Η ιδανικότερη φοιτητική πόλη

Η ιδανικότερη φοιτητική πόλη

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 375)
  • Αθήνα

    Ψήφοι: 70 18.7%
  • Θεσσαλονίκη

    Ψήφοι: 165 44.0%
  • Λάρισα

    Ψήφοι: 9 2.4%
  • Πάτρα

    Ψήφοι: 44 11.7%
  • Αλεξανδρούπολη

    Ψήφοι: 8 2.1%
  • Ιωάννινα

    Ψήφοι: 28 7.5%
  • Ηράκλειο

    Ψήφοι: 17 4.5%
  • Κομοτηνή

    Ψήφοι: 13 3.5%
  • Νησιά (πείτε ποιο)

    Ψήφοι: 6 1.6%
  • Άλλη (πείτε ποια)

    Ψήφοι: 15 4.0%

Guest 336742

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ πέρασα μια χαρά στην Αθήνα, και από άποψη φοιτητικής ζωής και από άποψη σπουδών, οπότε ας στηρίξουμε το κλεινόν άστυ των Αθηνών!

Βέβαια, αυτό παίζει ανάλογα με τα γούστα του καθενός και της καθεμιάς.
της καθεμιάς και του καθενός*
Πρόσεξε γιατί μετά θα σε κατηγορήσουν για masterchef...
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Θεωρείτε ότι η πλατεία αττικής είναι μια καλή και σχετικά ασφαλής περιοχή για να μετακομίσω;

Κι αν ο "καθένας" κάνει identify σαν female - η κάτι non-binary; Ή το αντίστροφο; Δεν ξέρω, εγώ μπερδεύομαι με αυτά και τα βάζω πάντα στην τύχη. :Ρ
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Πάντως στη Θεσσαλονίκη έχει πολύ περισσότερο υγρασία από την Θεσσαλονίκη, να τα λέμε αυτά.
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αθήνα καρφί. Αν με ρωτούσες πριν 10 χρόνια θα σου έλεγα Β.Ελλάδα, αλλα πλέον άλλαξαν οι καταστάσεις. Φοβερό κλίμα, Επαγγελματικές γνωριμίες-διασυνδέσεις, Μετρό και γενικά μια Ευρωπαική και ανοιχτόμυαλη πόλη. Από την άλλη η Αθήνα είναι ακριβή, ώρες ώρες επειδή δεν είναι τόσο παρείστικη σε πιάνουν μελαγχολίες αν πας φοιτητής, καθώς λόγω αποστάσεων δεν έχεις την πολυτέλεια να συναντιέσαι με φίλους. Επίσης λόγω ότι είναι ακριβή, δεν είναι και ποιοτική, καθώς αν δεν έχεις τα απαραίτητα χρήματα δεν μπορείς να κάνεις αυτά που θες. Πολλές επιλογές μπορεί να έχει αλλά όλες κοστίζουν. Απεναντίας στη Θεσσαλονίκη, έχει φτηνη φοιτητική ζωή, ποιοτική, κόσμο θερμό και ζεστό, είναι παρείστικη πολη, αλλά εχει τον ΟΑΣΘ που είναι για τα πανηγύρια, Υγρασία παρά πολύ ( δεν χορταίνεις ύπνο αν δεν έχεις αφυγραντήρα), και πάρα πολύ ανεργία. Οι δουλειές είναι με το σταγονόμετρο. Απεναντίας το ΑΠΘ τρώει άνετα και είναι παρά πολύ καλο πανεπιστήμιο σε σχέση με κάποια της Αθήνας. Για το ΠΑΜΑΚ δεν θέλω να πω γνώμη
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Αθήνα καρφί. Αν με ρωτούσες πριν 10 χρόνια θα σου έλεγα Β.Ελλάδα, αλλα πλέον άλλαξαν οι καταστάσεις. Φοβερό κλίμα, Επαγγελματικές γνωριμίες-διασυνδέσεις, Μετρό και γενικά μια Ευρωπαική και ανοιχτόμυαλη πόλη. Από την άλλη η Αθήνα είναι ακριβή, ώρες ώρες επειδή δεν είναι τόσο παρείστικη σε πιάνουν μελαγχολίες αν πας φοιτητής, καθώς λόγω αποστάσεων δεν έχεις την πολυτέλεια να συναντιέσαι με φίλους. Επίσης λόγω ότι είναι ακριβή, δεν είναι και ποιοτική, καθώς αν δεν έχεις τα απαραίτητα χρήματα δεν μπορείς να κάνεις αυτά που θες. Πολλές επιλογές μπορεί να έχει αλλά όλες κοστίζουν. Απεναντίας στη Θεσσαλονίκη, έχει φτηνη φοιτητική ζωή, ποιοτική, κόσμο θερμό και ζεστό, είναι παρείστικη πολη, αλλά εχει τον ΟΑΣΘ που είναι για τα πανηγύρια, Υγρασία παρά πολύ ( δεν χορταίνεις ύπνο αν δεν έχεις αφυγραντήρα), και πάρα πολύ ανεργία. Οι δουλειές είναι με το σταγονόμετρο. Απεναντίας το ΑΠΘ τρώει άνετα και είναι παρά πολύ καλο πανεπιστήμιο σε σχέση με κάποια της Αθήνας. Για το ΠΑΜΑΚ δεν θέλω να πω γνώμη

