Η μεγαλύτερη απεργιακή κινητοποίηση της μεταπολίτευσης!

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Προλεταριάτο Τσαουσέσκου:

«..νομικός περιορισμός: 10 αυγά και μισό κιλό κρέας το μήνα...»

παράδειγμα: ο μέσος Ρουμάνος πριν το 1989 είχε να φάει φρούτα (π.χ. πορτοκάλια) 4 χρόνια περίπου ενώ έπρεπε να πάει να αγοράσει ορισμένη ποσότητα στην πρωτεύουσα σύμφωνα με τον υπάρχοντα νομικό περιορισμό!

άλλο παράδειγμα: στο προλεταριάτο του Κάστρο στην Κούβα του 2011, υπάρχουν κρατικά φαρμακεία και λόγω του εμπάργκο που έχει κυρρήξει η Κούβα σε άλλες χώρες διαθέτει ελάχιστα φάρμακα στους πολίτες της - οι τουρίστες έχουν πρόσβαση σε άλλα φαρμακεία δυτικού τύπου με όλα τα φάρμακα στα οποία απαγορεύεται να προσέλθει ο λαός
οχι δεν ειναι ασχετα αυτα παιδια..μην ειστε κακοι ειναι σχετικοτατα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Η Α. Παπαρήγα στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του mega. Κάνει καταγγελίες για αστυνομικούς - κουκουλοφόρους, ανθρώπους του Καρατζαφέρη και άλλα. Υπάρχουν στοιχεία που θα δοθούν στη δημοσιότητα. Θα υπάρξει στον Ριζοσπάστη σχετικό δημοσίευμα αύριο (22/10). Δείτε το video:
https://www.megatv.com/megagegonota/summary.asp?catid=17532&subid=2&pubid=28007341
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Η Α. Παπαρήγα στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του mega. Κάνει καταγγελίες για αστυνομικούς - κουκουλοφόρους, ανθρώπους του Καρατζαφέρη και άλλα. Δείτε το video:
https://www.megatv.com/megagegonota/s...pubid=28007341[/URL]

κάτσε να κατουρήσω και λίγο.:worry:
Υπάρχουν στοιχεία που θα δοθούν στη δημοσιότητα. Θα υπάρξει στον Ριζοσπάστη σχετικό δημοσίευμα αύριο (22/10)
καλά άμα έχει πλάκα θα δώσω 1,50 ευρώ στο κόμμα, χαλάλι.
α και να ρωτήσω στους "κομμουνιστές" κκεδες ή στους φίλους τους λολ , θα μας ενημερώσετε για τις περικοπές στους μισθούς των εργαζομένων του ριζοσπάστη; απολύσατε κανέναν όπως άλλωστε έχετε κάνει και στο παρελθόν; ε "κομμουνιστές" μου ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Baby Lee

Νεοφερμένος

Η Baby Lee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Ελα, απλο ειναι, μην το κουραζουμε ετσι.
Αμα βαλεις στον ιδιο χωρο κουφιοκεφαλακηδες ουγκ, τους δωσεις και κονταρια και μολοτωφ, πασπαλισεις και το σκηνικο με οικονομικη πιεση, πολιτικη πιεση και διεθνη δημοσιοτητα, θα προκυψει ξυλο. Εξισωση χιλιοειπωμενη και απανταχου εφαρμοζομενη.

Μη ξεχναμε ε. Το πολυνομοσχεδιο ψηφιστηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aergos

Δραστήριο μέλος

Ο aergos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Και για να τελειώσει αυτή η μαλακία ότι εμείς διώχνουμε τον κόσμο απ'τους δρόμους,που θέλει να διαδηλώσει φιλήσυχα και φοβάται κτλ.Αν θέλει να είναι φιλήσυχος και υποταγμένος,μην σώσει και διαδηλώσει.Χεστήκαμε και αν θα βγει στον δρόμο,ας κάτσει να δει νέα του Star,το ίδιο κάνει.Το ΚΚΕ,ως αστικό και καθεστωτικό κόμμα που είναι,θέλει οι άνθρωποι να βγουν στον δρόμο σαν μικροαστοί,να διαμαρτύρονται σαν αδύναμα σκουλήκια και το μεσημεράκι να γυρίσουν σπίτια τους.Εμείς θέλουμε να βγούνε σαν εξεγερμένοι,και να μην αφήσουν τίποτα στο πέρασμά τους.

