Εφαρμοσμένης Πληροφορικής Πανεπιστήμιο Μακεδονίας (Θεσ/νίκη)

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
το ΗΜΜΥ καλοί μου φίλοι είναι 5 χρόνια όπως και κάθε άλλο πολυτεχνείο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotini22589

Νεοφερμένος

Η fotini22589 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Ακριβώς, και τα 7*8=56 (+3 ή πτυχιακή) μαθήματα που υπάρχουν τώρα είναι αρκετά για ένα πρόγραμμα σπουδών 4 χρόνων.
Αν άλλωστε δεί κανείς αντίστοιχα προγράμματα πανεπιστημίων εξωτερικού θα διαπιστώσει πως τα μαθήματα ανά εξάμηνο είναι πολύ λιγότερα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Αν σκεφτείς βέβαια ότι το ΗΜΜΥ είναι 10 εξάμηνα και όχι 8:P:P

Φωτεινή, κάτι τελευταίο. Απ' ότι παρατήρησα από το Πρόγραμμα Σπουδών του τμήματος, τα μαθηματικά είναι αρκετά περιορισμένα:D:D:D και δεν υπάρχει σχεδόν καθόλου φυσική (τα χειρότερα μαθήματα μου!).

Εσένα προσωπικά (και άλλους συμφοιτητές σου) σε δυσκόλεψε το επίπεδο των μαθηματικών? Γιατί ένας από τους διάφορους λόγους που θέλω Εφαρμοσμένη Πληροφορική ΠΑΜΑΚ είναι τα λίγα μαθήματα μαθηματικών σε σχέση με άλλες σχολές του ευρύτερου χώρου της πληροφορικής:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotini22589

Νεοφερμένος

Η fotini22589 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Τα μαθήματα που εφάπτονται στο χώρο των μαθηματικών στο τμήμα αυτή τη στιγμή είναι τα εξής (sorry αν κάτι ξεχνάω...),

Μαθήματα κορμού:
1) ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ (Α' εξ.)
2) ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Ι (Α' εξ.)
3) ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΙΙ (Β' εξ.)
4) ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ Ι (Γ' εξ.)
5) ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ (Γ' εξ.)
6) ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ ΙΙ (Δ' εξ.)
7) ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ ΙΙΙ (Ε' εξ.)

και επιλογής:
1) ΕΙΔΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΜΕ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ (Γ' εξ.)
2) ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗ ΧΑΟΤΙΚΗ ΘΕΩΡΙΑ (Δ' εξ.)
3) ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟΥΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥΣ (Δ' εξ.)
4) ΑΝΑΛΥΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ (Ε' εξ.)
5) ΧΡΟΝΟΛΟΓΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ (Στ' εξ.)
6) ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΕΣ ΜΕΘΟΔΟΙ ΜΕ ΕΝΤΑΤΙΚΗ ΧΡΗΣΗ Η/Υ (Στ' εξ.)

και υπάρχουν αρκετά ακόμη μαθήματα των οποίων ένα σημαντικό μέρος της ύλης τους είναι μαθηματικά (π.χ οικονμετρία, συστήματα στήριξης αποφάσεων, κρυπτογραφία κτλ)

Όπως καταλαβαίνεις αγαπητέ μου Νίκο, είναι αδύνατον να σπουδάσεις σε τμήμα πληροφορικής και οικονομικών όπως είναι η Εφαρμοσμένη χωρίς να κάνεις αρκετά μαθηματικά!

Όσο για Φυσική, πράγματι δεν υπάρχουν σχετικά μαθήματα :) Άλλωστε μάλλον δεν χρειάζονται αν αναλογιστούμε τον σκοπό του τμήματος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Σπουδαζει κανεις στο τμημα αυτο?
Εστω εχετε ακουσει τπτ για το συγκεκριμενο τμημα?
Επαγγελματικη αποκατασταση κτλ??
Θελω τις γνωμες σας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.

vista

Νεοφερμένος

Ο vista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Και εγώ όταν έβλεπα τις σχολές του Πανεπιστημίου Μακεδονίας ήμουν ανάμεσα στην Εφαρμοσμένη Πληροφορική και στην Διοίκηση Τεχνολογίας. Η Διοίκηση Τεχνολογίας μου φάνηκε πιο ελκυστική σε σχέση με την εφαρμοσμένη όμως.
Εσείς τι θα προτιμούσατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris_m

Νεοφερμένος

Ο dimitris_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
γεια σας παιδια θα ηθελα να μαθω με τι ασχολειται περισσοτερο το τμημα αυτο...την πληροφορικη ή την οικονομια????
((βασικα εγω θελω να περασω πληροφρικη αλλα δεν ξερω αν μου αρεσουν τα οικονομικα πολυ))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VirusX2

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Υπαρχει καποιος αποφοιτος ή φοιτητης της Εφαρμοσμενης Πληροφορικης Στο ΠΑΜΑΚ να τα πουμε....????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Ποιος θα μου πει το πρόγραμμα σπουδών; Το pdf που έχουν στη σελίδα τους δεν μου κατεβαίνει σωστα....

Αν δεν επιλέξω "οικονομικη κατεύθυνση" πόσα θα είναι τα οικονομικά μαθήματα που θα υποχρεωθώ να κάνω;

ΥΓ: Δε το βλέπω να περνάω απθ οπότε λέω για παμακ. Προτείνετε τίποτα άλλο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Ποιο καλο παιδακι περναει σε αυτην την φοβερη σχολη? :clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntonisR21

Νεοφερμένος

Ο AntonisR21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
είναι κανείς που πέρασε σε αυτό το τμήμα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Ναι εγω,περυσι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntonisR21

Νεοφερμένος

Ο AntonisR21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
ωραίος συνάδελφε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitraKaran

Νεοφερμένος

Η dimitraKaran αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Πόσοι περάσαμε εδώ? :) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Θα χαρω πολυ να σε ξεναγησω στην υπεροχη σχολη μας ομορφη 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitraKaran

Νεοφερμένος

Η dimitraKaran αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
:) η γνώμη σου για τη σχολή? (εκτός από υπέροχη :) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Εχει πολλα ωραια γκομενακια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Εχει πολλα ωραια γκομενακια

Απάντα σ' αυτό που σε ρώτησε το κορίτσι! Γιατί υπεκφεύγεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top