ΗΜΜΥ ΑΠΘ Vs ΗΜΜΥ ΕΜΠ

Guest 894423

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εχμ, ήσουν τόσο κοντά στο 19.049 (τόσο ήταν?) που θεωρείς ότι ήσουν η επόμενη, κ άρα ότι έμεινες έξω για μια θέση? :P

Έλα μην κλαις, να που θα γίνουμε κ φίλες τώρα! :D

p.s. τώρα που το θυμήθηκα, για να κανες 10% πάει να πει πως πέρσυ έφαγες τη θέση κάποιου, αφού άφησες τη σχολή σου!! Ντάξει το παρατράβηξα :P

Πλάκα έκανα, αν και θεωρητικά θα μπορούσα να είμαι η επόμενη :)
Ευτυχώς θα κάνω μετεγγραφή για εμπ, οπότε μικρό το κακό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hmmyτονο

Νεοφερμένος

Η hmmyτονο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Πλάκα έκανα, αν και θεωρητικά θα μπορούσα να είμαι η επόμενη :)
Ευτυχώς θα κάνω μετεγγραφή για εμπ, οπότε μικρό το κακό.

Κ γω πλάκα κάνω. Εξάλλου δε το κανα για πλάκα το 10%, το σκεφτόμουν μέχρι τελευταία στιγμή.
Anyway, καλή σταδιοδρομία λοιπόν ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
κανε μηχανογραφικο με το 10%, ετσι και αλλιως δεν εχεις να χασεις τιποτα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
και έλεγα και γω, δεν θα υπάρχει κανένα τέτοιο θέμα?


:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy1

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Το ΗΜΜΥ στη Θεσαλλονίκη έχει ροές όπως το ΕΜΠ ή όχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Αν και δεν είμαι ειδικός στο θέμα ημμυ θα εκφέρω την άποψη γιατί απλά είμαι ο fockos.

Πιστεύω ότι το καλύτερο ημμυ(Δηλαδή αυτο που έχει μεγαλύτερο αναγνωρισιμότητα προς τα έξω) είναι το εμπ


Στο εξωτερικό δε πιστεύω ότι ξέρουνε όύτε το εμπ ούτε απθ. Ένας άνθρωπος που κοιτάει βιογραφικά από Ελλάδα αυτό που κοιτάει είναι η έδρα. Το ΕΜΠ κακώς ή καλώς είναι στην Αθήνα που όλοι την ξέρουν έξω και δίνει πολλά bonus στο τμήμα.

Στο εσωτερικό το ΕΜΠ (κοινώς Μετσόβιο αρκεί για να πουλήσεις μούρη αν πεις και ημμυ τότε η αίγλη τριπλασιάζεται).

Επιπλέον το ΕΜΠ είναι το πανεπιστημιακό ίδρυμα που χρηματοδοτείται περισσότερα από όλα τα ιδρύματα. :) Βρίκσεται μπροστά από όλα τα άλλα Ελληνικά ιδρύματα στα στατιστικά και πιστεύω ότι είναι από τα λίγα τμήματα στην Ελλάδα που γίνεται σοβαρή δουλειά.

Έχω φίλους από πολλά ΑΕΙ και ΤΕΙ της Ελλάδας (που οι περισσότεροι έχουν βγάλει τις σχολές τους ή βρίσκονται στο πέρας τους) και μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι το ημμυ εμπ είναι η δυσκολότερη σχολή της Ελλάδας (Συμφωνα με τα δικά μου κριτήρια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
κοίτα άγχος που έχει ο κόσμος...

δεν τους νοιάζει αν θα μπορέσουν ποτέ να περάσουν κανένα μάθημα στην εξεταστική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Το ΗΜΜΥ στη Θεσαλλονίκη έχει ροές όπως το ΕΜΠ ή όχι?
Έχει τρεις μεγάλες κατευθύνσεις:

  • Ηλεκτρονικής και Υπολογιστών
  • Τηλεπικοινωνιών
  • Ενέργειας
Το πρόγραμμα σπουδών ωστόσο δεν είναι τόσο ευέλικτο όπως είναι του ΕΜΠ, χωρίς ωστόσο να σημαίνει ότι γίνεται χειρότερη δουλειά.

Αν και δεν είμαι ειδικός στο θέμα ημμυ θα εκφέρω την άποψη γιατί απλά είμαι ο fockos.
Που έχει άποψη για τα πάντα. Μήπως είσαι ειδικός και στην γυναικεία περίοδο; :P

Προς ενημέρωσή σου, φόκε, τα περισσότερα μέλη ΔΕΠ στα μεγαλύτερα Πανεπιστήμια των ΗΠΑ δεν είναι ούτε από το ΕΜΠ ούτε από το ΑΠΘ, αλλά από το Computer Science Department του Πανεπιστημίου Κρήτης. Μία απλή επίσκεψη στο site τους θα σε πείσει στο ότι δεν μετράει μόνο το όνομα. Το όνομα μετράει για την θείτσα απ' την Κοζάνη, ίσως.