:confused:

Τώρα μήπως γίνεσαι εσύ ο νταβατζής των διαδηλώσεων ???

Δεν έχει σημασία τι θέλεις εσύ και τι θέλει το ΚΚΕ, σημασία έχει τι θέλει ο λαός.
Ξέρεις κάτι... μέχρι πριν κάποια χρόνια σε πορείες βλέπαμε συγκεκριμένα πρόσωπα : φοιτητές και συνδικαλιστές.
Τώρα πάει αυτό, άλλαξε. Τώρα δε κατεβαίνει στις πορείες μόνο ο 19χρονος φοιτητής που έτυχε να διαβάσει 2 πράμματα παραπάνω και να πορωθεί με κάποια αριστερή/κομμουνιστική/αναρχική ιδεολογία, κατεβαίνει και ο 40άρης εργαζόμενος που βλέπει το εισόδημά του να εξανεμίζεται. Κατεβαίνει ο κόσμος πλέον λόγω ανάγκης, όχι λόγω ιδεολογίας.
Και δεν έχουν όλοι αυτοί τις δικές σου αντοχές ούτε τη δική σου όρεξη να παίξουν ξύλο.

Σε κάποιους ίσως αρέσει να βλέπουν τέτοιες εικόνες, και κάποιοι άλλοι θέλουν να πάνε στις διαδηλώσεις με τα παιδιά τους, έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Aντε, κατουρίστε αφού θέλετε.
Εαν δεν θέλετε να δώσετε τίποτα στο κόμμα, μπείτε εδώ να ενημερωθείτε: www.rizospastis.gr
Πάντως μου αρέσει αυτό το ειρωνικό σας ύφος ρε παίδες.
Μπράβο σαααααααααας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Aντε, κατουρίστε αφού θέλετε.
Εαν δεν θέλετε να δώσετε τίποτα στο κόμμα, μπείτε εδώ να ενημερωθείτε: www.rizospastis.gr
Πάντως μου αρέσει αυτό το ειρωνικό σας ύφος ρε παίδες.
Μπράβο σαααααααααας

τι α κάνουμε κάποιοι έχουν ειρωνικό ύφος και κάποιοι άλλοι έχουν το ύφος "εμείς γνωρίζουμε την αλήθεια που εσείς αγνοείτε" (από τα αγαπημένα μου). Προσωπικά και τα 2 αστεία μου φαίνονται :) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
κάτσε να κατουρήσω και λίγο.:worry:
καλά άμα έχει πλάκα θα δώσω 1,50 ευρώ στο κόμμα, χαλάλι.
α και να ρωτήσω στους "κομμουνιστές" κκεδες ή στους φίλους τους λολ , θα μας ενημερώσετε για τις περικοπές στους μισθούς των εργαζομένων του ριζοσπάστη; απολύσατε κανέναν όπως άλλωστε έχετε κάνει και στο παρελθόν; ε "κομμουνιστές" μου ;
Εμείς τουλάχιστον έχουμε τα @@ να λέμε πού ανήκουμε ιδεολογικά. Εσείς παίδες, αγωνιστές της δεκάρας που κοροϊδεύετε και σχολιάζετε πού ανήκετε;

