Η ιδανικότερη φοιτητική πόλη

Η ιδανικότερη φοιτητική πόλη

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 375)
  • Αθήνα

    Ψήφοι: 70 18.7%
  • Θεσσαλονίκη

    Ψήφοι: 165 44.0%
  • Λάρισα

    Ψήφοι: 9 2.4%
  • Πάτρα

    Ψήφοι: 44 11.7%
  • Αλεξανδρούπολη

    Ψήφοι: 8 2.1%
  • Ιωάννινα

    Ψήφοι: 28 7.5%
  • Ηράκλειο

    Ψήφοι: 17 4.5%
  • Κομοτηνή

    Ψήφοι: 13 3.5%
  • Νησιά (πείτε ποιο)

    Ψήφοι: 6 1.6%
  • Άλλη (πείτε ποια)

    Ψήφοι: 15 4.0%

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Δεν είπαμε ότι είναι τεράστιο μπουρδέλο η Αθήνα (απλώς μπουρδέλο όχι τεράστιο) και σε σχέση με τις άλλες πόλεις είναι σκατά στην εγκληματικότητα. Συγκρίνουμε με βάση τις άλλες πόλεις όχι την New York.

Επειδή εσύ δεν έπαθες κάτι σημαίνει ότι σε σχέση με τις άλλες πόλεις η Αθήνα δεν έχει μεγάλη εγκληματικότητα, δεν είναι τίγκα στους λαθραίους και η ζωή δεν είναι πολύ πιο χαώδης? Αν μένεις Αθήνα λογικό είναι να σου φαίνονται όλα απλά και normal, για εμάς που δεν μένουμε Αθήνα, η πόλη είναι σκατά σε πολλά θέματα. Δεν λέμε ότι δεν έχει το πλουσιότερο menu στην διασκέδαση, έχει και έχει και πολλά θετικά, απλώς τονίζουμε τα αρνητικά :)

Αυτο ακριβως, η Αθηνα προσφερει τοσα πολλα, οσο καμμια αλλη πολη, οποτε πιστευω τα αρνητικα της σημεια οπως λες πιστευω οτι δεν ειναι ικανα να κανουν την ζωη εκει δυσκολη.

Και οσα ακουγονται μπορω να πω για το κεντρο της ειναι υπερβολες. Εχω βρεθει παρα πολλες φορες Αθηνα καθως και εχω κυκλοφορησει βραδυ εκει, και μαλιστα πολλες φορες εχει τυχει να περασω αργα το βραδυ σε κεντρικες περιοχες οπως η Ομονοια κτλ. Ναι οντως ειχε αρκετους ξενους, αλλα ουτε σημασια που μου δωσαν. Οποτε το να κυκλοφορεις εκει δεν ειναι δα και το τρομερο. Ενταξει δεν μπορω να το πω με βεβαιοτητα γιατι δεν περναω εκει σε καθημερινη βαση, αλλα οσες φορες εχω περασει τιποτα δεν εγινε.

Επισης εχω παρατηρησει σε πολλα κεντρικα σημεια το βραδυ υπαρχει αρκετη περιπολια απο αστυνομικους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Επειδή εσύ δεν έπαθες κάτι σημαίνει ότι σε σχέση με τις άλλες πόλεις η Αθήνα δεν έχει μεγάλη εγκληματικότητα, δεν είναι τίγκα στους λαθραίους και η ζωή δεν είναι πολύ πιο χαώδης?


Μας έχεις πρήξει με τους λαθραίους.Το λες και το ξαναλές σαν να φταίνε εκείνοι για όλα τα αρνητικά της πόλης.Ξ-Ε-Κ-Ο-Λ-Λ-Α!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
ρε παιδια η ροδος (σε περιπτωση που περασω εκει και μακαρι να μην γινει)λεει τιποτα;;;απο φοιτητικη ζωη και τετοια;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μας έχεις πρήξει με τους λαθραίους.Το λες και το ξαναλές σαν να φταίνε εκείνοι για όλα τα αρνητικά της πόλης.Ξ-Ε-Κ-Ο-Λ-Λ-Α!!!