Καληνύχτα σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Σκέφτομαι ρεαλιστικά για αυτό έχω σωστές απόψεις για τα πάντα (σχεδόν). Ξέρω ότι οι Αμερικάνοι και οι λοιποί ξένοι ελάχιστα ξέρουν τα ελληνικά πανεπιστήμια και πολυτεχνεία.....


Aποψή μου είναι ότι ένας που βλέπει αιτήσεις για μεταπτυχιακά ή διδακτορικά από πανεπιστήμιο του εξωτερικού σε υποψήφιους τελειόφοιτους Ελληνικών και αλλών ξενων πανεπιστημίων δεν γνωρίζει ούτε από εμπ, ούτε από απθ ούτε από Κρήτη. (πιστεύω πως μας έχουν στην ίδια μοίρα με την βουλγαρία, ρουμανία κ.τ.λ.) Όταν κάποιος βλέπει ότι είναι Έλληνας αποφοίτησε από Αθήνα εχει παραπάνω points και από τον Θεσσαλονικιό και από τον Κρητικό. Για αυτό το λόγο το Μετσόβιο στα αγγλικά δε λέγεται metsovio αλλά National technical university of Athens) πουθενά το Μέτσοβο και το Καποδιστριακό για αυτό λέγεται στα αγγλικά university of Athens K.O.K.

H Αθηνα καλώς ή κακώς είναι γνωστή σε όλο τον κόσμο και τα πανεπισήμια της από πολλούς μη ξέροντες (που είναι οι περισσότεροι ) είναι τα καλύτερα.


Φανταστείτε να διαλέγαμε έναν μεταπτυχιακό για την Ιατρική Αθήνων . Έχουμε 2 υποψηφίους Σουηδούς ένας τέλειωσε στο Λούντ και ένας στην Στοκχόλμη. Όλοι εμείς οι μη ξέροντες έχουμε την εντύπωση ότι αυτός που τέλειωσε την Στοκχόλμη έχει καλύτερη εκπαίδευση γιατί η πόλη αυτή είναι πρωτεύοτυσα και την ξέρουμε όλοι. Πολλοί λίγοι ξέρουν ότι η Ιατρική στο Λουντ είναι από τις καλύτερες 10 στον κόσμο.


Κακώς ή καλώς έτσι σκέφτοναι οι άνθρωποι (και για αυτό τα πανεπιστήμια της Αθήνας κολλάνε στο όνομα τους το Αthens).
________________

Όταν κάποιος ΗΜΜΥΤΗΣ ΕΜΠ (όπως εσύ) κάνει αίτηση σε ένα Αμερικάνικο Πανεπιστήμιο π.χ. στην Καλιφόρνια για Μεταπτυχιακό ή Διδακτορικό κατά πάσα πιθανότητα θα τον καλέσουν για συνέντευξη αυτό συμβαίνει γιατί οι τυπάδες αυτοί κοιτάνε 2 πράγματα .....

την σχολή και το πρόγραμμα σπουδών. Το ημμυ εμπ έχει πάρα πολλά μαθήματα (περισσότερα από τα περισσότερα ημμυ παγκοσμίως) συνεπώς δίνει points και το Αθήνα δίνει την εντύπωση στους ξένους ότι είναι η καλύτερη σχολή ημμυ στην Ελλάδα.....

. συνεπώς ένας Ελληνας που τέλειωσε ΗΜΜΥ στην Αθήνα σε συνδυασμό με τον καλό οδηγό σπουδών δίνει μια καλή εντύπωση στους ξένους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Κακώς ή καλώς έτσι σκέφτοναι οι άνθρωποι (και για αυτό τα πανεπιστήμια της Αθήνας κολλάνε στο όνομα τους το Αthens).
________________
...το Αθήνα δίνει την εντύπωση στους ξένους ότι είναι η καλύτερη σχολή ημμυ στην Ελλάδα.....
Πόσο μπακάληδες μπορεί να είναι οι ξένοι πανεπιστημιακοί για να κοιτάνε την πόλη σπουδών και όχι την ακαδημαϊκή επάρκεια του φοιτητή; :hmm:

(ένας ΗΜΜΥτης ΕΜΠ ξέρει σόνει και ντε περισσότερα από έναν ΗΜΜΥτη ΑΠΘ ή μήπως έχεις μπερδέψει τα ξένα πανεπιστήμια με ελληνικά μπακάλικα; )

(-1 δικό μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fortisimo

Νεοφερμένος

Η fortisimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Αν και δεν είμαι ειδικός στο θέμα ημμυ θα εκφέρω την άποψη γιατί απλά είμαι ο fockos.

