Η Χ.Α. με ταυτότητες δίνει δωρεάν τρόφιμα στο Σύνταγμα.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Όπως είπα και πριν, εγώ δεν έχω πρόβλημα με κανένα μετανάστη που ζει τίμια και μόνιμα στη Ελλάδα, με τους λαθρομετανάστες έχω το θέμα, και δε μπορείς να το αρνηθείς ότι υπάρχει πρόβλημα με αυτούς, δεν έχω πρόβλημα συγκεκριμένα με αυτούς, και αυτοί στο σύστημα πιάστηκαν, αλλά κάτι πρέπει να γίνει..Και ξανά λέω, ας πάνε στο σπίτι του Σαμαρά όλοι μαζί να τους κάνει τραπέζι μιας και αυτός άνοιξε στα σύνορα και τους ήθελε τόσο πολύ!
Και έστω ότι βγαίνεις και μοιράζεις γενικότερα τρόφιμα, δεν μπορείς να ζητάς χαρτιά νομιμότητας απο τους μετανάστες? Αφού θέλεις να αποφύγεις να βοηθήσεις τους λαθρομετανάστες όπως λες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όπως είπα και πριν, εγώ δεν έχω πρόβλημα με κανένα μετανάστη που ζει τίμια και μόνιμα στη Ελλάδα, με τους λαθρομετανάστες έχω το θέμα, και δε μπορείς να το αρνηθείς ότι υπάρχει πρόβλημα με αυτούς, δεν έχω πρόβλημα συγκεκριμένα με αυτούς, και αυτοί στο σύστημα πιάστηκαν, αλλά κάτι πρέπει να γίνει..Και ξανά λέω, ας πάνε στο σπίτι του Σαμαρά όλοι μαζί να τους κάνει τραπέζι μιας και αυτός άνοιξε στα σύνορα και τους ήθελε τόσο πολύ!


Πώς γίνεται να έχεις πρόβλημα με τους λαθραίους και όχι με τους μόνιμους? Τι ακριβώς αλλάζει μέσα σου? Το χαρτί?
Δηλαδή αν γίνουν όλοι νόμιμοι θα είσαι ευτυχισμένος και δεν θα ξαναμιλήσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Η Αλβανία να φροντίσει για τους Αλβανούς. Το Πακιστάν για τους Πακιστανούς. Εμείς τι ζόρι τραβάμε; :hmm:
Και η Ελλάδα για τους Έλληνες, ε; Δηλαδή εγώ που θρέφομαι στο εξωτερικό να πέσω στον καιάδα, έτσι; Τον .. χρυσαυγίτικο Καιάδα. :hehe:

Για να ξεκαθαρίσουμε κάτι: οι νόμιμοι μετανάστες με άδεια παραμονής δεν πρέπει να είναι πολίτες "κατώτερης" κατηγορίας, μιας και πλέον ζουν και εργάζονται στην Ελλάδα. Εξαίρεση, φυσικά, τα δικαιώματα εκλέγειν και εκλέγεσθαι, τα οποία για μένα πρέπει να απαιτούν και υπηκοότητα.

Ωστόσο, συγγνώμη, αλλά για άτομα που ζουν παράνομα, δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποια υποχρέωση. Πρώτα να εξυπηρετηθούν οι Έλληνες και οι νόμιμοι μετανάστες. Φυσικά και όλοι άνθρωποι είμαστε, αλλά απ' τη στιγμή που υπάρχουν άτομα που είναι εντάξει με τα χαρτιά τους, συγγνώμη ρε παιδιά, αλλά γιατί να τους στερήσεις το δικαίωμα να "προηγηθούν" στην διανομή;

