Ερωτήσεις σχετικά με το απολυτήριο και τη βεβαίωση πρόσβασης

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Νταξει τωρα, ας μη γελιομαστε. Το απολυτηριο ειναι ενα χαρτι που θεωρουν οι μαμαδες μας "σοβαρο", μεχρι να παρουμε το πτυχιο. :P

Αμα θες να πας εξωτερικο, να φροντισεις να εχεις καλους βαθμους στα μαθηματα που χρειαζονται.
Εξαρταται κι ολας απο το τι θες να κανεις στη ζωη σου.
Αμα θες να βρεις μια οποιαδηποτε δουλεια, βρισκεις και με χαμηλο βαθμο απολυτηριου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Πέρα από την πλάκα, ένα απολυτήριο >18 παίζει ρόλο. Ανοίγουν πόρτες (σε συνδυασμό με άλλα κριτήρια) για αρκετά πράγματα (χρηματικές υποτροφίες, ξένα πανεπιστήμια κ.λπ.).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Το απολυτήριο έχει εφαρμογή και σε πολλά πανεπιστήμια στο εξωτερικό και σε πολλές επιχειρήσεις στο εσωτερικό.Αφήστε τα μαθήματα γενικής,γράψτε άσχημα στις πανελλήνιες(το οποίο είναι πιθανό να γίνει) και πηγαίνετε στα goodys για να σερβίρετε.Και το ότι σου το είπε ο καθηγητής δε μου λέει κάτι.Εγώ ξέρω παιδιά νέα τα οποία το μετάνιωσαν που παραμέλησαν τα της γενικής.
Και μεταξύ μας τώρα πόσο δύσκολο είναι να αφιερώνεις 10-15 λεπτά καθημερινά για της γενικής?
Το κακο ειναι οτι τα πιστευεις αυτα που γραφεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Το κακο ειναι οτι τα πιστευεις αυτα που γραφεις


Το κακό είναι πως πιστεύεις ότι έχεις δίκιο ενώ είναι ξεκάθαρο ότι είσαι λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Το κακό είναι πως πιστεύεις ότι έχεις δίκιο ενώ είναι ξεκάθαρο ότι είσαι λάθος.
Αν θες να πας προπτυχιακο σε μεγαλο πανεπιστημιου του εξωτερικου και θελει ΜΟΝΟ απολυτηριο δεν καθεσαι να δωσεις καν πανελλαδικες ενημερωσου πρωτα,οχι τιποτα αλλο μπορει να τρομαζεις και καποιον και να σπαταλαει τζαμπα χρονο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Αν θες να πας προπτυχιακο σε μεγαλο πανεπιστημιου του εξωτερικου και θελει ΜΟΝΟ απολυτηριο δεν καθεσαι να δωσεις καν πανελλαδικες ενημερωσου πρωτα,οχι τιποτα αλλο μπορει να τρομαζεις και καποιον και να σπαταλαει τζαμπα χρονο

ετσι ειναι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Αν θες να πας προπτυχιακο σε μεγαλο πανεπιστημιου του εξωτερικου και θελει ΜΟΝΟ απολυτηριο δεν καθεσαι να δωσεις καν πανελλαδικες ενημερωσου πρωτα,οχι τιποτα αλλο μπορει να τρομαζεις και καποιον και να σπαταλαει τζαμπα χρονο

φίλε επειδή μπορεί να ζεις σε μια ουτοπία πρέπει να ξέρεις πως και να σπουδάσεις αυτό που θες κανείς δε σου εγγυάται ότι θα βρεις δουλειά που να έχει απόλυτη σχέση με αυτό.Τότε θα χρειαστεί να καταφύγεις σε άλλες εργασίες για να μπορέσεις να ζήσεις .Οι περισσότερες από αυτές ζητάνε 2 πράγματα 1ον απολυτηριο λυκείου 2ον πτυχία ξένων γλωσσών.

