Ερωτικές σχέσεις μέσω διαδικτύου

Σεβαστή-Μαρία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεβαστή-Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Εγώ δεν πιστεύω ότι μπορεί να υπάρξει τέτοιου είδους σχέση και να έχει γερά θεμέλια .
Αυτό συμβαίνει γιατί δε φτάνει η οθόνη του υπολογιστή για μια σχέση ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Εγώ δεν πιστεύω ότι μπορεί να υπάρξει τέτοιου είδους σχέση και να έχει γερά θεμέλια .
Αυτό συμβαίνει γιατί δε φτάνει η οθόνη του υπολογιστή για μια σχέση ...

Ακριβώς.. Όμως αν το πεις σε άτομο που χρησιμοποιεί έτσι το διαδίκτυο, θα σου πεί πως δεν ξέρεις, κτλπ! Και εγώ προσπάθησα να εξηγήσω σε μια γνωστή μου πόσο καταστρεπτική γι αυτήν έχει εξελιχθεί αυτή η σχέση και ακούω ένα σωρό, σαν αυτο που σου είπα! Εξαρτάται απο τον χαρακτήρα του καθενός πιστεύω. Αν σου αρέσει να προβάλλεσαι και να πουλάς τον εαυτό σου σαν προιόν, φαντάζομαι δεν σε νοιάζει το αν θα πετύχεις κάποιον μέσω διαδικτύου, δυστυχώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina Zazety

Νεοφερμένος

Η Nina Zazety αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Μου φαίνεται εξαιρετικά δύσκολο να αναπτύξω μια σχέση με έναν άνθρωπο από το Διαδίκτυο (εντάξει ίσως και στην πραγματική ζωή). Γενικά οι ανθρώπινες σχέσεις είναι από τις πιο περίπλοκες έννοιες που έχω συναντήσει. Εχω μια φίλη που βρει 2 πολύ καλούς φίλους από το internet, μια ήταν εδώ στην Ελλάδα ένω ο άλλος στο εξωτερικό. Τους έχει συναντήσει και τους δύο όμως αυτοπροσώπως.
Ειδικά για τις ερωτικές σχέσεις μου φαίνεται κάπως γελοίο δύο άτομα να θεωρούνται ζευγάρι και να μην έχουν συναντηθεί ποτέ. Ποιος ο σκοπός; Στο τέλος της ημέρας πάλι μόνος/μόνη είσαι. Πιστεύω πως οι ερωτικές σχέσεις πρέπει να είναι πιο "αληθινές".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Νομίζω ότι κολλάτε στο θέμα διαδικτυακή σχέση, δεν εννοείται πάντα να έχεις μια απρόσωπη σχέση, με κάποιον που δεν έχεις δει ποτέ in real life. Καλώς ή κακώς πλέον υπάρχουν πάαμπολες περιπτώσεις ζευγαριών που γνωρίστηκαν μέσω ίντερνετ, μετά συναντήθηκαν...παντρεύτηκαν...έκαναν οικογένεια κλπ κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Νομίζω ότι κολλάτε στο θέμα διαδικτυακή σχέση, δεν εννοείται πάντα να έχεις μια απρόσωπη σχέση, με κάποιον που δεν έχεις δει ποτέ in real life. Καλώς ή κακώς πλέον υπάρχουν πάαμπολες περιπτώσεις ζευγαριών που γνωρίστηκαν μέσω ίντερνετ, μετά συναντήθηκαν...παντρεύτηκαν...έκαναν οικογένεια κλπ κλπ
Σωστά. Μην πάμε και μακριά μας. Υπάρχει (τουλάχιστον ένα) ζευγάρι που γνωρίστηκαν εδώ στο ischool και έκαναν σχέση.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Νομίζω ότι κολλάτε στο θέμα διαδικτυακή σχέση, δεν εννοείται πάντα να έχεις μια απρόσωπη σχέση, με κάποιον που δεν έχεις δει ποτέ in real life. Καλώς ή κακώς πλέον υπάρχουν πάαμπολες περιπτώσεις ζευγαριών που γνωρίστηκαν μέσω ίντερνετ, μετά συναντήθηκαν...παντρεύτηκαν...έκαναν οικογένεια κλπ κλπ
Νομίζω πως μιλάμε κυρίως για σχέσεις,οι οποίες αφορούν 2 άτομα τα οποία δεν έχουν συναντηθεί καν..και απλά ισχυρίζονται πως διατηρούν μια ''σχέση'' μέσω ίντερνετ για μεγάλο χρονικό διάστημα. Θυμάμαι και μια περίπτωση που είχα διαβάσει ή εδώ ή στο στέκι...αυτές οι σχέσεις δεν μπορούν απλά να υπάρξουν, κάτι περίεργο θα κρύβεται από πίσω:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theoritikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theoritikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
ερωτικές σχέσεις δεν έχω κάνει μέσω ιντερνέτ , αλλά έχω γνωρίσει άτομα από άλλες πόλεις τα οποία και συνάντησα αργότερα και έχουμε γίνει πολύ καλοί φίλοι συγκεκριμένα γνώρισα ένα άτομο από Θεσσαλονίκη με το οποίο έχουμε κοινά ενδιαφέροντα(την ίδια τρέλα με την Ιαπωνία) και έχουμε κρατήσει επαφή 3 χρόνια τώρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σεβαστή-Μαρία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεβαστή-Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Εμ με τον όρο διαδικτυακή σχέση καταλαβαίνει κανείς το "σε γνώρισα στο φβ όταν μου έστειλες στα ξεκάρφωτα αίτημα φιλίας"
Αν τώρα είναι άτομα που γνωρίζονται, βγαίνουν μαζί και απλά χρησιμοποιούν το διαδίκτυο για επικοινωνία, ναι !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Πριν καποιους μηνες,ειχε τυχει να γνωρισω ενα παιδι μεσω internet. Συμμετειχαμε και οι δυο σε ενα φορουμ,μετα ανταλλαξαμε fb και αρχισαμε να μιλαμε. Μετα απο μια εβδομαδα αλλαξαμε και τηλεφωνα και μιλαγαμε και απο εκει. Βεβαια δεν εφτανε αυτο,επρεπε να γνωριστουμε και απο κοντα. Ετσι μια μερα(Παρασκευη ηταν..)πηγαμε σινεμα και για καφε. Τα φτιαξαμε. Την δευτερη εβδομαδα σχεσης,αρχισε ολα αυτα τα γλυκολογα μεχρι που εφτασε στο "Σ'αγαπω". Επειδη ειμαι ατομο που δεν του αρεσουν πολυ αυτα τα "μελο" και επειδη δεν μπορω να πω στον αλλον οτι το αν αγαπω ενω στην πραγματικοτητα δεν το νιωθω,του ειπα να χωρισουμε και του εξηγησα και το λογο φυσικα. Τοτε αρχισε να λεει πως αν τον παρατησω θα αυτοκτονησει και αλλα τετοια τα οποια τα βρηκα τραγικα και ελλεινα.Και αφου ειδε πως δεν με εριξε με αυτα,εγινε πολυ επιθετικος και ενοχλητικος. Καμια σχεση με το ατομο που μου ειχε γνωρισει.
Απο τοτε δεν ξαναεκανα ερωτικη σχεση μεσω νετ. Δεν ξερω αν στο μελλον θα επιχειρησω να κανω παλι κατι τετοιο. Παντως αν τυχει να γινει κατι, θα το παω πιο αργα. Θα βγω μαζι του αρκετες φορες,θα περασω απο τα μερη που θα μου πει πως συχναζει(δηθεν τυχαια),θα τον ρωτησω ορισμενα πραγματα τα οποια θα προσπαθησω μαθω αν ισχυουν. Γενικα,θελει προσοχη. Δεν ξερεις ποτε τι μπορει να γινει.

