Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Πολ/νείο Κρήτης (Χανιά)

shadowvault

Νεοφερμένος

Ο shadowvault αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
E ναι θα πήγαινα.Το Βόλο δε τον δήλωσα ο ηλίθιος!(μα πόσο ηλίθιος!)Ναι γούσταρα ηλεκτρολόγους αλλά δε κοιτάω μόνο τη σχολή σα σχολή.Κοιτάζω και τι ζωη που θα κάνω τα επόμενα 5-6 χρόνια της ζωής μου.Όταν πήγα να γραφτώ δεν ήταν κανένας τόσο ενθουσιασμένος με τα Χανιά που ρώτησα.Γενικά Χανιά είναι να πας αν έχεις στο μυαλό σου μόνο τη σχολή και τίποτα μα τίποτα άλλο στο κεφάλι σου πιστεύω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koaxis7

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Ουτε το ceid της πατρας ειχες δηλωσει που ειναι το ιδιο απο πτυχιο;
Και αφου δε σε ενδιαφερει και τοσο απο οτι καταλαβα να γινεις ηλεκτρολογος πηγαινε.
Δε νομιζω τοσα παιδια που περνανε κρητη να εχουν στο μυαλό τους μόνο τη σχολή που λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
E ναι θα πήγαινα.Το Βόλο δε τον δήλωσα ο ηλίθιος!(μα πόσο ηλίθιος!)Ναι γούσταρα ηλεκτρολόγους αλλά δε κοιτάω μόνο τη σχολή σα σχολή.Κοιτάζω και τι ζωη που θα κάνω τα επόμενα 5-6 χρόνια της ζωής μου.Όταν πήγα να γραφτώ δεν ήταν κανένας τόσο ενθουσιασμένος με τα Χανιά που ρώτησα.Γενικά Χανιά είναι να πας αν έχεις στο μυαλό σου μόνο τη σχολή και τίποτα μα τίποτα άλλο στο κεφάλι σου πιστεύω

Αν το θες πολυ , καλο θα ηταν να ξαναδωσεις,γιατι οντως στα χανια, ειδικα το χειμωνα, λιγοτερη ζωη απο νεκροταφειο θα δεις.Και εγω χανια περασα και ξαναδινω φετος (βεβαια, αν μου αρεσε η σχολη που περναγα ισως να πηγαινα ,δεν ξερω). Αλλα αφου μιλαμε και για πολυτεχνειο ,οπως ειπες και εσυ , εκει θα περασεις τα υπολοιπα 5-6-7 χρονια της ζωης σου .Καλυτερα να θησιασεις ενα χρονο τωρα, παρα να το μετανοιωνεις για τα υπολοιπα 5-6-7 χρονια που θα εισαι εκει .Γνωμη μου. ΚΑλη τυχη παντως σε οτι και αν κανεις :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadowvault

Νεοφερμένος

Ο shadowvault αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Tουλάχιστον έτσι κατάλαβα.Το ceid δε το ήθελα,δε μου άρεσε το πρόγραμμα του.Καλύτερα του Βόλου αλλά όπως και να έχει η βλακεία έγινε,τώρα τι κάνω είναι το θέμα :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koaxis7

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
E δε νομιζω να ειναι τοσο χαλια η ζωη. Δηλαδη τοσα παιδια που σπουδαζουν εκει τι κανουν;
Και παλι εγω σου ειπα τη γνωμη μου δε θα ξαναδινα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
E δε νομιζω να ειναι τοσο χαλια η ζωη. Δηλαδη τοσα παιδια που σπουδαζουν εκει τι κανουν;
Και παλι εγω σου ειπα τη γνωμη μου δε θα ξαναδινα.

πηγαινε πρωτα, και μετα μας λες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadowvault

Νεοφερμένος

Ο shadowvault αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Δεν έχω ιδέα τι κάνουν XD
Θα δω αν θα αντέξω (το ελπίζω) και αν δεν τα καταφέρω θα πάω Χανιά μου φένεται.Πολύ αυτοκαταστροφικό ήταν αυτό που έκανα φέτος και το πληρώνω τώρα.Anyway thanks για τις απαντήσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koaxis7

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
πηγαινε πρωτα, και μετα μας λες ;)
Πηγα τον αυγουστο:P
Βεβαια ηταν full τουριστικη σαιζον οποτε δεν μπορω να βγαλω σωστα συμπερασματα...
Εσυ πηγες στη σχολη τελικα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
πηγαινε πρωτα, και μετα μας λες ;)

Μια χαρά είναι. :P

Δεν έχω ιδέα τι κάνουν XD
Θα δω αν θα αντέξω (το ελπίζω) και αν δεν τα καταφέρω θα πάω Χανιά μου φένεται.Πολύ αυτοκαταστροφικό ήταν αυτό που έκανα φέτος και το πληρώνω τώρα.Anyway thanks για τις απαντήσεις!