επίσης το εξωτερικό δεν είναι σίγουρο...αν κάποιος έχει λεφτά να δώσει ας μη δώσει πανελλήνιες, αλλά ο άλλος που θα δώσει πανελλήνιες και δεν έχει λεφτά να δώσει και βασίζεται σε κάποια υποτροφία(για πανεπιστήμιο στο εξωτερικό) τότε το απολυτήριο χρειάζεται.

επίσης να ξέρεις πως δεν είναι όλη σου η ζωή οι πανελλήνιες .σε αυτην την λιγη ωρα που θα ασχολεισαι με της γενικης μπορεις να αποκτησεις πολλες βασικες γνωσεις οπως πως λειτουργει το ραδιοφωνο και οι σταθμοι(φυσικη γενικης) ,μπορεις επισης να μαθεις πολλα απο τον επιταφιο του θουκυδιδη.Παρα πολλοι ανθρωποι απο ολο τον κοσμο και απο το χωρο της πολιτικης εχουν διαβασει τον επιταφιο.και τελος δεν ειπα να καθεσαι 2 ωρες να διαβαζεις οπως περυσι και προπερυσι αλλα να τα διαβαζεις εστω μια φορα μπας και μαθεις κατι και πορευτεις με αυτα στη ζωη σου.Τωρα αν συνεχιζεις να επιμενεις τα δικα σου τοτε τι να πω...κακο του κεφαλιου σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John 95

Νεοφερμένος

Ο John 95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Το απολυτήριο έχει εφαρμογή και σε πολλά πανεπιστήμια στο εξωτερικό και σε πολλές επιχειρήσεις στο εσωτερικό.Αφήστε τα μαθήματα γενικής,γράψτε άσχημα στις πανελλήνιες(το οποίο είναι πιθανό να γίνει) και πηγαίνετε στα goodys για να σερβίρετε.Και το ότι σου το είπε ο καθηγητής δε μου λέει κάτι.Εγώ ξέρω παιδιά νέα τα οποία το μετάνιωσαν που παραμέλησαν τα της γενικής.
Και μεταξύ μας τώρα πόσο δύσκολο είναι να αφιερώνεις 10-15 λεπτά καθημερινά για της γενικής?

Φιλε μου συμφωνω απολυτα μαζι σου:). Σιγουρα ο βαθμος του πτυχιου μετραει περισσοτερο απο το βαθμο του απολυτηριο αλλα ποτε δεν ξερεις ποτε θα σου χρειαστει. Εγω παντως συμμετεχω και στα μαθηματα της γενικης παιδειας και θα προσπαθησω να γραψω καλα και στα διαγωνισματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
φίλε επειδή μπορεί να ζεις σε μια ουτοπία πρέπει να ξέρεις πως και να σπουδάσεις αυτό που θες κανείς δε σου εγγυάται ότι θα βρεις δουλειά που να έχει απόλυτη σχέση με αυτό.Τότε θα χρειαστεί να καταφύγεις σε άλλες εργασίες για να μπορέσεις να ζήσεις .Οι περισσότερες από αυτές ζητάνε 2 πράγματα 1ον απολυτηριο λυκείου 2ον πτυχία ξένων γλωσσών.

Γιατι προτρεχεις και βγαινεις απο τα ορια που μπορεις να επιχειρηματολογησεις?Εκανες αναφορα στην χρηση ή μαλλον χρησιμοτητα καλυτερα,του απολυτηριου.Πιστευεις οτι ενα απολυτηριο με μεγαλο βαθμο ειναι χρησιμο.
Το απολυτηριο ειναι ενα 0,για τον απλουστατο λογο οτι εκμηδενιζεται αμεσως με την κατοχη πτυχιου 3οβαθμιας εκπαιδευσης.Γιαυτο υπαρχουν και οι βαθμιδες.Οπως το απολυτηριο γυμνασιου ειναι ενα 0,οταν παιρνεις απολυτηριο λυκειου,ετσι γινεται και με το απολυτηριο λυκειου οταν παιρνεις πτυχιο 3οβαθμιας.
Εκτος και αμα θες να γινεις σερβιτορος ή σκουπιδιαρης.Ναι εκει μετραει.
Επισης,ειναι εντελως ηλιθιο να λες οτι στις δουλειες ζητανε απολυτηριο λυκειου και οχι πτυχιο 3οβαθμιας(εφοσον υπαρχει βεβαια).Δεν γινεται να εχεις βγαλει πχ Νομικη ή Βιολογια ή Φιλολογια και να σου πουν γιατι ειχες 10 στα θρησκευτικα.
Αυτα ειναι ηλιθιοτητες.


