Η γνώμη σας για το άλλο φύλο

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Είναι επιστημονικά τεκμηριωμένο δηλαδή? :confused:

Καλά και εσείς δεν πάτε πίσω βασικά.
Και δεν νομίζω ότι το να είναι κάποιος ευαίσθητος απορρίπτει το γεγονός ότι μπορεί να αποδειχθεί μαλάκας στο τέλος,ok. :P

Mια διαφορετική προσέγγιση επί του θέματος κάνω,ε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hydra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 219 μηνύματα.
Η γυναικα ειναι πολυ ευαισθητη,αληθευει.
Και οι αντρες ειναι ομως.
Και δεν νομίζω ότι το να είναι κάποιος ευαίσθητος απορρίπτει το γεγονός ότι μπορεί να αποδειχθεί μαλάκας στο τέλος,ok.


Να ειναι αναισθητος?Η ευαισθησια του ανθρωπου δεν ειναι κακο.Ειναι οτι πιο ανθρωπινο και φυσιολογικο.Μαλιστα ειναι παρα πολυ καλο να χει κανεις ευαισθησια των πραγματων.Εχει την ικανοτητα της αυτοπροστασιας.Μαλακας δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να πιαστει.Δεν ειπαμε να μας βιαζουν και να κανουμε υπομονη....




Περαν τουτου,δεν ειναι ωραιο πιστευω να συγκρινουμε τα δυο φυλλα.Το καθενα ειναι διαφορετικο και φερει αλλους ρολους.
Ο αντρας θα ναι αυτος που θα κανει τις σκληρες δουλειες (καλα οχι παντα) π.χ
Βεβαια το πιο δυσκολο και σημαντικοτερο εργο για μενα το κανει η γυναικα.
Μπορει να ειναι μανα.Η μανα μονο (σε φυσιολογικες συνθηκες) ειναι η πιο συνδεδεμενη με το παιδι της.

Ανδρας και γυναικα αλληλοεξαρτιωνται.Ειναι στη φυση μας να διαφερουμε.Τα ετερονυμα ελκονται;;; :)
Μην "κραζουμε" ο ενας τον αλλον.=,δεν μπορουμε να μοιασουμε και αυτο πρεπει να το αποδεχτουμε.

Και τελος αμα μια γυναικα παιζει ποδοσφαιρο ή ενας αντρας ειναι ευαισθητος ,που ειν' το κακο;
Πρεπει να υπαρχουν τα σαπια κοινωνικα στερεοτυπα .

Γυναικα = 10ποντο τακουνι,μαγειρισσα,καθαριστρια,γεννημενη γραμματεας,ευαισθητη κτλπ ???
Αντρας = σκληρος,βαρβατος,αμειλικτος,10 κιλα μπρατσο,καλος σκαφτιας,υδραυλικος,ηλεκτρολογος,μπαλαδορος,κερατας,ποτε δεν σκουπιζει-ποτε δεν καθαριζει... ?????



Προσωπικα μου αρεσει πολυ να μαγειρευω,αν δεν σε πειραζει... :D
Λες να μαι ανωμαλος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Να ειναι αναισθητος?Η ευαισθησια του ανθρωπου δεν ειναι κακο.Ειναι οτι πιο ανθρωπινο και φυσιολογικο.Μαλιστα ειναι παρα πολυ καλο να χει κανεις ευαισθησια των πραγματων.Εχει την ικανοτητα της αυτοπροστασιας.Μαλακας δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να πιαστει.Δεν ειπαμε να μας βιαζουν και να κανουμε υπομονη....
Βρε αγόρι μου δεν είπα αυτό.
Άμα δείς γενικότερα τα πόστ μου θα καταλάβεις ότι έχω περίπου τις ίδιες απόψεις με σένα και σιχαίνομαι τα στερεότυπα.
Ωστόσο εσύ στο πόστ σου αν και αναφέρεις ότι:
Πρεπει να υπαρχουν τα σαπια κοινωνικα στερεοτυπα .
Γυναικα = 10ποντο τακουνι,μαγειρισσα,καθαριστρια,γεννημενη γραμματεας,ευαισθητη κτλπ ???
Παραπάνω το "αναιρείς" όμως αυτό ουσιαστικά,λέγοντας:
Η γυναικα ειναι πολυ ευαισθητη,αληθευει.
Aυτοαναιρείσαι με λίγα λόγια. :P
Δηλαδή δεν μπορείς να μου λές ότι είναι στερεότυπο να θεωρείται η γυναίκα ευαίσθητη και από πάνω να παίρνεις ως δεδομένο ότι όλες οι γυναίκες είναι ευαίσθητες,με πιάνεις?

