Η γνώμη σας για τα φροντιστήρια!

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.

Ναι, πολύ γέλιο...
Ειδικά όταν πετάμε ό,τι μας κατέβει στο κεφάλι(όπως είπε και ο Shadowfax)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
E και εγώ την άποψη μου λέω.Δεν βρίσκω καμιά διαφορά.Ισα ίσα εσύ κάνεις παρατήρηση ενώ εγώ λέω που προσεγγίζει πιο πολύ το θέμα.
-----------------------------------------
Ναι, πολύ γέλιο...
Ειδικά όταν πετάμε ό,τι μας κατέβει στο κεφάλι(όπως είπε και ο Shadowfax)...

Εσύ πάλι ρε γρηγόρη κάνεις λες και δεν μιλήσαμε ποτέ μέσω ΠΜ.Τζάμπα έγραφα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nfk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Εσύ να μου πεις ποια βάση βρήκες σε ό,τι είπε. Απλά πέταξε κάτι δίχως να το σκεφτεί πρώτα και προπαντός δίχως να το υποστηρίξει.

Η βάση είναι οτι στις μέρες μας όλα τα βλέπουμε μέσα απο αριθμούς.. π.χ ΗΜΜΥ Ε.Μ.Π -- Βάση Σχολής ---> 19.000 ++ μόρια.. Κατευθείαν πάει το μυαλό σου σε κάτι "μεγάλο" ενώ δεν είναι ετσι.. Δεν υπάρχουν διακρίσεις στα επαγγέλματα.. Το καθένα έχει την θέση του σε μία κοινωνία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Aκριβώς αυτό.Αν και μου φαίνεται εύκολο να το καταλάβει κανείς:emm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
E και εγώ την άποψη μου λέω.Δεν βρίσκω καμιά διαφορά.Ισα ίσα εσύ κάνεις παρατήρηση ενώ εγώ λέω που προσεγγίζει πιο πολύ το θέμα.

Προσέγγιση είναι αυτή η κουταμάρα που πέταξες; Δεν το στήριξες πουθενά, απλά ή το άκουσες από κάνα κουλτουριάρη που προπαγανδίζει την ιατρική και γενικά τις υψηλόβαθμες ή τέλος πάντων το' βγαλες απ' το μυαλό σου. Μπορείς να τεκμηριώσεις με στοιχεία την σύγκριση που έκανες μεταξύ ιατρικής και ιχθυοκαλλιεργειών; Μάλλον όχι, έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
E και εγώ την άποψη μου λέω.Δεν βρίσκω καμιά διαφορά.Ισα ίσα εσύ κάνεις παρατήρηση ενώ εγώ λέω που προσεγγίζει πιο πολύ το θέμα.
-----------------------------------------


Εσύ πάλι ρε γρηγόρη κάνεις λες και δεν μιλήσαμε ποτέ μέσω ΠΜ.Τζάμπα έγραφα:(
την αποψη σου διχως να την στηριξεις με επιχειρηματα ,εδω εγκειται η διαφορα..και η επιθεση στο ηθος του συνομιλητη, ο χλευασμος και η κοροιδεια δεν μετραει θετικα ως μεσο πειθους(aka ελλειψη επιχειρηματων)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
E και εγώ την άποψη μου λέω.Δεν βρίσκω καμιά διαφορά.Ισα ίσα εσύ κάνεις παρατήρηση ενώ εγώ λέω που προσεγγίζει πιο πολύ το θέμα.
-----------------------------------------


Εσύ πάλι ρε γρηγόρη κάνεις λες και δεν μιλήσαμε ποτέ μέσω ΠΜ.Τζάμπα έγραφα:(

Δεν είναι αλήθεια αυτό:(. Αλλά κι εσύ δεν τεκμηρίωσες επαρκώς αυτά που είπες...
Βασικά, εκνευρίστηκα με το emoticon του nfk και ήθελα να του την πω.
Εδώ κλείνει το οφφ τόπικ. (Ελπίζω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nfk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
την αποψη σου διχως να την στηριξεις με επιχειρηματα ,εδω εγκειται η διαφορα..και η επιθεση στο ηθος του συνομιλητη, ο χλευασμος και η κοροιδεια δεν μετραει θετικα ως μεσο πειθους(aka ελλειψη επιχειρηματων)

Έχει μεγάλη διαφορά οταν εκφράζεσαι λεκτικά και όταν απλά γράφεις κάτι.. Μην συγχέεις δυο διαφορετικά πράγματα..