Ο Ριζοσπάστης και ο 902 δεν είναι κερδοσκοπικά μέσα ενημέρωσης. Είναι μέσα πολιτικής προπαγάνδας. Και δυστυχώς υπάρχουν σε ένα καπιταλιστικό σύστημα και είναι θύματα και αυτά, δηλαδή οι εργαζόμενοί τους της καπιταλιστικής οικονομικής κρίσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Aντε, κατουρίστε αφού θέλετε.
Εαν δεν θέλετε να δώσετε τίποτα στο κόμμα, μπείτε εδώ να ενημερωθείτε: www.rizospastis.gr
Πάντως μου αρέσει αυτό το ειρωνικό σας ύφος ρε παίδες.
Μπράβο σαααααααααας

θέλω επιτέλους να μου απαντήσει ένας κνίτης στις 2 τελευταίες σειρές του προηγούμενου μου ποστ. Πώς γίνεται μια εφημερίδα κομμουνιστικού κόμματος να απολύει εργαζομένους, να τους έχει να δουλεύουν με μισθούς πείνας και να τους εκμεταλλεύεται για να βγάζει κέρδη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefania_☭

Νεοφερμένος

Η Στεφανία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
ήμουν μέσα στο μαύρο μπλοκ και δεν ανέχομαι κανέναν κνιτάκο να με λέει προβοκάτορα και ασφαλίτη.
Καλά και έχεις και μούτρα να το λες; Ντροπή σου! Γεμίσαμε ξεφτιλισμένα νιάτα που μπερδεύουν τον αγώνα με την τσογλανιά και το έγκλημα! Τι να πω
Αν θέλει να είναι φιλήσυχος και υποταγμένος,μην σώσει και διαδηλώσει.Χεστήκαμε και αν θα βγει στον δρόμο,ας κάτσει να δει νέα του Star,το ίδιο κάνει.Το ΚΚΕ,ως αστικό και καθεστωτικό κόμμα που είναι,θέλει οι άνθρωποι να βγουν στον δρόμο σαν μικροαστοί,να διαμαρτύρονται σαν αδύναμα σκουλήκια και το μεσημεράκι να γυρίσουν σπίτια τους.Εμείς θέλουμε να βγούνε σαν εξεγερμένοι,και να μην αφήσουν τίποτα στο πέρασμά τους.

Αλήθεια; Δεν ήξερα πως έπρεπε 500.000 διαδηλωτές να βγουν χθες στους δρόμους και να τα σπάνε και να πλακώνονται και να σκοτώνονται για να έχει βαρύτητα η διαμαρτυρία τους! Και επειδή δεν ανήκεις στο κκε και προφανώς δεν ξέρεις τι θέλει και τι όχι μη λες πράγματα που δεν ισχύουν! Το κκε δεν θέλει ανθρώπους να βγαίνουν για 2 ώρες και όλα μέλι γάλα! Άτομα που είναι μέσα στο κόμμα μπορούν να σε πληροφορήσουν (αν σου κάνουν την τιμή να σου μιλήσουν) για τους αγώνες που κάνουν! Η συμπλοκή ξεκίνησε όταν κάτι τσογλάνια σαν και του λόγου σου έσκασαν μύτη μαυροφορεμένα και με καλυμμένα τα μούτρα τους και πέταγαν μάρμαρα και πέτρες στους διαδηλωτές και να χτυπάνε επίμονα την περιφρούρηση! Τότε άτομα της περιφρούρησης δημιούργησαν ένα μπλόκο και έκαναν έφοδο προς εσάς για να φύγετε! Δεν είχατε δουλειά να επιτεθείτε σε άτομα! Και όσο για τις φωτογραφιούλες σου που θεωρείς τρομερό πιεστήριο, όταν έρχεστε και βαράτε ανθρώπους και τους ρίχνετε μολότοφ που ήταν εκεί για να διαδηλώσουν (Αν ξέρεις τι σημαίνει διαδήλωση, γιατί εσύ και οι όμοιοί σου ξέρετε προφανώς μόνο από τραμπουκισμούς) χωρίς να έχουν τα μέσα να προστατευτούν τι ήθελες να κάνουν οι ΠΑΜιτες; να κάτσουν να τους σκοτώσετε και να μην αντιδράσουν;;; Θέλατε πολύ ξύλο όλο το μπλόκο σας..Σας πόνεσε ο κόσμος που μαζεύτηκε με το ΠΑΜΕ όσο και αν δε θες να το παραδεχθείς ούτε στον ίδιο σου τον εαυτό. Μπλεχτήκατε με ασφαλίτες και ακροδεξιούς και δε με ενδιαφέρει από τι σόι πολιτικό χώρο προέρχεσαι εσύ αλλά για εμένα ένας προβοκάτορας και πολέμιος του ΠΑΜΕ είσαι! Ντροπή σου δεν έχω κάτι άλλο να πω... Σου επιτρέπω ελεύθερα να λες ό,τι θέλεις και εσύ και οι φίλοι σου εδώ μέσα.. Δε βρίσκω το λόγο να ασχοληθώ περισσότερο! Τη γνώμη μου για εσένα τη σχημάτισα.. Προσπάθησε τώρα να πήσεις τα υπόλοιπα πιτσιρίκια πως είσαι σωστός! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Μου αρέσει με τις ώρες να κάθομαι τώρα εδώ μέσα να "τσακώνομαι" (ποτέ δεν τσακώνομαι προσωπικά, γι αυτό το έβαλα και σε " .... "), αλλά έλα όμως που δεν έχει κανένα νόημα το να χάνω τον χρόνο μου, έχω και μιγαδική ανάλυση, θεωρία ομάδων, εφαρμοσμένη άλγεβρα....
Ας αφήσω λοιπόν αυτην την αντιπαράθεση, η την οποια διαφωνία έχω με εσάς και ας πάω να λύσω καμιάν άσκηση.