Χωρίς να θέλω να σε αγχώσω, το ΗΜΜΥ στα Χανιά λειτουργεί με αλυσίδες στα μαθήματα, οπότε καλό θα ήταν να αποφασίσεις νωρίς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadowvault

Νεοφερμένος

Ο shadowvault αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ναι λεχω γραφτεί και εντάξει αλλο το καλοκαίρι.ΤΙ εννοείς με αλυσίδες?Αν αποτύχω (δεν υπαρχει περιπτωση :mad:) θα δυσκολευτώ του χρόνου?Νομίζω πάλι 1ο εξάμηνο θα είμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Ναι λεχω γραφτεί και εντάξει αλλο το καλοκαίρι.ΤΙ εννοείς με αλυσίδες?Αν αποτύχω (δεν υπαρχει περιπτωση :mad:) θα δυσκολευτώ του χρόνου?Νομίζω πάλι 1ο εξάμηνο θα είμαι

Θα δυσκολευτείς άμα τα παρατήσεις στη μέση της χρονιάς, αυτό εννοώ.

Αλυσίδες είναι τα προαπαιτούμενα μαθήματα. Να έχεις περάσει το 1 και το 2 για να περάσεις το 3 πχ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Παιδιά και στο μηχανογραφικό των φετινών πανελληνίων το τμήμα σαν 'ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ" θα είναι;
Πότε αλλάζει η σχολή και τι αλλαγές θα γίνουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*StarFalLeN*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Αμα περναγες Ξανθη θα πηγαινες;
Αν ναι τοτε λογικα η κρητη σε πειραζει επειδη ειναι ηλεκτρονικοι και δεν εχουν δικαιωματα ενεργειας;
Αμα σε ενδιαφερει τοσο πολυ η ενεργεια ξαναδωσε τι να πω.
Αυτο για τη μεταγραφη δεν ξερω, αλλα και στο βολο ιδιο πτυχιο παιρνεις.
Παιδιά μεταγραφές τέλος ή έχασα επεισόδια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Παιδιά και στο μηχανογραφικό των φετινών πανελληνίων το τμήμα σαν 'ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ" θα είναι;
Πότε αλλάζει η σχολή και τι αλλαγές θα γίνουν;

ΠΟΤΕΕΕΕΕΕΕΕ:p.
Seriously υποτίθεται ότι και τα χανιά και ο βόλος θα άλλαζαν από το 2009.Όσο αλλαγή είδατε εσείς άλλο τόσο είδα και γω(στο βόλο το θεωρούν ξεγραμμένο ότι θα αλλάξουν όνομα.πολλοί μάλιστα μετάνιωσαν που πήγαν εκεί νομίζοντας ότι θα βγουν ηλεκτρολόγοι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koaxis7

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Παιδιά μεταγραφές τέλος ή έχασα επεισόδια?
Nαι νομιζω τελος.
Γι αυτο εκαναν αυτο με τις διαφορετικες βασεις για τους πολυτεκνους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Καλησπέρα,
φέτος πέρασα σε αυτή τη σχολή αλλά είμαι πολύ απογοητευμένος διότι στόχευα το ΗΜΤΥ Πάτρας.Πήρα την αποφαση να ξαναδώσω μετά απο πολλούς τσακομούς με τους γονείς μου που θέλαν να πάω Κρήτη.
αν ειναι η πολη το θεμα μην το σκεφτεσαι φιλε,πηγαινε.Δεν πας για διακοπες αλλα για να ΣΠΟΥΔΑΣΕΙΣ και μαλιστα μια δυσκολη σχολη.Τωρα αν παλι καιγεσαι με την ενεργεια εκει παω πασο,ξαναδωσε...

