Εργαστήρι Επαγγελματικής Δημοσιογραφίας

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Υπάρχει κανείς που να έχει σπουδάσει να μου πει τη γνώμη του; Είμαι 4ο έτος ΑΣΟΕΕ σκέφτομαι του χρόνου να πάω εκεί! Ξέρω ότι είναι μόνο 1 χρόνο για αυτούς που έχουν πτυχίο. Μπορεί να μου πει κάποιος την εμπειρία του; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Εχω ακούσει οτι πολύ καλή είναι η σχολή του ant1 και αξίζει τα λεφτά του.Αναγνωρίζεται απο το σύλλογο δημοσιογραφίας και το υπουργείο παιδείας. Μετά πιάνεις αμέσως δουλειά στον ant1 με αρκετά καλές αποδοχές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επαμεινώνδας25

Νεοφερμένος

Ο Επαμεινώνδας25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Εχω ακούσει οτι πολύ καλή είναι η σχολή του ant1 και αξίζει τα λεφτά του.Αναγνωρίζεται απο το σύλλογο δημοσιογραφίας και το υπουργείο παιδείας. Μετά πιάνεις αμέσως δουλειά στον ant1 με αρκετά καλές αποδοχές.

ρε φιλε δεν νομιζω να ειναι τοσο απλο.και το αρκετα καλες αποδοχες πως το εννοεις??500 ευρω και να σαι ολη μερα στους δρομους???δεν το εχω ψαξει αλλα θα ειχε καποιο ενδιαφερον.το ιεκ ακμη δεν ειναι καλο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
ρε φιλε δεν νομιζω να ειναι τοσο απλο.και το αρκετα καλες αποδοχες πως το εννοεις??500 ευρω και να σαι ολη μερα στους δρομους???δεν το εχω ψαξει αλλα θα ειχε καποιο ενδιαφερον.το ιεκ ακμη δεν ειναι καλο?

Επειδή πληρώνεις στην σχολή και η σχολή αυτή είναι του καναλιού αμέσως μετά την αποφοίτηση τοποθετήσε σε θέση εντός του καναλιού με αποδοχές αξιοπρεπείς για την ηλικία σου και το επάγγελμα.Στο ιεκ ακμή είσαι ξεκρέμαστος θα πρέπει να τρέξεις να κάνεις αιτήσεις στα κανάλια για πρόσληψη και εφόσον σε δεχθούν και περάσεις απο συνέντευξη τότε θα σε προσλάβουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Για το εργαστηρι μπορειτε να μου πειτε πιο συγκεκριμενα; το εχω ψαξει και για τη σχολη του αντ1 πληροφοριες για το εγραστηρι θελω :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis83

Νεοφερμένος

Ο antonis83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Για το εργαστηρι μπορειτε να μου πειτε πιο συγκεκριμενα; το εχω ψαξει και για τη σχολη του αντ1 πληροφοριες για το εγραστηρι θελω :/

Για την σχολη του αντ1 ξερεις ποσο περιπου ειναι τα διδακτρα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.

antonis83

Νεοφερμένος

Ο antonis83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.

δεν ειναι καπως παλιο αυτο το αρθρο ή οχι? Ίσως ειναι πιο φθηνα τωρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επαμεινώνδας25

Νεοφερμένος

Ο Επαμεινώνδας25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Επειδή πληρώνεις στην σχολή και η σχολή αυτή είναι του καναλιού αμέσως μετά την αποφοίτηση τοποθετήσε σε θέση εντός του καναλιού με αποδοχές αξιοπρεπείς για την ηλικία σου και το επάγγελμα.Στο ιεκ ακμή είσαι ξεκρέμαστος θα πρέπει να τρέξεις να κάνεις αιτήσεις στα κανάλια για πρόσληψη και εφόσον σε δεχθούν και περάσεις απο συνέντευξη τότε θα σε προσλάβουν.

ναι αλλα πως το εννοεις αξιοπρεπης μισθος??σαν εκεινη τη κοπελιτσα τη μπαγια που ειναι στου παπαδακη το πρωι και κανει τη γλαστρα απλα ανοιγοκλεινοντας το στομα της και ζητημα να παιρνει 600 ευρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
ναι αλλα πως το εννοεις αξιοπρεπης μισθος??σαν εκεινη τη κοπελιτσα τη μπαγια που ειναι στου παπαδακη το πρωι και κανει τη γλαστρα απλα ανοιγοκλεινοντας το στομα της και ζητημα να παιρνει 600 ευρω.