Αφου σου φαίνονται αστεία, γέλα μόνος σου.
Αλλά να ξέρετε όμως τι θέλετε και να θέτετε σκοπούς και στόχους στην ζωή σας.
Να μην είσαστε σαν τους Αγανακτησμένους....(όποιος κατάλαβε κατάλαβε)
Αλλα.....ΓΕΛΑΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ, ΟΠΟΙΟΣ ΓΕΛΑΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ.
Καλή συνέχεια σας εύχομαι παίδες σε ό,τι κι αν κάνετε και με ό,τι κι αν καταπιάνεστε.!!!:):):):):):):):)


Οι απαντήσεις θα δωθούν μέσα από αγώνες και όχι με την αντιπαράθεση μας μέσα σε ένα φόρουμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefania_☭

Νεοφερμένος

Η Στεφανία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
θέλω επιτέλους να μου απαντήσει ένας κνίτης στις 2 τελευταίες σειρές του προηγούμενου μου ποστ. Πώς γίνεται μια εφημερίδα κομμουνιστικού κόμματος να απολύει εργαζομένους, να τους έχει να δουλεύουν με μισθούς πείνας και να τους εκμεταλλεύεται για να βγάζει κέρδη?

Εσύ τι απάντηση θες ακριβώς να πάρεις; Εκτός του είσαι εκτός τόπου και χρόνου με το ποστ σου.. Η εφημερίδα του ΚΚΕ πληρώνει τους εργαζομένους της ανάλογα με τα κέρδη της!. Όταν τα κέρδη δεν είναι αρκετά και οι μισθοί δεν μπορούν να είναι παχυλοί.(να σε προλάβω μην αρχίζεις να λες πως είναι σκοπός του δηλαδή τα κέρδη! απλά στο καπιταλιστικό σύστημα στο οποίο υπάρχει η εφημερίδα δυστυχώς αυτά ισχύουν) Δεν έχει παραβιαστεί ΚΑΝΕΝΑΣ κατώτατος μισθός ποτέ στην εφημερίδα και δυστυχώς πρέπει να υπάρχουν περικοπές και απολύσεις για να συνεχίσει να υπάρχει η εφημερίδα! Τι ακριβώς θες εσύ τώρα; να ρίξεις λάσπη στο κόμμα για να πεις πως δεν υποστηρίζει την εργατιά; Άσε ανθρώπους που τα ζουν να μιλήσουν για αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Εμείς τουλάχιστον έχουμε τα @@ να λέμε πού ανήκουμε ιδεολογικά. Εσείς παίδες, αγωνιστές της δεκάρας που κοροϊδεύετε και σχολιάζετε πού ανήκετε;
αυτό δεν σε αφορά.
Ο Ριζοσπάστης και ο 902 δεν είναι κερδοσκοπικά μέσα ενημέρωσης. Είναι μέσα πολιτικής προπαγάνδας. Και δυστυχώς υπάρχουν σε ένα καπιταλιστικό σύστημα και είναι θύματα και αυτά, δηλαδή οι εργαζόμενοί τους της καπιταλιστικής οικονομικής κρίσης.

