούνται εμπορικα απ'το διαγωνισμο ειναι οι κρατικες τηλεοράσεις που συμμετέχουν και η EBU σαν ένωση ειναι κατι πολυ περισσότερο απ'τη Eurovision...Η Ιταλία έχει να συμμετάσχει κάτι αιώνες κι ακόμη πληρώνει μία απ'τις μεγαλύτερες εισφορές στην ένωση...Σιγά μη μας διωξουνε κι απο την Ευρωζώνη...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Γιατί να κοπεί ρε παιδιά,τι έγινε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laraska

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο laraska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
χμμμ οχι σημερα ... αλλα χθες !
-----------------------------------------
Όχι να μην κοπεί.Εμένα σαν θέαμα μ'αρέσει.Όχι όμως να δίνουν και τόσο έκταση.Μήνες πριν γίνει μας τα πρήζουν για το ποιος θα πάει,ένα μήνα πριν γίνει μας πρήζουν με τα ρούχα.Όταν γίνεται το διασκεδάζουν όλοι.Όταν τελειώσει αρχίζει το θάψιμο,ανεξάρτητα από τη θέση, που διαρκεί μέχρι να πέσει η βόμβα για το ποιος θα πάει στην επόμενη.Χαλάνε και του κόσμου τα λεφτά.
Τς τς τς.
αν θες θεαμα ... πιο πολυ συγκινηση και σε τακτικα διαστηματα γινε ολυμπιακος ... κανε μου την χαρη ! το επιασες το νοημα ... αν ες θεαμα ... αλλαξε χομπυ ... αν περιμενεις μια φορα την χρονια δεν θα αντεξεις ! (με χιουμορ )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Ας μου κάνει κάποιος..Τι έγινε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν εγινε κάτι, απλά ρωτάει αν είμαστε συμφωνοι στο να σταματήσει να συμμετέχει σ'αυτην η ΕΡΤ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Βλέπω όμως ότι πολλοί συμφωνούν και αναρωτιέμαι το γιατί;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μπορεί να μην τους αρέσει...Κι εμένα δε μ'αρέσει ο Λαζόπουλος πχ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
Βλέπω όμως ότι πολλοί συμφωνούν και αναρωτιέμαι το γιατί;;
ο καθένας έχει τους λόγους του...:P:P:P
προσωπικά, το θεωρώ κιτς θέαμα & πεταμένα λεφτά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Μπορεί να μην τους αρέσει...Κι εμένα δε μ'αρέσει ο Λαζόπουλος πχ.

Να και καποιος:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μπα σε αρκετούς δεν αρέσει. Είδα δυο-τρεις εκπομπές την πρώτη χρονιά, μετά έγινε απλά ένας βαρετός μαλακάκος που λέει/κάνει συνέχεια τις ίδιες και τις ίδιες παπαριές. Όπως και πολλοί άλλοι συνάδελφοί του στην TV...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
Μπα σε αρκετούς δεν αρέσει. Είδα δυο-τρεις εκπομπές την πρώτη χρονιά, μετά έγινε απλά ένας βαρετός μαλακάκος που λέει/κάνει συνέχεια τις ίδιες και τις ίδιες παπαριές. Όπως και πολλοί άλλοι συνάδελφοί του στην TV...


:no1::no1::no1::no1::no1:

αλλά δεν είναι ο μόνος... απλώς κρίνεται τόσο πολύ γιατί "κάνει νούμερα"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Μπα σε αρκετούς δεν αρέσει. Είδα δυο-τρεις εκπομπές την πρώτη χρονιά, μετά έγινε απλά ένας βαρετός μαλακάκος που λέει/κάνει συνέχεια τις ίδιες και τις ίδιες παπαριές. Όπως και πολλοί άλλοι συνάδελφοί του στην TV...

Ναι δεν λεω, αλλα οι περισσοτεροι λενε οτι και καλα "ευτυχως που υπαρχει και ο Λαζοπουλος να μας ανοιξει τα ματια" και κατι αλλα τετοια γελοια και τον θεωρουν Θεο. -.-
Τεσπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Είπα εγώ ότι είναι ο μόνος;
Κρίνεται γι'αυτό που κάνει από μένα, προσωπικά δε μπορούν να μ'επηρεάσουν με κανένα τρόπο τα νούμερά του τα οποία ούτως ή άλλως δεν είναι και τόσο αξιόλογα τελευταία...Μάλλον γιατί το έχει κουράσει πολύ.

(offtopic)
-----------------------------------------
Ναι δεν λεω, αλλα οι περισσοτεροι λενε οτι και καλα "ευτυχως που υπαρχει και ο Λαζοπουλος να μας ανοιξει τα ματια" και κατι αλλα τετοια γελοια και τον θεωρουν Θεο. -.-
Τεσπα.

