Η γνώμη σας για το άλλο φύλο

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
Δεν αναφέρομαι σε κοπελίτσες του γυμνασίου και λυκείου. Στο γυμνάσιο και λυκείο θεωρώ κάπως τον "έρωτα" έτσι πως εκδηλώνεται. Ή μάλλον παιχνιδάκι λόγω ηλικιακής ανωριμότητας. Για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους δεν είναι "έρωτας" αυτό το πράγμα αλλά ...πειραματισμός με το συναίσθημα..διότι οι έφηβοι μόλις που ξέφυγαν από την παιδική ηλικία (χρονιά).

Νομίζω ότι ξεχώρισα ποια είναι η γνώμη μου. Το άλλο με τον Λιακό, πάει από πάνω στον άλλο συνομιλητή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Δεν αναφέρομαι σε κοπελίτσες του γυμνασίου και λυκείου. Στο γυμνάσιο και λυκείο θεωρώ σκέτη βλακεία τον "έρωτα".

Επειδή ίσως εσύ δεν ήσουν αρκετά ώριμος δεν σημαίνει ότι δεν είναι και όλοι οι άλλοι... Και με το ώριμος εννοώ έτοιμος για κάτι τέτοιο, οπότε no offence!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
Δεν αναφέρομαι σε κοπελίτσες του γυμνασίου και λυκείου. Στο γυμνάσιο και λυκείο θεωρώ σκέτη βλακεία τον "έρωτα".

Επειδή ίσως εσύ δεν ήσουν αρκετά ώριμος δεν σημαίνει ότι δεν είναι και όλοι οι άλλοι... Και με το ώριμος εννοώ έτοιμος για κάτι τέτοιο, οπότε no offence!

όλοι ισχυρίζονται μια ωριμότητα...

το θέμα είναι ότι αργότερα γελάνε με τις παιδικές αφέλιες...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Και ξαναλέω.. Μην κρίνεις εξ' ιδίων τα αλλότρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
Επειδή ίσως εσύ δεν ήσουν αρκετά ώριμος δεν σημαίνει ότι δεν είναι και όλοι οι άλλοι... Και με το ώριμος εννοώ έτοιμος για κάτι τέτοιο, οπότε no offence!

Η δική μου η γενιά δεν βιαζόταν να κάνει ότι κάνει ένας από 20 και άνω μέχρι τα γεράματα...Και δεν απέχουμε πολύ. Δεν είμαι εγώ. Είμαστε πολύ έτσι. Το 2005 είναι. Απλά κάποια πράγματα στην ώρα τους. Αλλιώς σκέφτεσαι στα 15, αλλιώς στα 18, αλλιώς στα 25. Το θέμα είναι το ψυχολογικό κόστος από έναν έρωτα, στις "υποχρεώσεις" σου όπως και μια αποτυχία συναισθηματική...μπορεί να επιφέρει άσχημη ψυχολογία σε έναν έφηβο που τώρα "φτιάχνει" συναισθήματα και προσωπικότητα με άσχημες επιπτώσεις.

Ή ερωτευόμαστε ή παίζουμε...:D Στο λύκειο και γω έπαιζα με τον έρωτα, όπως και οι συμμαθήτριές μου (που τα λέμε τώρα και γελάμε...:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ωραία, και ποια είναι αυτή ακριβώς η ώρα??
Αν κάποιος αισθάνεται έτοιμος και θέλει να κάνει κάποια πράγματα, καλώς.. Και τα μούτρα του να φάει που λέει ο λόγος θα έχει πάρει ένα πολύτιμο μάθημα... Όλες οι επιλογές μας έχουν να μας διδάξουν κάτι. Επιπλέον, το πώς αντιμετωπίζει ο κάθε έφηβος μία τέτοια κατάσταση είναι τελείως προσωπικό.
Δηλαδή επειδή τώρα καλλιεργείται η προσωπικότητά του θα πρέπει να τον βάλουμε σε μία "γυάλα" για να μην τον επηρεάζει τίποτα?
Και επειδή είσαι στο μαθηματικό.. Αν κάνεις λάθος μία άσκηση, μετά η λύση σου αποτυπώνεται πολύ εντονότερα....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Η δική μου η γενιά δεν βιαζόταν να κάνει ότι κάνει ένας από 20 και άνω μέχρι τα γεράματα...Και δεν απέχουμε πολύ. Δεν είμαι εγώ. Είμαστε πολύ έτσι. Το 2005 είναι. Απλά κάποια πράγματα στην ώρα τους. Αλλιώς σκέφτεσαι στα 15, αλλιώς στα 18, αλλιώς στα 25. Το θέμα είναι το ψυχολογικό κόστος από έναν έρωτα, στις "υποχρεώσεις" σου όπως και μια αποτυχία συναισθηματική...μπορεί να επιφέρει άσχημη ψυχολογία σε έναν έφηβο που τώρα "φτιάχνει" συναισθήματα και προσωπικότητα με άσχημες επιπτώσεις.