Για μισό λεπτό, δεν είναι βασικό αρνητικό αυτό? Ε όχι εγώ δεν γουστάρω να περνάω δίπλα από περιοχές όπου η πλειοψηφία έξω είναι Πακιστανοί, τόσο παράξενο είναι? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Για μισό λεπτό, δεν είναι βασικό αρνητικό αυτό? Ε όχι εγώ δεν γουστάρω να περνάω δίπλα από περιοχές όπου η πλειοψηφία έξω είναι Πακιστανοί, τόσο παράξενο είναι? :confused:

Γιατι τι κακο εχουν? Αν ειναι οκ, no problem...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Γιατι τι κακο εχουν? Αν ειναι οκ, no problem...

Ναι, εξαρτάται. Αν είναι μόνιμοι εδώ με οικογένειες όλα οκ. Αν είναι πρεζόνια στις πλατείες δεν νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Ναι, εξαρτάται. Αν είναι μόνιμοι εδώ με οικογένειες όλα οκ. Αν είναι πρεζόνια στις πλατείες δεν νομίζω.
Δηλαδη πρεζονια ειναι μονο οι Πακιστανοι και γενικοτερα οι ξενοι? Τραβα καμια βολτα απ την πλατεια των εξαρχειων να δεις τι γινεται. . Αν εμενα δεν με ενοχλουν, δεν εχω προβλημα να ειναι Αθηνα, και ας βαρανε οσες ενεσεις θελουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δηλαδη πρεζονια ειναι μονο οι Πακιστανοι και γενικοτερα οι ξενοι? Τραβα καμια βολτα απ την πλατεια των εξαρχειων να δεις τι γινεται.

Ευχαριστώ που με βοηθάς. Στην Αθήνα έχουμε και μη-ξένους που βαράνε ενέσεις σε πλατείες, επαρχεία ftw για να μην βλέπουμε τέτοια θεάματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Ευχαριστώ που με βοηθάς. Στην Αθήνα έχουμε και μη-ξένους που βαράνε ενέσεις σε πλατείες, επαρχεία ftw για να μην βλέπουμε τέτοια θεάματα.

Οκ μπορει να σαι πειραζει αυτο, απλα να μην τα ριχνουμε ολα στους ξενους. Γιατι ειπες στο πρωτο σου post για τους Πακιστανους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Οκ μπορει να σαι πειραζει αυτο, απλα να μην τα ριχνουμε ολα στους ξενους. Γιατι ειπες στο πρωτο σου post για τους Πακιστανους.

Είναι επειδή δεν τους θεωρώ και τους πιο αθώους ανθρώπους στην πλειοψηφία τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Είσαι κολλημένος με τη ζωάρα σου και δεν γουστάρεις να κάνεις διάλογο απλά να μου επιβάλλεις τη γνώμη σου.

Καληνύχτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Είσαι κολλημένος με τη ζωάρα σου και δεν γουστάρεις να κάνεις διάλογο απλά να μου επιβάλλεις τη γνώμη σου.

Καληνύχτα.

Εσύ είσαι αυτός που επιβάλλεις την γνώμη σου και δεν μπορείς να επιχειρηματολογήσεις έναντι σε επιχειρήματα όποια και αν είναι αυτά. Από την πρώτη στιγμή που έγραψες ο τόνος σου ήταν επιθετικός. Εσείς μπορεί να μην βρίσκεται αρνητικό ότι έχετε πάρα πολλούς Πακιστανούς και Αφγανούς εκεί (ίσως το έχετε συνηθίσει) αλλά υπάρχουν και μερικοί άλλοι που έχουν συνηθίσει να ζουν Ελλάδα και όχι Πακιστάν. Ευχαριστώ.

Και αυτό είναι μόνο ένα από τα αρνητικά που έχω αναφέρει μέχρι τώρα και κολλάτε όλοι πάνω στους λαθραίους.

Τι γίνεται με τα επίπεδα εγκληματικότητας που είναι πολύ πιο αυξημένα σε σχέση με άλλες πόλεις?

Τι γίνεται με τα πάμπολα πρεζάκια που κάνουν ελεύθερα ενέσεις σε πλατείες?

