Η μαγεία των μαθηματικών!

Searcher

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
οχι......κάνεις λάθος....:nono:τα μαθηματικά είναι υπέροχα γιατί έχουν λογική....όταν βέβαια τα καταλάβεις...γιατί και γω μέχρι να τα καταλάβω τα μισούσα.........:)
Συμφωνώ με εσένα DORA...τα μαθηματικά είναι πολύ ωραία...αν τα πάρεις με κακό μάτι όμως..εγώ βασικά, έχω μερικά κενά που πρέπει να συμπληρώσω, πιστεύω πως θα τα συμπληρώσω αυτό το καλοκαίρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Συμφωνώ με εσένα DORA...τα μαθηματικά είναι πολύ ωραία...αν τα πάρεις με κακό μάτι όμως..εγώ βασικά, έχω μερικά κενά που πρέπει να συμπληρώσω, πιστεύω πως θα τα συμπληρώσω αυτό το καλοκαίρι.
Έλεος!!!!.Προτιμούσα να διάβαζα Ιστορία αυτό το καλοκαιρι παρα Μαθηματικά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Χαχαχαχα! Απίθανο είναι :D
Μου το είχε δείξει και ο πατέρας μου παλιότερα και καταλάβαμε μαζί τι παιζόταν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
:PΕμένα πάντως άλλα ανταλων βρίσκει…:P

Και μενα :jumpy:
-----------------------------------------
Tα μαθηματικά είναι η μόνη επιστήμη που θα μπορείς να ασκήσεις αν ένα πρωί ξυπνήσεις και έχει χαθεί το σύμπαν.

Να σαι σιγουρος πως δε θα μπεις καν σ'αυτη τη διαδικασια :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Αχ βρε Ραφαέλα.
Και λες οτι σου αρέσει και η πληροφορική.
Χωρίς μαθηματικά βρε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Searcher

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Έλεος!!!!.Προτιμούσα να διάβαζα Ιστορία αυτό το καλοκαιρι παρα Μαθηματικά!!!
Γιατί ρε? Χαλάνε τις διακοπές?Λίγο συμπλήρωμα των κενών στα μαθηματικά δεν είναι κακό και δε βλάπτει κανένα.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Σιγά μην χαλάσω τις διακοπές μου με τα μαθηματικά,Ιστορία και παλι Ιστορία!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paris Gr

Νεοφερμένος

Ο Πάρις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Τα μαθηματικά ρε παιδιά είναι υπέροχα...!!!
Συμφωνώ με την Dora,είναι πάνω απ΄όλα λογικά!!!
Κάθε τι που μαθαίνουμε,βασίζεται σε πράγματα που είχαμε μάθει πιο πριν!
Οπότε,γι΄αυτό πιστεύω ότι πολλοί τα μισούν...επειδή είχαν κενά,είδαν ότι δεν μπορούσαν να συνεχίσουν,αφού δεν καταλάβαιναν,και τελικά τα αντιπάθησαν!!!
Θέλουν προσοχή,αλλά είναι υπέροχα...!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Σε ποια ακριβώς μαγεία αναφέρεστε,γιατί εγώ το λύκειο τέλειωσα,μαγεία δεν είδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
παράδειγμα "μαγείας":
111111111x111111111=12345678987654321
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efoula18

Νεοφερμένος

Η εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
σορι ποια ειναι η μαγεια των μαθηματικων?
οτι βαζεις κατι αριθμους κανεις πραξεις και βγαζεις αλλους??
ελεος!
-----------------------------------------
Συμφωνώ απολύτως!!! Η γνώμη μου για τα μαθηματικά έχει αλλάξει τελείως από το Γυμνάσιο!!!:)

καταρχην πρεπει να ξερετε οτι τα μαθηματικα σου περιοριζουν τη σκεψη γιατι λειτουργεις με συγκεκριμενους τυπους και δεν σκεφτεσαι πραγματικα!
η μονη σκεψη που κανεις ειναι ποιον τυπο να χρησιμοποιησεις!
αυτο το λετε εσεις λογικη???
-----------------------------------------
Δεν ξέρω ρε παιδιά...
Αλλά τα μαθηματικά είναι το παν...
Γιατά τα πάντα ερμηνεύονται με μαθηματικά!
Πιο παλιά,κάποιοι που ήθελαν να δουν αν υπάρχει ζωή στο διάστημα, άναψαν τεράστιες φωτιές,σε σχήμα που έδειχναν το Πυθαγώριο Θεώρημα,γιατί όλοι το ξέρουν...
(Άσχετα που δεν πήραν απάντηση!!!:P)
Τέσπα...σημασία έχει ότι αν δεν ξέρει μαθηματικά,δεν μπορείς να κάνεις τίποτα...!