Μια γνωστη μου γνωρισε τον αντρα της απο το fb,παντρευτηκαν και εχουν και παιδακι. Πολυ καλο παιδι ο αντρας της. Αλλα δεν συμβαινει παντα να ειναι ολοι καλοι και ειλικρινεις απο το νετ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Θέλει τόσο προσοχή, όσο θέλει και με κάποιον που θα γνωρίσεις στο δρόμο/στο καφέ/στο σινεμά/στις διακοπές σου.
απλά έτυχε και βγήκε όπως βγήκε. Δλδ το ότι τον γνώρισες από το νετ, είναι λίγο άσχετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Σωστά. Μην πάμε και μακριά μας. Υπάρχει (τουλάχιστον ένα) ζευγάρι που γνωρίστηκαν εδώ στο ischool και έκαναν σχέση.


Πίστεψε με, υπάρχουν τόσα πολλά ζευγάρια που γνωριστηκαν από εδώ και έχουν σχέση που θα έπρεπε να μετονομαστει το site σε iσυνοικεσιο :worry:

Αυτά που λέτε πως είναι καλύτερα να γνωρίσεις άτομα στις καφετέριες παρά στο ιντερνετ είναι βλακείες. Όσες πιθανότητες υπάρχουν να σου βγει ανώμαλος αυτός από το διαδίκτυο άλλες τόσες υπάρχουν και για τον τύπο από την καφετερια. Άσε που μέσω διαδίκτυου (ειδικά ενός φόρουμ) μπορείς να δεις στο περίπου τις απόψεις του άλλου.
Επίσης, μην μπερδευετε τις σχέσεις που ξεκίνησαν μέσω διαδίκτυου (η γνωριμία δηλαδή) και τις άλλες που περιορίστηκαν στο διαδίκτυο. Στις πρώτες δεν βλέπω κάτι το περίεργο, ίσα ίσα που με τα δεδομένα της εποχής είναι φυσιολογικό. Την δεύτερη περίπτωση δεν θα την δοκιμαζα ποτέ. Εκτός αν πρόκειται για σχέση εξ αποστάσεως, αλλά προυποθέτει την γνωριμία από κοντά πρώτα (άλλο καπέλο αυτό).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ερωτικες σχεσεις μεσω διαδικτυου,καταλληλες και πρακτικες μονο για cyber sex :smoke:

:smoke:

Εδω τον...ερωτισμο τους τον βγαζουν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Όλα γίνονται αρκεί να υπάρχει αμοιβαία θέληση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Αυτά που λέτε πως είναι καλύτερα να γνωρίσεις άτομα στις καφετέριες παρά στο ιντερνετ είναι βλακείες. Όσες πιθανότητες υπάρχουν να σου βγει ανώμαλος αυτός από το διαδίκτυο άλλες τόσες υπάρχουν και για τον τύπο από την καφετερια. Άσε που μέσω διαδίκτυου (ειδικά ενός φόρουμ) μπορείς να δεις στο περίπου τις απόψεις του άλλου.

Ε, καλά, όχι και όσες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top