Πώς γίνεται να έχεις πρόβλημα με τους λαθραίους και όχι με τους μόνιμους? Τι ακριβώς αλλάζει μέσα σου? Το χαρτί?
Δηλαδή αν γίνουν όλοι νόμιμοι θα είσαι ευτυχισμένος και δεν θα ξαναμιλήσεις?
Ο αριθμός των αγαθών είναι πεπερασμένος, δεν μπορούν να πάρουν όλοι. Συνεπώς... κάποιος θα πάρει και κάποιος όχι. Γιατί να μην επιβραβεύεις κάποιον που είναι εντάξει με τις υποχρεώσεις του ως προς το Ελληνικό Κράτος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Ενα πιατο φαι δεν σωζει την κατασταση. :]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Και έστω ότι βγαίνεις και μοιράζεις γενικότερα τρόφιμα, δεν μπορείς να ζητάς χαρτιά νομιμότητας απο τους μετανάστες? Αφού θέλεις να αποφύγεις να βοηθήσεις τους λαθρομετανάστες όπως λες

Η Χρυσή Αυγή δε ξεχωρίζει νόμιμους ή λαθραίους μετανάστες,πρέπει να φύγουν όλοι γι αυτούς.Γι αυτό και δε ζητάει χαρτιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Η Χρυσή Αυγή δε ξεχωρίζει νόμιμους ή λαθραίους μετανάστες,πρέπει να φύγουν όλοι γι αυτούς.Γι αυτό και δε ζητάει χαρτιά.
ευχαριστώ που μόλις επιβεβαίωσες πως η ντροπή είναι αυτή που ταιριάζει και όχι το μπράβο;)
θέλω πάρα πολύ να δω την απάντηση σας στον Γιώργο χαχαχαχαχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Παλι καλα που αυτοι οι εμπορακοι του πατριωτισμου και της Ελληνικοτητας δεν εβγαλαν κανενα ελληνομετρο να βαλουν και διαβαθμισεις.Εσυ θα παρεις μια πατατα,εσυ θα παρεις την τσαπα στο κεφαλι οπως συνηθιζεται με αυτους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Πώς γίνεται να έχεις πρόβλημα με τους λαθραίους και όχι με τους μόνιμους? Τι ακριβώς αλλάζει μέσα σου? Το χαρτί?
Δηλαδή αν γίνουν όλοι νόμιμοι θα είσαι ευτυχισμένος και δεν θα ξαναμιλήσεις?

Τι πρόβλημα έχω; τι πρόβλημα έχω; το ότι πριν 2 έτη απέλυσαν τους γονείς μου για να πάρουν παράνομους μετανάστες ίσως; Επειδή ο μπαμπάς αρνήθηκε να δουλεύει σε μηχανήματα για 20 ευρώ σα το σκυλί; Τους έβγαινε και ακριβος ο μπαμπάς μου βλέπεις, ένσημα, επίδομα επιδομα ανθυγιεινης εργασιας. το ότι αυτοί εδώ πέρα ζούνε με ότι αρπάξει ο κώλος τους; Κλέβουν, ανοίγουν σπίτια, σκοτώνουν, φοβάμαι να κυκλοφορήσω γιατί η δική μου περιοχή τουλάχιστον είναι ΓΕΜΆΤΗ!


Ή άσε έχεις δίκιο, δεν είναι όλα αυτά, το χαρτί με καίει εμένα, και είμαι απλά ρατσίστρια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
ευχαριστώ που μόλις επιβεβαίωσες πως η ντροπή είναι αυτή που ταιριάζει και όχι το μπράβο;)
θέλω πάρα πολύ να δω την απάντηση σας στον Γιώργο χαχαχαχαχ

Έχεις κολλήσει κάπου και δε βλέπεις παραπέρα.
ΜΑΛΑΚΙΑ τους που δίνουν μόνο σε Έλληνες.
ΜΠΡΑΒΟ τους που έστω τα δίνουν,δε το κάνει κανείς άλλος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Εσείς, λοιπόν, που ενοχλείστε από τους «λαθρομετανάστες», επειδή κλέβουν/σφάζουν/είναι παράνομοι κλπ, και δε δέχεστε γι' αυτό το λόγο να τους δείχνεται αλληλεγγύη, γιατί δε σας ενοχλεί που η ΧΑ δίνει φαγητό και είναι αλληλέγγυα σε όλους τους Έλληνες, χωρίς να τους διακρίνει, δηλαδή, ακόμη και στους κλέφτες/εμπόρους/κακοποιούς κλπ.

