Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Βόλου

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
όντως αυτό θα γινόταν ούτως ή άλλως eventually. Και στην Ευρώπη έτσι ήταν τόσα χρόνια απλά εδώ στην Ελλάδα δεν είχαν αναγνωριστεί.
 

Alex2001

Νεοφερμένος

Ο Alex2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
To ΗΜΜΥ Κοζανης τι βαση λετε να εχει;
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 798 μηνύματα.

Jim_Pap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.

the purge

Νεοφερμένος

Ο the purge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 105 μηνύματα.

Giorgos496

Νεοφερμένος

Ο Giorgos496 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 10 μηνύματα.

Guest 336742

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Εντολή ΕΕ ήταν, ας ψάχνουμε λίγο πριν πούμε την εξυπνάδα μας γιατρέ..

Τι εννοεις;


Θα έπρεπε να κλείσουν τις μισές σχολές και όχι να παράγουν ένα σωρό μηχανικούς που οι περισσοτεροι θα καταλήξουν στο ταμείο ανεργίας


Αρχική δημοσίευση από: thanos713
Κι εμένα με έχει κουράσει, όλο μαλακίες λέει
.
Δε λέω μαλακιες μιλάω με λογικη . Οι μικροί χαίρονται γιατι περνάνε πολυτεχνικές σχολές με χαμηλές βάσεις ... εγώ βλέπω το μετααα ... μια χώρα μεσα στην κρίση που θα τους απορρόφησει τόσους μηχσνικους οεοοο
 
Τελευταία επεξεργασία:

Alex2001

Νεοφερμένος

Ο Alex2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Είναι πενταετές και μπορεις να παρεις μετεγγραφη για εμπ και απθ αλλα μάλλον θα έχει μικρότερη από Ξάνθη


Εχω γραψει 15 χιλιαδες και κατι ψιλα.Λες να το πιασω;Αυτο σκεφτομαι να κανω εχω αδερφο στο ΑΠΘ.
 

Jim_Pap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Θα έπρεπε να κλείσουν τις μισές σχολές και όχι να παράγουν ένα σωρό μηχανικούς που οι περισσοτεροι θα καταλήξουν στο ταμείο ανεργίας
Το ιδιο δε συμβαινει και με τους πολλους νομικους,τους οικονομολογους και τους ιατρους; Γιατι να ξεχωριζουν οι μηχανικοι;
Εχεις καποια σχολη να μου προτεινεις; (15600 εβγαλα)
 

Guest 336742

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα έπρεπε να κλείσουν τις μισές σχολές και όχι να παράγουν ένα σωρό μηχανικούς που οι περισσοτεροι θα καταλήξουν στο ταμείο ανεργίας.
Οι μικροί χαίρονται γιατι περνάνε πολυτεχνικές σχολές με χαμηλές βάσεις ... εγώ βλέπω το μετααα ... μια χώρα μεσα στην κρίση που θα τους απορρόφησει τόσους μηχσνικους οεοοο


Σε ποια σχολή δεν ισχύει αυτό ούτως ή άλλως; Ποιος είπε επίσης ότι άμα μπεις σημαίνει ότι θα βγεις κιόλας;

Η Ελλάδα είχε πάντοτε πολλούς σε όλα τα πεδία, γι'αυτό και στέλνει συνεχώς έξω με τη σέσουλα.

Μη τρελαίνεσαι, οι καλοί πάντα βρίσκουν την άκρη, είτε είναι εκτός είτε εντός Ελλάδας...
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Το ιδιο δε συμβαινει και με τους πολλους νομικους,τους οικονομολογους και τους ιατρους; Γιατι να ξεχωριζουν οι μηχανικοι;
Εχεις καποια σχολη να μου προτεινεις; (15600 εβγαλα)

Σε ποια σχολή δεν ισχύει αυτό ούτως ή άλλως; Ποιος είπε επίσης ότι άμα μπεις σημαίνει ότι θα βγεις κιόλας;

Η Ελλάδα είχε πάντοτε πολλούς σε όλα τα πεδία, γι'αυτό και στέλνει συνεχώς έξω με τη σέσουλα.

Μη τρελαίνεσαι, οι καλοί πάντα βρίσκουν την άκρη, είτε είναι εκτός είτε εντός Ελλάδας...

Παλιά τελεωνες την σχολη ημμυ και διοριζοσουν αμέσως με πολυ καλο μισθό ... απο το 11 και μετα αυτο σταμάτησε και η κυβέρνηση αντί να το λύσει δημιουργεί ακόμα μεγαλύτερο πρόβλημα,

Σκεφτείτε λογικά υπήρχαν 3 σχολές ημμυ μετα έγιναν 5 και τώρα θα γίνουν ένα σωρό δε ξέρω και εγώ ποσαες με τα ίδια επαγγελματικά δικαιώματα.....


Με τους ιατρους δε συμβαίνει αυτο ... έρχονται πολλοί απέξω αλλα δεν αυξήθηκαν οι ιατρικές σχολές σταθερές μένουν εδώ κσι χρόνια και οι ιατροί δε μενουν άνεργοι και οι νομικοί το ίδιο με εξαίρεση την νομικη Πάτρας που θα ανοίξει σε λίγα χρόνια ...στην νομική ειναι άλλο το πρόβλημα αλλα δε θα επεκταθώ σφου θα παρω hate.

Αν το οικονομικό Επιμελητήριο αναγνωρίσει πολλές άλλες σχολές το ίδιο θα ισχύσει και γις τις οικονομικές σχολές, σε αυτή την περίπτωση θα πρότεινα λογιστική ...