Ρε φίλε σχετικό είναι το αξιοπρεπής μισθός αρχικά δεν δύναται να παίρνεις 3000 ευρώ ξεκινάς απο τα χαμηλά με ενα μισθό καπου στα 700 ευρω περίπου οντας ακόμα 20 χρονών όταν αποφοιτάς απο την σχολή και στην συνέχεια θα ανεβαίνεις μέσα στο κανάλι και ο μισθός θα αυξάνεται δηλαδή εσύ τι ψάχνεις με το που βγείς να παίρνεις 5000 ευρώ μισθό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariosAvg

Νεοφερμένος

Ο MariosAvg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά, όταν ο ant1 απολύει κόσμο δεν πιστεύω οτι προσλαμβάνει όσους είναι στη σχολή του!!! Άσε που το δίπλωμά του δεν είναι αναγνωρισμένο! Εγώ στην Ακμή είμαι και το πρόγραμμα είναι ιδιαίτερα καλό! Οι εγκαταστάσεις πολύ super, πολλές επισκέψεις σε media, ρεπορτάζ και έρευνες και καθηγητές που είναι ονόματα στο χώρο. Επίσης το δίπλωμα είναι Κρατικό και παιδιά που είναι στο 2ο έτος έχουν ξεκινήσει από τώρα την πρακτική του σε ραδιοφωνικούς σταθμούς και κανάλια!

Παιδιά, όταν ο ant1 απολύει κόσμο δεν πιστεύω οτι προσλαμβάνει όσους είναι στη σχολή του!!! Άσε που το δίπλωμά του δεν είναι αναγνωρισμένο! Εγώ στην Ακμή είμαι και το πρόγραμμα είναι ιδιαίτερα καλό! Οι εγκαταστάσεις πολύ super, πολλές επισκέψεις σε media, ρεπορτάζ και έρευνες και καθηγητές που είναι ονόματα στο χώρο. Επίσης το δίπλωμα είναι Κρατικό και παιδιά που είναι στο 2ο έτος έχουν ξεκινήσει από τώρα την πρακτική του σε ραδιοφωνικούς σταθμούς και κανάλια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Επειδή πληρώνεις στην σχολή και η σχολή αυτή είναι του καναλιού αμέσως μετά την αποφοίτηση τοποθετήσε σε θέση εντός του καναλιού με αποδοχές αξιοπρεπείς για την ηλικία σου και το επάγγελμα.Στο ιεκ ακμή είσαι ξεκρέμαστος θα πρέπει να τρέξεις να κάνεις αιτήσεις στα κανάλια για πρόσληψη και εφόσον σε δεχθούν και περάσεις απο συνέντευξη τότε θα σε προσλάβουν.
Έχεις έγκυρες πηγές γι'αυτά που λες; Επειδή εγώ άλλα έχω ακούσει...ότι ναι μεν προσλαμβάνεσαι στο κανάλι..αλλά ξεπατώνεσαι στη δουλειά κανένα 12ωρο με ένα 500άρι το μήνα..και φυσικά η εξέλιξη είναι ελάχιστη...δεν είναι π.χ. πας και δουλεύεις για 2-3 χρόνια με 500 ευρώ και μετά όσο πάει ανεβαίνεις..είσαι σταθερά στα 500 για πολύ καιρό..πράγμα το οποίο δεν νομίζω ότι θα μπορούσε να λέγεται αξιοπρεπές..και όλα αυτά τα έχω διαβάσει σε φόρουμ από κοπέλα που εργαζόταν εκεί για χρόνια..και έβλεπε τι γινόταν και με τους αποφοίτους της σχολής και με τους μη..ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ είναι αυτοί που βγάζουν λεφτά από τα κανάλια γενικά. Ακόμη και οι σχολιαστές σε μεγάλες εκπομπές με τον βασικό είναι..πόσο μάλλον οι άνθρωποι πίσω από αυτά..(βλ Ζαρίφη-580 μεικτά το δήλωσε η ίδια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Παιδιά, όταν ο ant1 απολύει κόσμο δεν πιστεύω οτι προσλαμβάνει όσους είναι στη σχολή του!!! Άσε που το δίπλωμά του δεν είναι αναγνωρισμένο! Εγώ στην Ακμή είμαι και το πρόγραμμα είναι ιδιαίτερα καλό! Οι εγκαταστάσεις πολύ super, πολλές επισκέψεις σε media, ρεπορτάζ και έρευνες και καθηγητές που είναι ονόματα στο χώρο. Επίσης το δίπλωμα είναι Κρατικό και παιδιά που είναι στο 2ο έτος έχουν ξεκινήσει από τώρα την πρακτική του σε ραδιοφωνικούς σταθμούς και κανάλια!
Φίλε μου ο ΑΝΤ1 δίνει αναγνωρισμένο δίπλωμα από το υπουργείο παιδείας οπότε μας λές σαχλαμάρες περί ανωτερότητας του ΑΚΜΗ για αυτόν τον λόγο πραγματικά δε καταλαβαινω τον λόγο να προτιμήσει κανένας το ΙΕΚ ΑΚΜΗ από την σχολή του ΑΝΤ1 η οποία έχει από πίσω της ένα κανάλι , ραδιόφωνο, Κυπριακό Κανάλι, Δορυφορικό κανάλι, διαδικτυακή παρουσία (με εκπομπές).

