Εύκολα θέματα στις πανελλήνιες;

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Συγγνωμη γιωργο, δεν εχω κατι μαζι σου, αλλα ακολουθωντας την λογικη αυτη μπορουμε να καταληξουμε και στο συμπερασμα οτι πχ και το dopping ειναι καλο...
Τίποτα προσωπικό, δεν έχουμε κάτι να χωρίσουμε πέρα από αυτή τη συζήτηση. :)

ακολουθωντας την λογικη αυτη μπορουμε να καταληξουμε και στο συμπερασμα οτι πχ και το dopping ειναι καλο...
Huh? :confused: Το να διαβάζει κάποιος πολύ για τις Πανελλήνιες θεωρείται doping; :confused:

Όχι, το doping στις Πανελλήνιες είναι το "σκονάκι" και η "αντιγραφή". Εκεί είμαι κάθετος, ότι τέτοια περιστατικά πρέπει να τιμωρούνται.

Το δικό μου point είναι το εξής: αντί να εύχεστε να έχουμε εύκολα θέματα για να γράψουν οι μέτριοι καλά και να έρθουν κοντά στους καλούς - άνοδος βάσεων - προσπαθήστε να γίνετε εσείς σαν αυτούς που κοροϊδεύατε στο σχολείο και τους αποκαλούσατε "φυτά" και να ανταπεξέλθετε στα δύσκολα θέματα. Δυστυχώς όλα εδώ πληρώνονται. :)

Αν από εκεί και πέρα το διάβασμα θεωρείται doping ... μπορώ μόνο να σκεφτώ την παροιμία για την αλεπού και τα κρεμαστάρια ... :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
μα η δυσκολια των θεματων ειναι αυτη που ευθυνεται για το doping ( παραπαιδεια, σκονακι, αντιγραφη... οπως θες πες την)

ειναι ο φαυλος κυκλος που εχει αναφερθει σε αλλο τοπικ: Οι καλοι μαθητες καταλαβαινουν και προχωρουν, το υπουργει ο θελωντας να περιορισει την ενταξη των υπολοιπων στην τριτοβαθμια, βαζει δυσκολοτερα θεματα, οι πιο αδυνατοι αναγκαζονται να κανουν φροντηστηρια, ετσι γινονται καλυτεροι και ανταπεξερχονται, ομως το υπουργειο δυσκολευει τα θεματα και παει λεγοντας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
μα η δυσκολια των θεματων ειναι αυτη που ευθυνεται για το doping ( παραπαιδεια, σκονακι, αντιγραφη... οπως θες πες την)

ειναι ο φαυλος κυκλος που εχει αναφερθει σε αλλο τοπικ: Οι καλοι μαθητες καταλαβαινουν και προχωρουν, το υπουργει ο θελωντας να περιορισει την ενταξη των υπολοιπων στην τριτοβαθμια, βαζει δυσκολοτερα θεματα, οι πιο αδυνατοι αναγκαζονται να κανουν φροντηστηρια, ετσι γινονται καλυτεροι και ανταπεξερχονται, ομως το υπουργειο δυσκολευει τα θεματα και παει λεγοντας....
Πώς ακριβώς περιορίζει την εισαγωγή ατόμων στη τριτοβάθμια βάζοντας δύσκολα θέματα?:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Μα πώς είναι δυνατόν να ζητάμε εύκολα θέματα για τις Πανελλαδικές;
Επίσης, μην ξεχνάμε ότι ποτέ δεν είναι για όλους δύσκολα ή εύκολα. Ακόμα και στα εύκολα, κάποιοι δεν θα μπορούν να γράψουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
το υπουργει ο θελωντας να περιορισει την ενταξη των υπολοιπων στην τριτοβαθμια, βαζει δυσκολοτερα θεματα
FAIL.
Το Υπουργείο, εάν θέλει να περιορίσει την ένταξη των υπολοίπων στην τριτοβάθμια μπορεί απλώς να μειώσει τις θέσεις. Είτε εύκολα θέματα βάλει είτε δύσκολα, 100 άτομα (π.χ.) θα περάσουν στην Ιατρική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Σημ.Δεν ειναι η Ιατρικη η ΤΟΡ σχολη πλεον.Για να κουλάρουμε ρε Γιωργο που σε καθε παραδειγμα φερνεις την Ιατρική.:P
Κατα τα αλλα συμφωνω μαζι σου!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
μπορει ο γιωργος να φοιτα στην ιατρικη και να ειναι το πρωτο παραδειγμα που του ερχεται στο μυαλο αυτο...

