ΗΜΜΥ ΑΠΘ Vs ΗΜΜΥ ΕΜΠ

mitsolas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsolas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Ποια ειναι τα προβληματα του προγραμματος σπουδων?
Και επισης, ποια ειναι τα σπουδαιοτερα προβληματα της σχολης?
πολύ απλά, είναι τελείως απαρχαιωμένο.Απο τότε που κότσαραν το ''Μηχανικών Υπολογιστών'' (το πολύ μακρινό τεχνολογικά 1993) ελάχιστα έχουν αλλάξει.Και μιλάμε για σχολή που πρέπει να βρίσκεται στο μεταίχμιο των τεχνολογικών εξελίξεων....NOT!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
παιδιά θα "ηθελα" να ρωτήσω αν κάποιος που ξαναδίνει πανελλαδικές και διαβάζει μονος του ποσο εύκολο είναι να περάσει ηλεκτρολόγος μηχανικός και μηχανικός υπολογιστών στο απθ και θα "ηθελα" να με πει κάποιος που πέρασε σε αυτή τη σχολη είτε με τη πρώτη είτε με τη δεύτερη ακόμα καλύτερα τι διαβασμα έκανε για να τα καταφέρει στις εξετάσεις και ο προγραμματισμός γιάννα γράψεις 20αρι πρέπει να λύνεις ασκήσεις συνεχεια όλη μέρα η αν μάθεις πάνω κάτω πως λύνονται οι βασικές ασκήσεις και με αυτές ανάλογα κανεις αυτό ρούσε ρωτάνε στις πανελλήνιες .παρακαλώ κάποιος να με βοηθησει please!!!!!!!!!!!!!! τώρα μέχρι στιγμής έβγαλα φυσική μαθηματικα κατ. , μαθ. γενικής και τώρα διαβάζω προγραμματισμό! και έχω στόχο ένα μηνα πριν τις πανελλήνιες να βγάλω όλη την ύλη και να κάνω επαναλήψεις λέτε να τα καταφέρω?

Δεν υπαρχει γενικος τροπος διαβασματος για να πεις οτι τον ακολουθης και μπηκες παντος ειναι δυσκολος στοχος και εξαρτατε και ποσα κενα ειχε και απο περση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

saktop

Νεοφερμένος

Ο saktop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Τώρα που τελείωσαν οι πανελλαδικές, ήρθε η ώρα της επιλογής της σχολής που θα φοιτήσουμε από τον Οκτώβριο. Προφανώς από το θέμα έχω επιλέξει να δηλώσω ΗΜΜΥ, αλλά είμαι ανάμεσα στο Ε.Μ.Π. και στο Α.Π.Θ.. Θα ήθελα να μου αναφέρετε όσο πιο αντικειμενικά γίνεται τα υπέρ και τα κατά της κάθε σχολής.
Προφανώς και θα διαβάσω τα προγράμματα σπουδών και των δύο τμημάτων και θα ρωτήσω και ορισμένους γνωστούς μου, απλώς θα ήθελα και ορισμένες γνώμες από το ischool.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gtaivpc

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Xen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Τώρα που τελείωσαν οι πανελλαδικές, ήρθε η ώρα της επιλογής της σχολής που θα φοιτήσουμε από τον Οκτώβριο. Προφανώς από το θέμα έχω επιλέξει να δηλώσω ΗΜΜΥ, αλλά είμαι ανάμεσα στο Ε.Μ.Π. και στο Α.Π.Θ.. Θα ήθελα να μου αναφέρετε όσο πιο αντικειμενικά γίνεται τα υπέρ και τα κατά της κάθε σχολής.
Προφανώς και θα διαβάσω τα προγράμματα σπουδών και των δύο τμημάτων και θα ρωτήσω και ορισμένους γνωστούς μου, απλώς θα ήθελα και ορισμένες γνώμες από το ischool.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
έχεις τόση αυτοπεποίθηση οτι πιάνεις ΗΜΜΥ ΕΜΠ; μπράβο :)
εγώ θα βάλω πρώτα ΕΜΠ και μετά ΑΠΘ. Ό,τι πιάσω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

