Η μούφα του 25+25 και τα αποτελέσματα της

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Σε εμάς πάντως πριν κάτι χρόνια είχαν θέσει ως αίτημα την κατάσταση των τουαλετών του σχολείου. Από τότε είναι 1)Πεντακάθαρες 2)Πλήρως Εξοπλισμένες(ειδικά οι γυναικείες όπου μέχρι και χτένες (και όχι μόνο) υπάρχουν και 3) πάντα κλειδωμένες (ζητάς το κλειδί για να πας ή υπάρχει επιμελητής) αλλιώς μέσα σε 2 μέρες θα γίνονταν χειρότερα από την αρχή!
Σε ιδιωτικο πας; Γιατι μονο σε ιδιωτικα γινονται αυτα... Σε εμας οι αντρικες τουαλετες ειναι αθλιες... οι γυναικειες μονο ειναι λιγο καλυτερες (γιατι τα μισα διαλλειματα τα περνανε εκει μεσα κοιταζοντας τον εαυτο τους στον καθρευτη :P ελεος). Το λυκειο δεν εχει δικη του βιβλιοθηκη (παμε στου γυμνασιου) και οι υπολογιστες ειναι απο το 98 (και λιγα λεω). Και να φανταστεις οτι βγαζουμε τους περισσοτερους αριστουχους απο ολα τα υπολοιπα λυκεια της περιοχης... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,096 μηνύματα.
Στην αποχη δεν ακουγεσαι. Η καταληψη ειναι ο πιο σωστος τροπος διαμαρτυριας των μαθητων (ασχετως που καποιοι κανουν καταληψη μονο και μονο για να χασουν μαθημα). Αν και προσωπικα ειμαι κατα των καταληψεων γενικως, αν πηγαιναν οι απουσιες 25-25 θα την υποστηριζα. Αλλα τελικα ραδιο αρβυλα ηταν...

Δεν μου αρεσει η εικονα να συλλαμβανουν αστυνομικοι μαθητες μεσα απο το σχολειο... θυμιζει χουντα.
Ούτε στην αποχή, ούτε στην κατάληψη δεν ακούγεσαι. Οι πολιτικοί γνωρίζουν ότι οι καταλήψεις
είναι υποκεινούμενες και έχουν διάρκεια το πολύ 3 εβδομάδες και μετά θα έχουν την δυνατότητα να
περασουν αθόρυβα και τον πιο κουλό νόμο. Αυτοί που τις υποκινούν δεν διατίθεντε
να πάρουν το πολιτικό κόστος και να δώσουν εντολή να τις συνεχίσουν ως το τέλος. Οκ κάντε κατάληψη
αλλά συνεχίστε τες μέχρι τέλος χάστε όλες τις εκδρομές, όλο το καλοκαίρι, ακόμα και το σχολικό σας
έτος. Διαφορετικά αγωνίζεστε κάνοντας διακοπές.
Εναλλακτικός τρόπος δράσης πιο αποτελεσματικός:
Οι απουσιολόγοι να μην σημειώνουν καμία απουσία....

Ούτε σε εμένα δεν μου αρέσει η εικόνα να συλλαμβάνονται μαθητές αλλά εξίσου δεν μου αρέσει κάποιος για οποιοδήποτε λόγο να βάζει λουκέτο στα σχολεία και να καταστρέφει δημόσια περιουσία.
Η πλειοψηφία των μαθητών ενοείται ότι θα ψηφίσει υπέρ
των καταλήψεων για ξεκούραση κυρίως αλλά έτσι δεν δείχνεται κανένας σεβασμός σε αυτούς
που δεν έχουν λεφτά να διαθέσουν για ιδιωτική εκπαίδευση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Υ.Γ. Εμένα ποιος θα με αποζημιώσει?
1) Που έχασα τη μέρα μου άδικα
2) Που 3 ώρες στο δρόμο τσακωνόμουνα
3) Που έχασα το πλανητάριο
4) Που από την τσαντίλα μου δεν μπορούσα να διαβάσω
οεο?
.
Κανείς. Απλά κράτα τα κουράγια σου γιατί στα ελληνικά ΑΕΙ/ΤΕΙ θα δεις χειρότερα. Υπάρχουν βλέπεις και άτομα πιο τυχερά από εμάς που δεν έχουν ανάγκη να δουλέψουν και για να σκοτώσουν την ώρα τους συνδικαλίζονται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Φιλε σε κατανοω απολυτα. Επαιζε και καλη προβολη....
Χε! Κανονίσαμε να πάμε το ΣΚ μόνοι μας. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Michael2393