Μειωνοντας τις θεσεις ομως (συμφωνα με τη λογικη που επικρατει στο υπουργειο, και την οποια δεν συμμεριζομαι),
δεν αυξανεται το επιπεδο, ενω βαζοντας δυσκολοτερα θεματα... σου λεει ειναι τα ιδια για ολους.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Εγώ αυτό που κατάλαβα από συμμαθητές μου είναι πως ο τρόπος που έγιναν φέτος οι πανελλήνιες.. έφεραν - ξαναπήραν τα θέματα! διευκρινήσεις, πολύ δύσκολα θέματα (για μαθηματικά - φυσική) άγχωσε πάρα πολύ πολλά παιδιά μέσα στις εξετάσεις .. .Δεν αντιλέγω τα θέματα είναι για όλους, αλλά όταν βλέπεις ότι στα 2 μαθήματα βαρύτητας τα πας σκατά, όταν λέμε σκατά σκατά εννοούμε, σε σχέση με το ότι θες να περάσεις κάπου με υψηλή βάση (σύμφωνα με τα περσινά δεδομένα βέβαια) εε, σου τσακίζει τη ψυχολογία..Εγώ, θέλετε επειδή έγραψα καλά ή επειδή είμαι ήρεμος άνθρωπος και δεν αγχώνομαι, δεν είχα τέτοια προβλήματα, αλλά κατανοώ και τους συμμαθητές μου που τα'παιξαν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Για να λύσουμε κι αυτό το θέμα:
[off]
Σημ.Δεν ειναι η Ιατρικη η ΤΟΡ σχολη πλεον.Για να κουλάρουμε ρε Γιωργο που σε καθε παραδειγμα φερνεις την Ιατρική.:P
Κατα τα αλλα συμφωνω μαζι σου!;)

Όντως έχουμε ξεφτιλιστεί πλέον :P

μπορει ο γιωργος να φοιτα στην ιατρικη και να ειναι το πρωτο παραδειγμα που του ερχεται στο μυαλο αυτο...

HMMY είναι ο Γιώργος.

[/off]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
ειναι σε υψηλοβαθμη οπως και να εχει το πραγμα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Το ότι κάποιος θέλει να περάσει σε σχολή με υψηλή βάση, δεν σημαίνει ότι μπορεί κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Όπως είπαν κ άλλοι, τους μόνους που συμφέρει να πέσουν εύκολα θέματα στις εξετάσεις είναι τους μέτριους/κακούς μαθητές. Όλο και κάποιο υποερώτημα θα γράψουν, όλο και κάτι που είναι εύκολο θα θυμηθούν, και δεν είναι απίθανο να βγάλουν και πάνω από 18000 μόρια. Ξέρω αρκετά παραδείγματα παιδιών που ομολογουμένως ήταν μέτριοι και αδιάφοροι μαθητές και ξαφνικά τους βλέπω να περνάνε νομική κομοτηνής μόνο και μόνο επειδή έβγαλαν τα μόρια, χωρίς καν να είχαν σκεφτεί αυτή τη σχολή ποτέ τους και κάποιοι άλλοι καλοί, επειδή είχαν μια ατυχία, και πραγματικά ήθελαν τη σχολή, να μένουν έξω για λιγότερο από 100 μόρια, επειδή πχ δεν ήξεραν κάτι στη γραμματική ή έναν τύπο στα λατινικά.
Ο διαβασμένος μαθητής, όσο δύσκολα και να είναι τα θέματα θα γράψει, αυτό είναι νόμος. Φέτος δηλαδή δεν θα υπάρχουν εκατό σε φυσική,μαθηματικά,χημεία,ιστορία,λατινικά,βιολογίες? Θα υπάρχουν, απλά θα ήταν λιγότερα από πέρσυ επειδή ανέβηκε το επίπεδο των εξετάσεων. Και δε λέω, σε κάποια μαθήματα τα θέματα ήταν απλησίαστα, τα μοίρασαν και τα ξαναπήραν κλπ, όμως δε μπορώ να εκφέρω άποψη καθώς δεν ξέρω τι γίνεται σε αυτές τις κατευθύνσεις.
Ούτε βέβαια είναι σωστό κάποιοι καλοί να καβαλάνε ολόκληρη την καλαμιά και να λένε από το Νοέμβρη εγώ ό,τι και να πέσει θα γράψω, δεν αγχώνομαι, δε φοβάμαι τίποτα κλπ γιατί αυτοί είναι κομπλεξικοί :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
1)Ξέρω αρκετά παραδείγματα παιδιών που ομολογουμένως ήταν μέτριοι και αδιάφοροι μαθητές και ξαφνικά τους βλέπω να περνάνε νομική κομοτηνής μόνο και μόνο επειδή έβγαλαν τα μόρια, χωρίς καν να είχαν σκεφτεί αυτή τη σχολή ποτέ τους και κάποιοι άλλοι καλοί, επειδή είχαν μια ατυχία, και πραγματικά ήθελαν τη σχολή, να μένουν έξω για λιγότερο από 100 μόρια, επειδή πχ δεν ήξεραν κάτι στη γραμματική ή έναν τύπο στα λατινικά.
2)Ούτε βέβαια είναι σωστό κάποιοι καλοί να καβαλάνε ολόκληρη την καλαμιά και να λένε από το Νοέμβρη εγώ ό,τι και να πέσει θα γράψω, δεν αγχώνομαι, δε φοβάμαι τίποτα κλπ γιατί αυτοί είναι κομπλεξικοί :)