αρχίδια είναι. Αν δεν θέλατε κέρδη , μια χαρά θα μπορούσατε να πληρώνετε τους εργαζομένους σας. Και στο κάτω κάτω ρε μάγκες αφού δεν μπορείτε να τους πληρώσετε(όπως λέτε) γιατί δεν εκδίδεται ο ριζοσπάστης κάθε βδομάδα ή κάθε 15 ; και να γράφει τα άρθρα όποιος θέλει εθελοντικά ; μήπως για΄τι θέλουμε και κέρδη ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Εμείς τουλάχιστον έχουμε τα @@ να λέμε πού ανήκουμε ιδεολογικά. Εσείς παίδες, αγωνιστές της δεκάρας που κοροϊδεύετε και σχολιάζετε πού ανήκετε;

νόμιζα πως είχαμε ξεφύγει από το σημείο που υπερηφανευόμαστε για το ποιος την έχει μεγαλύτερη. Προσωπικά δεν έχω καταλήξει καν αν είμαι υπέρ ή κατά του καπιταλισμού, πόσο μάλλον να έχω μια έτοιμη αποψάρα κομμένη και ραμμένη στα μέτρα ενός κόμματος και να τη στηρίζω τόσο σθεναρά λες και είναι η απόλυτη αλήθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefania_☭

Νεοφερμένος

Η Στεφανία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
νόμιζα πως είχαμε ξεφύγει από το σημείο που υπερηφανευόμαστε για το ποιος την έχει μεγαλύτερη. Προσωπικά δεν έχω καταλήξει καν αν είμαι υπέρ ή κατά του καπιταλισμού, πόσο μάλλον να έχω μια έτοιμη αποψάρα κομμένη και ραμμένη στα μέτρα ενός κόμματος και να τη στηρίζω τόσο σθεναρά λες και είναι η απόλυτη αλήθεια.

Απο τη στιγμή που η αποψάρα αυτή κάποιους τους εκφράζει 100% γιατί να μην την στηρίζει;;; Ας γίνουμε όλοι ανεξάρτητοι που δεν ψηφίζουμε γιατί δε συμφωνούμε με κανέναν να δούμε που θα βγει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Εσύ τι απάντηση θες ακριβώς να πάρεις; Εκτός του είσαι εκτός τόπου και χρόνου με το ποστ σου.. Η εφημερίδα του ΚΚΕ πληρώνει τους εργαζομένους της ανάλογα με τα κέρδη της!. Όταν τα κέρδη δεν είναι αρκετά και οι μισθοί δεν μπορούν να είναι παχυλοί. Δεν έχει παραβιαστεί ο κατώτατος μισθός ποτέ στην εφημερίδα και δυστυχώς πρέπει να υπάρχουν περικοπές και απολύσεις για να συνεχίσει να υπάρχει η εφημερίδα! Τι ακριβώς θες εσύ τώρα; να ρίξεις λάσπη στο κόμμα για να πεις πως δεν υποστηρίζει την εργατιά; Άσε ανθρώπους που τα ζουν να μιλήσουν για αυτό.

