Ερώτηση για τη λειτουργία των εξαμήνων

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
τώρα σοβαρά? καθηγητές πανεπιστημίου κλέβει ο ένας το διδακτικό υλικό
του άλλου?? ποιος στο έχει πει αυτό?

Όπως είπε κ ο Γιάννης πιο πάνω, είναι συχνό φαινόμενο. Απλά είναι μερικοί που δεν αναφέρουν τις πηγές τους και είναι άδικο για κάποιον που έχει αφιερώσει πάρα πολύ χρόνο να κάτσει να διαμορφώσει τόσο υλικό, οπότε αν εσύ έχεις φάει μια βδομάδα να φτιάχνεις διαφάνειες και ξαφνικά μάθεις ότι ένας καθηγητής σε μια άλλη σχολη, παρουσίασε τις διαφάνειες αυτές ως δικές του, ε λογικό είναι να τα παίρνεις στο κρανίο μετά και να κλειδώνεις τα πάντα...

Εμάς μας το είπε ένας καθηγητής της σχολής που την πάτησε έτσι.
 

aitherovamwn

Νεοφερμένος

Η aitherovamwn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα,
Μετά από όλα αυτά που διάβασα σκέφτομαι σοβαρά να κάνω αναστολή σπουδών. Εδώ όμως προκύπτει έμμεσα και ένα ακόμη θέμα. Η μητέρα μου κάνει χαρτιά για ΚΕΠΑ, ουσιαστικά μας δίνουν κάποια βοηθήματα μηνιαίως γιατί η ίδια έχει ποσοστό αναπηρίας. Μας ζήτησαν χαρτί βεβαίωσης σπουδών/φοίτησης από το πανεπιστήμιο, για να μπορεί να με συμπεριλάβει και εμένα μέσα. Αν όντως κάνω αναστολή, αυτή η βεβαίωση θα ισχύει ή όχι;
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Καλησπέρα,
Μετά από όλα αυτά που διάβασα σκέφτομαι σοβαρά να κάνω αναστολή σπουδών. Εδώ όμως προκύπτει έμμεσα και ένα ακόμη θέμα. Η μητέρα μου κάνει χαρτιά για ΚΕΠΑ, ουσιαστικά μας δίνουν κάποια βοηθήματα μηνιαίως γιατί η ίδια έχει ποσοστό αναπηρίας. Μας ζήτησαν χαρτί βεβαίωσης σπουδών/φοίτησης από το πανεπιστήμιο, για να μπορεί να με συμπεριλάβει και εμένα μέσα. Αν όντως κάνω αναστολή, αυτή η βεβαίωση θα ισχύει ή όχι;

Δε θα ισχυει πια, γιατι δε θεωρεισαι φοιτητρια οσο εισαι σε αναστολη. Αν την εχεις δωσει βεβαια ηδη τη βεβαιωση για φετος, δε θα το διασταυρωσει καποιος, οποτε πιστευω εισαι καλυμμένη για την ωρα.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Καλησπέρα,
Μετά από όλα αυτά που διάβασα σκέφτομαι σοβαρά να κάνω αναστολή σπουδών. Εδώ όμως προκύπτει έμμεσα και ένα ακόμη θέμα. Η μητέρα μου κάνει χαρτιά για ΚΕΠΑ, ουσιαστικά μας δίνουν κάποια βοηθήματα μηνιαίως γιατί η ίδια έχει ποσοστό αναπηρίας. Μας ζήτησαν χαρτί βεβαίωσης σπουδών/φοίτησης από το πανεπιστήμιο, για να μπορεί να με συμπεριλάβει και εμένα μέσα. Αν όντως κάνω αναστολή, αυτή η βεβαίωση θα ισχύει ή όχι;
ε τωρα μπηκαμε νοεμβριο,,ειναι πολυ δυσκολο να βρεις γραμματεια να σου κανει αναστολη τωρα ...μεχρι 15/10 γινοταν τυπικως.
ε αφου χρειαζεσαι και την βεβαιωση , ξανα βλεπεις την αναστολη απο μαρτιο για το εαρινο εξαμηνο
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,134 μηνύματα.
Και νομίζω ότι η αναστολή πρέπει να είναι δικαιολογημένη, δεν είμαι σίγουρος ότι μπορείς απλά να αναστείλεις σπουδές χωρίς κάποιο χαρτί (πχ. στρατολογίας για τα αγόρια).
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Και νομίζω ότι η αναστολή πρέπει να είναι δικαιολογημένη, δεν είμαι σίγουρος ότι μπορείς απλά να αναστείλεις σπουδές χωρίς κάποιο χαρτί (πχ. στρατολογίας για τα αγόρια).
ο νομος λεει οτι πρεπει να προβαλεις σοβαρο λογο τον οποιο και θα δεχθει η συνελευση τμηματος..αλλα γενικως μεχρι τωρα η γραμματεια τις δινει ετσι κατ επιθυμια.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top