Μήπως, τελικά, είσαστε όντως ρατσιστές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι πρόβλημα έχω; τι πρόβλημα έχω; το ότι πριν 2 έτη απέλυσαν τους γονείς μου για να πάρουν παράνομους μετανάστες ίσως; Επειδή ο μπαμπάς αρνήθηκε να δουλεύει σε μηχανήματα για 20 ευρώ σα το σκυλί; Τους έβγαινε και ακριβώς ο μπαμπάς μου βλέπεις, ένσημα, επίδομα επιδομα ανθυγιεινης εργασιας. το ότι αυτοί εδώ πέρα ζούνε με ότι αρπάξει ο κώλος τους; Κλέβουν, ανοίγουν σπίτια, σκοτώνουν, φοβάμαι να κυκλοφορήσω γιατί η δική μου περιοχή τουλάχιστον είναι ΓΕΜΆΤΗ!


Ή άσε έχεις δίκιο, δεν είναι όλα αυτά, το χαρτί με καίει εμένα, και είμαι απλά ρατσίστρια....

Φταίει ο μετανάστης που απέλυσαν τον πατέρα σου? Όχι ο εργοδότης που θέλει μέγιστο κέρδος με το ελάχιστο κόστος έτσι?
Αυτοί κλέβουν,αυτοί σκοτώνουν,αυτοί τα κάνουν όλα.
Χάψτε ότι σας λέει το μέγκα.
Άμα ήταν Έλληνας ο αντικαταστάτης του πατέρα σου τώρα θα ήσουν ευτυχισμένη. Βρήκε ένας άλλος άνθρωπος δουλειά,τι καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Εσείς, λοιπόν, που ενοχλείστε από τους «λαθρομετανάστες», επειδή κλέβουν/σφάζουν/είναι παράνομοι κλπ, και δε δέχεστε γι' αυτό το λόγο να τους δείχνεται αλληλεγγύη, γιατί δε σας ενοχλεί που η ΧΑ δίνει φαγητό και είναι αλληλέγγυα σε όλους τους Έλληνες, χωρίς να τους διακρίνει, δηλαδή, ακόμη και στους κλέφτες/εμπόρους/κακοποιούς κλπ.

Μήπως, τελικά, είσαστε όντως ρατσιστές;

Από ότι έχω δει σε δηλώσεις τους δεν κάνουν τέτοιες διακρίσεις, εδώ θέλουν να επαναφέρουν τη θανατική ποινή για τους εμπόρους (και πρόσεξε, εμπόρους, όχι βαποράκια) δε νομίζω να πουν "ααα είσαι Έλληνας έμπορος εσύ, μένεις στην άκρη"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πού ξέρετε μπορεί να τάισαν κι αλλοδαπό και να μην το κατάλαβαν. Εκτός κι αλλοδαποί είναι μόνο οι Πακιστανοί οπότε τους καταλαβαίνουμε από το χρώμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Φταίει ο μετανάστης που απέλυσαν τον πατέρα σου? Όχι ο εργοδότης που θέλει μέγιστο κέρδος με το ελάχιστο κόστος έτσι?
Αυτοί κλέβουν,αυτοί σκοτώνουν,αυτοί τα κάνουν όλα.
Χάψτε ότι σας λέει το μέγκα.
Άμα ήταν Έλληνας ο αντικαταστάτης του πατέρα σου τώρα θα ήσουν ευτυχισμένη. Βρήκε ένας άλλος άνθρωπος δουλειά,τι καλα

