Επιστροφή βιβλίων

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Απλά πρόσθεσα και το "Βανδαλισμοί" :P .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Και σε εμάς ήρθε αλλά στην κατάσταση που τα έχω δεν επιστρέφονται. Μας είπαν ότι θα πάρουν άλλοι για να μην τυπώνονται άλλα. Εγω πάλι λέω να τα ανακυκλώσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyridoul@

Νεοφερμένος

Η Σπυριδούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Κωνσταντίνος (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Κι εμάς μας το ανακοινώσαν σήμερα, εγώ συμφωνώ με το μέτρο της επιστροφής που συνεπάγεται ανακύκλωση αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως ειδικά στην Γ΄ Λυκείου που θα είμαι του χρόνου δεν θα μπορώ να σημειώνω πάνω στα βιβλία της κατευθυνσης(ευτυχώς είμαι τεχνολογική γιατί οι θεωρητικάριοι θα έχουν πρόβλημα άμα κάνουν αρχαία χωρίς να σημειώνουν σύνταξη ) γιατί έτσι κι αλλιώς της Γενικής Παιδείας όλοι στο σχολείο τα αφήνουν...
:):(:P:no1::D:lol::bye::mad::nono::jumpy::iagree::thanks::'(;):xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
Δεκτή η απόφαση του Υπουργείου. Όσον αφορά την ''επιστροφή βιβλίων σε άριστη κατάσταση'', ε όχι κύριοι, αυτό είναι ουτοπικό. ''Δυσβάσταχτο κόστος'' το μελάνι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Πανε τωρα οσες σημειωσεις ειχαμε πανω στα βιβλια μας :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophaki983

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Πρέπει υποχρεωτικά να πάμε να τα παραδώσουμε.. Εγώ δεν θέλω να το κάνω... Το πολύ πολύ να τους παραδώσω κάτι τετράδια.... :P
Εγώ δεν θέλω ούτε να τα πετάξω, ούτε να δώσω πουθενά τα βιβλία... Πείτε με ανάποδη πείτε με ότι θέλετε αλλά δε με νοιάζει.... Εχώ ξοδέψει πολύ χρόνο πάνω από αυτά τα βιβλία και θέλω να τα κρατήσω..... :) Μπορεί να μην μου ξαναχρειαστούν ποτέ.... αλλά κατά τη γνώμη μου θα είναι ωραίο μετά απο λίγα χρόνια να ανοίξεις ένα βιβλίο και να θυμηθείς όλα αυτά που είχαν συμβεί τότε......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Εγώ θέλω να κρατήσω μόνο Φυσική , Μαθηματικά και Χημεία. Τίποτα άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Εγώ λέω να πάει το υπουργείο να ασχοληθεί με κάνα θέμα της προκοπής επιτέλους... Κατά τη γνώμη η επιστροφή βιβλίου σε "άριστη κατάσταση" είναι πολύ απίθανο... τουλάχιστον για μένα που εκτός από το βιβλίο ζωγραφίζω και το θρανίο :D, αφήστε που αν δουν άλλοι τι ζωγραφίζω ή τι γράφω θα τους κυριέψει φρίκη! Οι σημειώσεις είναι απαραίτητες επάνω στο βιβλίο, γιατί έτσι διευκολύνεται και ο μαθητής σε πολλά μαθήματα, όπως αρχαία κτλ. Στο σχολείο μου τουλάχιστον οι καθηγητές επιμένουν να σημειώνουμε στο βιβλίο παρά σε κάνα τετράδιο. Η χώρα γενικά είναι σε άθλια κατάσταση και τους πείραξε ότι μερικοί καίνε ή σκίζουν τα βιβλία. Τέσπα, αυτή είναι η άποψή μου... Αν δεν θέλουν Βανδαλισμούς και Αναρχισμούς να πάρουν μέτρα μόνο για τα συγκεκριμένα φαινόμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Δεν συμφωνώ με το να μην εκδίδονατια νέα βιβλία . συμφωνώ με το μέτρο της ανακύκλωσης.
Θα φυλάξουμε τα βιβλία για κάμποσα χρόνια και μετά θα τα πετάξουμε...
Το ξέρετε ότι το 2030 δεν θα έχουμε χαρτί αν γράψουμε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ας εφαρμόσουν τότε τα δίκτυα τάξεων με server και tablet pc, με ταυτόχρονη κατάργηση των έγγραφων εγχειριδίων. Εγώ το έχω συζητήσει εδώ και πολλά χρόνια με τους καθηγητές. Το μόνο σχολείο που το εφαρμόζει πιλοτικά σήμερα είναι τα ιδιωτικό του Δούκα στο Μαρούσι νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
εμας δν μας ειπαν κατι τετοιο αλλα δν μπορουν να μας πουν να τα επιστρεψουμε γιατι τα αγοραζουμε μονοι μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ilias_o_:
εμας δν μας ειπαν κατι τετοιο αλλα δν μπορουν να μας πουν να τα επιστρεψουμε γιατι τα αγοραζουμε μονοι μας...
Πηγαίνεις σε ιδιωτικό προφανώς για αυτό. Το μέτρο νομίζω ότι ισχύει προς το παρρόν μόνο για τα δημόσια σχολεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μόνο για δημόσια. Για ιδιωτικά δε μπορεί να ισχύσει. Σιγά μην τους επιβάλλουν και τι θα κάνουν τα βιβλία που αγόρασαν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John Kort