Πιστεύω ότι το καλύτερο ημμυ(Δηλαδή αυτο που έχει μεγαλύτερο αναγνωρισιμότητα προς τα έξω) είναι το εμπ


Στο εξωτερικό δε πιστεύω ότι ξέρουνε όύτε το εμπ ούτε απθ. Ένας άνθρωπος που κοιτάει βιογραφικά από Ελλάδα αυτό που κοιτάει είναι η έδρα. Το ΕΜΠ κακώς ή καλώς είναι στην Αθήνα που όλοι την ξέρουν έξω και δίνει πολλά bonus στο τμήμα.

Στο εσωτερικό το ΕΜΠ (κοινώς Μετσόβιο αρκεί για να πουλήσεις μούρη αν πεις και ημμυ τότε η αίγλη τριπλασιάζεται).

Επιπλέον το ΕΜΠ είναι το πανεπιστημιακό ίδρυμα που χρηματοδοτείται περισσότερα από όλα τα ιδρύματα. :) Βρίκσεται μπροστά από όλα τα άλλα Ελληνικά ιδρύματα στα στατιστικά και πιστεύω ότι είναι από τα λίγα τμήματα στην Ελλάδα που γίνεται σοβαρή δουλειά.

Έχω φίλους από πολλά ΑΕΙ και ΤΕΙ της Ελλάδας (που οι περισσότεροι έχουν βγάλει τις σχολές τους ή βρίσκονται στο πέρας τους) και μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι το ημμυ εμπ είναι η δυσκολότερη σχολή της Ελλάδας (Συμφωνα με τα δικά μου κριτήρια)

Αφού είσαι φοιτητής στην Πάτρα θα έπρεπε να γνωρίζεις ότι το καλύτερο τμήμα ηλεκτρολόγων για τους ξένους (ειδικά αμερικανούς) είναι το ΗΜΤΥ στην Πάτρα...

Σαφώς πρόκειται και για το δυσκολότερο τμήμα ηλεκτρολόγων στην Ελλάδα.
Εκτός και αν απάντησες μόνο για τα τμήματα Αθήνας vs Θεσσαλονίκης οπότε μπορεί να έχεις δίκιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Nα κάνω μια αφελη ερώτηση..Έχεις σπουδάσει σε όλα τα τμήματα ΗΜΜΥ και το κρίνεις αυτό της Πάτρας ως δυσκολότερο;Για την αναγνωρισιμότητα δε μπορώ να ξέρω αλλά όταν βλέπω να λέμε για δυσκολότερα τμήματα μ ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι.Δηλαδή πιο δύσκολο ως προς τι;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Αφού είσαι φοιτητής στην Πάτρα θα έπρεπε να γνωρίζεις ότι το καλύτερο τμήμα ηλεκτρολόγων για τους ξένους (ειδικά αμερικανούς) είναι το ΗΜΤΥ στην Πάτρα...

Σαφώς πρόκειται και για το δυσκολότερο τμήμα ηλεκτρολόγων στην Ελλάδα.
Εκτός και αν απάντησες μόνο για τα τμήματα Αθήνας vs Θεσσαλονίκης οπότε μπορεί να έχεις δίκιο.
Το τμήμα της Πάτρας σαφώς είναι δύσκολο και καλό αλλά κατά την γνώμη το ΕΜΠ είναι ΕΜΠ και έχει μεγαλύτερη απηχηση στο εξωτερικό και στην Ελλάδα. Μην ξεχνάς ότι το Μετσόβιο είναι εξειδικευμένο για τους Μηχανικούς και ότι έρευνα και να κάνει αφορά τους φοιτητές του. Το ΑΠΘ, και το τμήμα της Πάτρας ανοίκουν σε ταιράστια campus και για όσο αφορά την χρηματοδότηση παίρνει μόνο ένα μικρό κομμάτι της πίτας.


Για το ΑΠΘ δεν μπορώ να πω το ιδιο πιστεύω ότι πολλά τμήματα του παρουσιάζουν προβλήματα παρόλα αυτά ένας μπορεί να έχει διαφορετική γνώμη από μένα και να λέει ότι το ΑΠΘ έχει τις καλύτερες σχολές σεβαστή η άποψη του.