Τέλος πάντων γενικά χωράει αρκετή ανάλυση το πόστ του την οποία να σου πώ την αλήθεια βαριέμαι να κάνω στις 3 παρά τη νύχτα,αλλά σε γενικές γραμμές σε βρίσκω σωστό.

Όσο αφορά το δικό μου πόστ τώρα.
Δεν ανέφερα πουθενά ότι είναι κακό το να είναι κάποιος ευαίσθητος,ίσα ίσα που πιστεύω το αντίθετο,μάλλον παρερμήνευσες όσα είπα.
Απλά ανέφερα πως το γεγονός ότι κάποιος είναι ευαίσθητος δεν σημαίνει ότι στο τέλος,μετά από πολλές καταστάσεις δεν μπορεί να φερθεί κι αυτός "άσχημα".Το "μαλάκας" δεν το είπα με την έννοια που το είπες εσύ,αλλά με την έννοια πως κι αυτός μπορεί να φερθεί "σκάρτα" σε μία κοπέλα ανεξάρτητα από το γεγονός ότι είναι ευαίσθητος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hydra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 219 μηνύματα.
Δηλαδή δεν μπορείς να μου λές ότι είναι στερεότυπο να θεωρείται η γυναίκα ευαίσθητη και από πάνω να παίρνεις ως δεδομένο ότι όλες οι γυναίκες είναι ευαίσθητες,με πιάνεις?

Παρακατω λεω ομως οτι και ο αντρας ειναι.Αυτο ηθελα να θιξω...

:)

Απο κει και περα,αν το εννοεις ετσι το "μαλαμας" ,οντως δεν διαφωνω οτι μπορει εξισου να πληγωσει καποιον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Σώπα...Κοπέλα μου, σου μιλάω πως κάναμε ένα λύκειο σαν έφηβοι.

Επίσης αν είχαν μυαλό για έρωτες οι κοπέλες της ηλικίας σου, επειδή τυχαίνει να μιλάω με κάποιες εδώ μέσα, δεν θα έκρυβαν τα ερωτικά "παιχνίδια" από τους γονείς. Θα μπορούσαν να έχουν την ερωτική σχέση τους, στα φανερά, με φυσιολογικές συμπεριφορές...και όχι να ακούω για κρυφτούλια από την μαμά και τον μπαμπά. Εμείς, τώρα που είμαστε πιο μεγάλοι από εσάς, (και των δυο φύλων) τουλάχιστον απολαμβάνουμε τον έρωτα, ελεύθεροι. Δεν εννοώ αυτό που φαντάζεσαι. Όταν φτάσεις 20-23, έλα να ξαναμιλήσουμε. ;)

