Η δουλειά που θέλετε να κάνετε

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
καθηγήτρια αγγλικών!!!:):D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Λοιπόν παλιότερα ήθελα να γίνω γιατρός.Για αυτό και διάλεξα θετική κατεύθυνση άλλωστε.Στη β λυκείου μας προέκυψε το καθηγητιλίκι και η γεωπονία.
Είμαι δασολογία και μάλλον θα παραμείνω σε αυτή τη σχολή.Δεν είμαι τόσο χάλια άρα σε σχέση με τα όνειρα μου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Φιλόλογος (εντάξει ξέρω μπορεί να μην διοριστώ και ποτέ!!!!!:P) και παράλληλα θα μου άρεσε να αρθρογραφώ σε κάποια εφημερίδα ή περιοδικό!
Πφφφ... πόσο άλλαξα μέσα σε κάτι μήνες;
Πρέπει να 'ναι καλό αυτό! :P

Πολλά είναι που θέλω να γίνω, άλλα τόσα που θέλω να κάνω... Θα δείξει!
Κι ό,τι γίνει, δε θα τα βάψουμε και μαύρα στην τελική!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Δε ξέρω τι γίνεται τώρα τελευταία,και economist σε κάποια τράπεζα (γιατί όχι και στη κεντρική τράπεζα:P),δε με χαλάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Οταν η αδερφη μου ηταν 6 χρονων την ρωτησαμε τι θελει να γινει και ειπε '' συνταξιουχος σαν την γιαγια. ολη μερα καθεται στο σπιτι και μετα η τραπεζα της δινει λεφτα''. Clever girl :whistle::clapup: :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Συνάδελφος της αδερφής του από πάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnvas

Νεοφερμένος

Ο johnvas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Λοιπον εγω θα ηθελα ν α γινω δικηγορος αλλα ειναι αρκστα δυσκολο γιαυτο συμβιβαζομαι και με καθηγητης!!ΜΠορειτε να ου δωσετε καποιες συμβουλες για αυτο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
αυτό για το οποίο θεωρώ ότι γεννήθηκα..να διαπαιδαγωγήσω ψυχούλες και να διαμορφώσω την προσωπικότητα,να συνδράμω στην ολοκλήρωση μιας χαρούμενης,ισορροπημένης και ευσταθούς παιδικής ζωής,ψυχολογίας και ηλικίας..δασκάλα! <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Γυμναστής σε σχολείο....βλέπω κάτι χύμα γυμναστές κ απογοητεύομαι...είναι εκπληκτικό επάγγελμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrEaMErOus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrEaMErOus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
χμμμ..Φωτογραφος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
αυτό για το οποίο θεωρώ ότι γεννήθηκα..να διαπαιδαγωγήσω ψυχούλες και να διαμορφώσω την προσωπικότητα,να συνδράμω στην ολοκλήρωση μιας χαρούμενης,ισορροπημένης και ευσταθούς παιδικής ζωής,ψυχολογίας και ηλικίας..δασκάλα! <3
Και μετά ξυπνάς. Δυστυχώς οι δάσκαλοι δεν μπορούν να διαμορφώσουν τις προσωπικότητες, των παιδιών, εχουν ήδη διαμορφωθεί. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Και μετά ξυπνάς. Δυστυχώς οι δάσκαλοι δεν μπορούν να διαμορφώσουν τις προσωπικότητες, των παιδιών, εχουν ήδη διαμορφωθεί. :(