D.Gray-man;622532]Δεν είναι αλήθεια αυτό:(. Αλλά κι εσύ δεν τεκμηρίωσες επαρκώς αυτά που είπες...
Βασικά, εκνευρίστηκα με το emoticon του nfk και ήθελα να του την πω.
Εδώ κλείνει το οφφ τόπικ. (Ελπίζω)
Γι'αυτό και το έβαλα αυτο το emoticon ... Για να σε νευριάσω..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Προσέγγιση είναι αυτή η κουταμάρα που πέταξες; Δεν το στήριξες πουθενά, απλά ή το άκουσες από κάνα κουλτουριάρη που προπαγανδίζει την ιατρική και γενικά τις υψηλόβαθμες ή τέλος πάντων το' βγαλες απ' το μυαλό σου. Μπορείς να τεκμηριώσεις με στοιχεία την σύγκριση που έκανες μεταξύ ιατρικής και ιχθυοκαλλιεργειών; Μάλλον όχι, έτσι;

Eνώ αυτό που κάνεις εσύ Mr.Perfect το να με έχεις στη μπούκα για κάποιο λόγο από χθες και να μη λες κάτι έτσι ώστε να πειστώ σχετικά με αυτό είναι καλό;Και ναι έχω στοιχεία.Έχεις δει πόσοι άνεργοι γιατροί υπάρχουν;Μάλλον όχι.Ενώ από την άλλη η αλιεία είναι ένας κλάδος που τρέφει τη χώρα σου.Anyway το παράδειγμα το έφερα ακριβώς για αυτό που είπε ο nfk από πάνω.Σχολές με 19+ δεν σημαίνει απαραίτητα καλύτερες προοπτικές.Οκ; Έτσι είναι ότι και να λες.

την αποψη σου διχως να την στηριξεις με επιχειρηματα ,εδω εγκειται η διαφορα..και η επιθεση στο ηθος του συνομιλητη, ο χλευασμος και η κοροιδεια δεν μετραει θετικα ως μεσο πειθους(aka ελλειψη επιχειρηματων)

Από το βιβλίο της Γ τα θυμάσαι αυτά;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
ποια η διαφορα;
αρχιζω να επιτιθομαι σε εσενα και στις αποψεις σου ,να σε βγαλω 'χαζο', 'ηλιθιο' , χωρις να μπω στον κοπο να στηριξω την αποψη μου...το μονο μεσο που μας προσφερει το φορουμ..

Από το βιβλίο της Γ τα θυμάσαι αυτά;:D
ασχολιαστη η ειρωνεια

ΤΕΛΟΣ με τα οφφ ομως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nfk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Από το βιβλίο της Γ τα θυμάσαι αυτά;:D

Έγραψες πάλι ..:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ποια η διαφορα;
αρχιζω να επιτιθομαι σε εσενα και στις αποψεις σου ,να σε βγαλω 'χαζο', 'ηλιθιο' , χωρις να μπω στον κοπο να στηριξω την αποψη μου...το μονο μεσο που μας προσφερει το φορουμ..

Απάντηση προς Θεοδώρα:Δεν νομίζω να χλεύασα ποτέ κανέναν σχετικά με το τι πιστεύει.Ίσα ίσα είπα αρκετές φορές όπως θα δεις με μια σύντομη αναζήτηση να κάνεις ο καθένας τη δουλειά του ή όπως νιώθει καλύτερα. Την άποψη μου είπα όπως και οι υπόλοιποι.Και όσο για το αν την τεκμηρίωσα.Εγώ την τεκμηρίωσα πιο πολύ από σένα και τον Shadow που απλά κάνατε παρέμβαση:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Eνώ αυτό που κάνεις εσύ Mr.Perfect το να με έχεις στη μπούκα για κάποιο λόγο από χθες και να μη λες κάτι έτσι ώστε να πειστώ σχετικά με αυτό είναι καλό;Και ναι έχω στοιχεία.Έχεις δει πόσοι άνεργοι γιατροί υπάρχουν;Μάλλον όχι.Ενώ από την άλλη η αλιεία είναι ένας κλάδος που τρέφει τη χώρα σου.Anyway το παράδειγμα το έφερα ακριβώς για αυτό που είπε ο nfk από πάνω.Σχολές με 19+ δεν σημαίνει απαραίτητα καλύτερες προοπτικές.Οκ; Έτσι είναι ότι και να λες.

