Η χρονιά με τα δυσκολότερα θέματα μαθηματικών (εξαιρούνται οι επαναληπτικές)

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
Γεια σας θέλω να ρωτήσω ποια πιστεύετε ότι ήταν η χρονια με τα πιο δύσκολα θέματα μαθηματικών?
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Καλά. Ο καθένας θα πει τότε που έδινε αυτός εξετάσεις.

1646496750149.png
 

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.
Νομίζω ότι τη περίοδο 2016 -2021 τα πιο δύσκολα ήταν του 2017, στο φροντιστήριο μας έχουν πει τη περίοδο 2012-2015 ήταν πολύ πιο δύσκολα, απ'το 2016 και μετά είναι πιο εύκολα.
ε δεν ξερω
εγω μίλησα για την νεωτερη ιστορια που θυμαμαι οχι για προϊστορία :)
Αν θελει παντως κανεις να εχει μια αντικειμενικη αποψη θα πρεπει να συγκρινει τις δημοσιευμενες αποδωσεις στα μαθηματα των πανελληνιων
 

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
ε δεν ξερω
εγω μίλησα για την νεωτερη ιστορια που θυμαμαι οχι για προϊστορία :)
Αν θελει παντως κανεις να εχει μια αντικειμενικη αποψη θα πρεπει να συγκρινει τις δημοσιευμενες αποδωσεις στα μαθηματα των πανελληνιων
Καλα υπάρχει και ένα 40% που πάει μόνο για την θεωρία, κακά τα ψέματα.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.
ευκλειδη για πες τι κανατε στην εποχη των παγετονων?
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,669 μηνύματα.
σαν συνολικο πακετο διαγωνισματος τα πιο δυσκολα ηταν το 2013 που ειχανε βαλει ενα ακραιο ερωτημα στο δευτερο θεμα.σαν πιο δυσκολο ερωτημα που να φτυνεις αιμα να πας για αριστο βαθμο ηταν 2 ερωτηματα στο τεταρτο το 2008.οτι και να λετε τοσο πονηρα ερωτηματα εγω δεν εχω ξαναδει σε πανελλαδικες.αλλα ειναι τι στοχους εχει καποιος.δηλαδη το 15 το 2008 πιανοταν σχετικα ευκολα αλλα πολυ δυσκολα πηγαινες πανω απο 17.το 2013 ηταν χαος απο το δευτερο θεμα χωρις να πεις αυτο δεν λυνεται με τιποτα αλλα ηταν πολυ απαιτητικο για 3 ωρες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ευκλειδη για πες τι κανατε στην εποχη των παγετονων?
καναμε και μιγαδικους επιπλεον και λιγο περισσοτερα ολοκληρωματα
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,437 μηνύματα.
σαν συνολικο πακετο διαγωνισματος τα πιο δυσκολα ηταν το 2013 που ειχανε βαλει ενα ακραιο ερωτημα στο δευτερο θεμα.σαν πιο δυσκολο ερωτημα που να φτυνεις αιμα να πας για αριστο βαθμο ηταν 2 ερωτηματα στο τεταρτο το 2008.οτι και να λετε τοσο πονηρα ερωτηματα εγω δεν εχω ξαναδει σε πανελλαδικες.αλλα ειναι τι στοχους εχει καποιος.δηλαδη το 15 το 2008 πιανοταν σχετικα ευκολα αλλα πολυ δυσκολα πηγαινες πανω απο 17.το 2013 ηταν χαος απο το δευτερο θεμα χωρις να πεις αυτο δεν λυνεται με τιποτα αλλα ηταν πολυ απαιτητικο για 3 ωρες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


καναμε και μιγαδικους επιπλεον και λιγο περισσοτερα ολοκληρωματα
Βρε θηρίο θυμάσαι τι έγραψες το 2008; :laugh:
14 χρόνια πριν...
 

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 788 μηνύματα.
Ωραίο Δ το 08 πάντως
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,669 μηνύματα.

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
σαν συνολικο πακετο διαγωνισματος τα πιο δυσκολα ηταν το 2013 που ειχανε βαλει ενα ακραιο ερωτημα στο δευτερο θεμα.σαν πιο δυσκολο ερωτημα που να φτυνεις αιμα να πας για αριστο βαθμο ηταν 2 ερωτηματα στο τεταρτο το 2008.οτι και να λετε τοσο πονηρα ερωτηματα εγω δεν εχω ξαναδει σε πανελλαδικες.αλλα ειναι τι στοχους εχει καποιος.δηλαδη το 15 το 2008 πιανοταν σχετικα ευκολα αλλα πολυ δυσκολα πηγαινες πανω απο 17.το 2013 ηταν χαος απο το δευτερο θεμα χωρις να πεις αυτο δεν λυνεται με τιποτα αλλα ηταν πολυ απαιτητικο για 3 ωρες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


καναμε και μιγαδικους επιπλεον και λιγο περισσοτερα ολοκληρωματα
να φτυσεις αιμα υπερβολικο πολυ.. μια γραμμη λυση ηταν ολα στο θεμα δ
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,669 μηνύματα.