Το τι θέλουμε δυστυχώς δεν το μετράει κανείς ...Και εγώ θέλω να περάσω πχ ΗΜΜΥ αλλά δεν μπορώ, ενώ ο άλλος που θέλει για Αρχιτεκτονική και δεν έπιασε τα μόρια θα περάσει ΗΜΜΥ χωρίς να το θέλει..

2)Ελπίζω να μη το λες για μένα..:whistle: Εγώ απλώς δεν αγχώνομαι , και δεν έλεγα σε άλλους αυτα που λες..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
2)Ελπίζω να μη το λες για μένα..:whistle: Εγώ απλώς δεν αγχώνομαι , και δεν έλεγα σε άλλους αυτα που λες..:P

Δεν το λέω για εσένα φυσικά.. Εσύ μπορεί να μην τα έλεγες, και δεν έχω λόγω να αμφιβάλλω, άλλοι όμως έλεγαν τα ίδια και χειρότερα από αυτά που έγραψα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Όπως είπαν κ άλλοι, τους μόνους που συμφέρει να πέσουν εύκολα θέματα στις εξετάσεις είναι τους μέτριους/κακούς μαθητές. Όλο και κάποιο υποερώτημα θα γράψουν, όλο και κάτι που είναι εύκολο θα θυμηθούν, και δεν είναι απίθανο να βγάλουν και πάνω από 18000 μόρια. Ξέρω αρκετά παραδείγματα παιδιών που ομολογουμένως ήταν μέτριοι και αδιάφοροι μαθητές και ξαφνικά τους βλέπω να περνάνε νομική κομοτηνής μόνο και μόνο επειδή έβγαλαν τα μόρια, χωρίς καν να είχαν σκεφτεί αυτή τη σχολή ποτέ τους και κάποιοι άλλοι καλοί, επειδή είχαν μια ατυχία, και πραγματικά ήθελαν τη σχολή, να μένουν έξω για λιγότερο από 100 μόρια, επειδή πχ δεν ήξεραν κάτι στη γραμματική ή έναν τύπο στα λατινικά.
Ο διαβασμένος μαθητής, όσο δύσκολα και να είναι τα θέματα θα γράψει, αυτό είναι νόμος. Φέτος δηλαδή δεν θα υπάρχουν εκατό σε φυσική,μαθηματικά,χημεία,ιστορία,λατινικά,βιολογίες? Θα υπάρχουν, απλά θα ήταν λιγότερα από πέρσυ επειδή ανέβηκε το επίπεδο των εξετάσεων. Και δε λέω, σε κάποια μαθήματα τα θέματα ήταν απλησίαστα, τα μοίρασαν και τα ξαναπήραν κλπ, όμως δε μπορώ να εκφέρω άποψη καθώς δεν ξέρω τι γίνεται σε αυτές τις κατευθύνσεις.
Ούτε βέβαια είναι σωστό κάποιοι καλοί να καβαλάνε ολόκληρη την καλαμιά και να λένε από το Νοέμβρη εγώ ό,τι και να πέσει θα γράψω, δεν αγχώνομαι, δε φοβάμαι τίποτα κλπ γιατί αυτοί είναι κομπλεξικοί :)
Πραγματι εχω συμμαθητρια που ολη τη χρονια μεπρηξε για τα 100αρια που επαιρνε στο φροντιστηριο και οτι οι πανελληνιες γιαυτην θα ηταν ενας περιπατος.Εγω οχι μονο δεν μιλαγα για τα 100αρια που επαιρνα αλλα παντα υποβαθμιζα τις επιδοσεις μου, κανεις δεν ηξερε (εκτος απο την οικογενεια μου) τους βαθμους μου. Τωρα ειμαι πραγματικα περιεργη να δω αν επιασε τα 100αρια κ στις πανελληνιες. Πσντως χαρουμενη δεν την ειδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Εγώ αυτό που κατάλαβα από συμμαθητές μου είναι πως ο τρόπος που έγιναν φέτος οι πανελλήνιες.. έφεραν - ξαναπήραν τα θέματα! διευκρινήσεις, πολύ δύσκολα θέματα (για μαθηματικά - φυσική) άγχωσε πάρα πολύ πολλά παιδιά μέσα στις εξετάσεις .. .