Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Βόλου

Faih Ele

Νεοφερμένος

Η Faih Ele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ!

Σήμερα βγήκε το ωρολόγιο πρόγραμμα για τους πρωτοετής κι έχω μία απορία, γελοία βεβαία αλλά...Από τη στιγμή που την εγγραφή θα την κάνω στις 22 πιο πριν δεν θα παίρνω απουσίες στα εργαστήρια ετσι; Α και κάτι ακόμα. Σχετικά με το εργαστήριο του προγραμματισμού θα μάθω σε ποιο τμήμα είμαι από εα έξι από την γραμματεία ή θα μπορώ να πηγαίνω σε όποιο θέλω... :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
https://inf-server.inf.uth.gr/courses/CE120/index.php
Αυτό είναι το site του μαθήματος, εδώ θα βλέπεις ό,τι νεότερο και για το πως ια χωριστούν τα τμήματα...
Αυτή τη στιγμή έχει τα περσινά τμήματα, οπότε εντός ολίγων ημερών θα ανανεωθεί το site...
Τώρα για το πρώτο εργαστήριο, να ξέρεις ότι θα γίνει απλά η γνωριμία με τους φοιτητές,θα σας μιλήσουν οι Ντουφεξή και Αντωνόπουλος, και θα πείτε κάποια βασικά πράγματα τα οποία ναι μεν είναι καλό να ακούσεις,από την άλλη δε χάθηκε κ ο κόσμος αν το χάσεις...
Όσο για την απουσία πέρυσι δεν έβαλε στο πρώτο εργαστήριο χαριστικά,αλλά αν πάρεις πήγαινε να της μιλήσεις, μπορεί να σου τη σβήσει.
Πάντως αν σου τη σβήσει να ξέρεις ότι θα είναι μόνο για το πρώτο εργαστήριο, το μάθημα είναι δύσκολο,απαιτεί μεγάλη προσπάθεια και ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ... και οι καθηγητές δεν σου χαρίζονται για κανένα λόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LatinosErastis

Νεοφερμένος

Ο LatinosErastis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Γιατί από ότι φαίνεται έτρεχα άδικα σήμερα... Φοιτητικό πάσο, κωδικό για το site της σχολής πως βγάζουμε; Και επίσης Με την Ψηφιακή Σχεδίαση τι ακριβώς παίζει γιατί δεν κατάλαβα Χριστό από ότι έλεγε η βοηθός χθες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zeledaki7

Νεοφερμένος

Η zeledaki7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδιά ό,τι χρειαστείτε θα σας το πουν οι καθηγητές σας. Πχ για τα εργαστήρια του Προγραμματισμού θα σας πουν οι καθηγητές σας στις διαλέξεις . Και για την ψηφιακή σχεδίαση άκουσα ότι θα υπάρχουν κανονικά μαθήματα αλλά από φέτος θα γίνουν και εργαστήρια στη γλώσσα Verilog.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Έλεος είναι αυτός ο Μούντανος, δε μπορούσε να βάλει κατευθείαν εργαστήρια Verilog... ???
Πρώτα κατήργησε τα εργαστήρια Ψηφιακής, και έκανε μια χρονιά verilog στον πίνακα για να βάλει τώρα εργαστήρια για verilog???

Πάντως καλύτερα εργαστήρια παρά έτσι όπως το έκανε το μάθημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zeledaki7

Νεοφερμένος

Η zeledaki7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ναι έτσι είναι απλά αναγκάζει τους μεγαλοετείς να παρακολουθούν τα εργαστήρια και μάλιστα πολλούς δε βολεύουν οι ώρες γιατί πέφτουν σε άλλα μαθήματα και γενικά ένα μπάχαλο...Από την άλλη πολύ καλύτερα να κάνουν τη γλώσσα σε πρόγραμμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
ναι έτσι είναι απλά αναγκάζει τους μεγαλοετείς να παρακολουθούν τα εργαστήρια και μάλιστα πολλούς δε βολεύουν οι ώρες γιατί πέφτουν σε άλλα μαθήματα και γενικά ένα μπάχαλο...
Εμ, Μουντανος είναι αυτός άμα δεν τα κάνει μπάχαλο αυτός, ποιός θα τα κάνει???

