Η Γεωγραφία είναι ενδιαφέρον μάθημα ή όχι;

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Δεν είναι μόνο το να έχεις καλό καθηγητή.Μαθαίνεις για την υδρόσφαιρα,λιθόσφαιρα,πως γίνονται σεισμοί.Λίμνοι,ποτάμια,βουνά και τόσο ενδιαφέροντα πράγματα που δεν ήξερες για τον κόσμο σου. Πραγματικά τη λατρεύω και όταν έχω χρόνο βλέπω στον άτλα...:inlove::inlove::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ntontini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Ερυθρές (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Δεν είναι μόνο το να έχεις καλό καθηγητή.Μαθαίνεις για την υδρόσφαιρα,λιθόσφαιρα,πως γίνονται σεισμοί.Λίμνοι,ποτάμια,βουνά και τόσο ενδιαφέροντα πράγματα που δεν ήξερες για τον κόσμο σου. Πραγματικά τη λατρεύω και όταν έχω χρόνο βλέπω στον άτλα...:inlove::inlove::inlove:
Επίσης!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Septagram

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιωτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Ναι, ηταν ενα απο τα ποιο ενδιαφεροντα μαθηματα που ειχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Η Γεωγραφία υπό την έννοια να κοιτάξω έναν άτλαντα ή να ξέρω πού βρίσκονται τα μεγαλύτερα βουνά, λίμνες κτλ είναι τέλεια! Κρίμα που δε διδάσκεται ακριβώς όπως πρέπει στο σχολείο! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FairyTale45402

Νεοφερμένος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ειναι αναλογα τον μαθητη....
Εγω ποτε δεν τρελενομουν για αυτο το μαθημα αλλα ενταξη....
Εχει πολλα αχρηστα κατα την γνωμη μου κεφαλεα που το χαλανε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Timmy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Timmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Φυσικά και η γεωγραφία είναι ένα ωραίο μάθημα και αρκετά χρήισιμο.. Ωστόσο, πιστεύω οτι το βιβλίο ήταν κακογραμμένο 9όπως τόσα άλλα άλλωστε) και οι εργασίες-ερωτήσεις που είχε δεν μπορούσες να τις βρείς όλες μες στο κείμενο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
καλο ειναι αλλα οχι και το αγαπημενο μου...
ευτυχως δεν το εχουμε φετος~!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Η Γεωγραφία υπό την έννοια να κοιτάξω έναν άτλαντα ή να ξέρω πού βρίσκονται τα μεγαλύτερα βουνά, λίμνες κτλ είναι τέλεια! Κρίμα που δε διδάσκεται ακριβώς όπως πρέπει στο σχολείο! :(

Ναι, πιστεύω πώς έπρεπε να ύπήρχε ξεχωριστό βιβλίο για τη γεωλογία, γιατί τώρα η γεωγραφία μου λέγεται γεωλογία-γεωγραφία και μέχρι τώρα δεν έχω μάθει ούτε στην πέμπτη ούτε στην έκτη τους νομούς της Ελλάδας φανταστείτε.Εγώ τους ξέρω αλλά δεν τους διδάχτηκα από το σχολείο.Γιατί εκεί μαθαίνουε για το πως δημιουργήθηκαν η γη κλπ. άντε και μερικά ποτάμια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelst95

Νεοφερμένος

Ο αγγελος... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
αμα ο καθηγητης ενδιαφερετε μονο να βγαλει υην υλη την εχεισ κανει..... και ασ ειναι και ενα απ' τα πιο ευκολα μαθηματα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Για μένα δεν έχει παρά ελάχιστο ενδιαφέρον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Traveller

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Traveller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Παιδια (οι περισσότεροι όχι όλοι) ακόμη δεν μπορειτε να εκτιμήσετε την αξία της!Είναι πολύ μεγάλη.Κι εγώ βεβαια τη βαριομουν τοτε, σίγουρα :P αλλα σου προσφέρει πολλές γνώσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
συμφωνω κι εγω οτι μερικα κεφαλαια ειναι πολυ βαρετα αλλα αλλα ειναι πολυ καλυτερα!ενταξει ετσι κι αλλιως δεν μπορει να το αποφυγει και κανεις...υπαρχουν και πολυ πιο χαλια μαθηματα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Είναι πάρα πολύ καλό και σημαντικό. Εγώ που έχω να κάνω αυτο το μάθημα απο Τη Β Γυμνασίου το πεθύμησα. Είστε πολυ τυχεροί παιδιά ειδικά αν έχετε τον κατάλληλο καθηγητή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zetoni