Δεν είμαι τέλειος, τουλάχιστον όχι ακόμα αφού το θες. Δεν έχω κανένα ''στη μπούκα'' κι ούτε έχω προσωπικά μαζί σου, αλίμονο δηλαδή. Απλά διαφωνώ με ό,τι λες στο συγκεκριμένο θέμα. Μάθε να ζεις με τις διαφωνίες, ούτως ή άλλως αργά ή γρήγορα θα χρειαστεί να το κάνεις.

Το παράδειγμα που έφερες ήταν απλά μια προσπάθεια ενίσχυσης της θέσης σου και όχι τεκμηριωμένη άποψη. Θυμίζω τι είπες:

Αν πας ιχθυοκαλλιέργειες όλοι θα γελάσουν μαζί σου ενώ στην ουσία θα έχεις πολύ θετικότερες προοπτικές από αυτούς που πάνε σε "καλές" σχολές.

Καταλαβαίνεις φυσικά πως ακόμα και αν το παραπάνω εμπεριέχει μια δόση αλήθειας φαίνεται καθαρά πως είναι ένα στοιχείο του ''αέρα''. Βέβαια εντάξει, ας μην είμαι και άδικος. Αν εσύ αρέσκεσαι στην μετριότητα (δουλίτσα, μισθός, σπιτάκι, οικογένεια) τότε λάθος μου που μίλησα εξαρχής. Ο καθένας έχει τους στόχους του σ' αυτή τη ζωή. Αυτοί οι στόχοι καθορίζονται από τις δυνατότητες του ατόμου φυσικά. The rest is yours.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntonebts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ntonebts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Τα φροντιστηρια βασιζονται στην αδυναμια του σχολειου να μας μαθει 5-6 πραγματακια απλα και κατανοητα .Αυτα ακουω συνεχεια.Στα αληθεια ο λογος που υπαρχει το σχολειο δεν ειναι να βγαλει επιστημονες αλλα να προετοιμασει σε εισαγωγικα εναν υποψηφιο να περασει στο πανεπηστημιο .Ομως επειδη η πλειοψηφια των σχολειων δεν λειτουργει σωστα και οι περισσοτεροι κατα τη γνωμη μου μαθητες ειναι αδιαφοροι ,υποτιμουν το σχολειο και νομιζουν οτι οι καθηγητες τους στο φροντιστηριου ειναι πιο αξιοι πηγαινουν για τουρισμο σε αυτο(σχολειο).Ετσι καταληγουμε στο συμπερασμα οτι το φροντιστηριο δεν ειναι απαραιτητο αλλα για να περασει καποιος στο πανεπηστημιο χωρις επιπλεον βοηθηθεια θα πρεπει να του ανοιξει ο κ..... στα δυο αν καταλαβαινετε τι εννοω.Το φροντιστηριο κατα τη γνωμη μου ως κυριο στοχο εχει να περασει τον υποψηφιο στο πανεπιστημιο (μετατρεπει τον μετριο μαθητη σε καλο και τον καλο αριστο)απο εκει και περα αν δεν κατσεις να στρωθεις μην περιμενεις κατι ουτε απο φροντ ουτε απο ιδιαιτερα ουτε απο το σχολειο που οι περσσοτεροι υποτιμαμαι.Και κατι που διαβασα σε καποιο ποστ πριν.Στην ουσια πληρωνουμε εμεσα (φροντ)για να εισαχθουμε στα πανεπιστημια και οχι αμεσα π.χ ιδιωτικα πανεπιστημια .Ακομη ειμαστε γεματοι παραπονα ολα και ολοι μας φταινε κανεις δεν εχει σκεφτει οτι φταιμε και εμεις οι ιδιοι.Δεν γινεται μονο με λευτα χωρις να κανουμε καποιες θυσιες εννοω π.χ το διαβασμα κυριως να περιμενουμε να μας ερθουν ολα καλα.Οσο εμεις εχουμε λεφτα για να ξοδεψουμε τα φροντιστηρια θα οργιαζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Δεν είμαι τέλειος, τουλάχιστον όχι ακόμα αφού το θες. Δεν έχω κανένα ''στη μπούκα'' κι ούτε έχω προσωπικά μαζί σου, αλίμονο δηλαδή(1). Απλά διαφωνώ με ό,τι λες στο συγκεκριμένο θέμα. Μάθε να ζεις με τις διαφωνίες, ούτως ή άλλως αργά ή γρήγορα θα χρειαστεί να το κάνεις.