Επίσης ποιους καθηγητές έχετε στα ΙΕΚ ΑΚΜΗ σας....

Ακόμη και οι σχολιαστές σε μεγάλες εκπομπές με τον βασικό είναι..πόσο μάλλον οι άνθρωποι πίσω από αυτά..(βλ Ζαρίφη-580 μεικτά το δήλωσε η ίδια).

Τόσα παίρνει αλλά δε δουλεύει η Ζαρίφη μόνο στον alpha. Δουλεύει και στο ραδιόφωνο καθώς και σε αρθρογραφία. Συνεπώς έχει έναν αξιοπρεπή μισθό. Απλά θέλει να περνάει την νοοτροπία της κλάψας από πίσω για να ταυτιστει με τον μέσο Έλληνα.
_____
_____
Περι ιδιωτικών σχολών δημοσιογραφίας

Το χαρτί που προσφέρουν είναι εφάμιλλο με το χαρτί της τουαλέτας συνεπώς οποιος θέλει να πάει σε τέτοιο να φροντίσει να βγάλει ένα πτυχίο πρώτα (είτε νομικής, είτε οικονομικών, είτε πολιτικές επιστήμες κοκ).
Επειδή μιλάμε για ιδιωτικές σχολές (με εξαίρεση τα μαθήματα που κάνουν τα μεγάλα ονόματα που είναι συνήθως αμόρφωτοι) και βολεμένοι συνεπώς και τα μαθήματα τους άχρηστα. Εχουν επαγγελματίες μέσα που σου μαθαίνουν άρθρωση, τρόπους παρουσίασης, επικοινωνία πράγμα πολύ χρήσιμο ακόμα και αν κάποιος δε θέλει να ασχοληθεί με την βρωμικη δουλειά του δημοσιογράφου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MariosAvg

Νεοφερμένος

Ο MariosAvg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ωραίο και αυτό!!!! Εγώ τουλάχιστον όταν έψαχνα για σχολή στο Αντ1 δεν μου είπαν για αναγνωρισμένο δίπλωμα!!!! Κέντρο ελευθέρων σπουδών είναι! Αν θέλεις να παραμυθιάζεσαι οτι θα γίνεις παρουσιαστής του αντ1 επειδή θα σπουδάσεις εκεί, τότε μια χαρά, ζήσε το όνειρό σου!!!! Οι καθηγητές στην Ακμή είναι όλοι επαγγελματίες και αναγνωρισμένοι. Επίσης, επειδή απαντάς σαν να γνωρίζεις τα πάντα για τις σχολές, μάλλον δεν ξέρεις οτι η Ακμή είναι βραβευμένη για το πρόγραμμα της δημοσιογραφίας, ο αντ1 δε νομίζω οτι είναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Ωραίο και αυτό!!!! Εγώ τουλάχιστον όταν έψαχνα για σχολή στο Αντ1 δεν μου είπαν για αναγνωρισμένο δίπλωμα!!!! Κέντρο ελευθέρων σπουδών είναι! Αν θέλεις να παραμυθιάζεσαι οτι θα γίνεις παρουσιαστής του αντ1 επειδή θα σπουδάσεις εκεί, τότε μια χαρά, ζήσε το όνειρό σου!!!! Οι καθηγητές στην Ακμή είναι όλοι επαγγελματίες και αναγνωρισμένοι. Επίσης, επειδή απαντάς σαν να γνωρίζεις τα πάντα για τις σχολές, μάλλον δεν ξέρεις οτι η Ακμή είναι βραβευμένη για το πρόγραμμα της δημοσιογραφίας, ο αντ1 δε νομίζω οτι είναι!