saktop

Νεοφερμένος

Ο saktop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
έχεις τόση αυτοπεποίθηση οτι πιάνεις ΗΜΜΥ ΕΜΠ; μπράβο :)
εγώ θα βάλω πρώτα ΕΜΠ και μετά ΑΠΘ. Ό,τι πιάσω :P
Δεν είμαι απόλυτα σίγουρος, απλώς με δεδομένο τις περσινές βάσεις (πόσο μάλλον των τριτέκνων) είναι εξαιρετικά πιθανό να περάσω στη σχολή ΗΜΜΥ Ε.Μ.Π. και πόσο μάλλον στο Α.Π.Θ.
Δεν βλέπω, όμως, κάποιον ΗΜΜΥτη να απαντάει στην ερώτησή μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsolas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsolas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Εγώ θα σου έλεγα να διαλέξεις με βάση το ποια πόλη σε ψήνει περισσότερο, δεν πιστεύω ότι έχουν ουσιαστικές διαφορές. Και για να κάνει κάποιος σοβαρή σύγκριση πρέπει να έχει σπουδάσει και στα 2...
Ίσως ένα πλεονέκτημα του ΕΜΠ είναι ότι μετά τον κορμό μπορείς να εστιάσεις καθαρά στην Πληροφορική (μεγάλο συν αν σε ενδιαφέρει αυτό, αν και τότε δεν θα έπρεπε να πας ΗΜΜΥ), ενώ στο ΑΠΘ νομίζω όχι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billmats

Νεοφερμένος

Ο billmats αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Έχω ακούσει απ'όλους να λένε οτι το ΕΜΠ είναι ενα δυνατό χαρτί..και μιας και είμαι σε περίοδο που δηλώνω μηχανογραφικό θα μπορούσε να μου πει κανείς αν υπάρχει διαφορά στο πτυχίο των ΗΜΜΥ του ΑΠΘ απ αυτό της Πάτρας ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Βεβαιως και υπαρχει διαφορα. Ομως κοιτα να περασεις εμπ καλυτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billmats

Νεοφερμένος

Ο billmats αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
1η επιλογή έχω το ΕΜΠ...ελπίζω να είμαι μέσα αλλα απθ ή πάτρα είναι 2η επιλογη γι'αυτό θέλω να είναι και αυτή μια εξίσου καλή επιλογή ! θα ήθελες να μου πεις την άποψη σου για αυτα τα 2;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Δεν ειναι ευκολο να σου πω γτ δεν ξερω τι εχεις στο μυαλο σου και γτ θελει να συγκρινεις το προγραμμα σπουδων. Αυτο που θελω να πω και ισχυει γενικοτερα ειναι οτι σε αντιθεση με το σχολειο οπου σε ολη την ελλαδα ολοι κανουν τα ιδια, στο πανεπιστημιο δε συμβαινει αυτο, ας εχουν τον ιδιο τιτλο οι σχολες. Εχουν αλλα μαθηματα, αλλη υλη, αλλα βιβλια, αλλες ωρες, αλλου δινει εμφαση το καθε τμημα, αλλες διασυνδεσεις, αλλα μαστερ κλπ. Θα θελε πολυ ωρα αν λαβουμε υποψη ολους αυτους τους παραγοντες και αλλους ακομα. Εαν σε ενδιαφερει ενα συγκεκριμενο θεμα, πας στη σχολη με τα πιο πολλα σχετικα μαθηματα. Παντως γενικα απο το τμημα της πατρας εχουν αποφοιτησει πολλοι που σημερα ειναι πανεπιστημιακοι στην ελλαδα και το εξωτερικο. Ειναι ενα τμημα με παραδοση. Ομως και απ το απθ σιγουρα θα ισχυει αυτο, απλα τυχαινει οι δικοι μου γνωστοι να ναι απο πατρα. Ας πουμε απ το απθ εχει αποφοιτησει ο μιχαλης μπλετσας. Γενικα να ξερεις παντως οτι σε περιμενει το διαβασμα του αιωνα και καλυτερα προετοιμασου απο τωρα στα βασικα μαθηματα που ειναι ιδια και θα με θυμηθεις. Μην περιμενεις ν αρχισουν τα μαθηματα. Το καλο ειναι ομως οτι ανταμοιβεσαι στην αγορα εργασιας ακομα και στην ελλαδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billmats