Το παράδειγμα που έφερες ήταν απλά μια προσπάθεια ενίσχυσης της θέσης σου και όχι τεκμηριωμένη άποψη. Θυμίζω τι είπες:



Καταλαβαίνεις φυσικά πως ακόμα και αν το παραπάνω εμπεριέχει μια δόση αλήθειας φαίνεται καθαρά πως είναι ένα στοιχείο του ''αέρα''.(2) Βέβαια εντάξει, ας μην είμαι και άδικος. Αν εσύ αρέσκεσαι στην μετριότητα (δουλίτσα, μισθός, σπιτάκι, οικογένεια) τότε λάθος μου που μίλησα εξαρχής. Ο καθένας έχει τους στόχους του σ' αυτή τη ζωή. Αυτοί οι στόχοι καθορίζονται από τις δυνατότητες του ατόμου φυσικά. The rest is yours.

(1)To "τι λες τι λες" εσύ πως θα το εκλάμβανες;Σαν να μιλάει ο τρελός του χωριού ένα πράγμα right;Bγάζεις αυταρχισμό.Έχε το υπ όψη σου.
(2)Και εκεί που λες για στοιχείο του αέρα.Δεν σε είδα να μου δίνεις κάτι πιο απτό από ότι είπα εγώ.Αντίθετα παρέμβηκες και είπες έμμεσα (άμεσα δεν θα μπορούσες φυσικά) ότι λέω βλακείες.Περιμένω να μου πεις γιατί πιστεύεις ότι είναι στοιχείο του αέρα το λεγόμενο μου ενώ εσύ που έχεις απτά στοιχεία δεν είπες τίποτα.Και τέλος αυτό για τη μετριότητα από που το έβγαλες σα συμπέρασμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Τα φροντιστηρια βασιζονται στην αδυναμια του σχολειου να μας μαθει 5-6 πραγματακια απλα και κατανοητα .Αυτα ακουω συνεχεια.Στα αληθεια ο λογος που υπαρχει το σχολειο δεν ειναι να βγαλει επιστημονες αλλα να προετοιμασει σε εισαγωγικα εναν υποψηφιο να περασει στο πανεπηστημιο .Ομως επειδη η πλειοψηφια των σχολειων δεν λειτουργει σωστα και οι περισσοτεροι κατα τη γνωμη μου μαθητες ειναι αδιαφοροι ,υποτιμουν το σχολειο και νομιζουν οτι οι καθηγητες τους στο φροντιστηριου ειναι πιο αξιοι πηγαινουν για τουρισμο σε αυτο(σχολειο).Ετσι καταληγουμε στο συμπερασμα οτι το φροντιστηριο δεν ειναι απαραιτητο αλλα για να περασει καποιος στο πανεπηστημιο χωρις επιπλεον βοηθηθεια θα πρεπει να του ανοιξει ο κ..... στα δυο αν καταλαβαινετε τι εννοω.Το φροντιστηριο κατα τη γνωμη μου ως κυριο στοχο εχει να περασει τον υποψηφιο στο πανεπιστημιο (μετατρεπει τον μετριο μαθητη σε καλο και τον καλο αριστο)απο εκει και περα αν δεν κατσεις να στρωθεις μην περιμενεις κατι ουτε απο φροντ ουτε απο ιδιαιτερα ουτε απο το σχολειο που οι περσσοτεροι υποτιμαμαι.Και κατι που διαβασα σε καποιο ποστ πριν.Στην ουσια πληρωνουμε εμεσα (φροντ)για να εισαχθουμε στα πανεπιστημια και οχι αμεσα π.χ ιδιωτικα πανεπιστημια .Ακομη ειμαστε γεματοι παραπονα ολα και ολοι μας φταινε κανεις δεν εχει σκεφτει οτι φταιμε και εμεις οι ιδιοι.Δεν γινεται μονο με λευτα χωρις να κανουμε καποιες θυσιες εννοω π.χ το διαβασμα κυριως να περιμενουμε να μας ερθουν ολα καλα.Οσο εμεις εχουμε λεφτα για να ξοδεψουμε τα φροντιστηρια θα οργιαζουν.
ισως δεν τονιστηκε παραπανω..φροντηστηριο θα πας επειδη το θελεις εσυ ο ιδιος γεγονος που σημαινει οτι θα κατσεις να διαβασεις λογω του οτι χωλαινει το συστημα και ειπα σε ενα ποστ μου οτι χωλαινει ΚΑΙ απο την 'αξια' που του δινουμε..δεν μιλαμε να πας φροντιστηριο επειδη θελουν οι γονεις σου,αν δεν σου αρεσει το διαβασμα δεν θα διαβασεις ουτε στο φροντ και θα κανεις τον τουριστα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
(1)To "τι λες τι λες" εσύ πως θα το εκλάμβανες;Σαν να μιλάει ο τρελός του χωριού ένα πράγμα right;Bγάζεις αυταρχισμό.Έχε το υπ όψη σου.
(2)Και εκεί που λες για στοιχείο του αέρα.Δεν σε είδα να μου δίνεις κάτι πιο απτό από ότι είπα εγώ.Αντίθετα παρέμβηκες και είπες έμμεσα (άμεσα δεν θα μπορούσες φυσικά) ότι λέω βλακείες.Περιμένω να μου πεις γιατί πιστεύεις ότι είναι στοιχείο του αέρα το λεγόμενο μου ενώ εσύ που έχεις απτά στοιχεία δεν είπες τίποτα.Και τέλος αυτό για τη μετριότητα από που το έβγαλες σα συμπέρασμα;