ΠροσπαΘώ να είμαι αντικειμενικός όσο το δυνατό περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Καλα ρε παιδια εμας τους δύσμοιρους στο ΔΠΘ τι ειμαστε για κλάσιμο;;;:P


και για να απαντησω στο θεμα για εσωτερικο(ελλας) ολα ιδια ειναι αλλα για εξωτερικο ΕΜΠ εχει το ονομα και σχεδον ολες(τουλαχιστον αυτες που εγω βλεπω και γνωριζω) τις διακρισεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panellinios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panellinios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
ημμυ εμπ ή ήμμυ απθ να βάλω πρώτο? 19080 μόρια έχω αλλά η Αθήνα είναι λίγο μακριά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickd

Νεοφερμένος

Ο nickd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Εννοειται ΑΠΘ αφου εισαι κοντα, θα επιβαρυνθεις με χιλιαδες χιλιαδων ευρω τα οποια μπορουν να αξιιοποιηθουν αλλου η και σε ενα μεταπτυχιακο ενω το διπλωμα σου θα ειναι απολυτως ισοδυναμο με του ΕΜΠ? Ασε που εκεινο που μετραει μετα ειναι το ταλεντο σου και η προσωπικοτητα σου, κανεις δεν θα ασχοληθει με το απο που ειναι το βασικο σου πτυχιο. Η απαντηση φιλε ειναι πριοφανης ειδικα σε εποχες οπου και τα 10 ευρω εχουν την αξια τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimani

Νεοφερμένος

Ο jimani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
παιδεία θα να με πείτε την άποψη σας όσοι από εσάς είστε ήμι εμπ υπάρχει περίπτωση στα πρώτα εξάμηνα στις επιλογές των μαθημάτων να επιλέξουμε κάποιο μάθημα με οικονομία αντί για εκείνες τις παπαριές που έχει όπως φιλοσοφία κοινωνιολογία και τέτοια... αν δεν γίνεται ξέρετε άμα το σκέφτονται να το αλλάζουν είναι στα άμεσα σχέδια τους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

watson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο watson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
παιδεία θα να με πείτε την άποψη σας όσοι από εσάς είστε ήμι εμπ υπάρχει περίπτωση στα πρώτα εξάμηνα στις επιλογές των μαθημάτων να επιλέξουμε κάποιο μάθημα με οικονομία αντί για εκείνες τις παπαριές που έχει όπως φιλοσοφία κοινωνιολογία και τέτοια... αν δεν γίνεται ξέρετε άμα το σκέφτονται να το αλλάζουν είναι στα άμεσα σχέδια τους?
τα επιλογης 1ου εξαμηνου ειναι πολυ ευκολα. μαθημα οικονομικων εχει στο δευτερο εξαμηνο αλλα και σε ροές αν τις διαλεξεις.
το πρόγραμμα σπουδων έχει τοοοοοοοοοοοσα προβλήματα , που τα επιλογης 1ου εξαμήνου είναι σταγονα στον ωκεανό . Βασικά ,αν θέλεις την αποψή μου δεν είναι καν προβλημα . το μαθημα φιλοσοφίας εμενα μου φανηκε αρκετα ενδιαφέρον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
τα επιλογης 1ου εξαμηνου ειναι πολυ ευκολα. μαθημα οικονομικων εχει στο δευτερο εξαμηνο αλλα και σε ροές αν τις διαλεξεις.
το πρόγραμμα σπουδων έχει τοοοοοοοοοοοσα προβλήματα , που τα επιλογης 1ου εξαμήνου είναι σταγονα στον ωκεανό . Βασικά ,αν θέλεις την αποψή μου δεν είναι καν προβλημα . το μαθημα φιλοσοφίας εμενα μου φανηκε αρκετα ενδιαφέρον.

Ποια ειναι τα προβληματα του προγραμματος σπουδων?

Και επισης, ποια ειναι τα σπουδαιοτερα προβληματα της σχολης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimani

Νεοφερμένος

Ο jimani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
τα επιλογης 1ου εξαμηνου ειναι πολυ ευκολα. μαθημα οικονομικων εχει στο δευτερο εξαμηνο αλλα και σε ροές αν τις διαλεξεις.
το πρόγραμμα σπουδων έχει τοοοοοοοοοοοσα προβλήματα , που τα επιλογης 1ου εξαμήνου είναι σταγονα στον ωκεανό . Βασικά ,αν θέλεις την αποψή μου δεν είναι καν προβλημα . το μαθημα φιλοσοφίας εμενα μου φανηκε αρκετα ενδιαφέρον.
"ευξχαριστω" πολύ για τις συμβουλές σου να σε καλά. εσύ είσαι στο τμήμα των ηλεκτρολόγων εκεί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top