Ευρωπαικη πόλη η Αθηνα ειναι μονο στην Ηρωδου Αττικου,Πανεπιστημίου,Σταδίου,Ακδημίας σε ολες τια αλλες περιοχες ειναι Βαλκάνια οσο δεν παει. Αλλα και παλι αγαπάμε Αθήνα και εγω αυτή ψηφίζω.
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
H κάθε Ευρωπαική πόλη, έχει τις καλές και τις κακοφημισμένες περιοχές της. Η Αθήνα έχει κάτι μαγικό που σε συναρπάζει, σου δίνει άλλη έμφαση στη καθημερινοτητά σου.
 

Dimitris9

Δραστήριο μέλος

Ο Dimitris9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Η κάθε μία έχει τα καλά της, η κάθε μια είναι διαφορετική για διάφορους λόγους επομένως τώρα έχει σχέση τι ταιριάζει στο καθένα μας. Αν σου αρεσει δηλαδή η πιο ήσυχη ζωή από τη πιο «ζωηρή». Όσον αφορα τη Θεσσαλονικη, τα τελευταία χρονια δεν εχει καλη ζωη ουτε απο άποψη υγρασίας ουτε απο άποψης εγκληματικότητας.γινεται χαμός , φοβάσαι να κυκλοφορήσεις. Εξαθλίωση .. το λεω και απο προσωπική πείρα και απο συγγενείς και φίλους μου
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Από που προκύπτει ότι φοβάσαι να κυκλοφορήσεις στη Θεσσαλονίκη; Δεν ισχύει εκτός αν σουλατσάρεις σε κανένα Δενδροπόταμο λολ.
 

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Ότι φοβάσαι να κυκλοφορήσεις Θεσσαλονίκη και όχι Αθήνα γελάω
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ότι φοβάσαι να κυκλοφορήσεις Θεσσαλονίκη και όχι Αθήνα γελάω
Πρακτικά και οι δύο πόλεις έχουν περιοχές που όντως φοβάσαι να κυκλοφορήσεις αλλά ότι τρομάζεις στη Θεσσαλονίκη με ακούγεται ανέκδοτο. Και αυτό που λένε για τις δυτικές περιοχές ότι είναι επικίνδυνα τεράστια μούφα. :P
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
H κάθε Ευρωπαική πόλη, έχει τις καλές και τις κακοφημισμένες περιοχές της. Η Αθήνα έχει κάτι μαγικό που σε συναρπάζει, σου δίνει άλλη έμφαση στη καθημερινοτητά σου.

Πόσα χρόνια μένεις Αθήνα? Επίσης περιορίζεσαι μόνο κέντρο η πας και πιο έξω.Γιατί ντάξει και εμένα μου αρέσει σαν πόλη αλλα αυτό το τελευταίο δεν το έχω ξανακούσει.
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Πόσα χρόνια μένεις Αθήνα? Επίσης περιορίζεσαι μόνο κέντρο η πας και πιο έξω.Γιατί ντάξει και εμένα μου αρέσει σαν πόλη αλλα αυτό το τελευταίο δεν το έχω ξανακούσει.

Ένα μεγάλο ατού της Αθήνας σε σχέση με πολλές άλλες ευρωπαϊκές πόλεις - για τις υπόλοιπες ελληνικές, δεν το συζητώ - είναι οι πάρα πολλές θεατρικές σκηνές. Από ερασιτεχνικές μέχρι πολλά ιστορικά θέατρα, η Αθήνα έχει την υψηλότερη αναλογία σκηνών/κατοίκων και, γενικά, σε ό,τι έχει να κάνει με το θέατρο, υπάρχει τεράστια ποικιλία - προφανώς, δεν είναι όλες οι παραστάσεις για όλα τα γούστα, αλλά είναι, σε κάθε περίπτωση, πολύ θετικό ότι υπάρχει τέτοια ποικιλία.
 