επίσης το εξωτερικό δεν είναι σίγουρο...αν κάποιος έχει λεφτά να δώσει ας μη δώσει πανελλήνιες, αλλά ο άλλος που θα δώσει πανελλήνιες και δεν έχει λεφτά να δώσει και βασίζεται σε κάποια υποτροφία(για πανεπιστήμιο στο εξωτερικό) τότε το απολυτήριο χρειάζεται.

Στα ''καλα'' πανεπιστημια του εξωτερικου δινεις ειδικες εξετασεις για να εισαχθεις,δικες τους.Σε πολλα εχει και προκαταρκτικα ετη στα οποια διαβαζεις καποια μαθηματα που σου δινουν,τα δινεις και ετσι μπαινεις(αν τα περασεις).
Αναφορικα με το μεταπτυχιακο τωρα,φυσικα και δεν μετραει το απολυτηριο λυκειου.Στο μεταπτυχιακο μετραει καθαρα και μονο ο βαθμος πτυχιου.
Βεβαια,ζητουνται και αλλα επιλεπον προσοντα οπως συμμετοχη σε εθελοντισμο κτλπ κτλπ(οφφ τοπικ)

επίσης να ξέρεις πως δεν είναι όλη σου η ζωή οι πανελλήνιες .σε αυτην την λιγη ωρα που θα ασχολεισαι με της γενικης μπορεις να αποκτησεις πολλες βασικες γνωσεις οπως πως λειτουργει το ραδιοφωνο και οι σταθμοι(φυσικη γενικης) ,μπορεις επισης να μαθεις πολλα απο τον επιταφιο του θουκυδιδη.Παρα πολλοι ανθρωποι απο ολο τον κοσμο και απο το χωρο της πολιτικης εχουν διαβασει τον επιταφιο.και τελος δεν ειπα να καθεσαι 2 ωρες να διαβαζεις οπως περυσι και προπερυσι αλλα να τα διαβαζεις εστω μια φορα μπας και μαθεις κατι και πορευτεις με αυτα στη ζωη σου.Τωρα αν συνεχιζεις να επιμενεις τα δικα σου τοτε τι να πω...κακο του κεφαλιου σου.

One solution,εξωσχολικα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnymanos_arc

Νεοφερμένος

Ο johnymanos_arc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Είμαι απόφοιτος αρκετά παλιός και ενδιαφέρομαι να ξαναδώσω πανελλήνιες. Μέσα στα δικαιολογητικά που πρέπει να καταθέσεις για να κάνεις αίτηση συμπεριλαμβάνεται και η αυθεντική βεβαίωση πρόσβασης...Η συγκεκριμένη ούτε ξέρω που βρίσκεται, καθώς πάνε πολλά χρόνια...Το πιο πιθανό είναι να την έχει το πρώτο πανεπιστήμιο που τελείωσα χωρίς να είμαι σίγουρος...Γνωρίζει κανείς τι μπορώ να κάνω σε αυτή την περίπτωση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Είμαι απόφοιτος αρκετά παλιός και ενδιαφέρομαι να ξαναδώσω πανελλήνιες. Μέσα στα δικαιολογητικά που πρέπει να καταθέσεις για να κάνεις αίτηση συμπεριλαμβάνεται και η αυθεντική βεβαίωση πρόσβασης...Η συγκεκριμένη ούτε ξέρω που βρίσκεται, καθώς πάνε πολλά χρόνια...Το πιο πιθανό είναι να την έχει το πρώτο πανεπιστήμιο που τελείωσα χωρίς να είμαι σίγουρος...Γνωρίζει κανείς τι μπορώ να κάνω σε αυτή την περίπτωση;

Κανονικά θα έπρεπε να έχεις την πρωτότυπη ανέγγιχτη σε ασφαλές σημείο, όπως και το πρωτότυπο απολυτήριο.:P
Το πανεπιστήμιο που ήδη τελείωσες δε θα σού την επιστρέψει. Πας στο λύκειο που αποφοίτησες, αναφέρεις ότι θέλεις να ξαναδώσεις πανελλήνιες και έχεις απωλέσει το ανάλογο έγγραφο, και απαραιτήτως θέλεις επανέκδοση για τη συμμετοχή σου στις νέες εξετάσεις.