Νεοφερμένος

Ο billmats αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Κάνοντας μια μικρή έρευνα μόνος μου στα προγραμματα σπουδων σε ΑΠΘ και Πατρα και όσο μπορώ να κρινω, ειδα οτι το ΑΠΘ δινει μεγαλυτερη βαση στο κομματι "ηλεκτρολογων μηχανικων" και περιοριζεται σε σχεση με αυτα που προσφερει η Πατρα σε οτι αφορά τους υπολογιστές..είναι σωστό το συμπέρασμα αυτό ; η πικρή αλήθεια είναι οτι η θεσσαλονίκη με τρελαίνει σαν πόλη..βέβαια εδώ παίζεται και το μέλλον μου! Όσο για το διάβασμα νομίζω πως όλες οι σοβαρές σχολές εχουν απαιτήσεις..εχεις τελειώσει σε κάποιο αντίστοιχο τμήμα να μου πεις εμπειρία ; ( μου επιτρέπεις να μιλάμε στον ενικό ελπίζω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Κάνοντας μια μικρή έρευνα μόνος μου στα προγραμματα σπουδων σε ΑΠΘ και Πατρα και όσο μπορώ να κρινω, ειδα οτι το ΑΠΘ δινει μεγαλυτερη βαση στο κομματι "ηλεκτρολογων μηχανικων" και περιοριζεται σε σχεση με αυτα που προσφερει η Πατρα σε οτι αφορά τους υπολογιστές..είναι σωστό το συμπέρασμα αυτό ; η πικρή αλήθεια είναι οτι η θεσσαλονίκη με τρελαίνει σαν πόλη..βέβαια εδώ παίζεται και το μέλλον μου! Όσο για το διάβασμα νομίζω πως όλες οι σοβαρές σχολές εχουν απαιτήσεις..εχεις τελειώσει σε κάποιο αντίστοιχο τμήμα να μου πεις εμπειρία ; ( μου επιτρέπεις να μιλάμε στον ενικό ελπίζω)

Εφόσον δε διαλέξεις τον κύκλο ηλεκτρονικής και υπολογιστών τότε ναι, δεν εστιάζει ιδιαίτερα στο κομμάτι των υπολογιστών.
Τα μαθήματα κορμού είναι λίγο απ'όλα + μαθηματικά και πιστεύω θα είναι τα ίδια πάνω κάτω και στα δυο τμήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billmats

Νεοφερμένος

Ο billmats αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Αν διάλεγα τον κύκλο της ηλεκτρονικής και των υπολογιστών πιστεύεις ότι θα ήταν καλυτερο να δηλώσω στην πάτρα 2η επιλογή ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Στον ενικο μιλα, το 34 το χα βαλει στην τυχη, μικρος ειμαι. Εγω εχω τελειωσει μηχανολογων σαν πρωτο στην αθηνα. Τωρα για το ερωτημα σου προσωπικα θα εβαζα πατρα γιατι εχει μεγαλη παραδοση. Εχω παρα πολλους γνωστους κ φιλους σε διαφορες ηλικιες που ειναι αποφοιτοι της πατρας και δουλευουν σε γνωστες εταιριες και πανεπιστημια αλλα και σπουδαστες που δε μου χουν πει παραπονα. Δηλαδη ειναι τοσοι πολλοι οι φιλοι μου που τελειωσαν πατρα και τους ξερω οτι ειναι δυνατοι, που θα το βαζα κ χωρις να σκεφτω αλλους παραγοντες.

Οσον αφορα την πολη, προφανως η θεσνικη ειναι καλυτερη απ την πατρα. Θα σου πω ομως φιλε μου κατι αλλο, σε μια σχολη δεν πας για φοιτητικη ζωη και να πιστολιαζεις, πας οικειοθελως, για να διαβασεις το αντικειμενο που σ ενδιαφερει. Σκεψου οτι τα 5 χρονακια θα περασουνε νερακι και ουτε που θα το καταλαβεις. Τωρα σου φαινεται πολυ, αλλα θα με θυμηθεις σ αυτο που σου λεω. Και μια τυπικη μερα θα φευγεις πρωι απτο σπιτι και θα μπαινεις βραδακι. Λιγο ν αραξεις, λιγο να διαβασεις, παει τελειωσε η μερα. Κοιμασαι και φτου κι απ την αρχη. Το σπιτι θα το βλεπεις ελαχιστα και αρα κ την πολη. Με αυτο το σκεπτικο, δεν παιζει ρολο η πολη γτ δε θα τη βλεπεις. Και ειδικα σε δυσκολες σχολες, αν φυγεις απ αυτο το προγραμμα την εβαψες.