Dimitris9

Δραστήριο μέλος

Ο Dimitris9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Η Αθηνα εχει εγκληματικότητα αλλα σε συγκεκριμένες περιοχές , το κεντρο ειναι γεμάτο αστυνομία.. στη Θεσσαλονικη στο κεντρο γινεται χαμός, 2 φορες μου ειχαν κλέψει το σπίτι , το οποίο ηταν πολυ κεντρικό + στα αστικα γινεται χαμός .. προφανως και χρειαζεται και στις δυο προσοχή, αλλα η Θεσσαλονικη εχει ξεφύγει
 

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 707 μηνύματα.
Η αθηνα ειναι για ατομα σαν εμενα που γουσταρουν να περπατανε με τις ωρες και να χανονται μεσα στους δρομους της πολης παρατηρωντας τους ανθρωπους,τις βτιρινες καταστηματων,σπιτια,μπαλκονια γκραφιτι στους τοιχους και τα αμαξια και γενικοτερα τη ζωη γυρω.Στη θεσσαλονικη ολο αυτο τελειωνει μεσα σε 2-3 ωρες κ μεσα σε 5-6 μερες την εχω κανει πανω κατω ολη.Ας μη μιλησω για την πατρα που ειναι υποθεση 40 λεπτων να τη διασχισω με τα ποδια παιρνοντας τους πιο μεγαλους δρομους.Για τον λογο αυτο ψηφιζω αθηνα φουλ,ασε που εχει και τοσες δραστηριοτες που λατρευω οπως τα θεατρα που αναφερθηκαν πιο πανω,χιπ χοπ ιβεντς κτλ.Η αληθεια ωστοσο ειναι πως η αθηνα ειναι για πιτσιρικαδες,φοιτητες χωρις υποχρεωσεις.Αυτοι αν εχουν ιδια γουστα με μενα κανουν ζωααααρα εκει.Οσοι δουλευουν κ συνδιαζουν και σπουδες μαζι η αθηνα τους ρουφαει τη ψυχη......
 

hirasawayui

Νεοφερμένος

Ο hirasawayui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Ότι φοβάσαι να κυκλοφορήσεις Θεσσαλονίκη και όχι Αθήνα γελάω

Πρακτικά και οι δύο πόλεις έχουν περιοχές που όντως φοβάσαι να κυκλοφορήσεις αλλά ότι τρομάζεις στη Θεσσαλονίκη με ακούγεται ανέκδοτο. Και αυτό που λένε για τις δυτικές περιοχές ότι είναι επικίνδυνα τεράστια μούφα. :P

Μέχρι πριν μισό χρόνο και επί χρόνια, η μετακίνησή μου γινόταν αποκλειστικά με όχημα. Τώρα όμως, αναγκάζομαι να χρησιμοποιώ αποκλειστικά τον ΟΑΣΘ και είμαι συνέχεια στο πόδι με δουλειά και σχολή. Αν κάποιος/α ερχόταν και μου έλεγε αυτά που έχω δει με τα μάτια μου μέσα στα αστικά-τότε που δεν είχα επαφή- θα έλεγα ότι είναι υπερβολές και αυτός που τα λέει είναι θύμα προκαταλήψεων. Ειλικρινά, θα έλεγα "ξεκόλλα ρε, που ζω, σε άλλη πόλη?". Η Θεσσαλονίκη και ειδικότερα το κέντρο της έχει γίνει ένα μικρό Ελ Σαβαδόρ. Οι συμμορίες αλλοδαπών κάνουν πάρτυ κάθε μέρα-όλη μέρα. Και όταν βρίσκεσαι σχεδόν καθημερινά σε ένα τέτοιο περιστατικό, είναι ένα σοκ, σου χαλάει την ψυχολογία και τη μέρα. Τα τελευταία 2 χρόνια έχω επισκεφτεί 4 φορές(20 μέρες σύνολο) την Αθήνα, και μπορώ να πω πως νιώθω με διαφορά μεγαλύτερη ασφάλεια εκεί παρά εδώ. Έχει να κάνει με τι κινείσαι, φύλο (9/10 θύματα κλοπών που ήμουν μπροστά ήταν κορίτσια) και πολλά ακόμη.