Νεοφερμένος

Η zetoni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
¨ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΤΑΤΟ!Προσφατα εδωσα εξετασεις και δεν μπορουσα να ξεκολλησω απο τις τρομερα ενδιαφερουσες πληροφοριες σχετικα με τις "παμπας" (δεν θυμαμαι ΤΩΡΑ τι ειναι :P)τις λιανος (υγρες πεδιαδες στην νοτια αμερικη) και την ατακαμα (ερημο στην χιλυη). Εδω δεν ξερουμε καν την πρωτευουσα τησ χιλυης και μας βαζουνε να μαθουμε ΤΑ ΑΣΧΕΤΑ. Για να μην αναφερω και τη διηγηση περι ανεμων και σεισμων σε μια περιγραφη των πεδιαδων της αφρικης, ήμουν σιγουρα ότι ο συγγραφεας τα ειχε πιει πριν το γραψει....Γεωγραφια ειναι να ξερεις κατα που πεφτει το Μπαγκλαντες και η Χιροσιμα οχι να αποστηθιζεις ανουσιες πληροφοριες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
οκ πιστευω καποια μαθηματα (στα οποια ανηκοι και η γεωγραφια) θα επρεπε στο γυμνασιο να ναι επιλογης...
εμενα προσωπικα μου αρεσει (περυσι βασικα, γτ φετος ελαχιστα αξιζαν) με τον ορο να ειναι γεωγραφια και οχι βιβλιο που περιλαμβανει οτι περισευει απο τα αλλα μαθηματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emmanouelaVAG

Νεοφερμένος

Η Εμμανουέλα Βαγιανού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
είναι πολύ ενδιαφέρον μάθημα, ναίιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιί!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AngelinaYouSuck

Νεοφερμένος

Η AngelinaYouSuck αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Είναι καθαρά θέμα καθήγητη εμείς πρώτη γυμνασίου είχα μια καθηγήτρια που τη είχαμε και Βιολογία.....το μάθημα ήταν εντελώς αδιάφορο και οι καθηγήτρια μιλούσε μιλούσε....και έλεγε πράγματα που ακόμα και ένας περαστικός στο δρόμο μπορούσε να στα πει...ουσιαστικα διάβαζε μόνο τον τίτλο. Μας έβαζε ασκήσεις που ποτέ δεν τις ελένχαμε και δεν τις έκανα....δεν διάβαζα ποτέ......τα τεστ ηταν για παιδιά δημοτικού.... Στη βιολογία παντως έκανα καλο μάθημα!!!! :D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Βαρέθηκα αυτά τα άσκοπα ποστ. Την λέξη "ενδιαφέροντα" την έχει ακούσει κανείς; Τις "κλίσεις"; Δεν είναι 100% θέμα καθηγητή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
στο σχολειο ηταν απο τα αγαπημενα μου μαθηματα!! παντα το διαβαζα και δεν ειχα κανενα θεμα!! το αν ειναι ενδιαφερον η οχι ειναι προσωπικο θεμα. πχ εμενα μου φενεται ενδιαφερουσα η μελετη της ζωης των ρετροιων αλλα για αλλους ειναι απιστευτα βαρετο:redface::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Η Γεωγραφια ηταν ενα απο τα αγαπημενα μου μαθηματα :) Θεωρω πιο ενδιαφεροντα για εμενα τα μαθηματα για το εσωτερικο της Γης καθως και απο την ατμοσφαιρα που περιβαλεται,τα ποταμια και οι λυμνες...Ομως αυτο που δε μου αρεζε εμενα ηταν οι καθηγητες και ο τροπος διδασκαλιας του μαθηματος :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top