εγώ θέλω να κάνω τη διαφορά!:D
αξίζει να προσπαθήσω,διότι το πιστεύω ολότελα ότι το κατέχω με τα παιδιά..αξίζει να ακολουθεί ο καθένας τα όνειρά του..και να σου πω και το γιατί;γιατί εγώ θέλω να διαλέξω το συγκεκριμένο αντικείμενο από ΓΝΗΣΙΑ αγάπη,κι όχι για το βόλεμα όπως κάποιοι προγενέστεροι..ακρ ιβώς επειδή αγαπώ τις παιδικές υπάρξεις,αγαπώ να ασκώ όσον το δυνατόν περισσότερο θετική επιρροή πάνω τους,ακριβώς γι'αυτό πιστεύω ότι θα καταφέρω να βγω από αυτήν τη μερίδα των βολεψάκιδων δασκάλων με μηδαμινο ενδιαφέρον για τα παιδια..και να επιτύχω το αντίθετο από αυτούς,το επιδιωκόμενο δηλαδή από εμένα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
Και μετά ξυπνάς. Δυστυχώς οι δάσκαλοι δεν μπορούν να διαμορφώσουν τις προσωπικότητες, των παιδιών, εχουν ήδη διαμορφωθεί. :(

Σε μια ιδανικη κοινωνια θα πρεπει ο νεος απο μονος του να διαμορφωνει το χαρακτηρα του,την προσωπικοτητα του και τα πιστευω του.Οχι απο καποιο καθηγητη ο οποιος ισως εξυπηρετει συμφεροντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Σε μια ιδανικη κοινωνια θα πρεπει ο νεος απο μονος του να διαμορφωνει το χαρακτηρα του,την προσωπικοτητα του και τα πιστευω του.Οχι απο καποιο καθηγητη ο οποιος ισως εξυπηρετει συμφεροντα.

Και μόνος του να το κάνει,κάποιος θα πρέπει να παίξει το ρόλο του role-model.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Σε μια ιδανικη κοινωνια θα πρεπει ο νεος απο μονος του να διαμορφωνει το χαρακτηρα του,την προσωπικοτητα του και τα πιστευω του.Οχι απο καποιο καθηγητη ο οποιος ισως εξυπηρετει συμφεροντα.

Από μόνος του δεν γίνεται, εκτός αν ζει στην απομόνωση. Από κάπου θα πάρει ερεθίσματα και θ' αναπτύξει την προσωπικότητά του ανάλογα με τα ερεθίσματα γύρω του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Σε μια ιδανικη κοινωνια θα πρεπει ο νεος απο μονος του να διαμορφωνει το χαρακτηρα του,την προσωπικοτητα του και τα πιστευω του.Οχι απο καποιο καθηγητη ο οποιος ισως εξυπηρετει συμφεροντα.

αν όμως κάτι πηγαίνει στραβά στην ψυχολογία/συμπεριφορά του μαθητή,ο δάσκαλος/καθηγητής δεν οφείλει να τον πιάσει σαν άνθρωπος και να προσπαθήσει να του δώσει την όσον το δυνατόν καλύτερη βοήθεια/στήριξη;ποτέ δεν μπορεί να γνωρίζει κανείς τα αποτελέσματα...ειδικά ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ βοηθάει σημαντικά ο δάσκαλος,καθώς αποτελεί σε έναν βαθμό πρότυπο και διαδραματίζει άκρως καταλυτικό ρόλο στο πώς θα δει το παιδί τον κόσμο..εκείνος το βοηθάει να ενταχθεί σε ομάδες και να συνυπάρχει,να συνεργάζεται,να κοινωνικοποιείται,του μαθαίνει τα πρώτα στάδια της διαμόρφωσης της προσωπικότητάς του μέσα από το σχολείο,για να ακολουθήσει αργότερα μια πορεία μέσα στην κοινωνία...μην υποτιμάμε το ρόλο ειδικά του δασκάλου..ο καθηγητής,μιας και έχει να κάνει με μεγαλύτερα άτομα φέρει λιγότερεσ σαφώς ευθύνες...αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όολα..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akrione