Βεβαια πεσανε τοσο πολυ οι βασεις και μπηκα Ξανθη, που δεν το πιστευα.
και εγω ιδια φαση φιλε:clapup::clapup::clapup:the best suprise ever:D:D
Απο τη μια ειναι καλυτερα (για μενα) επειδη εισαι ηλεκτρολογος και οχι ηλεκτρονικος.
συμφωνω απολυτως οπως ειπα και εγω στο παιδι ειναι με τι θελει να ασχοληθει στο μελλον....
Απο την αλλη το προβλημα της μεταφορας ειναι λιγο... (με κτελ).
ε ναι οκ ειναι λιγο κουραστικο να πουμε την αληθεια(9 ωρες...) αλλα οπως και να εχει δεν πειραζει,αξιζει η σχολη με 1000 το κοπο μας:):)



Ουτε το ceid της πατρας ειχες δηλωσει που ειναι το ιδιο απο πτυχιο;
δεν νομιζω οτι ειναι το ιδιο αλλο ΗΜΤΥ και αλλο ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Η/Υ ΚΑΙ ΠΛΗPΟΦΟPΙΚΗΣ ΠΑΤΡΑΣ(αυτοι ειναι ceid και ΔΕΝ εχουν τα ιδια δικαιωματα αλλα λιγοτερα....)


Παιδιά μεταγραφές τέλος ή έχασα επεισόδια?
νομιζω ακομα υπαρχουν απλα δεν μπορεις αθηνα και θεσσαλονικη;;;;:hmm::hmm:

ΠΟΤΕΕΕΕΕΕΕΕ:p.
Seriously υποτίθεται ότι και τα χανιά και ο βόλος θα άλλαζαν από το 2009.Όσο αλλαγή είδατε εσείς άλλο τόσο είδα και γω(στο βόλο το θεωρούν ξεγραμμένο ότι θα αλλάξουν όνομα.πολλοί μάλιστα μετάνιωσαν που πήγαν εκεί νομίζοντας ότι θα βγουν ηλεκτρολόγοι).
δλδ ακομα εξακολουθουν να μην εχουν ιδια δικαιωματα με Αθηνα,Πατρα,Ξανθη;;;;

Nαι νομιζω τελος.
Γι αυτο εκαναν αυτο με τις διαφορετικες βασεις για τους πολυτεκνους.
εεεεεεε δεν καταλαβα αυτο που κολλαει;;;παντα δεν υπηρχε;;;;με μπερδεψες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koaxis7

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
δεν νομιζω οτι ειναι το ιδιο αλλο ΗΜΤΥ και αλλο ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Η/Υ ΚΑΙ ΠΛΗPΟΦΟPΙΚΗΣ ΠΑΤΡΑΣ(αυτοι ειναι ceid και ΔΕΝ εχουν τα ιδια δικαιωματα αλλα λιγοτερα....)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

εεεεεεε δεν καταλαβα αυτο που κολλαει;;;παντα δεν υπηρχε;;;;με μπερδεψες...

Ναι εννοω ιδια δικαιωματα με το βολο

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Γιατι υπηρχαν περσι διαφορετικες βασεις για τους τριτεκνους;
Απλως μεταγραφες τους.
Νομιζω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Ναι εννοω ιδια δικαιωματα με το βολο
οκ my bad δεν το καταλαβα....


Γιατι υπηρχαν περσι διαφορετικες βασεις για τους τριτεκνους;
Απλως μεταγραφες τους.
Νομιζω:P
μμμμ καταλαβα τι λες αλλα ειλικρινα δεν ξερω αρα,no comment....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuXu-MuXu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SuXu-MuXu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
φιλε και εγω φετος περασα στο ημτυ της πατρας....αλλα και μηχανικος ηλεκτρονικων υπολογιστων στα χανια αποσο ξερω ειναι πολυ καλα,εχουν σχεδον μηδεν ανεργια αποτι ξερω αυτοι που τελειωνουν την σχολη.συγκεκριμενα το τμημα αυτο στα χανια θεωρειται και απο τα καλυτερα και συνεργαζεται και με πολυτεχνεια του εξωτερικου

Δεν νομίζω ότι είναι εποχές να λέμε τέτοια πράγματα, για οποιαδήποτε σχολή. Δεν θέλω να απογοητεύσω κανέναν αλλά να μιλάς σήμερα για μηδενική ανεργεία για οποιαδήποτε σχολή είναι αστείο. Για αυτό καλύτερα είναι να διαλέξει ο καθένας αυτό που πιστεύει ότι του αρέσει και να μην παρασύρεται απο τις διάφορες φήμες.Εξάλλου μέχρι να βγει στην παραγωγή τα πράγματα θα έχουν αλλάξει αρκετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Δεν υπαρχει κανενα προβλημα με τα επαγγελματικα δικαιωματα.Οποιος καιγεται γι αυτα και τον ενδιαφερει να βαζει υπογραφες, ξερει που να παει.

Σημείωση: Το μήνυμα προήλθε από το thread «Μπλόκο» στα επαγγελματικά δικαιώματα πτυχιούχων 17 τμημάτων ΤΕΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top