Τι γίνεται με τον χαμό των το άγχος της ζωής εκεί?

Τι γίνεται με τις μεγάλες αποστάσεις?

Αν είναι ο καθένας να λέει από μια πόλη που θεωρεί γαμάτη χωρίς να αναφέρει αρνητικά τότε απλώς σπαμάρουμε το τόπικ και δεν συζητάμε.

Η Αθήνα είναι καλή φοιτητική πόλη (αν όχι η καλύτερη εξαρτάται) γιατί καλύπτει πολλά πράγματα από όσα αναζητά ένας φοιτητής. Ωστόσο επειδή θα ζεις εκεί για 4-5-7 χρόνια όσα είσαι φοιτητής, και δεν είναι λίγα, πρέπει να υπολογίζεις και τα αρνητικά και αν θα αντεπεξέλθεις στα επίπεδα ζωής εκεί.

Για όσους μένουν εκεί ίσως φαίνομαι παράλογος, δεν καταλαβαίνω γιατί αυτή η επιθετικότητα όμως, δεν σας γαμήσαμε και την γκόμενα :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Εσύ είσαι αυτός που επιβάλλεις την γνώμη σου και δεν μπορείς να επιχειρηματολογήσεις έναντι σε επιχειρήματα όποια και αν είναι αυτά. Από την πρώτη στιγμή που έγραψες ο τόνος σου ήταν επιθετικός. Εσείς μπορεί να μην βρίσκεται αρνητικό ότι έχετε πάρα πολλούς Πακιστανούς και Αφγανούς εκεί (ίσως το έχετε συνηθίσει) αλλά υπάρχουν και μερικοί άλλοι που έχουν συνηθίσει να ζουν Ελλάδα και όχι Πακιστάν. Ευχαριστώ.

Και αυτό είναι μόνο ένα από τα αρνητικά που έχω αναφέρει μέχρι τώρα και κολλάτε όλοι πάνω στους λαθραίους.

Τι γίνεται με τα επίπεδα εγκληματικότητας που είναι πολύ πιο αυξημένα σε σχέση με άλλες πόλεις?

Τι γίνεται με τα πάμπολα πρεζάκια που κάνουν ελεύθερα ενέσεις σε πλατείες?

Τι γίνεται με τον χαμό των το άγχος της ζωής εκεί?

Τι γίνεται με τις μεγάλες αποστάσεις?

Αν είναι ο καθένας να λέει από μια πόλη που θεωρεί γαμάτη χωρίς να αναφέρει αρνητικά τότε απλώς σπαμάρουμε το τόπικ και δεν συζητάμε.

Η Αθήνα είναι καλή φοιτητική πόλη (αν όχι η καλύτερη εξαρτάται) γιατί καλύπτει πολλά πράγματα από όσα αναζητά ένας φοιτητής. Ωστόσο επειδή θα ζεις εκεί για 4-5-7 χρόνια όσα είσαι φοιτητής, και δεν είναι λίγα, πρέπει να υπολογίζεις και τα αρνητικά και αν θα αντεπεξέλθεις στα επίπεδα ζωής εκεί.

Για όσους μένουν εκεί ίσως φαίνομαι παράλογος, δεν καταλαβαίνω γιατί αυτή η επιθετικότητα όμως, δεν σας γαμήσαμε και την γκόμενα :confused:

Δεν μπορω να καταλαβω, γιατι αντιδρουν ετσι μερικοι μολις βλεπουν Πακιστανο στον δρομο, λες και ειδαν μπροστα τους τον σατανα τον ιδιο. Και γω απο επαρχια ειμαι, αλλα δεν εχω προβλημα με αυτους τους ανθρωπους, ισα ισα, μερικοι ειναι κομπλε.