Από την διαφήμιση το ξέρω ότι είναι αναγνωρισμένο από το υπουργείο παιδείας να κοίτα και εσύ

Φιλε μου πριν 4 χρόνια πριν ψηφιστεί ο νόμος για τα ιδιωτικα πανεπιτήμια η ΑΚΜΗ διαφημιζόταν ως η πρώτη σχολή που έφερε Πανεπιστημιακό τμήμα φυσικοθεραπεία με εκπαίδευση εξ ολοκλήρου στην Ελλάδα (με δυντότητα να ανοιξεις δικό σου φυσικοθεραπευτήριο). Τελικά δεν ισχυσε ποτέ και τα παιδιά που πήγαν σε αυτό το τμήμα την πάντησαν χοντρα.

Όσο αφορά το τμήμα το ΙΕΚ Ακμή όπως και η σχολή του Αντ1 δίνουν ένα άχρηστο χαρτί. Ο λόγος για να πας σε αυτές τις σχολές είναι αν έχεις είδη ένα πτυχίο και να αποκτήσεις κάποιες ευκαιρίες. Αν ήθελα πάω δημοσιογραφία θα πήγαινε στο τμήμα ΜΜΕ και επικοινωνίας του Καποδιστριακού και παράλληλα θα έβγαζα ή την σχολή του ΑΝΤ1 όχι για να αποκτήσω το άχρηστο χαρτί του ΑΝΤ1 αλλά για γνωριμίες ή το δημοσιογραφικό εργαστήρι ή το τμήμα που άνοιξε ο Σωτηρακόπουλος (αν ήθελα Αθλητική δημοσιογραφία).

Εξ άλλου πολλοί καθηγητές που διδάσκουνε αμόρφωτοι εκπαιδευμένοι στο γυαλί είναι δε κάνουν για διδασκαλία. Συνεπώς δε θα ήθελα ούτε καν να συνεργαστώ με αυτούς στο τέλος των σπουδών μου θα προτιμούσα να πάω σε τοπικό κανάλι, να ανοίξω ένα site ή μια τοπική εφημεριδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MariosAvg

Νεοφερμένος

Ο MariosAvg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Φίλε μου το η Ακμή είναι Ιεκ και αυτό μπορείς να το δεις και από τα επαγγελατικά δικαιώματα πού δίνονται από το υπουργείο παιδείος και τον εοππεπ (αν θέλεις ψάξε εδώ www.eoppep.gr)
Ο αντ1 δίνει βεβαιώσεις παρακολούθησης τύπου σεμναρίων. Στο τμήμα μου έχουμε παιδιά που είναι από τμήματα αει και έχουν έρθει για την πρακτική γνώση που δεν είχαν στο πανεπιστήμιο. Εμείς από το πρώτο εξάμηνο βγαίνουμε για ρεπορτάζ με τους καθηγητές, τους οποίους μόνο αμόρφωτους δεν τους λες!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ακάλυπτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ακάλυπτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Ορισμένοι είστε τέρμα άσχετοι και δεν έχετε ψαχτεί λίγο παραπάνω να δείτε τι γίνεται.
Οι ιδιωτικές σχολές δημοσιογραφίας είτε λέγεται ΙΕΚ Ακμή/Όμηρος/ΑΝΤ1 είτε newmediastudies είτε είναι το εργαστήρι στο Κολωνάκι, παρέχουν πρακτική γνώση και γνωριμίες. Διδάσκεσαι από ανθρώπους του χώρου και εάν ξεχωρίζεις τότε είναι πολύ πιθανό να είσαι μισθωτός δημοσιογράφος από νωρίς. Κατά τ'άλλα, απέχουν πάρα πολύ από τις τρεις σχολές δημοσιογραφίας στην χώρα.
Όσον αφορά αυτές (ΑΠΘ, Παντειο, ΕΚΠΑ) έχουν σοβαρές διαφορές μεταξύ τους και το κοινό τους είναι πως δεν σου παρέχουν επαγγελματικά δικαιώματα. Οι θέσεις για πρακτική άσκηση είναι ελάχιστες, ενώ το ίδιο το πτυχίο σου δίνει μηδαμινές διεξόδους.