Υ.Σ.: Το αν βλέπω ή όχι τηλεόραση, δεν σου πέφτει λόγος. Εδώ μέσα, εκφράζω μια άποψη. Σαν άνθρωπος πάντα λέω αυτό που με εκφράζει, ας διαφοροποιούμε από την μέση αντίληψη, ταμπού, απόψεις, σκέψη,...κτλ των πολλών. Αδιαφορώ. Μου αρέσει να ζω (με την φιλοσοφική έννοια του όρου) σύμφωνα με τις γνώσεις μου, τα θέλω μου, τις εμπειρίες μου, τους ανθρώπους που με αγαπάνε και περνάμε καλά και με τις ηθικές αρχές μου,...κτλ. Μου αρέσει να λέω αυτό που πιστεύω, ανεξαρτήτως κόστους. Το αν συμφωνούμε ή όχι είναι στα πλαίσια μιας «δημοκρατικής» συζήτησης. Εδώ δεν υπάρχει δημοκρατία στο σπίτι σου, θα υπάρχει και έξω από αυτό; Ποτέ δεν πάψω τους "τόνους" μου, για να αρέσω ή να προκαλέσω συμπάθεια. Αυτός είμαι και όπου αρέσω. Δεν επεδίωξα κάτι. Αυτό που με λυπεί αφάνταστα είναι ότι κάποιες κοπελίτσες εδώ μέσα, απαντούν με το γνωστό υφάκι της θιγμένης έφηβης που της "έφαγαν" τον γκόμενο. :confused: Δεν με ξέρετε και από χθες. Με λυπεί που υπάρχει αδυναμία συζήτησης. Οκ λοιπόν. Συνεχείστε με όσους και όσες συμφωνούν μαζί σας, γιατί αυτό θέλετε, για την όμορφη "εικόνα" του φόρουμ και όλοι να συμφωνούν με όλους. Όσο τι έχω ζήσει ο ίδιος είναι προσωπικό θέμα. Επίσης αν θεωρείς ότι υπάρχει ωριμότητα στα 15-17, τότε στα 20 μιλάμε για φάση υπερήλικα. Η ωριμότητα επέρχεται όσο ο άνθρωπος μαθαίνει μέσα από το περιβάλλον του. Απλά θεωρώ ότι ένας άνθρωπος κάτω των 18 ετών δεν έχει εικόνες καθημερινότητας. Και αυτό φαίνεται αργότερα, πόσο παιδιά είναι, (αμφότερα τα φύλα) από την αδυναμία να συμπληρώσουν σωστά μια αίτηση στην Γραμματεία στο Πανεπιστήμιο ή να φτιάξουν σωστά ένα πλάνο μελέτης και να μην "τρέχουν" τελευταία μέρα του εξαμήνου πριν την εξέταση...κ.α.

Με όλο το σεβασμό στους συνομηλιτές, αν ξαναμιλήσω σε θέματα ελεύθερης άποψης, σφυρίχτε μου κλέφτικά. :whistle:

δν ξερω αν ειναι αποτελεσμα της μαθηματικης σου σκεψης φιλε, ομως η ιεραρχολογηση ειναι λαθος κυριως σε κατι τοσο περιπλοκο και χαοτικο οπως ο ιδιος ο ανθρωπος. η σκεψη και η ωριμοτητα δν εχουν σχεση με την ηλικια. δν μπορεις να πεις για τους 17αρηδες οτι δν βιωνουν πραγματικους ελευθερους ερωτες. πες οτι μιλας για την πλαιοψηφια, ομως μην γινεσαι απολυτος και δεξου και τις αλλες αποψεις. και ναι υπαρχουν ερωτες στην εφηβεια πολυ πιο πραγματικοι απ'οσο φανταζεσαι! ;) φιλικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marooo

Νεοφερμένος

Η μαρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
φιλεε εχεις πιασει τη γυναικεια ψυχολογια....(Υ) βεβαια.. αυτα που λες του στυλ ''που παει η σχεση μας'' τα λενε οι κοτες..αλλα οκ αποτελουν πλειοψηφια οποτε..το χεις πιασει το νοημα :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria17

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
κανενα φυλο δεν 9α μπορουσε να υπαρχει χωρις το αλλο...ετσι ειναι η φυσικη ροη των πραγματων...
το ανδρικο φυλλο ειναι υπεροχο..μου αρεσει περισσοτερο απο το γυναικιο γτ οι γυναικες ειναι πολυ με τα ρουχα κ ετσι κ τα κουτσομπολια..
αλλα ετσι ειναι το καθε φυλλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosb

Νεοφερμένος

Ο nikosb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
την καλυτερη ..Καποια ερωτηματα για να δειτε πως θα ηταν η ζωη χωρις εναν απο τα 2 φυλα :
Πως θα γκαυλώναμε?


