Η χρονιά με τα δυσκολότερα θέματα μαθηματικών (εξαιρούνται οι επαναληπτικές)

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,662 μηνύματα.
View attachment 98355
ναι διαβαζω και βλεπω ειχαν και αλλοι την ιδια αποψη με εμενα
οπου σε συμφερει.....το 90% των αποψεων ειναι αυτο που λεω εγω....
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

View attachment 98355
ναι διαβαζω και βλεπω ειχαν και αλλοι την ιδια αποψη με εμενα
1646758925057.png
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,662 μηνύματα.

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
εγω πιστευω οτι φετος τα θεματα θα κυμαινονται οπως το 2019 περιπου, δηλαδη λιγο πιο δυσκολα απ'του 2020 2021, δηλαδη θεμα Β κλασσικα κατι ευκολο με ασυπτωτες αντιστροφες που ειναι τα βασικα να πιασουν ολοι βαση, θεμα Γ λιγο πιο δυσκολο με καμια δικλαδη να δειξεις συνεχειες και τετοια και Δ πιστευω τουλαχιστον Δ1 θα ειναι βατο με κανα θεωρημα αλλα φαινεται ευκολα τι θεωρημα θελει, ποια ειναι οι αποψη σας ?
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,662 μηνύματα.
εγω πιστευω οτι φετος τα θεματα θα κυμαινονται οπως το 2019 περιπου, δηλαδη λιγο πιο δυσκολα απ'του 2020 2021, δηλαδη θεμα Β κλασσικα κατι ευκολο με ασυπτωτες αντιστροφες που ειναι τα βασικα να πιασουν ολοι βαση, θεμα Γ λιγο πιο δυσκολο με καμια δικλαδη να δειξεις συνεχειες και τετοια και Δ πιστευω τουλαχιστον Δ1 θα ειναι βατο με κανα θεωρημα αλλα φαινεται ευκολα τι θεωρημα θελει, ποια ειναι οι αποψη σας ?
ναι αρκετα πιθανο αυτο που λες.
 

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 788 μηνύματα.
εγω πιστευω οτι φετος τα θεματα θα κυμαινονται οπως το 2019 περιπου, δηλαδη λιγο πιο δυσκολα απ'του 2020 2021, δηλαδη θεμα Β κλασσικα κατι ευκολο με ασυπτωτες αντιστροφες που ειναι τα βασικα να πιασουν ολοι βαση, θεμα Γ λιγο πιο δυσκολο με καμια δικλαδη να δειξεις συνεχειες και τετοια και Δ πιστευω τουλαχιστον Δ1 θα ειναι βατο με κανα θεωρημα αλλα φαινεται ευκολα τι θεωρημα θελει, ποια ειναι οι αποψη σας ?
Δεν πιστεύω ότι θα πέσει κατι που δεν έχεις ξαναδεί ή χιλιοδουλεψει, αλλά μη το παίρνεις και δεδομένο
 
Τελευταία επεξεργασία:

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
Eγω πιστευω οτι θα ειναι βατα με 2 παλουκια ερωτηματα οπως το 2008 :lol2:
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,662 μηνύματα.

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
λετε φετος να πεσει ολοκληρωμα καπου χωμενο στο Δ?
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
ετσουξαν τα ποσοστα και προχωρας στη γελοιοποιηση μπας και καταφερεις κατι....
ετσουξαν τα παλουκια θεματα .. Eπισης πρεπει να εισαι ο μονος που τα θεωρει παλουκια αλλα ενταξει ας προχωρησουμε αποψη σου .. ανεξαρτητα αν ειναι σωστη ή οχι αλλα εγω για καλο το ειπε αφου ηταν παλουκια κατι τετοιο μπορει να μπει :whistle:
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,662 μηνύματα.
ετσουξαν τα παλουκια θεματα .. Eπισης πρεπει να εισαι ο μονος που τα θεωρει παλουκια αλλα ενταξει ας προχωρησουμε αποψη σου .. ανεξαρτητα αν ειναι σωστη ή οχι αλλα εγω για καλο το ειπε αφου ηταν παλουκια κατι τετοιο μπορει να μπει :whistle:
ε ρε και να δινες και να μην στο χανε κανει το ερωτημα να δω τι θα λεγες.παντως συνεχισε εχει μεγαλη πλακα η αντιπαραθεση σε κατι που ξερω οτι εχω δικιο
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
ε ρε και να δινες και να μην στο χανε κανει το ερωτημα να δω τι θα λεγες.παντως συνεχισε εχει μεγαλη πλακα η αντιπαραθεση σε κατι που ξερω οτι εχω δικιο
και να μην το ειχα ξαναδει, σε ολα τα πραγματα πρωτα απο ολα σκεφτεσαι λογικα με βαση τι εχεις μαθει.. αν ηταν να περιμεναμε για ολα τα πραγματα να μας τα εχουν διδαξει - ξαναδει σε ασκηση τοτε θα πηγαιναμε απατοι στο πανεπιστημιο σε μαθηματα μαθηματικων και θα βλεπαμε το 9 - 10 με κυαλια .
που ξερω οτι εχω δικιο :hi:
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,662 μηνύματα.
και να μην το ειχα ξαναδει, σε ολα τα πραγματα πρωτα απο ολα σκεφτεσαι λογικα με βαση τι εχεις μαθει.. αν ηταν να περιμεναμε για ολα τα πραγματα να μας τα εχουν διδαξει - ξαναδει σε ασκηση τοτε θα πηγαιναμε απατοι στο πανεπιστημιο σε μαθηματα μαθηματικων και θα βλεπαμε το 9 - 10 με κυαλια .
που ξερω οτι εχω δικιο :hi:
μην μου μιλας για πανεπιστημιο και εννιαρια και δεκαρια που οι περισσοτεροι πανε με τα σος του φωτοτυπα και οι καθηγητες βαριουνται να αλλαξουν θεματα....
 