Αξιζει να πιεστεις νομιζω για λιγα χρονια, και μετα θα απολαυσεις ο,τι θελεις βλεποντας αλλους να τρεχουν κ να μη φτανουν. Η φοιτητικη ζωη σ αυτο το πλαισιο δεν υπαρχει. Εγω πηγαινα στο εμπ το πρωι, καθομαστε εκει μεχρι το βραδακι, σπιτι παλι για διαβασμα και νωρις για υπνο γιατι αλλιως δεν αντεχεις την αλλη μερα. Οταν λοιπον εισαι λιωμα, δε σου ρχεται να βγεις στα κλαμπακια. Και περιμενεις το σκ για να κοιμηθεις λιγο παραπανω. Αυτη ειναι η φοιτητικη ζωη σε απαιτητικες σχολες, αλλα μην ξεχνας οτι πας γτ γουσταρεις το αντικειμενο κ γτ θα αμοιφθεις μετα. Δεν ειναι λιγο πραγμα στα 24 σου, χωρις προυπηρεσια, χωρις μαστερ να ξεκινας με 1200. Πιο πολλα κι απ τον πατερα σου θα παιρνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Αν διάλεγα τον κύκλο της ηλεκτρονικής και των υπολογιστών πιστεύεις ότι θα ήταν καλυτερο να δηλώσω στην πάτρα 2η επιλογή ;

Δεν έχω δει το πρόγραμμα σπουδών της πάτρας αλλά λόγικά αν έχουν ίδιο κύκλο και τα μαθήματα θα είναι παρόμοια.

Το μόνο σίγουρο είναι πως δε θα πρέπει να κρίνεις κάποιο τμήμα επειδή "έχω γνωστό που πήγε εκεί και έγινε τοπ" ή "Αθήνα είναι, όλα τα άλλα είναι κατώτερα". Αυτά είναι για τους χωριάταρους.

Από παντού θα βγεις το ίδιο. Από εσένα θα εξαρτηθεί πόσο καλός θα είσαι εν τέλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billmats

Νεοφερμένος

Ο billmats αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
aladdin ξέρω τι εστί δουλειά γιατί έχω κάνει και κάνω βασικά ακόμα πρωταθλητισμό στον στίβο..και καταλαβαίνω απόλυτα τι θες να μου πεις! είσαι αφοσιωμένος στο αντικείμενο σου σε βαθμό που όχι απλά δεν σε νοιάζουν τα κλαμπακια και οι έξοδοι αλλά το βρίσκεις και καταναγκαστικό καμιά φορά..σίγουρα το τμήμα που επιλέγω θέλει πολύ καλή οργάνωση του προγράμματος μου..!!
προσωπικα, επειδη μενω αγρινιο, η πατρα είναι διπλα και εχω παει αρκετές φορές..αν μπορούσα θα ήθελα να ξεφύγω από εκει! αλλά για -κακη- μου τυχη οπως εχεις αναφερει το τμημα της πατρας εχει παραδοση και δεν εχω ακουσει κακό λόγο ποτέ.. απλώς για εναν περιεργο λόγο δεν εχω πολλές πληροφορίες για το ΑΠΘ απο φοιτητές..να είναι τυχαίο αυτό ?


φιλε eliminated, εχεις δικιο σε αυτο που λες..δεν εχω ως κριτήριο που θα πάνε οι φιλοι μου ( οι οποιοι θέλουν και πατρα ) αλλα κοιτάω να πετύχω αν γινεται το καλυτερο πακέτο σχολής και επίπεδου ζωής... ένα όμορφο τοπίο έχει επίδραση στην όρεξη σου για δουλειά πιστευω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Ενταξει σ αυτη την περιπτωση μπορεις να το ξανασκεφτεις, εφοσον θελεις να ξεφυγεις και να δεις και κατι αλλο οπως η θεσνικη που ειναι οντως αξιολογη πολη. Αγρινιο πατρα ποση ωρα ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Αν τελικά επιλέξεις Πάτρα, μια καλή επιλογή με περισσότερους υπολογιστές/προγραμματισμό είναι το τμήμα μηχανικών η/υ και πληροφορικής. Ρίξτο μια ματιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billmats

Νεοφερμένος

Ο billmats αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Αγρίνιο-πάτρα είναι μια ωρίτσα..!!αναλογα και τα γκαζια χαχαχα

eliminated--> εχεις δίκιο, πολύ σωστό που το ανέφερες το έχω δει και αυτό! στο προσωρινό μου μηχανογραφικό το εχω αμέσως μετα τους ηλεκτρολόγους..(6η επιλογή) αν και δεν νομιζω να φτάσω εως εκει..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mike18

Νεοφερμένος

Ο mike18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Περνάω σε οποία σχολή ΗΜΜΥ θέλω άλλα δεν ξέρω είμαι ανάμεσα ΑΠΘ και ΕΜΠ ,το ΑΠΘ βολεύει πιο πολύ διότι είναι πιο κοντά στην πόλη μου .Ποια είναι καλύτερη επιλογή και σε ποια υπάρχουν περισσότερες ευκαιρίες επαγγελματικής αποκατάστασης?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top