Θα σταθώ κυρίως στ 2 πρώτα(!)
Πως εκφραζεσαι έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
φιλεε εχεις πιασει τη γυναικεια ψυχολογια....(Υ) βεβαια.. αυτα που λες του στυλ ''που παει η σχεση μας'' τα λενε οι κοτες..αλλα οκ αποτελουν πλειοψηφια οποτε..το χεις πιασει το νοημα :Ρ

Με βάση τίνος κριτήρια?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makis07

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο makis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
γυναικείο φύλλο???χμμμμ......λοιπόν κακά τα ψέματα παιδιά χωρίς τις γυναίκες θα ήμασταν ένα τίποτα.αυτές γεμίζουν τις ζωές μας,μας στηρίζουν και είναι το άλλο μας μισό.μπορεί να γίνονται κάποιες φορές εκνευριστικές αλλά πιστεύω ότι και αυτό είναι ένα μέρος της ιδιαίτερης γοητείας τους...είναι επίσησς σαφώς πιο ώριμες και συνεσταλμένες απο εμάς τους άντρες.ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΛΛΑ!!!!εμείς είμαστε το ισχυρό φύλλο και εμείς φέρνουμε ως επι το πλείστον το ψωμί στο σπίτι!!!!:)χεχε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΛΛΑ!!!!εμείς είμαστε το ισχυρό φύλλο και εμείς φέρνουμε ως επι το πλείστον το ψωμί στο σπίτι!!!!:)χεχε

Η γυναίκα με το πέρασμα των χρόνων κατάφερε να εδραίωσει τη θέση της επαγγελματικά!
Έχει αποδείξει ότι καταφέρνει να εργάζεται, να φροντίζει την οικογένεια..να είναι μητέρα και σύζυγος στο μέγιστο των δυνατοτήτων της.

Να φανταστώ επίσης, ότι αν η γυναίκα σου κέρδιζε περισσότερα από σένα δεν θα ήσουν ευτυχισμένος για την επιτυχία της; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
γυναικείο φύλλο???χμμμμ......λοιπόν κακά τα ψέματα παιδιά χωρίς τις γυναίκες θα ήμασταν ένα τίποτα.αυτές γεμίζουν τις ζωές μας,μας στηρίζουν και είναι το άλλο μας μισό.μπορεί να γίνονται κάποιες φορές εκνευριστικές αλλά πιστεύω ότι και αυτό είναι ένα μέρος της ιδιαίτερης γοητείας τους...είναι επίσησς σαφώς πιο ώριμες και συνεσταλμένες απο εμάς τους άντρες.ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΛΛΑ!!!!εμείς είμαστε το ισχυρό φύλλο και εμείς φέρνουμε ως επι το πλείστον το ψωμί στο σπίτι!!!!:)χεχε

:confused::confused::confused:
Ισχυρό φύλο ως προς τι;
Έχεις ακούσει τίποτα για γυναικεία εργασία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makis07

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο makis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
[/B]
:confused::confused::confused:
Ισχυρό φύλο ως προς τι;
Έχεις ακούσει τίποτα για γυναικεία εργασία;

Η γυναίκα με το πέρασμα των χρόνων κατάφερε να εδραίωσει τη θέση της επαγγελματικά!
Έχει αποδείξει ότι καταφέρνει να εργάζεται, να φροντίζει την οικογένεια..να είναι μητέρα και σύζυγος στο μέγιστο των δυνατοτήτων της.