Δεν αντιλέγω τα θέματα είναι για όλους, αλλά όταν βλέπεις ότι στα 2 μαθήματα βαρύτητας τα πας σκατά, όταν λέμε σκατά σκατά εννοούμε, σε σχέση με το ότι θες να περάσεις κάπου με υψηλή βάση (σύμφωνα με τα περσινά δεδομένα βέβαια) εε, σου τσακίζει τη ψυχολογία..Εγώ, θέλετε επειδή έγραψα καλά ή επειδή είμαι ήρεμος άνθρωπος και δεν αγχώνομαι, δεν είχα τέτοια προβλήματα, αλλά κατανοώ και τους συμμαθητές μου που τα'παιξαν..
Ακριβως.Φετος εκτος απο ολα τα αλλα ειχαμε να αντιμετωπισουμε και τον παραγοντα ψυχολογια.

Γιατι αλλο να γραφεις τα γελοια περσυνα θεματα και η ψυχολογια σου να ανεβαινει στα υψη και αλλο φετος που σου επεφτε η ψυχολογια και σαφως επειρεαζε αυτο και αλλα μαθηματα

Αν μην τι αλλο κατι τετοιο δεν υπηρχε τα προηγουμενα χρονια τοσο εντονα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Σταμάτα την πια αυτή την καραμέλα με τα γελοία περσινά θέματα, σε παρακαλώ. Να σου θυμίσω πως κι εσύ τα περσινά τα έλυσες από το σπιτάκι σου; Πως αν έδινες πέρσι δεν ξέρεις τι μπορεί να είχε συμβεί. Μπορεί και πέρσι να είχε γαμηθεί η ψυχολογία σου για τον x,y λόγο και να μην τα πήγαινες καλά. Όχι τίποτ' άλλο, αλλά μετά εκνευρίζεστε με τους φοιτητές που έμπαιναν και χαρακτήριζαν γελοία τα δικά μας, ενώ κάνετε ακριβώς το ίδιο. Και τα παιδιά που θα δώσουν του χρόνου γελοία θα λένε τα φετινά κι εμείς γελοία αυτά που θα τους βάλουν, όταν τα περισσότερα θα κλαίνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Πραγματι εχω συμμαθητρια που ολη τη χρονια μεπρηξε για τα 100αρια που επαιρνε στο φροντιστηριο και οτι οι πανελληνιες γιαυτην θα ηταν ενας περιπατος.Εγω οχι μονο δεν μιλαγα για τα 100αρια που επαιρνα αλλα παντα υποβαθμιζα τις επιδοσεις μου, κανεις δεν ηξερε (εκτος απο την οικογενεια μου) τους βαθμους μου. Τωρα ειμαι πραγματικα περιεργη να δω αν επιασε τα 100αρια κ στις πανελληνιες. Πσντως χαρουμενη δεν την ειδα

Μια από τα ίδια...
Το θέμα είναι ούτε να τις υποτιμάς τελείως, ούτε να αγχώνεσαι υπερβολικά, απλά να διαβάζεις κάθε μέρα αυτό που έχεις και να το μαθαίνεις καλά. Ούτε φυσικά να κάθεσαι μέχρι τις 3 και να διαβάζεις. Από κει και πέρα ό,τι και να πέσει άγνωστο δε θα είναι. Δύσκολο μπορεί, άγνωστο τελείως όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Ακριβως.Φετος εκτος απο ολα τα αλλα ειχαμε να αντιμετωπισουμε και τον παραγοντα ψυχολογια.