Το ''τι λες'' προέκυψε σαφώς από τις κατά καιρούς γενικεύσεις σου, κάτι το οποίο έχω φροντίσει να ξεκαθαρίσω εξαρχής. Δεν μ' ενδιαφέρει και πολύ ξέρεις το πώς εκλαμβάνει κανείς τα λεγόμενά μου. Είναι λογικό κάποιος που νομίζει πως τον ''έχω στην μπούκα'' να τα πάρει προσωπικά. Δεν είμαι εδώ για να λύσω τα υπαρξιακά προβλήματα του καθενός, είμαι για να συζητήσω. Και ό,τι εξηγώ τώρα δεν με βοηθά και πολύ να το κάνω.

Έπειτα, τι εννοείς ακριβώς ''απτό στοιχείο''; Πρόσεξες τι είπα; Όχι. Δε γίνεται όμως δουλειά έτσι. Λες πως ο αναδυόμενος ιχθυοκαλλιεργητής έχει περισσότερες προοπτικές από τον ομόλογό του στην ιατρική. Και απαντώ πως μπορεί μεν η εικασία αυτή να εμπεριέχει μια δόση αλήθειας αλλά δεν παύει να είναι γενική. Σκοπός σου είναι να μηδενίσεις τις υψηλόβαθμες ή τουλάχιστον να τις υπονομεύσεις. Είσαι μάγκας να χτυπήσεις 19.500 μόρια και να επιλέξεις ιχθυοκαλλιέργειες μετά, εφόσον έχουν ''καλύτερες προοπτικές''; Καν' το και θα σε παραδεχτώ. Ως τότε μπορείς να λες ό,τι θες κι εγώ να το ονομάζω αυθαιρεσία.

Πρέπει να καταλάβουμε πως αυτοσκοπός δεν είναι η επαγγελματική αποκατάσταση. Τουλάχιστον εγώ, στα δεκάξι μου, δεν σκέφτομαι έτσι. Τώρα αν ο Ηλίας συμμερίζεται τις ανησυχίες των μεγαλύτερων, μπράβο του. Δεν πρόκειται να σπουδάσω με γνώμονα το γενικό και αόριστο μέλλον. Γι' αυτό διαφώνησα με ό,τι είπε. Οι ιχθυοκαλλιέργειες έχουν μέλλον. Ε, και; Γίνε γιατρός και μετά μίλα.

Και για την ιστορία οι ιχθυοκαλλιέργειες, σήμερα, δεν είναι ο ορισμός της αποκατάστασης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Και για την ιστορία οι ιχθυοκαλλιέργειες, σήμερα, δεν είναι ο ορισμός της αποκατάστασης.


Ενώ η ιατρική θερίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
πες μου μια σχολη με μεγαλυτερες αποδοχες και απορροφησιμοτητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Μηχανικών Υπολογιστών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top