άστο κοπέλα μου , δεν το σώζεις. Μη σου πω τα κάνεις και χειρότερα για το κόμμα σου με αυτά που λες. Αλλά και στη σχολή μου , κανένας κνίτης δεν απαντάει σε αυτήν την ερώτηση. Ρε ρωτήστε κανέναν καθοδηγητή σας μπας και ξέρει να σας δώσει καμιά καλύτερη απάντηση για να λέτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefania_☭

Νεοφερμένος

Η Στεφανία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
άστο κοπέλα μου , δεν το σώζεις. Μη σου πω τα κάνεις και χειρότερα για το κόμμα σου με αυτά που λες. Αλλά και στη σχολή μου , κανένας κνίτης δεν απαντάει σε αυτήν την ερώτηση. Ρε ρωτήστε κανέναν καθοδηγητή σας μπας και ξέρει να σας δώσει καμιά καλύτερη απάντηση για να λέτε.

Εσένα τι ακριβώς δεν σε κάλυψε από την απάντησή μου ή την άλλη απάντηση που σου δόθηκε;;; Ή απλά δεν καταλαβαίνεις τι σου λέμε και δεν έχεις τι άλλο να πεις από το "άστο κοπέλα μου δεν το σώζεις". Δε με αφορά να το "σώσω" για να σου αλλάξω εσένα τη γνώμη σου..! υπάρχουν εκατομμύρια άνθρωποι εκεί έξω που ψάχνονται πραγματικά και κάνουν πιο ουσιαστικά πράγματα από το να ειρωνεύονται σε φόρουμ για σχολιαρόπαιδα οπότε δε με αφορά και η άποψή σου για το κόμμα και τη γραμμή του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Baby Lee

Νεοφερμένος

Η Baby Lee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Μ, τι πειραζει να εισαι λιγο απολυτος που και που?
Να εισαι πολυ σιγουρος για οσα λες?
Μηπως υπαρχει, υπηρξε ή θα υπαρξει συλλογικοτητα χωρις λαθη ή στραβα και παραλογα, για να φυλας τη φημη σου για εκεινη?
Κομματα σου λεει, so be it.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Το αγωνα δεν θα τον καπιλευτει κανενα κομμα. τον αγωνα και την ιστορια την γραφει ο λαος. για μενα το ΚΚΕ δεν ειναι το κομμα του λαου αλλα του λαου του.

αλλα παρα απο ολα αυτα εχουμε εκτροχιαστει μου φενεται. εχουμε απο την μια ΚΚΕεδες και απο την αλλη αναρχικους κλπ (και για το φορουμ το λεω). εχουμε καταφερει να διασπαστουμε σε βαθμο που αντι να κοιταμε τον κοινα μας στοχο κοιταμε ΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ. τελικα ειμαστε μεγαλα ζωα μου φενεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Απο τη στιγμή που η αποψάρα αυτή κάποιους τους εκφράζει 100% γιατί να μην την στηρίζει;;; Ας γίνουμε όλοι ανεξάρτητοι που δεν ψηφίζουμε γιατί δε συμφωνούμε με κανέναν να δούμε που θα βγει!

Άποψη που δεν σε εκφράζει 100% έτσι κι αλλιώς δεν μπορεί να λέγεται άποψή σου. Από εκεί και πέρα οι απόψεις αλλάζουν, και πρέπει να αλλάζουν. Για αυτό και όσο περισσότερο σίγουρος και φανατισμένος είσαι με κάτι τόσο το χειρότερο για σένα. Δεν τίθεται θέμα φήμης όπως είπε η Baby Lee, ποιος χέστηκε για την εξωτερική εικόνα του καθενός άλλωστε, πρόκειται για το κατά πόσο έχει τη δυνατότητα κάποιος να κρίνει από μόνος του, να αμφισβητήσει και να δεχτεί και την άλλη πλευρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top