Από την άλλη πολύ καλύτερα να κάνουν τη γλώσσα σε πρόγραμμα...
καλά αυτό εννοείται...
Όσο χάλια εργαστήρια και να γίνουν αποκλείεται να είναι χειρρότερα από τον κώδικα που έγραφε στον πίνακα κάθε Πέμπτη πρωί 8 η ώρα, με τους 30 από τους 32 που πατούσαν στο μάθημα να κοιμούνται... απλά επειδή "ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ" ο άνθρωπος...:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dmkias

Νεοφερμένος

Ο dmkias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ποια ροή πιστεύετε ότι είναι καλύτερη στην σχολή μας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

σπυρος2821992

Νεοφερμένος

Ο σπυρος2821992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ρε παιδια θα κανω 10% και θελω υμμη και αν γινουν στο βολο θα το δηλωσω. μηπως ξερετε ποιοι ειναι οι υπευθυνοι που κανονιζουν τις ονομασιες των πανεπιστιμιων και αν ναι να μου δωσετε καποια στοιχεια επικοινωνιας για να τους ρωτησω και να μου δωθει μια υπεθυνη απαντηση σχετικα με την μετονομασια των μηχανικων η/υ τηλεπικοινωνιων και δικτυων σε υμμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
ρε παιδια θα κανω 10% και θελω υμμη και αν γινουν στο βολο θα το δηλωσω. μηπως ξερετε ποιοι ειναι οι υπευθυνοι που κανονιζουν τις ονομασιες των πανεπιστιμιων και αν ναι να μου δωσετε καποια στοιχεια επικοινωνιας για να τους ρωτησω και να μου δωθει μια υπεθυνη απαντηση σχετικα με την μετονομασια των μηχανικων η/υ τηλεπικοινωνιων και δικτυων σε υμμη.

Φίλε μου αυτό το σενάριο έχει μπεί στο αρχείο πλέον.
Θεωρείται ληγμένη υπόθεση, μην το ψάχνεις...

Είναι μια πολύ αξιόλογη σχολή. Ο βόλος πολύ ωραία πόλη για φοιτητική ζωή. Και η σχολή είναι ως έχει.
Αν σε ενδιαφέρει το γνωστικό της αντικείμενο, τότε τη δηλώνεις, αλλιώς όχι.

Αρκετοί την πατήσανε έως τώρα...
δεν έχει νόημα να συνεχιστεί άλλο αυτή η ιστορία διαφήμισης για να προσελκύσουν "καλύτερους" (με κρητήριο πάντα τα μόρια στις πανελλαδικές) φοιτητές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

InF3XioN

Νεοφερμένος

Ο InF3XioN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Φίλε μου αυτό το σενάριο έχει μπεί στο αρχείο πλέον.
Θεωρείται ληγμένη υπόθεση, μην το ψάχνεις...
Από ότι φαίνεται οι περικοπές στην Ανώτατη Εκπαίδευση θα είναι τεράστιες, οπότε είναι λίγο ακατάλληλος ο χρόνος για τη ίδρυση νέων δαπανηρών εργαστηρίων, όπως είναι αυτά των ΗΜΜΥ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsgiannis13

Νεοφερμένος

Ο tsgiannis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
παιδια φετος τελειωσα το λυκειο και απο αυριο θα αρχισουν τα μηχανογραφικα... ενδιαφερομαι για την παραπανω σχολη στον βολο και θα ηθελα να ρωτησω αν εχει ομοιοτητες με το τμημα μηχανικων πληροφορικης και τηλεπικοινωνιων στην κοζανη? νομιζω οτι ειναι παρομοια και λογικα θα τα δηλωσω και τα δυο αλλα αν καποιος εχει εμπειρια ειτε απο το ενα ειτε απο το αλλο τμημα ας μας πει...

ΑΚΟΜΑ κατι που με προβληματιζει πολυ ειναι αν θα πρεπει να εχουμε καποιες γνωσεις (ηδη) οσον αφορα τον προγραμματισμο και γενικα τους υπολογιστες... εχω αγχωθει λιγο ειναι η αληθεια γιατι δεν εχω ασχοληθει με κατι τετοιο... Οτι γνωριζω απο υπολογιστες εχει να κανει με την καθημερινη διατριβη μαζι τους και δεν εννοω facebook ας πουμε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iStudy

Νεοφερμένος

Ο iStudy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Στο λύκειο δεν παρακολουθούσες το μάθημα του προγραμματισμού ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

InF3XioN

Νεοφερμένος

Ο InF3XioN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
παιδια φετος τελειωσα το λυκειο και απο αυριο θα αρχισουν τα μηχανογραφικα... ενδιαφερομαι για την παραπανω σχολη στον βολο και θα ηθελα να ρωτησω αν εχει ομοιοτητες με το τμημα μηχανικων πληροφορικης και τηλεπικοινωνιων στην κοζανη? νομιζω οτι ειναι παρομοια και λογικα θα τα δηλωσω και τα δυο αλλα αν καποιος εχει εμπειρια ειτε απο το ενα ειτε απο το αλλο τμημα ας μας πει...
Μη δηλώσεις το Τμήμα της Κοζάνης. Επειδή δε γίνεται να ξέρεις από το Λύκειο τι διαφοροποιήσεις μπορεί να έχουν τα Τμήματα μεταξύ τους, μην κρίνεις μόνο από τον τίτλο του Τμήματος. Οι παράγοντες είναι πάρα πολλοί και δεν μπορώ αυτή τη στιγμή να τους παραθέσω, πάντως το Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας είναι μη βιώσιμο και υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να κλείσει μέχρι του χρόνου.