Σου είπα και πριν, δεν θέλω να τους ρίξω στη φωτιά, ούτε έχω συγκεκριμένο και προσωπικό πρόβλημα μαζί τους, τι δεν είναι κατανοητό; Και αυτοί στη λούμπα του συστήματος έπεσαν, απλά αν θέλουν να φάνε/πιούνε κλπ ας αφήσουν ήσυχο το δικό μου το σπίτι και να πάνε στου Σαμαρά που τους άνοιξε τα σύνορα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Για μένα έχετε κολλήσει κατά της Χρυσής Αυγής και δε μπορείτε να δείτε ούτε τις θετικές κινήσεις της.ΜΠΡΑΒΟ που μοιράσαν τρόφιμα,ΜΠΡΑΒΟ που δώσαν τα αυτοκίνητα τους πίσω και δε χρέωσαν περισσότερο τον Έλληνα φορολογούμενο,ΜΠΡΑΒΟ που θέλουν να δώσουν αυτά τα 50.000.000 δηλαδή τις κρατικές χορηγίες πίσω στον Ελληνικό λαό με τρόφιμα,ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΔΕ ΤΟ ΕΚΑΝΕ.Σ αυτό λέμε μπράβο.Εάν το έκανε το ΠΑΣΟΚ ή η ΝΔ θα λέγατε μπράβο και τέλος η πολιτική διαφθορά.Τώρα που το έκανε ένα ακροδεξιό κόμμα το κρίνετε άσχημα κι αυτό;Μήπως κολλάτε πιο πολύ στο ότι η ενέργεια ήταν της ΧΑ και όχι στο ότι έδινε τρόφιμα μόνο σε Έλληνες...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νεογέννητος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 848 μηνύματα.
Κάποτε υπήρχε μια όμορφη περίοδος, όπου ο καθένας ήταν στη χώρα του. Όμως, κάποια στιγμή, κάποιες χώρες διαπίστωσαν ότι λόγω βιομηχανικής ανάπτυξης ή υπογεννητικότητας υπήρχαν πολλές κενές θέσεις που δεν μπορούσαν να καλυφθούν από τους αυτόχθονες πολίτες και υπήρχε κίνδυνος ύφεσης. Οπότε, δημιούργησαν την λεγόμενη "μεταναστευτική πολιτική", η οποία ΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΞΑΣΤΕΡΑ ορίζει ότι επιλέγει ένα συγκεκριμένο αριθμό ξένων, δηλαδή μεταναστών, που θα καλύψουν αυτές τις θέσεις. Μπορεί να είναι 10.000, μπορεί 100.000, ανάλογα το μέγεθος του κράτους. Ως εδώ όλα καλά. Ξαφνικά το θέμα μπερδεύτηκε και δημιουργήθηκαν οργανώσεις, ΜΚΟ, κόμματα, σύλλογοι για τους μετανάστες, να τους δοθούν πολιτικά δικαιώματα, να είναι ίσοι, να μπούνε κι άλλοι και λοιπές ηλιθιότητες. Έτσι χάθηκε η μπάλα.
Ναι, να έχουν εργασιακά και κοινωνικά δικαιώματα, να μεγαλώσουν τις οικογένειές τους, να μην βιώνουν το μίσος. Όμως, μέχρι εκεί! ΔΕΝ μπορούν να εκλέγουν ή να εκλέγονται! Δεν μπορεί η κάθε χώρα να νομιμοποιεί τεράστιο αριθμό μεταναστών! Δεν μπορούν να αφομοιωθούν από την κοινωνία, δεν μπορούν να απορροφηθούν από την αγορά εργασίας, με επακόλουθο τα γκέτο, την εξαθλίωση, την αύξηση της εγκληματικότητας, τη μείωση του βιοτικού επιπέδου ντόπιων και ξένων κ.λπ.
ΞΥΠΝΗΣΤΕ! Πρέπει να μείνει ένας συγκεκριμένος αριθμός μεταναστών, όσος μπορεί να απορροφηθεί από την ελληνική αγορά και κοινωνία, με δικαιώματα εργασιακά και κοινωνικά, με αξιοπρέπεια και όλοι οι άλλοι - συγγνώμη για την έκφραση, αλλά την γουστάρω - get the fuck out of here!
Άντε μπράβο, με τον κάθε ξενόπληκτο εδώ πέρα. Γίναμε ρατσιστές απέναντι στους Έλληνες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άλλο Φρούτο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σήψη,κατάντια,παρακμή. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ταύρος (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Η αριστερα δεν μοιραζει τροφιμα γιατι οπως λενε η φιλανθρωπια ειναι το δεκανικι του καπιταλισμου!:hmm:

Ήθελα να ήξερα αυτές τις μαλακίες ποιος σας τις λέει και τις πιστεύετε; Δεν ήξερα ότι η ανθρωπιά είναι καπιταλιστικός όρος.Βρε κοθώνια,έχετε την εντύπωση ότι τα μόνα συσσίτια που γίνονται στην Ελλάδα είναι αυτά που βγαίνουνε παραέξω;


Και ξέχνα τα όλα αυτα.Ο παππούς μου ο κομμουνιστής που ταΐζει 2 αλβανούς,όταν δεν έχουνε να φάνε επειδή δεν υπάρχει μεροκάματο στο χωριό,δεν είναι αριστερός;

Άμα με την πρόταση σου εννοείς κάποια κομματική παράταξη,να αναφέρεις το όνομα της και να μην τα τσουβαλιάζεις όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Για μένα έχετε κολλήσει κατά της Χρυσής Αυγής και δε μπορείτε να δείτε ούτε τις θετικές κινήσεις της.ΜΠΡΑΒΟ που μοιράσαν τρόφιμα,ΜΠΡΑΒΟ που δώσαν τα αυτοκίνητα τους πίσω και δε χρέωσαν περισσότερο τον Έλληνα φορολογούμενο,ΜΠΡΑΒΟ που θέλουν να δώσουν αυτά τα 50.000.000 δηλαδή τις κρατικές χορηγίες πίσω στον Ελληνικό λαό με τρόφιμα,ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΔΕ ΤΟ ΕΚΑΝΕ.Σ αυτό λέμε μπράβο.Εάν το έκανε το ΠΑΣΟΚ ή η ΝΔ θα λέγατε μπράβο και τέλος η πολιτική διαφθορά.Τώρα που το έκανε ένα ακροδεξιό κόμμα το κρίνετε άσχημα κι αυτό;Μήπως κολλάτε πιο πολύ στο ότι η ενέργεια ήταν της ΧΑ και όχι στο ότι έδινε τρόφιμα μόνο σε Έλληνες...;

Απλά Ιρατους, ότι δεν γνωρίζουμε το φοβόμαστε ;)
Ακούμε ΧΑ και κατευθείαν κλείνουμε τα μάτια, και ξανάλεω τι διαφορετικό περιμένατε από τη ΧΑ? τι?
Να βγει να ταίσει μετανάστες; ΓΙΑ ΤΗ ΧΑ ΜΙΛΆΜΕ, ΈΛΕΟΣ! Λογικό αυτό που έκαναν, αφού αυτοί είναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Εγώ δεν είμαι υπέρ της Χ.Α. ούτε κατά.Για να πω την αλήθεια δεν έχω ψηφίσει ακόμα κι ας είμαι 22 γιατί πολύ απλά κανένα κόμμα δε με εκφράζει.Αυτό που εισπράττω όμως από αυτή τη συζήτηση είναι πως όσοι κατακρίνουν αυτή τη πράξη δεν έχουν βιώσει ΠΟΤΕ στη ζωή τους οικονομική ανέχεια.Δε ξέρουν τί εστί να πεινάς.Τόσο κακό είναι που μερικοί ΕΣΤΩ συμπολίτες για μια 'βδομάδα δε θα έχουν το άγχος τί να ταϊσουν τα παιδιά τους;Kαλύτερα θα ήταν να μην μοιράζονταν τα τρόφιμα καθόλου;Σε κανέναν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Σωστή η κίνηση, λανθασμένη η βάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top