Αφού σου αρέσει ο χώρος των υπολογιστών θα πρότεινα μια κλασική σχολη πληροφορικής για να μαθεις καλύτερα προγραμματισμό ... γιατι πλέον η ανία της υπογραφής των ημμυ δε εχει αξία , για να πας μπροστά σε αυτή την σχολη πρεπει να γνωρίζεις και συνεχώς νς μαθαίνεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos496

Νεοφερμένος

Ο Giorgos496 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Εχω γραψει 15 χιλιαδες και κατι ψιλα.Λες να το πιασω;Αυτο σκεφτομαι να κανω εχω αδερφο στο ΑΠΘ.

Αρκετα πιθανο αφου αναμενεται μειωση στο 2ο πεδιο και εγινε πενταετες του ΠΑΔΑ και ισως προσελκυσει ενα μέρος των υποψηφιων ειναι αρκετο πιθανο η βαση του τμηματος να ειναι κατω απο 15000
 

Jim_Pap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Δε λέω μαλακιες μιλάω με λογικη . Οι μικροί χαίρονται γιατι περνάνε πολυτεχνικές σχολές με χαμηλές βάσεις ... εγώ βλέπω το μετααα ... μια χώρα μεσα στην κρίση που θα τους απορρόφησει τόσους μηχσνικους οεοοο
To ιδιο οτι εξισωθηκαν τα ΗΜΜΥ ισχυει και για τους χημικους μηχανικους η μονο τους ΗΜΜΥ;
 

χημεια4λαιφ

Νεοφερμένος

Ο χημεια4λαιφ αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Μόνο 3 τμήματα χημικών μηχανικών υπάρχουν.. ΕΜΠ, ΑΠΘ και παν. Πατρών, τμήματα ΤΕΙ δεν υπήρχαν σαυτο τον τομέα.
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Μόνο 3 τμήματα χημικών μηχανικών υπάρχουν.. ΕΜΠ, ΑΠΘ και παν. Πατρών, τμήματα ΤΕΙ δεν υπήρχαν σαυτο τον τομέα.


υπήρχαν δευτερέυουσες ειδικότητες Χημικών Μηχανικών (αν μπεις ΤΕΕ θα καταλάβεις) όπως Μηχανικοί Περιβάλλοντος σε ΤΕΙ.
 

Devote

Νεοφερμένος

Ο Devote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.

Alex2001

Νεοφερμένος

Ο Alex2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Εχω μια απορια.Το ΗΜΜΥ ειναι οντως τοσο δυσκολο οσο ακουγεται;Εννοω σε σημειο να μην εχεις χρονο για φοιτητικη ζωη οπως εξοδους κλπ;Πχ. εγω επειδη παιζω μπασκετ απο μικρος σκεφτομαι να το συνεχισω και στην πολη που θα περασω.Υπαρχει περιπτωση να μην προλαβαινω και διαβασμα και μπασκετ;Ειναι ρισκο το αν θα βγαλω την σχολη;Ειμαι διατεθιμενος να διαβασω αλλα δεν ξερω σε τι βαθμο χρειαζεται.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Εχω μια απορια.Το ΗΜΜΥ ειναι οντως τοσο δυσκολο οσο ακουγεται;Εννοω σε σημειο να μην εχεις χρονο για φοιτητικη ζωη οπως εξοδους κλπ;Πχ. εγω επειδη παιζω μπασκετ απο μικρος σκεφτομαι να το συνεχισω και στην πολη που θα περασω.Υπαρχει περιπτωση να μην προλαβαινω και διαβασμα και μπασκετ;Ειναι ρισκο το αν θα βγαλω την σχολη;Ειμαι διατεθιμενος να διαβασω αλλα δεν ξερω σε τι βαθμο χρειαζεται.

Όσο είσαι διατεθιμένος να το πληρώνεις σε βαθμολογικό επίπεδο θα έχεις χρόνο . Εαν θες σχετικά καλούς βαθμούς (=>8) θα πρέπει να επενδύεις αρκετό χρόνο,να λες όχι σε αρκετές εξόδους και στην περίπτωση σου προπονήσεις . Εαν μάθεις να χειρίζεσαι τέλεια τον χρόνο σου(να μην τον σπαταλάς αλόγιστα) και τα παίρνεις σχετικά γρήγορα τότε ναι, φυσικά θα έχεις χρόνο . Σίγουρα όμως οχι οπως φοιτητές απο άλλες σχολές . Το να διαβάζεις 1 εβδομάδα πριν την εξεταστική δεν είναι κάτι που μπορείς να το κάνεις εδώ .
 

Alex2001

Νεοφερμένος

Ο Alex2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Όσο είσαι διατεθιμένος να το πληρώνεις σε βαθμολογικό επίπεδο θα έχεις χρόνο . Εαν θες σχετικά καλούς βαθμούς (=>8) θα πρέπει να επενδύεις αρκετό χρόνο,να λες όχι σε αρκετές εξόδους και στην περίπτωση σου προπονήσεις . Εαν μάθεις να χειρίζεσαι τέλεια τον χρόνο σου(να μην τον σπαταλάς αλόγιστα) και τα παίρνεις σχετικά γρήγορα τότε ναι, φυσικά θα έχεις χρόνο . Σίγουρα όμως οχι οπως φοιτητές απο άλλες σχολές . Το να διαβάζεις 1 εβδομάδα πριν την εξεταστική δεν είναι κάτι που μπορείς να το κάνεις εδώ .


Θέλει καθημερινό πολύωρο διάβασμα όπως οι πανελληνιες;Η μπορώ να έχω και μέρες που θα ειμαι ελεύθερος;Είμαι ευστροφος γενικα και πολυ καλος στα μαθηματικα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top