Τώρα όσον αφορά το κύριο ερώτημα, πιστεύω πως έχει να κάνει με την τσέπη και τι ζητάει ο καθένας/μια. Αθήνα αρκετά πιο ακριβή, μεγάλες αποστάσεις, πολλές επιλογές, ανθρώπινα μέσα μεταφοράς και όσα αναφέρθηκαν πιο πάνω.
Θεσσαλονίκη το μόνο θετικό που έχει πλέον είναι ότι βρίσκεσαι πιο εύκολα με φίλους/ες και βρίσεις φθηνές επιλογές. Αθήνα δαγκωτό για μένα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Η αθηνα ειναι για ατομα σαν εμενα που γουσταρουν να περπατανε με τις ωρες και να χανονται μεσα στους δρομους της πολης παρατηρωντας τους ανθρωπους,τις βτιρινες καταστηματων,σπιτια,μπαλκονια γκραφιτι στους τοιχους και τα αμαξια και γενικοτερα τη ζωη γυρω.Στη θεσσαλονικη ολο αυτο τελειωνει μεσα σε 2-3 ωρες κ μεσα σε 5-6 μερες την εχω κανει πανω κατω ολη.Ας μη μιλησω για την πατρα που ειναι υποθεση 40 λεπτων να τη διασχισω με τα ποδια παιρνοντας τους πιο μεγαλους δρομους.Για τον λογο αυτο ψηφιζω αθηνα φουλ,ασε που εχει και τοσες δραστηριοτες που λατρευω οπως τα θεατρα που αναφερθηκαν πιο πανω,χιπ χοπ ιβεντς κτλ.Η αληθεια ωστοσο ειναι πως η αθηνα ειναι για πιτσιρικαδες,φοιτητες χωρις υποχρεωσεις.Αυτοι αν εχουν ιδια γουστα με μενα κανουν ζωααααρα εκει.Οσοι δουλευουν κ συνδιαζουν και σπουδες μαζι η αθηνα τους ρουφαει τη ψυχη......

Μωρέ, κι η δουλειά με τις σπουδές ωραία πάει στην Αθήνα, από όλες τις απόψεις - έχεις ευκαιρίες, έχεις δυνατότητες, αλλά αλλάζεις και παραστάσεις. Δεν είσαι μονίμως με τους ίδιους.
 

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 707 μηνύματα.
Μωρέ, κι η δουλειά με τις σπουδές ωραία πάει στην Αθήνα, από όλες τις απόψεις - έχεις ευκαιρίες, έχεις δυνατότητες, αλλά αλλάζεις και παραστάσεις. Δεν είσαι μονίμως με τους ίδιους.
μαλλον εννοεις τις περιπτωσεις που εχεις δικο σου σπιτι και δε χρειαζεται να πληρωνεις νοικι και εχεις κι τους δικους σου να σου ετοιμαζουν μπιφτεκια στο φουρνο καθε βραδυ,τοτε ναι και εγω θα την παλευα.Χωρις αυτα ομως και με σχολη που εχει εργαστηρια,η φαση ειναι μονο για πολυ σκληρους καριοληδες
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
μαλλον εννοεις τις περιπτωσεις που εχεις δικο σου σπιτι και δε χρειαζεται να πληρωνεις νοικι και εχεις κι τους δικους σου να σου ετοιμαζουν μπιφτεκια στο φουρνο καθε βραδυ,τοτε ναι και εγω θα την παλευα.Χωρις αυτα ομως και με σχολη που εχει εργαστηρια,η φαση ειναι μονο για πολυ σκληρους καριοληδες

Και χωρίς αυτά, το θέμα είναι να υπάρχει όρεξη. Νέοι άνθρωποι είμαστε εδώ μέσα, ας μην "γεροντίζουμε". :Ρ Και μια φακή να βράσει κανείς δεν είναι κόπος.