ΑΚΟΜΑ κατι που με προβληματιζει πολυ ειναι αν θα πρεπει να εχουμε καποιες γνωσεις (ηδη) οσον αφορα τον προγραμματισμο και γενικα τους υπολογιστες... εχω αγχωθει λιγο ειναι η αληθεια γιατι δεν εχω ασχοληθει με κατι τετοιο... Οτι γνωριζω απο υπολογιστες εχει να κανει με την καθημερινη διατριβη μαζι τους και δεν εννοω facebook ας πουμε....
Δεν είναι απαραίτητο να έχεις προαπαιτούμενες γνώσεις, αρκεί να σου αρέσει το αντικείμενο όταν μπεις στο Πανεπιστήμιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsgiannis13

Νεοφερμένος

Ο tsgiannis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
οχι δεν ημουν στον κλαδο της πληροφορικης αλλα στον αλλο με την βιοχημεια (που αποδειχτηκε πολυ ευκολος σε σχεση με την πληροφορικη απ οτι λενε) ! ναι ωραια γουσταρω software hardware και γενικα pc... και τελος παντων εχω ψαξει το τι προσφερει η σχολη οποτε θα την δηλωσω...

τωρα αυτο που ειπες για την κοζανη χωραει συζητηση... το τμημα ειναι καινουριο σχετικα και παει για κλεισιμο? σιγουρα? παντως εμενα καλο μου φαινεται και μαλλον θα την δηλωσω πιο κατω και αυτην...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Η Κοζάνη έχει 2 τμήματα ΑΕΙ, αυτή που είπες και τους Μηχανολόγους Μηχανικούς.
Από εγκαταστάσεις τίποτα και μέλλον αβέβαιο...
Ψάξε καλύτερα τα πράγματα και να ξέρεις την τελική απόφαση και το ρίσκο για το τι θα δηλώσεις εσύ θα το έχεις, άρα και τις συνέπειες.
Αυτό που περνάει από το χέρι μας είναι να σε προειδοποίησουμε σε περίπτωση που δεν ξέρεις τι γίνεται...

Αλλά στη φάση που είσαι έχεις άλλα κριτήρια και δεν είναι εύκολο να λάβεις υπόψη σου παράγοντες, όπως βιώσιμο τμήμα, καταλήψεις που γίνονται κάθε 2η βδομάδα, ποιότητα σπουδών, υποδομές κλπ κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας-Χρηστος

Νεοφερμένος

Ο Ηλίας-Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Εγώ πέρασα πέρυσι στην Κοζάνη στο Μηχανικών Πληροφορικής & Τηλεποκοινωνίων και τα βρόντηξα και έφυγα!Αυτό πιστεύω τα λέει όλα!

Φέτος θα πάω λογικά στου Βόλου, τι λέτε η σχολή αξίζει,έχει κατοχυρωμένα επαγγελματικά δικαιώματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theonegandalf

Νεοφερμένος

Ο Σπυράκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Εγώ έχω δηλώσει πρώτα Μηχανικους Η/Υ Πατρα, Βολο, Χανια, και μετά κοζάνη. Και επειδή με τα μόρια που βγάζω είναι πολύ πιθανόν να μπω κοζάνη, μπορείτε να μου πείτε γιατι λέτε οτι είναι μη βιώσιμο κλπ? Γιατί να αποφύφω να την δηλώσω στο μηχανογραφικό μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας-Χρηστος

Νεοφερμένος

Ο Ηλίας-Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Δεν έχουν επαγγελματικά δικαιώματα,δεν έχουν κτήρια νοικιάζουν τις αποθήκες του Μαρινόπουλου,καθηγητές έχουν παραιτηθεί, απο θέμα διοίκησης χάλια!Προσωπική μου άποψη μην την δηλώσεις ΚΑΝ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Michael2393

Νεοφερμένος

Ο Michael2393 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Υπέροχα!!! THEONEGANDALF, πόσα μόρια έβγαλες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top