Κάτσε τώρα ρε Νίκο, γιατί θα τρελαθούμε τελείως.
Ποια γενιά σου;;; 22 ετών είσαι, δεν είσαι και 50, εκτός κι αν κρύβεις χρόνια, οπότε πάω πάσο. Μιλάς με 17 χρονη κοπέλα και της λες στα ίσα ότι κοπέλες στην ηλικίας της δεν έχουν μυαλό για έρωτας, αλλά μόνο για παιχνιδάκια;
Κι αν απ' όσα λες διαφέρει τόσο η γενιά σου από τη δικιά μας, πώς ξέρεις ότι τα κοριτσάκια γυμνασίου και λυκείου συμπεριφέρονται έτσι; Μήπως βλέπεις πολύ τηλεόραση; Ή το' χεις ζήσει ο ίδιος; Γιατί να έχεις μια θεωρία μόνο άπο γνώμες άλλων εμένα δε μου λέει κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
Σώπα...Κοπέλα μου, σου μιλάω πως κάναμε ένα λύκειο σαν έφηβοι.

Επίσης αν είχαν μυαλό για έρωτες οι κοπέλες της ηλικίας σου, επειδή τυχαίνει να μιλάω με κάποιες εδώ μέσα, δεν θα έκρυβαν τα ερωτικά "παιχνίδια" από τους γονείς. Θα μπορούσαν να έχουν την ερωτική σχέση τους, στα φανερά, με φυσιολογικές συμπεριφορές...και όχι να ακούω για κρυφτούλια από την μαμά και τον μπαμπά. Εμείς, τώρα που είμαστε πιο μεγάλοι από εσάς, (και των δυο φύλων) τουλάχιστον απολαμβάνουμε τον έρωτα, ελεύθεροι. Δεν εννοώ αυτό που φαντάζεσαι. Όταν φτάσεις 20-23, έλα να ξαναμιλήσουμε. ;)

Υ.Σ.: Το αν βλέπω ή όχι τηλεόραση, δεν σου πέφτει λόγος. Εδώ μέσα, εκφράζω μια άποψη. Σαν άνθρωπος πάντα λέω αυτό που με εκφράζει, ας διαφοροποιούμε από την μέση αντίληψη, ταμπού, απόψεις, σκέψη,...κτλ των πολλών. Αδιαφορώ. Μου αρέσει να ζω (με την φιλοσοφική έννοια του όρου) σύμφωνα με τις γνώσεις μου, τα θέλω μου, τις εμπειρίες μου, τους ανθρώπους που με αγαπάνε και περνάμε καλά και με τις ηθικές αρχές μου,...κτλ. Μου αρέσει να λέω αυτό που πιστεύω, ανεξαρτήτως κόστους. Το αν συμφωνούμε ή όχι είναι στα πλαίσια μιας «δημοκρατικής» συζήτησης. Εδώ δεν υπάρχει δημοκρατία στο σπίτι σου, θα υπάρχει και έξω από αυτό; Ποτέ δεν πάψω τους "τόνους" μου, για να αρέσω ή να προκαλέσω συμπάθεια. Αυτός είμαι και όπου αρέσω. Δεν επεδίωξα κάτι. Αυτό που με λυπεί αφάνταστα είναι ότι κάποιες κοπελίτσες εδώ μέσα, απαντούν με το γνωστό υφάκι της θιγμένης έφηβης που της "έφαγαν" τον γκόμενο. :confused: Δεν με ξέρετε και από χθες. Με λυπεί που υπάρχει αδυναμία συζήτησης. Οκ λοιπόν. Συνεχείστε με όσους και όσες συμφωνούν μαζί σας, γιατί αυτό θέλετε, για την όμορφη "εικόνα" του φόρουμ και όλοι να συμφωνούν με όλους. Όσο τι έχω ζήσει ο ίδιος είναι προσωπικό θέμα. Επίσης αν θεωρείς ότι υπάρχει ωριμότητα στα 15-17, τότε στα 20 μιλάμε για φάση υπερήλικα. Η ωριμότητα επέρχεται όσο ο άνθρωπος μαθαίνει μέσα από το περιβάλλον του. Απλά θεωρώ ότι ένας άνθρωπος κάτω των 18 ετών δεν έχει εικόνες καθημερινότητας. Και αυτό φαίνεται αργότερα, πόσο παιδιά είναι, (αμφότερα τα φύλα) από την αδυναμία να συμπληρώσουν σωστά μια αίτηση στην Γραμματεία στο Πανεπιστήμιο ή να φτιάξουν σωστά ένα πλάνο μελέτης και να μην "τρέχουν" τελευταία μέρα του εξαμήνου πριν την εξέταση...κ.α.