Υγ. Φέτος δίνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnymanos_arc

Νεοφερμένος

Ο johnymanos_arc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Κανονικά θα έπρεπε να έχεις την πρωτότυπη ανέγγιχτη σε ασφαλές σημείο, όπως και το πρωτότυπο απολυτήριο.:P
Το πανεπιστήμιο που ήδη τελείωσες δε θα σού την επιστρέψει. Πας στο λύκειο που αποφοίτησες, αναφέρεις ότι θέλεις να ξαναδώσεις πανελλήνιες και έχεις απωλέσει το ανάλογο έγγραφο, και απαραιτήτως θέλεις επανέκδοση για τη συμμετοχή σου στις νέες εξετάσεις.

Υγ. Φέτος δίνεις;

Αν προλάβω θα δώσω φέτος. Το σκέφτομαι ακόμα. Στο Λύκειο πρέπει να πάω αυτοπροσώπως για να ζητήσω την επανέκδοση ή μπορεί να στείλω κάποιον άλλο; Το ρωτάω γιατί τώρα μένω σε άλλη πόλη στην άλλη άκρη της Ελλάδας :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Αν προλάβω θα δώσω φέτος. Το σκέφτομαι ακόμα. Στο Λύκειο πρέπει να πάω αυτοπροσώπως για να ζητήσω την επανέκδοση ή μπορεί να στείλω κάποιον άλλο; Το ρωτάω γιατί τώρα μένω σε άλλη πόλη στην άλλη άκρη της Ελλάδας :/:

Αρχικά δοκίμασε να πάρεις ένα τηλέφωνο σε αυτό το λύκειο κι εξήγησέ τους. Πες ότι είναι ανάγκη κλπ, και μπορεί να το φωτοτυπήσουν στη διεύθυνση του σχολείου και να σού το στείλουν με fax, αν δε βαριούνται που ζουν.

Αν δεν έχεις ξεκινήσει ακόμη, και δεν έχεις επαφή με το αντικείμενο (π.χ. με τις προηγούμενες σπουδές σου), τότε λίγο δύσκολο.:hmm:

Σε ποια κατεύθυνση θέλεις να δώσεις, και για ποια σχολή;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Αρχικά δοκίμασε να πάρεις ένα τηλέφωνο σε αυτό το λύκειο κι εξήγησέ τους. Πες ότι είναι ανάγκη κλπ, και μπορεί να το φωτοτυπήσουν στη διεύθυνση του σχολείου και να σού το στείλουν με fax, αν δε βαριούνται που ζουν.

Αν δεν έχεις ξεκινήσει ακόμη, και δεν έχεις επαφή με το αντικείμενο (π.χ. με τις προηγούμενες σπουδές σου), τότε λίγο δύσκολο.:hmm:

Σε ποια κατεύθυνση θέλεις να δώσεις, και για ποια σχολή;:)

Αρχικά δοκίμασε να πάρεις ένα τηλέφωνο σε αυτό το λύκειο κι εξήγησέ τους. Πες ότι είναι ανάγκη κλπ, και μπορεί να το φωτοτυπήσουν στη διεύθυνση του σχολείου και να σού το στείλουν με fax, αν δε βαριούνται που ζουν.

ουν στη διεύθυνση του σχολείου και να σού το στείλουν με fax, αν δε βαριούνται που ζ


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnymanos_arc

Νεοφερμένος

Ο johnymanos_arc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Αρχικά δοκίμασε να πάρεις ένα τηλέφωνο σε αυτό το λύκειο κι εξήγησέ τους. Πες ότι είναι ανάγκη κλπ, και μπορεί να το φωτοτυπήσουν στη διεύθυνση του σχολείου και να σού το στείλουν με fax, αν δε βαριούνται που ζουν.