Όπως και να έχει, η Αθήνα έχει τόσες δυνατότητες που ακόμα και για τις δύσκολες καταστάασεις, βρίσκεις διεξόδους.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μέχρι πριν μισό χρόνο και επί χρόνια, η μετακίνησή μου γινόταν αποκλειστικά με όχημα. Τώρα όμως, αναγκάζομαι να χρησιμοποιώ αποκλειστικά τον ΟΑΣΘ και είμαι συνέχεια στο πόδι με δουλειά και σχολή. Αν κάποιος/α ερχόταν και μου έλεγε αυτά που έχω δει με τα μάτια μου μέσα στα αστικά-τότε που δεν είχα επαφή- θα έλεγα ότι είναι υπερβολές και αυτός που τα λέει είναι θύμα προκαταλήψεων. Ειλικρινά, θα έλεγα "ξεκόλλα ρε, που ζω, σε άλλη πόλη?". Η Θεσσαλονίκη και ειδικότερα το κέντρο της έχει γίνει ένα μικρό Ελ Σαβαδόρ. Οι συμμορίες αλλοδαπών κάνουν πάρτυ κάθε μέρα-όλη μέρα. Και όταν βρίσκεσαι σχεδόν καθημερινά σε ένα τέτοιο περιστατικό, είναι ένα σοκ, σου χαλάει την ψυχολογία και τη μέρα. Τα τελευταία 2 χρόνια έχω επισκεφτεί 4 φορές(20 μέρες σύνολο) την Αθήνα, και μπορώ να πω πως νιώθω με διαφορά μεγαλύτερη ασφάλεια εκεί παρά εδώ. Έχει να κάνει με τι κινείσαι, φύλο (9/10 θύματα κλοπών που ήμουν μπροστά ήταν κορίτσια) και πολλά ακόμη.
Θεσσαλονίκη ζω και εγώ με μόνο μέσο μετακίνησης τον οασθ και πάλι διαφωνώ. Δεν είναι τόσο επικίνδυνα όσο περιγράφεις. Έχει πάρει το μάτι μου τους μαλάκες που πουλάνε τσιγάρα αλλά δεν έχω δει ποτέ να ορμάνε σε κανέναν ξέρω γω. Όπως μεγάλο ψέμα είναι ότι στα δυτικά είναι γκέτο και άλλες τέτοιες βλακείες που ακούω από πολύ κόσμο.
 

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 707 μηνύματα.
Μέχρι πριν μισό χρόνο και επί χρόνια, η μετακίνησή μου γινόταν αποκλειστικά με όχημα. Τώρα όμως, αναγκάζομαι να χρησιμοποιώ αποκλειστικά τον ΟΑΣΘ και είμαι συνέχεια στο πόδι με δουλειά και σχολή. Αν κάποιος/α ερχόταν και μου έλεγε αυτά που έχω δει με τα μάτια μου μέσα στα αστικά-τότε που δεν είχα επαφή- θα έλεγα ότι είναι υπερβολές και αυτός που τα λέει είναι θύμα προκαταλήψεων. Ειλικρινά, θα έλεγα "ξεκόλλα ρε, που ζω, σε άλλη πόλη?". Η Θεσσαλονίκη και ειδικότερα το κέντρο της έχει γίνει ένα μικρό Ελ Σαβαδόρ. Οι συμμορίες αλλοδαπών κάνουν πάρτυ κάθε μέρα-όλη μέρα. Και όταν βρίσκεσαι σχεδόν καθημερινά σε ένα τέτοιο περιστατικό, είναι ένα σοκ, σου χαλάει την ψυχολογία και τη μέρα. Τα τελευταία 2 χρόνια έχω επισκεφτεί 4 φορές(20 μέρες σύνολο) την Αθήνα, και μπορώ να πω πως νιώθω με διαφορά μεγαλύτερη ασφάλεια εκεί παρά εδώ. Έχει να κάνει με τι κινείσαι, φύλο (9/10 θύματα κλοπών που ήμουν μπροστά ήταν κορίτσια) και πολλά ακόμη.

Τώρα όσον αφορά το κύριο ερώτημα, πιστεύω πως έχει να κάνει με την τσέπη και τι ζητάει ο καθένας/μια. Αθήνα αρκετά πιο ακριβή, μεγάλες αποστάσεις, πολλές επιλογές, ανθρώπινα μέσα μεταφοράς και όσα αναφέρθηκαν πιο πάνω.
Θεσσαλονίκη το μόνο θετικό που έχει πλέον είναι ότι βρίσκεσαι πιο εύκολα με φίλους/ες και βρίσεις φθηνές επιλογές. Αθήνα δαγκωτό για μένα.
Οταν πατε σε μερη που ειναι γεματα πρεζεμπορους,ναρκωμανεις κτλπ να μη δειχνετε οτι αγχωνεστε ή σε καμια περιπτωση οτι τους φοβαστε κ κοιτατε δεξια αριστερα ψαχνοντας στενο χωρις κοσμο να ξεφυγετε,ψηλα το κεφαλι.Το λεω επειδη εχω περπατησει την αθηνα ολες τις ωρες της ημερας περιοχες επικινδυνες που λενε της ομονοια πχ ή τα στενα της πατησιων που οποιος ξερει δε πατα,ουτε τη μερα εκει.Το μονο που μουχει συμβει τοσες φορες ειναι να με σταματαν δυναμεις αστυνομιας για ελεγχο.Καλα ισως επειδη το ντύσιμό μου φωναζει απο μονο του οτι δεν εχω κατι ακριβο πανω μου 😛
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top