Νεοφερμένος

Ο John Kort αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Λίγο δύσκολο να τηρηθεί αυτό για την άριστη κατάσταση.. Γίνεται π.χ. και τα πρωτάκια του δημοτικού να μη γράφουνε στα βιβλία...;!

Καλό μου φαίνεται να ανακυκλώνονται αλλά λίγο ακραίο να ξαναχρησιμοποιούνται.. Θα αντιδράσουν 1000% πολύ έντονα οι γονείς, ειδικά για τα μικρότερα παιδιά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenagg

Νεοφερμένος

Η lenagg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
και σε εμας το ειπαν!!τι βλακειες αυτο τους πηραξε...Καθε χρονο βγαζουν νεα βιβλια και τωρα τους επιασε ο πονος!!τι να πω αναγκαστικα θα τα επιστρεψω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Πάντως αυτό είναι ένα καλό μέτρο για μαθήματα όπως πληροφορική, γεωγραφία, χημεία, άντε και καμιά φυσική..Στα αρχαία στα μαθηματικά ιλιάδα είναι αδύνατο να γίνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Riddle

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Μόνο για δημόσια. Για ιδιωτικά δε μπορεί να ισχύσει. Σιγά μην τους επιβάλλουν και τι θα κάνουν τα βιβλία που αγόρασαν...

ε ναι.. εμείς θα τα κάψουμε και με το νόμο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinaki!!

Νεοφερμένος

Η χριστινα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Δάφνη (Αττική). Έχει γράψει 91 μηνύματα.
ναι ομος αντι να ασχολουνται με αυτο δεν κοιτανε να φτιαξουν κατι δρομουσ που εχουν λακουβες .....οσο για το απαραδεχτο ενουσα οτι μετα απο μερικα χρονια αυτα τα βιβλια θα ειναι οι αναμνισεις και δεν μου αρεσι γιατι εμεισ τα πληρονουμε στην ουσια οι φορολογουμενοι και ετσι δεν μας αφηνουν να τα κραταμε δηλαδη τσαμπα οι γονεις μασ?????εσχος μονο αυτο .......κρατος να σου πετυχει ............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
ναι ομος αντι να ασχολουνται με αυτο δεν κοιτανε να φτιαξουν κατι δρομουσ που εχουν λακουβες .....οσο για το απαραδεχτο ενουσα οτι μετα απο μερικα χρονια αυτα τα βιβλια θα ειναι οι αναμνισεις και δεν μου αρεσι γιατι εμεισ τα πληρονουμε στην ουσια οι φορολογουμενοι και ετσι δεν μας αφηνουν να τα κραταμε δηλαδη τσαμπα οι γονεις μασ?????εσχος μονο αυτο .......κρατος να σου πετυχει ............


Αναρωτιέμαι πραγματικά πόσοι απο μας τα κρατάμε...Γιατί συνήθως οι περισσότεροι ή που θα τις κάψουνε τις...αναμνήσεις ή που θα τις κάνουμε φύλλο και φτερό στο προαύλιο την τελευταία μέρα των εξετάσεων. Ας κοιτάξουμε πρώτα που φταίμε εμείς και μετά ας κατηγορήσουμε την πολιτεία που ουσιαστικά για την κατάσταση που βιώνει φταίει αποκλειστικά ο νόμιμος ιδιοκτήτης της, οι πολίτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mad1kas

Νεοφερμένος

Ο Mad1kas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Μαθηματικά και Αρχαία τα κρατάω οπωσδήποτε..
Μπορεί να χρειαστεί να ανατρέξω σε κάποιο από αυτά την επόμενη χρονιά...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top