Να φανταστώ επίσης, ότι αν η γυναίκα σου κέρδιζε περισσότερα από σένα δεν θα ήσουν ευτυχισμένος για την επιτυχία της; :/:

χεχε απ ότι βλέπω σχολιάσατε το τελευταίο μέρος του κειμένου μου και καθόλου τα υπόλοιπα.:redface:
τέλος πάντων εγώ θεωρώ ότι η γυναίκα στην κοινωνία έχει βελτιωθεί αρκετά αλλά είναι δύσκολο να είναι ανεξάρτητη εκτός αν έχει μια υψηλόμισθη εργασία.ισχυρο φύλο είναι ο όρος που έχει επικρατήσει επειδή κυρίως οι άντρες καταπιάνωνται με επίπονες εργασίες λόγω δύναμης και γι αυτό χρησιμοποιείται...επίσης αν η κοπέλα μου είχε μια επιτυχία επαγγελματική ή οτιδήποτε άλλο φυσικά και θα χαιρόμουν σαν να την είχα εγώγιατί σε ένα ζευγάρι ο ένας υποστηρίζει τον άλλο.εντάξει να σου πω την αλήθεια δεν θα μου άρεσε να είχα αφεντικό την γυναίκα μου.μπορεί και να τρελαινόμουν....:whistle:
το ότι υπάρχουν γυναίκες σε υψηλές θέσεις το γνωρίζω αλλά ακόμα τις υψηλότερες θέσεις τις κατέχουν άντρες λόγω κοινωνικών στερεοτύπων.τεσπα αυτό είναι ένα άλλο μεγάλο θέμα.........;););)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
τέλος πάντων εγώ θεωρώ ότι η γυναίκα στην κοινωνία έχει βελτιωθεί αρκετά αλλά είναι δύσκολο να είναι ανεξάρτητη εκτός αν έχει μια υψηλόμισθη εργασία

Το ίδιο και εσείς.:confused:

ισχυρο φύλο είναι ο όρος που έχει επικρατήσει επειδή κυρίως οι άντρες καταπιάνωνται με επίπονες εργασίες λόγω δύναμης και γι αυτό χρησιμοποιείται...

Τσου.Η Ιστορία ήθελε τον άντρα να δουλεύει, να ψηφίζει και την γυναίκα κλεισμένη σπίτι.
Ξέρεις πόσες γυναίκες δουλεύουν σε εργοστάσια ή οτιδήποτε άλλο και η δουλειά τους απαιτεί δύναμη; Φαντάζομαι όχι.:confused:

επίσης αν η κοπέλα μου είχε μια επιτυχία επαγγελματική ή οτιδήποτε άλλο φυσικά και θα χαιρόμουν σαν να την είχα εγώγιατί σε ένα ζευγάρι ο ένας υποστηρίζει τον άλλο.εντάξει να σου πω την αλήθεια δεν θα μου άρεσε να είχα αφεντικό την γυναίκα μου.μπορεί και να τρελαινόμουν....:whistle:

Καταλαβαίνεις την αντίθεση που λες ε; :worry:

το ότι υπάρχουν γυναίκες σε υψηλές θέσεις το γνωρίζω αλλά ακόμα τις υψηλότερες θέσεις τις κατέχουν άντρες λόγω κοινωνικών στερεοτύπων.τεσπα αυτό είναι ένα άλλο μεγάλο θέμα.........;););)

Αυτό έχει μια δόση αλήθεια μέσα...αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι η κοινωνία έχει αρχίσει και βρίσκει τον δρόμο της μια χαρά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Goseithor

Διάσημο μέλος

Ο Νότα στο Διάστημα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Η γυναίκα με το πέρασμα των χρόνων κατάφερε να εδραίωσει τη θέση της επαγγελματικά!
Έχει αποδείξει ότι καταφέρνει να εργάζεται, να φροντίζει την οικογένεια..να είναι μητέρα και σύζυγος στο μέγιστο των δυνατοτήτων της.