μαλλον εννοεις αν δεν ξερεις τα βασικα μαθηματικα του δημοτικου!
εμενα παντως στη ζωη μου την πραγματικη μονο αυτα μου χρειαστηκανε και εχω και κομπιουτερακι!
-----------------------------------------
η μονη μαγεια π θ δεχομουν στα μαθηματικα θα ηταν να κανουν ενα "τσαφ!" και να εξαφανιστουν
μπραβο ρε χαρα πεσ'τα!
-----------------------------------------
εγώ πιστεύω ότι τα μαθηματικά είναι η γλώσσα της φύσης, τα πάντα με μαθηματικά εκφράζονται.Επίσης κρύβουν ένα είδος "μαγείας" καθώς με σωστή χρήση μπορείς να κάνεις "θαύματα".Π.χ αν ψάξετε για το πως χτίστηκαν πολλά αρχαία ελληνικά μνημεία(η αρχιτεκτονική των οποίων βασίστηκε σε μαθηματικά) και την πλήρη τελειότητα αρχιτεκτονικής θα καταλάβετε τι εννοώ.Ο μαθηματικός, μας είχε πει πως ο παρθενώνας διαθέτει την καλύτερη αντισεισμική προστασία που μπορεί να υπάρξει και επίσης δεν έχει καμιά ευθεία γραμμή ενώ φαινομενικά εμείς βλέπουμε να έχει.Δηλ να καταλάβετε τι "μαγεία" κρύβουν τα μαθηματικά με την σωστή εφαρμογή τους.

παιδια θα σας πω κατι πολυ απλο για να το καταλαβετε επιτελους: τα μαθηματικα που ειναι ελεεινα και τρισαθλια φαινονται μαγικα σε καποιον που τα καταλαβαινει!
σε εμενα μου ουτε προσθεση δεν ξερω ο,τι και να μου πεις για τον einstein και τον κυβο του ρουμπρικ και αλλες χαριτωμενιες δε μπορω να τα δω οπως τα βλεπει καποιος που τα καταλαβαινει ή και τα αγαπάει ( διαστροφή!)
κατ'αναλογια εγω βρισκω οτι τα αρχαια ειναι μαγικα γιατι ειμαι καλη σ'αυτα!
δλδ τι μαγεια να βρει ο ασχετος στα μαθηματικα? εκτος και αν απευθυνεστε σε ατομα που τους αρεσουνε ( προσωπικα ξερω ελαχιστα!) τα μαθηματικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
μάλλον δεν έγραψες καλά σε κανένα διαγώνισμα ή γενικώς δεν είσαι καλή και δεν μπορείς να τα καταλάβεις για αυτό τα μισείς τόσο.όταν λέμε μαγεία δε εννούμε την τυπική "μαγεία" αλλά την έννοια των μαθηματικών και τι συνεπάγεται από αυτήν.Επίσης τα αρχαία είναι μαθηματική και η πιο ακριβής γλώσσα,κάτι τέτοιο έχω ακούσει και διαβάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efoula18

Νεοφερμένος

Η εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=8Vs6R5YZQ3c

εγω πιστευω οτι τα παντα ειναι μαθηματικα....αυτο που μου εκανε εντυπωση στην περιπτωση του ειναι οτι του αρεσαν πολυ τα ψηφια του "π" (που βρισκεται σε κυκλους)...γιατι αμα το καλοσκεφτουμε τα παντα καταληγουν σε κυκλο(τα μορια οι πλανηντες κτλ)...μπορει και ο χρονος να ειναι κυκλος...

