Η Γεωγραφία είναι ενδιαφέρον μάθημα ή όχι;

M@r@ki

Δραστήριο μέλος

Η M@r@ki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 506 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου η Γεωγραφία είναι ένα πολύ ενδιαφέρον μάθημα.Ειδικά η γεωγραφία της Β' Γυμνασίου είναι πολύ ωραία.:)



:mad::mad::mad:
Βαλτός είσαι?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Οχι, δεν ειναι...Μια χαρα μαθημα ειναι...:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Να απαντησω μονολεκτικα?
ΟΧΙ. :p
Αηδεια ειναι, που ευτυχως σταματησα μα τρωω στην μαπα. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KONINA27

Νεοφερμένος

Η konstanina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
μου αρεση πολυ η γεωγραφια....αλα.......οχι κ τετοιεσ ερωτησησ:( αμα ηταν να θυμομαστε ολα αυτα τα χωρια.......ασε καλυτερα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
μου αρεση πολυ η γεωγραφια....αλα.......οχι κ τετοιεσ ερωτησησ:( αμα ηταν να θυμομαστε ολα αυτα τα χωρια.......ασε καλυτερα:)

Ποια χωρια και τι ασε καλυτερα?:!::whatever::whatever:
Τι εννοει ο ποιητης?
Εμας δεν εχει τιποτα για χωρια και τετοια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Η Γεωγραφία είναι το αγαπημένο μου μάθημα...Το πιο ενδιαφέρον από όλα!

Είναι η τρέλα μου,η αδυναμία μου...

Ξέρω όλες τις πρωτεύουσες,τις πόλεις,τις οδούς,μέχρι και πολλά χωριά!:xixi:

Αν και η γεωλογία ομολογώ πως δε με πολυσυγκινεί...

Υ.Γ.: Οι άνθρωποι που δεν προσανατολίζονται και δεν ξέρουν τα στοιχειώδη ως προς τη γεωγραφία είναι οι πιο μισητοί μου...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Η Γεωγραφία είναι το αγαπημένο μου μάθημα...Το πιο ενδιαφέρον από όλα!

Είναι η τρέλα μου,η αδυναμία μου...

Ξέρω όλες τις πρωτεύουσες,τις πόλεις,τις οδούς,μέχρι και πολλά χωριά!:xixi:

Αν και η γεωλογία ομολογώ πως δε με πολυσυγκινεί...

Υ.Γ.: Οι άνθρωποι που δεν προσανατολίζονται και δεν ξέρουν τα στοιχειώδη ως προς τη γεωγραφία είναι οι πιο μισητοί μου...!!!

+10000 Δικος μου εισαι!!!!!! :jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:
Ξερω ολες (καλα, σχεδον ολες ) τις πρωτευουσες του κοσμου, μεγαλες πολεις, ακομα και χωρια...
Ετσι φιλε!!!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M@r@ki

Δραστήριο μέλος

Η M@r@ki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 506 μηνύματα.
Ρε παιδιά, είναι δυνατόν ένας μαθητής δευτέρας παρακαλώ γυμνασίου να μην ξέρει να ξεχωρίζει πάνω στο χάρτη ποια είναι τα ποτάμια και ποιές είναι οι λίμνες?
Μα με πήρε ένας συμμαθητής μου χθες τηλέφωνο και μου λέει "Μα να σου πω, αυτά τα στρογγυλά πάνω στο χάρτη είναι οι λίμνες ή τα μακρόστενα που είναι σαν μακαρόνια και είναι μπλε?":ee:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Ρε παιδιά, είναι δυνατόν ένας μαθητής δευτέρας παρακαλώ γυμνασίου να μην ξέρει να ξεχωρίζει πάνω στο χάρτη ποια είναι τα ποτάμια και ποιές είναι οι λίμνες?
Μα με πήρε ένας συμμαθητής μου χθες τηλέφωνο και μου λέει "Μα να σου πω, αυτά τα στρογγυλά πάνω στο χάρτη είναι οι λίμνες ή τα μακρόστενα που είναι σαν μακαρόνια και είναι μπλε?":ee:

Ελεος! Καλα, εστω οτι δεν ξερει να τα ξεχωριζει στην πραγματικοτητα, δεν ξερει ουτε να διαβαζει υπομνημα????? :mpam:
Βαλτο εδω, ειναι καλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mamaguena

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mamaguena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Ρε παιδιά, είναι δυνατόν ένας μαθητής δευτέρας παρακαλώ γυμνασίου να μην ξέρει να ξεχωρίζει πάνω στο χάρτη ποια είναι τα ποτάμια και ποιές είναι οι λίμνες?
Μα με πήρε ένας συμμαθητής μου χθες τηλέφωνο και μου λέει "Μα να σου πω, αυτά τα στρογγυλά πάνω στο χάρτη είναι οι λίμνες ή τα μακρόστενα που είναι σαν μακαρόνια και είναι μπλε?":ee:

Μήπως κατάγεται από άλλη χώρα και το πρόβλημα δεν είναι λόγω έλλειψης γνώσεων αλλά από δυσκολία κατανόησης των 2 όρων;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M@r@ki

Δραστήριο μέλος

Η M@r@ki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 506 μηνύματα.
Μήπως κατάγεται από άλλη χώρα και το πρόβλημα δεν είναι λόγω έλλειψης γνώσεων αλλά από δυσκολία κατανόησης των 2 όρων;;:hmm:


Μια χαρά Έλληνας είναι.:P
-----------------------------------------
Ελεος! Καλα, εστω οτι δεν ξερει να τα ξεχωριζει στην πραγματικοτητα, δεν ξερει ουτε να διαβαζει υπομνημα????? :mpam:
Βαλτο εδω, ειναι καλο...



χαχα όντως θα πρεπε.:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Στην Α Γυμνασίου είναι ενδιαφέρουσα αλλά εγώ βαριέμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Και στη Β ενδιαφερουσα ειναι, σε γενικες γραμμες...
Μην γελασετε, αλλα εμενα με ενοχλουν τα μικρα γραμματα του βιβλιου...Μου βγαινουν τα ματια... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efipan27

Νεοφερμένος

Η Έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Καλη ειναι η Γεωγραφια,απλα εχουμε στριγκλα καθηγητρια!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Είναι από τα σημαντικότερα μαθήματα του γυμνασίου και προσωπικά το αγαπημένο μου !!!!:jumpy::jumpy::jumpy::bear:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Γενικά, μου αρέσει η Γεωγραφία. Μου άρεσε μάλλον, μια και έχω να κάνω μάθημα από τη Β Γυμνασίου (δεν πρέπει να είχαμε στη Γ, δε θυμάμαι).

Τέλος πάντων, πάντα με ενδιέφερε περισσότερο το γεωλογικό κομμάτι της. Λιθοσφαιρικές πλάκες, ηφαίστεια, σεισμοί, γεωλογικοί αιώνες κλπ. Ομολογουμένως, αυτού του είδους οι γνώσεις μπορούν να κρατήσουν την προσοχή των μαθητών ενεργή. Τώρα κάτι άλλα με ονόματα ποταμών, λιμνών, νομών, βουνών, θαλασσών και οροσειρών ποτέ δεν τα συμπάθησα. Ούτως ή άλλως αυτά μαθαίνονται εμπειρικά, συνεπώς άδικα παιδεύουμε τα παιδάκια με ''προσωρινές'' πληροφορίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
KΠΑ στην 3η:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Α γεια σου, δε μπορούσα να θυμηθώ ύλη άλλωστε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dk13

Δραστήριο μέλος

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 508 μηνύματα.
τι λετε ρε παιδια σιγα το χρησιμο με κοροιδευετε παμε καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑνΘη!!!

Νεοφερμένος

Η ΑνΘη!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
θα μπορουσε να ειναι ενα φοβερο μαθημα αλλα τελικα ειναι ετσι και ετσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top