Ενταξει εχεις δικιο, υπαρχει εντονη εγκληματικοτητα στην Αθηνα συγκριτικα με αλλες πολεις, αλλα δεν ειναι και τοσο τραγικα τα πραγματα. Ξερω πολλους γνωστους που μενουν εκει, και πολυ σπανια να συναντησουν καποιο προβλημα

Πρεζονια υπαρχουν παντου, δεν ειναι μονο στην Αθηνα. Εμενα δεν με ενοχλει αυτο. Ενταξει αυτο ειναι υποκειμενικο, εσενα μπορει να σου χαλαει την αισθητικη σου

Και αυτο με το αγχος ειναι υποκειμενικο. Καποιος μπορει να γουσταρει να ζει σε γρυγορους ρυθμους και μια εντονη ζωη

Οσο για τις μεγαλες αποστασεις, για αυτο ακριβως το λογο η αθηνα εχει την καλυτερη συγκοινωνια σε ολη την Ελλαδα, οποτε αυτο δεν ειναι προβλημα μεγαλο.

Αυτο που θελω να πω, ειναι οτι η ζωη στην Αθηνα δεν ειναι τοσο χαλια, οσο μας την παρουσιαζουν καποιοι. Το βλεπω εδω απο γνωστους μου, ακουνε Αθηνα και τρεχουνε, λες και ειναι καμια σκατοπολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Πρεζόνια είναι και οι Έλληνες και οι Πακιστανοί...τόσο απλό είναι το θέμα:P
Ναι η Αθήνα έχει αυξημένα τέτοια φαινόμενα, αλλά φτάνει με τις υπερβολές και από τις 2 πλευρές. Είναι μια πόλη με πολλά αρνητικά και πολλά θετικά. Σίγουρα το πρώτο δεν είναι το τι εθνικότητας είναι ο ναρκομανής που καθεται στην πλατεία:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ναι ρε Γιάννη, άντε φέρε τις ισορροπίες να'ούμε... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ναι ρε Γιάννη, άντε φέρε τις ισορροπίες να'ούμε... :P
Μα αν είναι να κρίνουμε την Αθήνα ως φοιτητική πόλη έχουμε πάρα πολλά να σχολιάσουμε και σίγουρα βασίζεται στο τι θέλει το κάθε άτομο από την πόλη που ζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Μια η λυση: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ!View attachment 47278:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
Athen = Hölle:/::/::/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vagoz

Νεοφερμένος

Ο Vagoz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ας μιλήσουμε αντικειμενικα περασα φετος Θεσσαλονικη ως πρωτη επιλογη αν και επιανα Αθήνα...το ψιλομετανιωσα παντως γιατι οσο και ζωαρα να εχει θα ναι 2-3 χρονια κ μετα οι επιλογες τελος ενω Αθηνα εχουμε και λεμε Γκαζι,Ψυρη,Εξαρχεια,θησειο,Μοναστηρακι,Κεραμεικος,Γλυφαδα,Κηφισσια εχεις απειρες επιλογες και μην ακουτε μαλακιες για εγκληματικοτητα γιατι και Σαλονικα πανω κατω αρχιζει και γινεται Αθηνα στο θεμα αυτο...βρισκεις και σπιτι κοντα στο μετρο και τζιτζι...απλα Σαλονικα φαινονται οι φοιτητες...μακαρι να πηγαινα το χρονο πισω να ξανακανα μηχανογραφικο...και δεν ειστε και 5 χρονων για να χανεστε πυ σας λεν η Αθηνα ειναι χαος ΕΛΕΟΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Που ακριβώς είδες την εγκληματικότητα στη...Σαλόνικα,να καταλάβω δηλαδή.:hmm:
Και όλα αυτά τα μέρη που παραθέτεις,μερικά ξεφεύγουν από τα όρια της πόλης.Και εδώ υπάρχουν τέτοια μέρη.

Σημείωση: Δεν είμαι από αυτούς που εκθειάζουν την πόλη τους,αντιθέτως τη βρίζω και δε θα τη γούσταρα για τη φοιτητική μου ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vagoz

Νεοφερμένος

Ο Vagoz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
νταξει για εγκληματικοτητα σιγουρα λιγοτερο στη Σαλονικα απλα να μη σου τυχει ειναι....πια μερη ξεφευγου δηλαδη τα πιο πολλα ειναι κεντρο και πολυ προσβασιμα αντε βγαλε κηφισσια που γιατι οχι και μια φορα στο 6 μηνο 2 να πας...???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top