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
να φτυσεις αιμα να βρεις τη σκεψη εννοω.το να το σκεφτεις ηταν το δυσκολο,το να το γραψεις χαιρω πολυ.
και παλι διαφωνω δεν ειχαν καμια exotic ιδεα κανενα απο τα 2, το 2ο απλως την παραγωγο υπολογιζεις με τον ορισμο υπαρχει ιδια ασκηση στο σχολικο..
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,669 μηνύματα.
και παλι διαφωνω δεν ειχαν καμια exotic ιδεα κανενα απο τα 2, το 2ο απλως την παραγωγο υπολογιζεις με τον ορισμο υπαρχει ιδια ασκηση στο σχολικο..
το δ2 χαιρω πολυ και το δ4.εγω λεω στα δ1 και στα δ3 που την πατησε κοσμος και κοσμακης τοτε και ηταν σχεδον τα 20 απο τα 25 μορια.λυνοντας τα ευκολα δ2 και δ4 επιανες μολις 5 μορια απο τα 25 δηλαδη 1 μοναδα στις 20.για αυτο αναφερθηκα για πανω απο το 16 οτι ηταν δυσκολο να πας.εσενα μπορει να σου φαινονται γελοια ομως τα στατιστικα εκεινης της χρονιας επιβεβαιωνουν αυτο που λεω.μαζεμενες βαθμολογιες εκει γυρω στο 15 πανω απο 16 μικρο ποσοστο και πανω απο 18 ακομα πιο λιγοι.τοτε δεν εβγαινε οπως τωρα συγκεκριμενο ποσοστο για 19-20 αλλα φαντασου ποσοι λιγοι θα ητανε.
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
το δ2 χαιρω πολυ και το δ4.εγω λεω στα δ1 και στα δ3 που την πατησε κοσμος και κοσμακης τοτε και ηταν σχεδον τα 20 απο τα 25 μορια.λυνοντας τα ευκολα δ2 και δ4 επιανες μολις 5 μορια απο τα 25 δηλαδη 1 μοναδα στις 20.για αυτο αναφερθηκα για πανω απο το 16 οτι ηταν δυσκολο να πας.εσενα μπορει να σου φαινονται γελοια ομως τα στατιστικα εκεινης της χρονιας επιβεβαιωνουν αυτο που λεω.μαζεμενες βαθμολογιες εκει γυρω στο 15 πανω απο 16 μικρο ποσοστο και πανω απο 18 ακομα πιο λιγοι.τοτε δεν εβγαινε οπως τωρα συγκεκριμενο ποσοστο για 19-20 αλλα φαντασου ποσοι λιγοι θα ητανε.
και το δ1 το δυσκολο που ηταν , στο να υπολογισεις το ορισμενο ολοκληρωμα πολυωνιμικης xd
και το δ3 που αναφερεις ως τραγικο τι διαφορα εχει με το προηγουμενο ερωτημα ουσιαστικα κανενα.. Νομιζω υπερβαλλεις οπως κανουν παρα πολλοι επειδη ειναι τα θεματα σου.
Τα στατιστικα δεν λενε και πολλα, στα μαθηματικα ειναι κλασσικα να υπαρχει συσσωρευση σε μετριες-χαμηλες βαθμολογιες.. αυτο αποδεικνυεται και τα τελευταια 2 χρονια οπου τα θεματα ειναι πολυ βατα και ευκολα και παλι οι βαθμολογιες ειναι στα ταρταρα
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,669 μηνύματα.
και το δ1 το δυσκολο που ηταν , στο να υπολογισεις το ορισμενο ολοκληρωμα πολυωνιμικης xd
και το δ3 που αναφερεις ως τραγικο τι διαφορα εχει με το προηγουμενο ερωτημα ουσιαστικα κανενα.. Νομιζω υπερβαλλεις οπως κανουν παρα πολλοι επειδη ειναι τα θεματα σου.
Τα στατιστικα δεν λενε και πολλα, στα μαθηματικα ειναι κλασσικα να υπαρχει συσσωρευση σε μετριες-χαμηλες βαθμολογιες.. αυτο αποδεικνυεται και τα τελευταια 2 χρονια οπου τα θεματα ειναι πολυ βατα και ευκολα και παλι οι βαθμολογιες ειναι στα ταρταρα
ε υπερβαλλεις και συ τωρα.δεν σου λεει να υπολογισεις ολοκληρωμα πολυωνυμικης.τεσπα δεν εχει νοημα η συζητηση αυτη μετα απο τοσα χρονια.πιστευω οτι ηταν μαγκικα ερωτηματα.δεν υπερβαλλω γτ σου λεω το 15 πιανοταν σχετικα χαλαρα.υπερβολικος θα ημουνα να σου ελεγα ηταν πανδυσκολα κτλπ.ε τα στατιστικα κατι λενε.πχ την επομενη χρονια ηταν 18-20 το 27.3% και ξερεις γτ??γτ τα θεματα ηταν στημενα φροντιστηριακα δεν ειχανε παραξενια οπως το 2008.σου λεγε βρες υπαρξη χ0 κτλπ που ηταν δουλεμενα θεωρηματα που χαν παπαγαλισει οι παντες.για τα δυο τελευταια χρονια δεν το παιρνω καν σοβαρα γτ το επιπεδο ειναι 10 φορες πιο κατω σε σχεση με πριν 10 χρονια.εδω στερουνται βασικων γνωσεων τι να κατσω να κρινω
 

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 788 μηνύματα.
πιστευω πως στη λιστα αυτη εντασσονται και τα θεματα του 11
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top