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
πλακα πλακα πως ειναι τα μαθηματικα στο πανεπιστημιο σε σχολες πληροφορικης?
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,662 μηνύματα.
πλακα πλακα πως ειναι τα μαθηματικα στο πανεπιστημιο σε σχολες πληροφορικης?
απο οτι εχω δει πιο πολυ εφαρμοσμενα ειναι.μεθοδους παπαγαλιζεις και εφαρμοζεις.δεν προκειται να σου βαλουν απεδειξε την ταδε ανισωση κτλπ οπως πανελληνιες.αλλη λογικη τελειως.εκει πιο πολυ τρελαινεστε στον προγραμματισμο
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,524 μηνύματα.
πλακα πλακα πως ειναι τα μαθηματικα στο πανεπιστημιο σε σχολες πληροφορικης?
αμα παρακολουθεις τα καταλαβαινεις ( αναλογα και με αυτον που ειναι στο πινακα)
απο εξετασεις ειναι απροβλεπτα
στο λυκειο ο καθηγητης ξερει τι καταλαβαινεις και βαζει αναλογα θεματα
στις πανελληνιες κανεις 2 χρονια ασκησιολογια πανελληνίων'
στο πανεπιστημιο δεν ξερεις τι παιζει μεχρι να μπεις αργοτερα στο νοημα απο παλια θεματα
για αυτο υπαρχουν και ποσοστα επιτυχιας της ταξης του 15-20% ,οχι παντου αλλα υπαρχουν
 

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
αμα παρακολουθεις τα καταλαβαινεις ( αναλογα και με αυτον που ειναι στο πινακα)
απο εξετασεις ειναι απροβλεπτα
στο λυκειο ο καθηγητης ξερει τι καταλαβαινεις και βαζει αναλογα θεματα
στις πανελληνιες κανεις 2 χρονια ασκησιολογια πανελληνίων'
στο πανεπιστημιο δεν ξερεις τι παιζει μεχρι να μπεις αργοτερα στο νοημα απο παλια θεματα
για αυτο υπαρχουν και ποσοστα επιτυχιας της ταξης του 15-20% ,οχι παντου αλλα υπαρχουν
κυριως σε εξετασεις αναφερομαι, αν εχεις μια επαφη με το μαθημα ολο το χρονο περνας?
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
μην μου μιλας για πανεπιστημιο και εννιαρια και δεκαρια που οι περισσοτεροι πανε με τα σος του φωτοτυπα και οι καθηγητες βαριουνται να αλλαξουν θεματα....

απο οτι εχω δει πιο πολυ εφαρμοσμενα ειναι.μεθοδους παπαγαλιζεις και εφαρμοζεις.δεν προκειται να σου βαλουν απεδειξε την ταδε ανισωση κτλπ οπως πανελληνιες.αλλη λογικη τελειως.εκει πιο πολυ τρελαινεστε στον προγραμματισμο

σε εμας δεν ισχυει αυτο το πραγμα παντως και σε αλλες σχολες πληροφορικης που εχω δει θεματα οπως στο ΑΠΘ δεν ισχυει καθολου αυτο που λες.. επισης ο προγραμματισμος να ξερεις σχετιζεται παρα πολυ με τα μαθηματικα αν εχεις καθολου ιδεα θα εισαι απλως ενα code monkey oπως τα χιλιαδες που υπαρχουν.. οποτε αυτα τα 2 δεν ειναι τοσο ανεξαρτητα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top