Νεοφερμένος

Ο Michael2393 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Σε ιδιωτικο πας; Γιατι μονο σε ιδιωτικα γινονται αυτα... Σε εμας οι αντρικες τουαλετες ειναι αθλιες... οι γυναικειες μονο ειναι λιγο καλυτερες (γιατι τα μισα διαλλειματα τα περνανε εκει μεσα κοιταζοντας τον εαυτο τους στον καθρευτη :P ελεος). Το λυκειο δεν εχει δικη του βιβλιοθηκη (παμε στου γυμνασιου) και οι υπολογιστες ειναι απο το 98 (και λιγα λεω). Και να φανταστεις οτι βγαζουμε τους περισσοτερους αριστουχους απο ολα τα υπολοιπα λυκεια της περιοχης... :/:

Δημόσιο! Αλλά απ'ότι ακούω πρέπει να είναι απ'τα "καλά"! :hmm: Δηλαδή σε λίγο καλύτερη κατάσταση από άλλα. Μέχρι πέρσι υπήρχε καπνιστήριο για καθηγητές. Φέτος έγινε τάξη, όπως και μια αποθήκη που υπήρχε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Έχετε τόσα πολλά παιδιά που χρειαστήκατε καινούρια τάξη; Μπράβο ρε σεις!!
Στο παλιό μου σχολείο εμείς ήμασταν 5 τμήματα και τώρα έχει 3...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
στο δικο μας σημερα καταληψη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Σήμερα γιατί...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Σου είπε: γιατί έχουν αρχίσει κι άλλοι. :P

Και όπως θα έλεγε και η μάνα μου αυτή τη στιγμή, "αν οι άλλοι πάνε να πνιγούν, θα πας και εσύ;;;;":rofl::rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Δημόσιο! Αλλά απ'ότι ακούω πρέπει να είναι απ'τα "καλά"! :hmm: Δηλαδή σε λίγο καλύτερη κατάσταση από άλλα. Μέχρι πέρσι υπήρχε καπνιστήριο για καθηγητές. Φέτος έγινε τάξη, όπως και μια αποθήκη που υπήρχε...

Και σε μας απο περσι το καπνιστηριο το κανανε αιθουσα... μιλαμε για χωρο μικροτερο απο το δωματιο μου! Και εκει κανει μαθημα η β τεχνολογικη! Ελεος!

Με ποια αιτιολογία όμως.....?
Πιστεψε με, αμα θελουν να βρουν μια αφορμη, θα βρουν. Σε εμας πριν 3 χρονια κανανε καταληψη γιατι δεν τους αρεσε το σχημα της τυροπιτας!!! :P

Και όπως θα έλεγε και η μάνα μου αυτή τη στιγμή, "αν οι άλλοι πάνε να πνιγούν, θα πας και εσύ;;;;":rofl::rofl:
Εγω θα πηγαινα να τους σωσω! :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Οι απουσίες θα είναι όπως ακριβώς ήταν.Δηλαδή πλην του 10% που πήραν πέρσι λόγω γρίπης.Βέβαια μπορεί να υπάρξει μια μικρή μείωση γύρω στις 10 απουσίες που φυσικά δεν είναι λόγος για κατάληψη.Τα συμπεράσματα δικά σας:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Michael2393

Νεοφερμένος

Ο Michael2393 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Με ποια αιτιολογία όμως.....?

Ότι οι τυρόπιτες δεν είναι νόστιμες μάλλον!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Γιατι οι τυροπιτες ειναι στρογγυλες!
Γιατι ο πινακας ειναι σκονισμενος!
Γιατι δεν εχουν πατζουρια τα παραθυρα!
Γιατι τα πλακακια ειναι μονοχρωμα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Και φυσικά μετά φταίει μόνο το σύστημα που δε δίνει κίνητρα στους μαθητές και και και.
Νυσάφι πια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mel999

Δραστήριο μέλος

Η Τζάνα η Μελι(τζά)να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 556 μηνύματα.
Πω παιδιά! μπορώ να πω ότι έχω αρχίσει να σας ζηλεύω! :redface: Σε εμάς αν μυριστεί το οτιδήποτε ο διευθυντής πάει στο σχολείο από τις 4 για να μην κάνουμε τίποτα! Μια παλαιότερη χρονιά μάλιστα που τα παιδιά είχαν αμπαρωθεί πρώτη φορά για τα καλά μες το σχολείο, πήγε και έκοψε τις αλυσίδες με αλυσοπριονο!!! Πέρσι δε έβαλε μέχρι και αστυνομικούς να μας παρακολουθήσουν! Οπότε κατάληψη ούτε κατά διάνυα! :whistle: ( Και σε ένα γυμνάσιο της περιοχής είχαν ως πρόφαση ότι η τυρόπιτα είχε πολύ λίγο τυρί! :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,096 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top