Με όλο το σεβασμό στους συνομηλιτές, αν ξαναμιλήσω σε θέματα ελεύθερης άποψης, σφυρίχτε μου κλέφτικά. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
Και επειδή είσαι στο μαθηματικό.. Αν κάνεις λάθος μία άσκηση, μετά η λύση σου αποτυπώνεται πολύ εντονότερα....:)

δεν το έχω διαπιστώσει...:whistle:
άλλο μαθηματικά και άλλο ζωή ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Σώπα...Κοπέλα μου, σου μιλάω πως κάναμε ένα λύκειο σαν έφηβοι.

Επίσης αν είχαν μυαλό για έρωτες οι κοπέλες της ηλικίας σου, επειδή τυχαίνει να μιλάω με κάποιες εδώ μέσα, δεν θα έκρυβαν τα ερωτικά "παιχνίδια" από τους γονείς. Θα μπορούσαν να έχουν την ερωτική σχέση τους, στα φανερά, με φυσιολογικές συμπεριφορές...και όχι να ακούω για κρυφτούλια από την μαμά και τον μπαμπά. Εμείς, τώρα που είμαστε πιο μεγάλοι από εσάς, (και των δυο φύλων) τουλάχιστον απολαμβάνουμε τον έρωτα, ελεύθεροι. Δεν εννοώ αυτό που φαντάζεσαι. Όταν φτάσεις 20-23, έλα να ξαναμιλήσουμε. ;)
Και το ότι ο χ έφηβος δεν έχει τόσο καλή σχέση με τους γονείς του, σε σημείο να μη θέλει να τους πει για τη σχέση του, σημαίνει ότι βλέπει τη σχέση ως "παιχνίδι";;:confused:

Μου αρέσει να λέω αυτό που πιστεύω, ανεξαρτήτως κόστους. Το αν συμφωνούμε ή όχι είναι στα πλαίσια μιας «δημοκρατικής» συζήτησης. Εδώ δεν υπάρχει δημοκρατία στο σπίτι σου, θα υπάρχει και έξω από αυτό; Ποτέ δεν πάψω τους "τόνους" μου, για να αρέσω ή να προκαλέσω συμπάθεια.
Είναι καιρός όμως να το ψάξεις καλύτερα λίγο το θέμα "γυναίκες". Ίσως έχεις κολλήσει σε άσχετα γεγονότα και σου φαίνονται όλες προστυχάτζες, που περνάνε την ώρα τους, που θέλουν βρόμικο σεξ και δε ξέρω και γω τι άλλο.

Αυτό που με λυπεί αφάνταστα είναι ότι κάποιες κοπελίτσες εδώ μέσα, απαντούν με το γνωστό υφάκι της θιγμένης έφηβης που της "έφαγαν" τον γκόμενο. :confused:
Lol. Άκυρο;;; Περιττό να σου πω ότι αυτό θίγει όσες κοπέλες έχουν γράψει στο τόπικ, έτσι;:)
Να σου θυμίσω επίσης ότι όλη την ώρα αυτό κάνεις. Μειώνεις τις γυναίκες. Wtf? Τόσο κακιές εμπειρίες έχεις;
Βτω λέγε ό,τι θες, δε σε εμποδίσε κανείς να πεις αυτό που θες, απλά πρόσεξε λίγο το ύφος σου. Το ότι τα λες αόριστα, δεν αναιρεί το ότι είναι θίξιμο προς τον συνομιλητή σου.

Δεν με ξέρετε και από χθες. Με λυπεί που υπάρχει αδυναμία συζήτησης.
Ούτε εσύ ξες τη z0itCa, και τη κάθε z0itCa, για να της λες αυτό :
όλοι ισχυρίζονται μια ωριμότητα...