και γιατι να θεωρειται εξυπνοτερος καποιος που ξερει να λυνει ολες τις εξισωσεις του κοσμου και δε μπορει ουτε μιλησει σε συνανθρωπο του ΄γ εχει τρομερα κομπλεξ ή ειναι αθεραπευτα εγωιστης?
εγω πιστευω οτι πραγματικα εξυπνοι ανθρωποι ειναι αυτοι που προσφερουν στον κοσμο και εχουν μεσο IQ και οχι αυτοι ποθυ κοιμουνται με μια εξισωση!
σορι αν ειμαι επιθετικη αν με αγγιξει ενα θεμα τα παιρνω αγρια! χαχα ειμαι λιγο μουρλη!
no offence
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Νταξει εφουλα9028410938402934 ή πως σε λενε, μαλλον δεν τα πας πολυ καλα με το ΜΑΘΗΜΑ που σου διδασκανε στο ΣΧΟΛΕΙΟ.
Δεν μπορεις να κατηγορεις μια τοσο τεραστια επιστημη επειδη πατωσες σε ενα διαγωνισμα, ή επειδη δεν σε πηγαινε ο καθηγητης της πρωτης λυκειου πχ.
Μην διαβαζω βλακειες γαμω πρωινιατικα.
Τα μαθηματικα εχουν μαγεια ναι. Ψαξε δες συναρτησεις, που συναρτησεις υπαρχουν σε ολη τη φυση, δες πως λειτουργουν, πως οριζονται, πως πως πως.
Εγω οταν παιδευω το μυαλουδακι μου για μια πιο δυσκολη ασκηση και τελικα τη βγαζω νιωθω ο πιο ευτυχισμενος ανθρωπος στον κοσμο.
Δεν ειπα να κατσετε να διαβασετε 50 βιβλια πανεπιστημιακου επιπεδου για μαθηματικα, απλα μην τα καταδικαζετε, χωρις αυτα θα ειχαμε κολλησει σε αιωνες ζωης πισω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efoula18

Νεοφερμένος

Η εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
ναι δε γραφω σε κανενα διαγωνισμα μαθη/κων καλα και ουτε θα με ενδιεφερε να σου πω την αληθεια. βρισκω οτι τα μαθηματικα ειναι παρεξηγημενα αλλα και οτι απευθυνονται σε ανθρωπους που εχουν μαθει να σκεφτονται με συγκεκριμενο τροπο, διαφορετικο ισως ( και οχι απαραιτητα πιο εξυπνο) απο τους αλλους!
-----------------------------------------
εγω παλι ευτυχισμενη νιωθω αν ακουσω ενα ωραιο τραγουδι αν γραψω κανα ποιημα κανενα ωραιο στιχο...οχι αν λυσω εξισωση!
-----------------------------------------
και δεν τα καταδικαζω απλα σου λεω οτι καποιος που δεν τα καταλαβαινει για χ λογους δε μπορει να τα δει με αλλο ματι!
οποιος τα καταλαβαινει με γεια του με χαρα του και μπραβο του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Και γω νιωθω με τετοια ευτυχισμενη, και οταν μου λενε οτι μ'αγαπανε και οταν η μανα μου μαγειρευει παστιτσιο.
Δεν ειπα οτι ολη μου η ευτυχια και η καλη διαθεση εξαρταται απο το αν θα βρω το πεδιο ορισμου μιας κλασμενης συναρτησης.
Απλα δεν το χεις πιασει το αθλημα, αν το αφηνεις σε αφηνει, τοσο απλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

p@g

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
σορι ποια ειναι η μαγεια των μαθηματικων?
οτι βαζεις κατι αριθμους κανεις πραξεις και βγαζεις αλλους??
ελεος!
αν νομιζεις οτι τα μαθηματικα ειναι τυποι εξισωσεις αγνωστοι και πραξεις δυστυχως εισαι γελασμενη!!!τα μαθηματικα τα βλεπεις γυρω σου και τα χρησιμοποιεις εν αγνοια σου καθημερινως απειρες φορες....ειναι η επιστημη που εμφανιζεται στη φυση απο το μικρο φυλο ενος δεντρου μεχρι και τον ανθρωπο!!!(για παραδειγμα η χρυση τομη των αρχαιων ημων προγονων εχει αποδειχθει οτι υπαρχει ΠΑΝΤΟΥ!!!)
Αντιθετως τα μαθηματικα οχι μονο δεν περιοριζουν τη σκεψη σου αλλα την αμβλυνουν δινοντας σου τη δυνατοτητα να δεις τα γεγονοτα απο περισσοτερες γωνιες και ετσι να λυσεις προβληματα στη ζωη σου με απλουστερο τροπο αποτι θα το εκανες αν ησουν μονοπλευρος!!
Δυστυχως τετοια αποψη εχουν σχηματισει πολλοι και γιαυτο φταιει κυριως το σχολειο και οχι τα παιδια που μεταφερει στους μαθητες ακριβως αυτο οτι τα μαθηματικα ειναι μονο πραξεις και εξισωσεις!!!!κριμα πραγματικα(οχι για σενα αλλα για την κατασταση)
κλινοντας μεταφερω τον επιλογο του κυριου Νικου Ντούτση στο αρθρο του ''Ο Χρυσος Λογος'' στο περιοδικο Ευκλειδης που νομιζω οτι τα λεει ολα!!