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο akrione αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 202 μηνύματα.
αφου βγηκατε offtopic ας βγω και εγω για να στενοχωρησω μερικους.λοιπον,η φυσικη στην ελλαδα μελλον δεν εχει...στη καλυτερη περιπτωση θα καταληξετε σε φροντηστηριο...για την ερευνα χαχα ουτε καν.επισης στην ελλαδα ερευνα για μαθηματικα παλι πολυ δυσκολα...και επισης απορω πώς θελετε μερικοι να γινεται δασκαλοι...γνωριζετε τι εχετε να αντιμετωπισετε?οι δασκαλοι ειναι οι πιο αδυναμοι απο ολους.δεν μπορουν να κανουν τπτ.θα χρειαστειτε ασκησεις φωνητικες(για να μην παθει κατι η φωνη σας απο το πολυ <<ησυχια>> που θα λετε) και θα νιωσετε απογνωση επειδη οπως προειπα οι δασκαλοι δεν μπορουν να κανουν τπτ.θα τα υπομενετε ολα απο τα σκασμενα.το να γινεις καθηγητης αλλη φαση.εκει ειναι να τους κερδισεις την πρωτη μερα,αλλιως περιμενετε για του χρονου.και οσον αφορα για ενα παιδι που θελει να γινει γυμναστης σε σχολειο,επειδη πιστευει πως θα ειναι διαφορετικος απο τους αλλους,θελω να του πω ,πως κανει μεγαλο λαθος.και αυτος μετα απο καποια χρονια ετσι θα καταληξει.Η ρουτινα σε ολες τις πτυχες της καθημερινοτητας καταστρεφει την διασκεδαση και το ενδιαφερον.αυτο ειναι αναποφευκτο.Για αυτο να επιλγετε επαγγελματα που σας αρεσουν και που θα αναπτυσσονται συνεχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
αφου βγηκατε offtopic ας βγω και εγω για να στενοχωρησω μερικους.λοιπον,η φυσικη στην ελλαδα μελλον δεν εχει...στη καλυτερη περιπτωση θα καταληξετε σε φροντηστηριο...για την ερευνα χαχα ουτε καν.επισης στην ελλαδα ερευνα για μαθηματικα παλι πολυ δυσκολα...και επισης απορω πώς θελετε μερικοι να γινεται δασκαλοι...γνωριζετε τι εχετε να αντιμετωπισετε?οι δασκαλοι ειναι οι πιο αδυναμοι απο ολους.δεν μπορουν να κανουν τπτ.θα χρειαστειτε ασκησεις φωνητικες(για να μην παθει κατι η φωνη σας απο το πολυ <<ησυχια>> που θα λετε) και θα νιωσετε απογνωση επειδη οπως προειπα οι δασκαλοι δεν μπορουν να κανουν τπτ.θα τα υπομενετε ολα απο τα σκασμενα.το να γινεις καθηγητης αλλη φαση.εκει ειναι να τους κερδισεις την πρωτη μερα,αλλιως περιμενετε για του χρονου.και οσον αφορα για ενα παιδι που θελει να γινει γυμναστης σε σχολειο,επειδη πιστευει πως θα ειναι διαφορετικος απο τους αλλους,θελω να του πω ,πως κανει μεγαλο λαθος.και αυτος μετα απο καποια χρονια ετσι θα καταληξει.Η ρουτινα σε ολες τις πτυχες της καθημερινοτητας καταστρεφει την διασκεδαση και το ενδιαφερον.αυτο ειναι αναποφευκτο.Για αυτο να επιλγετε επαγγελματα που σας αρεσουν και που θα αναπτυσσονται συνεχεια.

τα όνειρα και οι σκοποί του καθενός μας είναι πάνω από τα επιχειρήματά σου,που κατά τη γνώμη μου αβάσιμα είναι...;)
και ποιος είπε ότι στα κουτουρού επιλέξαμε αυτό που θέλαμε να κάνουμε;το επάγγελμα πολλοί από εμάς δεν το βλέπουμε ψυχρά ως 'μέσο επιβίωσης και καλοπέρασης',αλλά ως ΙΕΡΟ ΣΚΟΠΟ ΖΩΗΣ και ολοκλήρωσης της ύπαρξής μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akrione

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο akrione αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 202 μηνύματα.
τα όνειρα και οι σκοποί του καθενός μας είναι πάνω από τα επιχειρήματά σου,που κατά τη γνώμη μου αβάσιμα είναι...;)
και ποιος είπε ότι στα κουτουρού επιλέξαμε αυτό που θέλαμε να κάνουμε;το επάγγελμα πολλοί από εμάς δεν το βλέπουμε ψυχρά ως 'μέσο επιβίωσης και καλοπέρασης',αλλά ως ΙΕΡΟ ΣΚΟΠΟ ΖΩΗΣ και ολοκλήρωσης της ύπαρξής μας!