Να φανταστώ επίσης, ότι αν η γυναίκα σου κέρδιζε περισσότερα από σένα δεν θα ήσουν ευτυχισμένος για την επιτυχία της; :/:
όχι...:beating:.θέλει και επιτυχία:pfff: .είπα να πω και εδω την μακακία μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.

makis07

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο makis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Το ίδιο και εσείς.:confused:



Τσου.Η Ιστορία ήθελε τον άντρα να δουλεύει, να ψηφίζει και την γυναίκα κλεισμένη σπίτι.
Ξέρεις πόσες γυναίκες δουλεύουν σε εργοστάσια ή οτιδήποτε άλλο και η δουλειά τους απαιτεί δύναμη; Φαντάζομαι όχι.:confused:



Καταλαβαίνεις την αντίθεση που λες ε; :worry:



Αυτό έχει μια δόση αλήθεια μέσα...αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι η κοινωνία έχει αρχίσει και βρίσκει τον δρόμο της μια χαρά.:)

για την αντιθεση δεν το σκεφτηκα ετσι αλλα τελος παντων.εντάξει μια προσωπική γνώμη είπα.οσο για τις λεγομενες επιπονες εργασιες που εκτος απο δυναμη θελουν και ψυχραιμια τα ποσοστα των αντρων εργζομενων ειναι συντριπτικα μεγαλυτερα απο των γυναικων.ακομα εχω ως προσωπικη γνωμη παντα οτι ο αντρας μπορει να κανει και 2 και 3 δουλειες την ημερα αλλα η γυναικα 1 αφου εχει και τις δουλειες του σπιτιου!!!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Πολύ απλά,κρίνω τους ανθρώπους ανάλογα με το χαρακτήρα τους,χωρίς να ενδιαφέρομαι για το φύλο τους.
ΣΚΑΤΑ ΣΤΟΥΣ ΣΕΞΙΣΤΕΣ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
για την αντιθεση δεν το σκεφτηκα ετσι αλλα τελος παντων.εντάξει μια προσωπική γνώμη είπα.οσο για τις λεγομενες επιπονες εργασιες που εκτος απο δυναμη θελουν και ψυχραιμια τα ποσοστα των αντρων εργζομενων ειναι συντριπτικα μεγαλυτερα απο των γυναικων.ακομα εχω ως προσωπικη γνωμη παντα οτι ο αντρας μπορει να κανει και 2 και 3 δουλειες την ημερα αλλα η γυναικα 1 αφου εχει και τις δουλειες του σπιτιου!!!:hmm:

Αν δεν είχαν οι γυναίκες ψυχραιμία, ξέρεις ότι θα είχαν παρατήσει όλους τους άντρες ε; :P
Το λέω από την άποψη...του ότι όλοι έχουμε απαιτήσεις από την μητέρα, αρχικά.

Εργάζεται, επιστρέφει σπίτι, έχει παιδιά να τα βάλει σε μια σειρά αν είναι και μικρά, να φτιάξει φαγητό, τις δουλειές του σπιτιού φυσικά γιατί είναι σαν να μη χαθεί ο αντρικός εγωισμός σας αν βοηθήσετε και λίγο.:confused: Αν υπήρχε βοήθεια και από το άλλο μέλος της οικογένειας σε αυτόν τον τομέα πάνω στην ανάγκη (γιατί για 2 και 3 δουλειές σημαίνει ότι παίρνουμε περίπτωση όπου είναι απαραίτητο να γίνει) θα τα καταφέρει μια χαρά.

Βασικά οκ δεν συνεχίζω άλλο..δεν καταλήγει κάπου.:/:
Και θα συμφωνήσω ότι ο άνθρωπος ξεχωρίζει από τον χαρακτήρα και όχι από το φύλο. Είναι δύσκολο να γίνει ακόμα καταννοητό μάλλον αυτό ακόμα.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Mου τη δίνει όταν φτύνουν γύρω γύρω και χλεπιάζουν τον κόσμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top