Γιατι αλλο να γραφεις τα γελοια περσυνα θεματα και η ψυχολογια σου να ανεβαινει στα υψη και αλλο φετος που σου επεφτε η ψυχολογια και σαφως επειρεαζε αυτο και αλλα μαθηματα

Αν μην τι αλλο κατι τετοιο δεν υπηρχε τα προηγουμενα χρονια τοσο εντονα

Ο παράγοντας ψυχολογία παίζει κάθε χρόνο.Τα θέματα σου φάνηκαν τεράστιας δυσκολίας επειδή τα έλυνες εσύ-παιζόταν το δικό σου το κεφάλι,δε καθόσουν σπίτι σου αραχτός να τα δείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πραγματι εχω συμμαθητρια που ολη τη χρονια μεπρηξε για τα 100αρια που επαιρνε στο φροντιστηριο και οτι οι πανελληνιες γιαυτην θα ηταν ενας περιπατος.Εγω οχι μονο δεν μιλαγα για τα 100αρια που επαιρνα αλλα παντα υποβαθμιζα τις επιδοσεις μου, κανεις δεν ηξερε (εκτος απο την οικογενεια μου) τους βαθμους μου. Τωρα ειμαι πραγματικα περιεργη να δω αν επιασε τα 100αρια κ στις πανελληνιες. Πσντως χαρουμενη δεν την ειδα

Πολλά παιδιά νομίζουν από το περιβάλλον τους ότι είναι αινστάιν ότι θα γίνουν πυρηνικοί φυσικοί ή ημμυ και γενικά έχουν μια μεγάλη ιδέα για τον εαυτό τους. Αυτή η συμπεριφορά κτίζεται από το δημοτικό και κυρίως το γυμνάσιο που ελαστικοί καθηγητές επιβραβεύουν παιδιά με 20ρια χωρίς να το αξίζουν.

Αυτά τα παιδιά φτάνουν στο λύκειο ψωνισμένα με αποτέλεσμα να μην προσπαθούν πολύ. Στις πανελλαδικός φανερώνεται όλη η αλήθεια που τα άριστα θεωρητικά παιδιά βολεύονται με έναν μέσο βαθμό και στην συνέχεια μη δεχόμενα την επίδοση τους κατηγορουν φροντιστές , το σύστημα το άγχος και πάει λέγοντας.

Πολλά από αυτά τα παδιά τα στέλνουν στο εξωτερικό και ζουν με την ψευδαίσθηση ότι είναι άριστοι μαθητές αλλά είχαν μια μικρή ατυχία στις πανελλαδικες. Άλλα που δεν εχουν οι γονείς τους λεφτά αντιλαμβάνονται την σκληρή παραγματικότητα.


Γενικά στις πανελλαδικες να μη φοβάστε καθόλου τους ψωνισμένους που είναι όλο λόγια αλλά τους ήρεμους που δεν καυχιούνται και προσπαθούν


Στο σχολέιο μου (2004) ένας συμμαθητής μου που ήταν στο γυμνάσιο 3 χρονιές απουσιολόγος στις πανελλαδικές έγραψε ένα ωραίο 12 ) . Και ένας άλλος συμμαθητής μου που δεν ήταν ποτέ απουσιολόγος, ποτέ δεν καυχήθηκε για τον εαυτό του πέρασε στους ημμυ εμπ.

Τα θέματα των εξετάσεων στις πανελλαδικές σε καμιά περίπτωση δε συγκρίνονται με το επίπεδο δυσκολίας των δεσμών αν κάποιος είναι συγκεντωμένος , αφιερώνει πολύ χρόνο για διάβασμα και έχει καλή ψυχολογία μπορεί να γράψει έναν πολύ καλό βαθμό ακόμα και αν στις προηγούμενες τάξεις ήταν μαθητής του 15.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top