Αν δεν έχεις ξεκινήσει ακόμη, και δεν έχεις επαφή με το αντικείμενο (π.χ. με τις προηγούμενες σπουδές σου), τότε λίγο δύσκολο.:hmm:

Σε ποια κατεύθυνση θέλεις να δώσεις, και για ποια σχολή;:)

Για ψυχολογία σκέφτομαι...Το πρώτο πτυχίο μου είναι εντελώς άσχετο (Πολιτικών Μηχανικών)...Το συγκεκριμένο επάγγελμα με έχει ξενερώσει γενικά από πολλές πλευρές...Σκέφτομαι να δηλώσω για φέτος και αν δω ότι δεν προλαβαίνω πάω για του χρόνου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Για ψυχολογία σκέφτομαι...Το πρώτο πτυχίο μου είναι εντελώς άσχετο (Πολιτικών Μηχανικών)...Το συγκεκριμένο επάγγελμα με έχει ξενερώσει γενικά από πολλές πλευρές...Σκέφτομαι να δηλώσω για φέτος και αν δω ότι δεν προλαβαίνω πάω για του χρόνου

Χμ... Μάλιστα. Να ξέρεις ότι η θεωρητική κατεύθυνση έχει πολύ διάβασμα. Δεν ξέρω αν έχεις καμία επαφή με τα μαθήματά της, αλλά πρέπει να τετραγωνίσεις τον κ*λο σου, αν θες να περάσεις. Του χρόνου σίγουρα έχεις πιθανότητες, πάντως.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freedom_Land

Νεοφερμένος

Ο Freedom_Land αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας :) Ειμαι καινούργιος στο ischool και θα ήθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με την βεβαιωση προσβασης που δίνουν τα λύκεια.Εγώ έδωσα πανελλήνιες και στα 6 μαθηματα αλλα και σε ειδικό μαθημα.Ωστοσο το λυκειο μαζι με το απολυτήριο μου εδωσε και τη βεβαιωση προσβασης χωρις ομως να περιεχεται και ο βαθμος στο ειδικο μαθημα αφου δν ειχαν βγει μεχρι τοτε τα αποτελέσματα για τα μαθηματα αυτα.Εγω τωρα περασα σε σχολη που ήθελε και ειδικό μαθημα,οταν θα παω για την εγγραφη και θα δωσω το αντιγραφο της βεβαιωσης πρόσβασης που εχω δεν θα γραφει το ειδικό μαθημα,θα είναι ενταξει? ή θα υπαρχει κάποιο πρόβλημα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lexritis

Νεοφερμένος

Ο lexritis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Οταν μπαινεις με το 10% σε νεα σχολη,ξαναπαιρνεις βεβαιωση προσβασης?
Κανεις για βοηθεια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ναι κανονικά. Πρέπει πρώτα να διαγραφείς απ΄την παλιά όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Οταν μπαινεις με το 10% σε νεα σχολη,ξαναπαιρνεις βεβαιωση προσβασης?
Κανεις για βοηθεια?

Όχι.

Καινούρια βεβαίωση πρόσβασης αποκτά όποιος δίνει πανελλήνιες εξετάσεις για 2η, 3η, 4η κοκ φορά. Όποιος ξανδαώσει πανελλήνιες εξετάσεις είναι υποχρεωμένος να υποβάλλει μηχανογραφικό το ίδιο έτος με την καινούρια βεβαίωση πρόσβασης ως απόφοιτος προγενέστερου έτους με το 90% των θέσεων. Η παλιά βεβαίωση πρόσβασης αυτομάτης καταργείται ακόμα και αν έχει μεγαλύτερους βαθμούς. Σε αντίθετη περίπτωση είναι υποψήφιος με το 10% με την βεβαίωση πρόσβασης που είχε όταν έδωσε για τελευταία φορά πανελλήνιες εξετάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top