Εντάξει, σε μια δημοκρατία ο καθένας εχει τόσο δικαίωμα να είναι ηλίθιος όσο έχω κι εγώ να είμαι σκεπτόμενος. Δεν το κατακρίνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
Η Eurovision, πάντως, είναι χειρότερη... Τουλάχιστον ο Λαζόπουλος θα πεί και κανένα ανέκδοτο και θα γελάσουμε, ενώ στην Eurovision...
-----------------------------------------
Είπα εγώ ότι είναι ο μόνος;
Κρίνεται γι'αυτό που κάνει από μένα, προσωπικά δε μπορούν να μ'επηρεάσουν με κανένα τρόπο τα νούμερά του τα οποία ούτως ή άλλως δεν είναι και τόσο αξιόλογα τελευταία...Μάλλον γιατί το έχει κουράσει πολύ.

(offtopic)
-----------------------------------------


Εντάξει, σε μια δημοκρατία ο καθένας εχει τόσο δικαίωμα να είναι ηλίθιος όσο έχω κι εγώ να είμαι σκεπτόμενος. Δεν το κατακρίνω...

Δεν είπα για την δική σου κρίση... Γενικότερα μίλησα. Επείδη έχει τηλεθέαση απ'ότι λένε, αναπαράγουν αποσπάσματα από την εκπομπή του και σε άλλες εκπομπές με αποτέλεσμα να ακούγεται πολύ ως πρόσωπο της τηλεόρασης, άρα και να κρίνεται...

Αυτό που με εκνευρίζει εμένα πάντως είναι οι φιλοσοφικές συζητήσεις περί σάτυρας που γίνονται σε διάφορα πάνελ, όπου ο καθένας χωρίς να ξέρει τί ήταν ο Αριστοφάνης, π.χ., λέει και μια γνώμη ως "ειδικός"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
...ίσως ν'ακούσουμε και κάνα τραγουδάκι να γελάσουμε...Anyway, άποψή σου είναι αυτή.
Η μόνη διαφοροποίηση που θα δεχόμουν είναι ότι η ΕΡΤ είναι δημόσια τηλεόραση, αλλά και σ'αυτη την εντελώς οικονομική παράμετρο έχουμε αρκετά να συζητήσουμε...Στις πιο πίσω σελίδες του θέματος μπορείς να βρεις σχετικά μηνύματα, για να μην τα ξαναλέμε.
Το θέμα, πάντως, είναι οτι δεν σε αναγκάζει κανείς να δεις τη Eurovision, όπως και δεν σε αναγκάζει να δεις τηλεόραση κάποιος γενικά. Έχει ένα κουμπάκι και κλείνει. Και ούτως ή άλλως απ'τη στιγμή που έχεις πρόσβαση στο Internet φαντάζομαι, κατά την ταπεινή μου άποψη μπορείς απλά να τη χαρίσεις και σε κάποιο γύφτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Δεν ειναι εταιρεία η EBU για να πουλάει προιόντα, έλεος, μη λες ό,τι να ναι...Οι μονοι οργανισμοί που επωφελούνται εμπορικα απ'το διαγωνισμο ειναι οι κρατικες τηλεοράσεις που συμμετέχουν και η EBU σαν ένωση ειναι κατι πολυ περισσότερο απ'τη Eurovision...Η Ιταλία έχει να συμμετάσχει κάτι αιώνες κι ακόμη πληρώνει μία απ'τις μεγαλύτερες εισφορές στην ένωση...Σιγά μη μας διωξουνε κι απο την Ευρωζώνη...:D

Δηλαδή είναι μία ένωση που κύριο μέλημά της είναι να προβάλλει πολιτισμό και ήθος;
Αλίμονο αν δεν είχε και κερδοσκοπικούς προσανατολισμούς.
Επίσης όλα τα Ραδιοτηλεοπτικά ιδρύματα συνεισφέρουν σίγουρα αλλά μόνο Ην. Βασίλειο, Γερμανία, Γαλλία και Ισπανία ξέρω ότι συνεισφέρουν τα πλείστα.
Για Ιταλία δεν έχω διαβάσει τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
προσωπικα δε θελω να κοπει...και μαλλον ειμαι η μονη εδω μεσα (το 20 % που δε βλεπει εδω μαζευτηκε :xixi::hmm:)

Καθε χρονο που το βλεπω περναω καλα και μ'αρεσει :P:D
Βεβαια δε συμφωνω με ολο αυτο που γινεται 3-4 μηνες πριν που το μονο θεμα συζητησης ειναι αυτο...ειναι τουλαχιστον γελοιο:down:
Φυσικα διαφωνω με τα πολλα χρηματα που δαπανουν για βλακεις(βλ. φορεμα της Βισση, το συραπτικο του Σακη κλπ)

πιστευω οτι τουλαχιστον οι μισοι που θελουν να κοπουν το βλεπουν...(μπορει να κανω λαθος) Αν δε σας αρεσει κλειστε την τηλεοραση...απλα:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top