το θέμα είναι ότι αργότερα γελάνε με τις παιδικές αφέλιες...:D
:)



Επίσης αν θεωρείς ότι υπάρχει ωριμότητα στα 15-17, τότε στα 20 μιλάμε για φάση υπερήλικα.
Δεν ήξερα ότι η ωριμότητα πάει ανάλογα με τα χρόνια.:worry: Εννοείται ότι άλλες εμπειρίες έχει ο ένας, άλλες ο άλλος, αυτό σημαίνει ότι ντε και καλά πρέπει να είναι ο μικρότερος ανώριμος;;

Απλά θεωρώ ότι ένας άνθρωπος κάτω των 18 ετών δεν έχει εικόνες καθημερινότητας.
Οκ. 9 Μαρτίου του 2011 που θα είμαι και γω 18, θα αρχίσω να ωριμάζω.


Να με συμπαθάτε για το παραπάνω ποστ και το ολίγον οφφ..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
περί ορέξεως κολοκυθόπιτα Λάουρα...

...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
λοιπον χμ νομιζω οτι οπως ειπατε κ κάποιοι δεν μπορούμε να πούμε σε αυτό το θέμα ότι αυτό ισχύει για όλους και για όλες.......
η γνωμη μου για το άλλο φύλο τώρα? τι να πει κανεις? ολοι ειναι τελειως διαφορετικοι...... δεν μπορεις να πεις οτι αυτα τα στανταρ ισχυουν για ολους η για ολες!!!!!!! εγω προσωπικα θεωρω οτι ολοι αντρες και γυναικες εχουμε ελαττώματα και προτερήματα οποτε αν μαθουμε να ζουμε αρμονικα μεταξυ μας χωρις να κολαμε σε κλισε της κοινωνιας ισως καταφερουμε να ξεπερασουμε τα οποια προβληματα υπαρχουν μεταξυ μας!!!!!!

η άποψη τους civilara ήταν φανταστική!!!!!!! όταν την διάβαζα θυμήθηκα κάποια απ αυτά τα περιστατικά με φιλες μου!!!!!
τώρα στο θέμα ωριμότητα που αναφέρατε κάπου δεν εξαρτάτε όπως είπε και η Λάουρα από την ηλικία άλλα από τις γνωσεις τις εμπειρίες που έχει ζήσει κάποιος (κατά την γνωμη μου) ....... εντάξει οκ στα 15 σίγουρα δεν εισαι οσο ώριμος θα σαι στα 30 διαφορετικά δεν θα υπήρχε και λόγος να ζούμε για να ανακαλύπτουμε καινούργια πράγματα....... αλλά δεν σημαίνει πάει και με την ηλικία δηλαδή υπάρχουν άνθρωποι που πάρα την ηλικία τους δεν έχουν ωριμάσει!!!!!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Σημείωση: εδώ είναι άι σκουλ, δεν είναι άι πανεπιστήμιο, που σημαίνει ότι η πλειοψηφία μας είμαστε ανήλικοι και συνεπώς ανώριμοι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lazos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lazos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Ας μου επιτραπει και εμενα να γραψω τη γνωμη μου για το θεμα!Αν και παιδια το καλυτερο που εχουμε ειναι να βλεπουμε και να σεβομαστε τη γνωμη του αλλου χωρις να την σχολιαζουμε. Ειναι η αποψη του ειτε λανθασμενη ειτε σωστη για τα δικα μας δεδομενα και απλα την διαβαζουμε δεν σημαινει πως πρεπει να την δεχτουμε. Αυτο γιατι βλεπω διαπληκτισμους αναμεσα σας.
Γενικοτερα πιστευω πως οι γυναικες εχουν τα χαρακτηριστικα που εμεις σαν αντρες δεν ειναι αποδεκτο να εχουμε στη κοινωνια που ζουμε.
Και αυτες πιστευω το αντιστοιχο.
Γιατι διαβασα στο φορουμ οτι οι γυναικες παραδειγματος χαρη εκφραζουν πιο ευκολα τα συναισθηματα τους και ειναι πιο καλες σ'αυτο. Σωστο εν μερει. Γιατι και οι ανδρες εχουν αναγκη αυτη την εκφραση των συναισθηματων την επιβεβαιωση της αγαπης απλα η κοινωνια μας δεν θεωρει αποδεκτο τοσο ευκολο ενα αντρα που θα πει αγαπω τοσο στην κοπελα του οσο και στο κολλητο του.
Δεν μπορω να πω οτι εχω καποια συγκεκριμενη γνωμη.
Υπαρχουν κοπελες που εχω κανει παρεα μια φορα και ποτε ξανα γιατι απλα δεν ειχαμε μαζι κατι να πουμε. Γιατι δεν ηταν ο τυπος του ανθρωπου που γενικα θα με προσεγγιζε. Δεν σημαινει απαραιτητα πως τα χαρακτηριστικα αυτων των γυναικων ηταν κακα και σε καμια περιπτωση δεν μπορω να τα κατακρινω.
Ακομη εχω δει κοπελες που ξερουν να σε "παιζουν" εγκεφαλικα! Εκει τρελαινομαι γι αυτο και εχω μια αδυναμια στις πιο εξυπνες,ωριμες και κατασταλαγμενες που ξερουν να χειριζονται τα πραγματα λιγο διαφορετικα. Βεβαια οι κοπελες αυτα ηλικιακα ειναι λιγο μεγαλυτερος αφου καποια πραγματα συνηθως πανε με την ηλικια και την εμπειρια των καταστασεων που εχει ο καθενας μας.