Προσωπική μου γνώμη, όσοι θέλουν να ασχοληθούν πραγματικά με τη δημοσιογραφία ας σπουδάσουν κάτι διαφορετικό που θα τους δίνει κάποιες εναλλακτικές/διεξόδους. Χωρίς να χρειάζεται να δώσω παραδείγματα, υπάρχουν δημοσιογράφοι που έχουν αποφοιτήσει από Κοινωνιολογία, Πολιτικές Επιστήμες, Οικονομικά, ακόμα και από το Φυσικό...και ασκούν το επάγγελμα κανονικότατα και με επιτυχία στο χώρο. Το επάγγελμα του δημοσιογράφου ή τέλος πάντων αυτού που δραστηριοποιείται στα media, είναι ανοικτό και δεν απαιτεί συγκεκριμένη πανεπιστημιακή κατάρτιση.

Το ιδανικό, θα'ταν να βγάλετε μία σχολή που σας αρέσει και αν όντως έχετε μεράκι για την δημοσιογραφία, να κάτσετε ένα χρόνο σε ένα ιδιωτικό (τόσο είναι για πτυχιούχους) μόνο και μόνο για την πρακτική γνώση και την όλη εμπειρία. Χωρίς και αυτό να'ναι απαραίτητο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Φίλε μου το η Ακμή είναι Ιεκ και αυτό μπορείς να το δεις και από τα επαγγελατικά δικαιώματα πού δίνονται από το υπουργείο παιδείος και τον εοππεπ (αν θέλεις ψάξε εδώ www.eoppep.gr)
Ο αντ1 δίνει βεβαιώσεις παρακολούθησης τύπου σεμναρίων. Στο τμήμα μου έχουμε παιδιά που είναι από τμήματα αει και έχουν έρθει για την πρακτική γνώση που δεν είχαν στο πανεπιστήμιο. Εμείς από το πρώτο εξάμηνο βγαίνουμε για ρεπορτάζ με τους καθηγητές, τους οποίους μόνο αμόρφωτους δεν τους λες!!!!!!!

Αυτοι του ΑΝΤ1 είναι πάντως αμόρφωτοι..... ουσιαστικα τους βάζουν εκει γιατί είναι πετυχημέοι και όχι γιατί είαι καλοι δάσκαλοι. Στην ΑΚΜΗ ίσως βάζουν ανθρώπους ικανους να διδάξουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Τόσα παίρνει αλλά δε δουλεύει η Ζαρίφη μόνο στον alpha. Δουλεύει και στο ραδιόφωνο καθώς και σε αρθρογραφία. Συνεπώς έχει έναν αξιοπρεπή μισθό. Απλά θέλει να περνάει την νοοτροπία της κλάψας από πίσω για να ταυτιστει με τον μέσο Έλληνα.
Η Ζαρίφη είναι γνωστή φίλε μου...τόσα χρόνια στην τηλεόραση έχει ένα σωρό γνωριμίες. (Παρ'όλο που είναι γνωστή, ο μισθός της δεν αλλάζει). Δεν θα μπορέσει ο άνθρωπος που θα πάει να δουλέψει, σε αντίθεση με αυτήν, στο ιδιωτικό κανάλι να έχει και άλλες 3-4 δουλειές για να τα βγάζει πέρα. Θα είναι πίσω από την οθόνη και θα κάνει όλη την αγγαρεία. Και ακόμη κι αν καταφέρει να έχει κι άλλες δουλειές..ως πότε θα συμβαίνει αυτό; Και τι είδους δουλειά θα είναι; Θα ξεπατώνεται 8 ώρες στο κανάλι και μετά άλλο ένα 4ωρο σερβιτόρος για να βγάλει 900/μήνα; Αυτοί που πληρώνονται στην τηλεόραση είναι ελάχιστοι, έως μηδαμινοί. Και ήταν άνθρωποι-σκυλιά, με διασυνδέσεις ως τον ουρανό. Ο άνθρωπος που θα βγάλει τη σχολή του Αντ1 και θα είναι χαρούμενος επειδή θα προσληφθεί εκεί, θα δουλεύει σαν το σκυλί για τα σκυλιά..θα πληρώνεται ψίχουλα..και θα ελπίζει μια ζωή ότι θα ξεχωρίσει στο πλήθος και θα παρουσιάζει τις ειδήσεις π.χ. Αλλά το να πάρεις τέτοιο ρίσκο είναι μάταιο..Γι'αυτό θα συμφωνήσω στην αμέσως επόμενη σου δημοσίευση..που λες ότι πρέπει να έχεις πάρει ένα πτυχίο αν θες να ακολουθήσεις τη βρώμικη δουλειά αυτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Παιδιά νομίζω βγαίνετε εκτός θέματος! Εγώ απλά ζήτησα πληροφορίες για το εργαστήρι όχι να συγκρίνεται ιεκ ακμή και αντ1 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top