χαχα.μην απαντας απλα για να πεις τα γνωστα(ονειρα στοχοι κλπ).εγω εδω σου λεω κατι ουσιαστικο.αμα θες ερευνες ή οτιδηποτε η ελλαδα δε στα προσφερει αυτα..ουτε για λεφτα μιλησα ουτε για να εγκαταλειψεις τους στοχους σου ειπα.ειπα καποια πολυ λογικα πραγματα.αμα θες ερευνα ειτε φυσικη ειτε μαθηματικα θα καταληξεις στην καλυτερη περιπτωση δασκαλος.και επισης ανεφερα τα αρνητικα που χουν οι δασκαλοι που πολλου δε γνωριζουν.οποτε σε παρακαλω μη λες οτι να ναι μονο για να πεις...διαβασε καλα αυτα που λεω,κανε ενα πλανο στο μυαλο σου και μετα πες.Γιατι στο ποστ μου ουτε λεω σε καποιον να παρατησει τα ονειρα του,ουτε λεω αβασιμα πραγματα ουτε λεω πως πρεπει να εργαζεστε με βαση τα χρηματα και την επιβιωση.σιγουρα πρεπει να ακουληθει ο καθενας τα ονειρα του και να κανει αυτο που τον ολοκληρωνει.are we clear now?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
χαχα.μην απαντας απλα για να πεις τα γνωστα(ονειρα στοχοι κλπ).εγω εδω σου λεω κατι ουσιαστικο.αμα θες ερευνες ή οτιδηποτε η ελλαδα δε στα προσφερει αυτα..ουτε για λεφτα μιλησα ουτε για να εγκαταλειψεις τους στοχους σου ειπα.ειπα καποια πολυ λογικα πραγματα.αμα θες ερευνα ειτε φυσικη ειτε μαθηματικα θα καταληξεις στην καλυτερη περιπτωση δασκαλος.και επισης ανεφερα τα αρνητικα που χουν οι δασκαλοι που πολλου δε γνωριζουν.οποτε σε παρακαλω μη λες οτι να ναι μονο για να πεις...διαβασε καλα αυτα που λεω,κανε ενα πλανο στο μυαλο σου και μετα πες.Γιατι στο ποστ μου ουτε λεω σε καποιον να παρατησει τα ονειρα του,ουτε λεω αβασιμα πραγματα ουτε λεω πως πρεπει να εργαζεστε με βαση τα χρηματα και την επιβιωση.σιγουρα πρεπει να ακουληθει ο καθενας τα ονειρα του και να κανει αυτο που τον ολοκληρωνει.are we clear now?

ποιος σου είπε πως τα λέω μόνο για να πω;και ποιος σου εγγυάται πως στο μυαλό μου έχω το επάγγελμα του δασκάλου ως 'το ιδανικό όνειρο για κάθε κοπέλα;'έχω πάααρα πολύ καλά εν γνώσει μου τις δυσκολίες του επαγγέλματος και φυσικά την κατάσταση των επαγγελματικών διεξόδων,παρόλα αυτά το θέλω...εγώ το πιστεύω,πως όποιος το θέλει κάτι όσο τίποτε,το παλεύει...δεδομένου ότι ανήκω σε δασκαλόσογο επί το πλείστον,ακούω πολλά και τα βίωσα και από κοντά (ουκ ολίγες φορές από την αδερφή ειδικά της μαμάς μου που είναι δασκάλα)...κι επειδή είπες και για έρευνα,ο δασκαλος από πού κι ως πού σε φυσική-μαθηματικά;σε περιορισμένο επίπεδο τα μαθαίνει αυτά...για έρευνα αν θέλει κανείς πάει από φυσικό-μαθηματικό που είναι και εξειδικευμένα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top