Δεν ξερω αν εξεφρασα ακριβως τη γνωμη μου! Τουλαχιστον ειπα καποια πραγματα που πιστευω :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κελυ

Νεοφερμένος

Η κελυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βασιλικό (Εύβοια). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
αυτο το θεμα ειναι ενδιαφερον....λοιπον να σασ πω τη γνωμη μου...πιστευω πωσ ο αντρας ειναι πολυ σημαντικοσ στη ζωη μιας γυναικας.......ισωσ καποιες φορες να ειναι λιγο παραξενοι και να θελουν να δειχνουν οτι εχουν το πανω χερι αλλα εμεις για να μην τους στεναχωρησουμε και να μην τουσς θυμισουμε οτι ειμαστε στον 21ο αιωνα και ολοι εχουν ισα δικαιωματα,τους αφηνουμε να το ευχαριστηθουν για λιγο και οταν χρειαστει βγαζουμε την παντοφλα απο την ντουλαπα και αρχιζουμε....για αυτο αγορια οχι πολλα πολλα.........

Υ.Γ. ηαληθεια ομως ειναι οτι τα αγαπω τα βλαμμενα......εχουν κατι που σε κανει να μην μπορεισ καποιεσ φορες να τους πεις οχι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Υ.Γ. ηαληθεια ομως ειναι οτι τα αγαπω τα βλαμμενα......εχουν κατι που σε κανει να μην μπορεισ καποιεσ φορες να τους πεις οχι...

χαχαχαχα
You're not alone...:whistle:
Που τελικά αυτός που φέρει τον τίτλο του βλαμμένου,είναι πιο σόφρων και απ'τους φαινομενικά σόφρωνες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
αυτο το θεμα ειναι ενδιαφερον....λοιπον να σασ πω τη γνωμη μου...πιστευω πωσ ο αντρας ειναι πολυ σημαντικοσ στη ζωη μιας γυναικας.......ισωσ καποιες φορες να ειναι λιγο παραξενοι και να θελουν να δειχνουν οτι εχουν το πανω χερι αλλα εμεις για να μην τους στεναχωρησουμε και να μην τουσς θυμισουμε οτι ειμαστε στον 21ο αιωνα και ολοι εχουν ισα δικαιωματα,τους αφηνουμε να το ευχαριστηθουν για λιγο και οταν χρειαστει βγαζουμε την παντοφλα απο την ντουλαπα και αρχιζουμε....για αυτο αγορια οχι πολλα πολλα.........
Μπουαχαχ.

Σιγά που θα κάτσω να σκεφτώ για το αν θα στεναχωρηθεί ο καλός μου επειδή δεν του επιβεβαίωσα την ανασφάλεια του σχετικά με τον αντρισμό του.

Και όποιος κάνει έστω και τη σκέψη περί μιας υποτιθέμενης "ανωτερότητας",είναι βαθιά ανασφαλής.

Οι πραγματικά ακομπλεξάριστοι άνθρωποι δεν έχουν τέτοια "προβλήματα" ούτε και χρειάζονται "επιβεβαίωση" από κανέναν. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spirtoulis7

Νεοφερμένος

Ο spirtoulis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=ijMITgb__1I

Το πιό χαρακτηριστικό βίντεο για τις γυναίκες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.

watson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο watson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top