''...Παντως ενα πραγμα ειναι σιγουρο:στα μαθηματικα κρυβεται μια απαραμιλλη ομορφια που τελικα αντικατοπτριζει την ιδια τη φυση.Και αν δεν υπηρχε αυτη η ομορφια, τοτε δεν θα αξιζε να ζουμε!.''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efoula18

Νεοφερμένος

Η εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
αν νομιζεις οτι τα μαθηματικα ειναι τυποι εξισωσεις αγνωστοι και πραξεις δυστυχως εισαι γελασμενη!!!τα μαθηματικα τα βλεπεις γυρω σου και τα χρησιμοποιεις εν αγνοια σου καθημερινως απειρες φορες....ειναι η επιστημη που εμφανιζεται στη φυση απο το μικρο φυλο ενος δεντρου μεχρι και τον ανθρωπο!!!(για παραδειγμα η χρυση τομη των αρχαιων ημων προγονων εχει αποδειχθει οτι υπαρχει ΠΑΝΤΟΥ!!!)
Αντιθετως τα μαθηματικα οχι μονο δεν περιοριζουν τη σκεψη σου αλλα την αμβλυνουν δινοντας σου τη δυνατοτητα να δεις τα γεγονοτα απο περισσοτερες γωνιες και ετσι να λυσεις προβληματα στη ζωη σου με απλουστερο τροπο αποτι θα το εκανες αν ησουν μονοπλευρος!!
Δυστυχως τετοια αποψη εχουν σχηματισει πολλοι και γιαυτο φταιει κυριως το σχολειο και οχι τα παιδια που μεταφερει στους μαθητες ακριβως αυτο οτι τα μαθηματικα ειναι μονο πραξεις και εξισωσεις!!!!κριμα πραγματικα(οχι για σενα αλλα για την κατασταση)
κλινοντας μεταφερω τον επιλογο του κυριου Νικου Ντούτση στο αρθρο του ''Ο Χρυσος Λογος'' στο περιοδικο Ευκλειδης που νομιζω οτι τα λεει ολα!!

''...Παντως ενα πραγμα ειναι σιγουρο:στα μαθηματικα κρυβεται μια απαραμιλλη ομορφια που τελικα αντικατοπτριζει την ιδια τη φυση.Και αν δεν υπηρχε αυτη η ομορφια, τοτε δεν θα αξιζε να ζουμε!.''

τωρα τι να σου πω...παντως παραδεξου οτι τα μαθηματικα που χρειαζονται σε εναν απλο ανθρωπο ειναι νηπιακου επιπεδου!
-----------------------------------------
εσυ ομως πας και Α λυκειου. πρεπει να σε πληροφορησω οτι και εγω μεχρι την Α τα αγαπουσα σχεδον τα μαθηματικα γιατι τα καταλαβαινα και νομιζα οτι ηταν και ωραια!
μετα τα σιχαθηκα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
τι δεν καταλάβαινες μετά στα μαθηματικά κατεύθυνσης πως βγαίνουν οι συντελεστές διεύθυνσης και οι εξισώσεις του κύκλου;Ή στην άλγεβρα σε προβληματίζουν οι τριγωνομικές εξισώσεις;
Αν είναι έτσι πρέπει να σου πω πως τα μαθηματικά δεν είναι θεωρία ή έστω είναι ελάχιστη και αν δεν βάλεις το μυαλό σου να δουλέψει δεν μπορείς να τα κατανοήσεις που συνεπάγεται πως δεν θα μπορείς εύκολα να λύνεις ασκήσεις και θα πατώνεις στα διαγωνίσματα.
Ισως εσύ μπορείς να τα μισείς για διάφορους λόγους αλλά δεν μπορείς να κρίνεις ολόκληρη επιστήμη κα άλλες επιστήμες που έμμεσα κρίνεις οι οποίες έχουν πυρήνα αυτή την επιστήμη,ούτε αυτούς που ασχολούνται και τους αρέσουν.Αν δεν υπήρχαν τα μαθηματικά τώα δεν θα μπορούσαμε να επικοινωνήσουμε αλλά και γενικά η ζωή μας δεν θα είχε καμιά σχέση με αυτήν που ξέρουμε.Τα πάντα βασίζονται σε μαθηματικά,αν θες ξέδου το αν δεν θες μην το δεκτείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
ολα τα μαθηματα εχουν σχεση με τα μαθηματικα.Γιατι η επιστημη αυτη μεσα στην τελειοτητα της επεκτεινεται και ως τροπος εκφρασης και σκεψης ακομα και στην εκθεση.Η δομη των προτασεων,η αναλυση,η συνταξη ολα ακολουθουν απλους μαθηματικους κανονες.
αντιδρασεις του τυπου τα σιχαινομαι δεν λενε τιποτα.Γιατι οπως και να το κανουμε ειναι η επιστημη των επιστημων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top