Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο)

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Ο καφετζής στη Φυσική είπε ότι μάλλον θα πάρει τα Εφαρμοσμένα, οπότε μάλλον το εαρινό θα είναι Στυλιανού/Καφετζής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofia95

Νεοφερμένος

Η Sofia95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Επίσης γίνεται να πάρει κάποιος καθηγητής το ίδιο μάθημα και στα 2 εξάμηνα.Πέρσι η Φατούρου έκανε δομές και στα δύο εξάμηνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Ο καφετζής στη Φυσική είπε ότι μάλλον θα πάρει τα Εφαρμοσμένα, οπότε μάλλον το εαρινό θα είναι Στυλιανού/Καφετζής.

Να υποθέσω ότι είναι καλύτερη εναλλακτική αυτοί οι καθηγητές ; Δεν τους έχω καν δει.

Επίσης γίνεται να πάρει κάποιος καθηγητής το ίδιο μάθημα και στα 2 εξάμηνα.Πέρσι η Φατούρου έκανε δομές και στα δύο εξάμηνα

You're right.
Όταν κοίταζα το μάθημα αυτό το είχα δει(άλλαξα το url ώστε να με πάει στου χειμερινού :P), αλλά δεν το θυμόμουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Ω, ναι. Εγώ τουλ με αυτούς το πέρασα και ήταν μια χαρά το μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greeklover13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο greeklover13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
απο Ε1,2 ξεχωριζει καποιο καλο/ευκολο εκτος απο χερσαια. ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Άμα βρεις πες μου και μένα. :P
Πήγα και παρακολούθησα Αρμονική Ανάλυση και Παραμετρική Στατιστική. Και τα δύο απάλευτα. :P Θα πάω απο βδομάδα ΣΔΕ και Ευκλείδια Γεωμετρία μπας και.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Α! Τι ωραία, η Φυσική άλλαξε για τα καλά. Τι κρίμα όμως που πέφτει μαζί με τις δομές.
Λέω να της δώσω μια (σοβαρή) ευκαιρία φέτος. :P
Αυτός ο καφετζής πρέπει να είναι πολύ cool, ελπίζω να τον έχουμε στα εφαρμοσμένα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johny frost

Νεοφερμένος

Ο johny frost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
3erei kaneis an gia tin apallagi sta agglika I kai II xreiazetai mono to test kai den xreiazetai na grapseis kai stin e3etastiki?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofia95

Νεοφερμένος

Η Sofia95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Άμα γράψεις στο τέστ καλά θα πρέπει να την βρεις για να της δειξεις το πτυχιο σου(proficiency προφανως) και τότε παίρνεις την απαλλαγή.
Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα άλλο,μετά την ξαναβλέπεις στα Αγγλικλα 3 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κυριάκος Μ.

Νεοφερμένος

Ο Κυριάκος Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Για σας παιδιά εχω μια ερώτηση.Εμείς οι πρωτοετείς που σε μια βδομάδα γράφουμε πρόοδο στην ψυφιακή σχεδίαση τι ακριβώς θα γράψουμε;Θα μπορούσε κανείς να μου πει τι να περιμένω απο αυτό το διαγώνισμα;Π.χ. ερωτήσεις κρίσεως,επιλογής κ.τ.λ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Ε όχι κι επιλογής, τι το πέρασες το μάθημα ; Χα χα

Αν κρίνω από τα περσινά, θα σας βάλει να κάνετε διάφορες μετατροπές πάνω στο δυαδικό σύστημα, να φτιάξετε καμιά μνήμη που να διαβάζει και να γράφει. Κανέναν αποκωδικοποιητή και γενικά πράγματα τα οποία έχετε διδαχτεί.
Είχα πάρει το γραπτό μου αλλά δυστυχώς, μάλλον, δεν το έφερα μαζί μου στο Ηράκλειο. :sorry:

Good Luck

Υ.Σ Η Φατούρου έφερε τα Χριστούγεννα στους δευτεροετείς(και όχι μόνο) έναν μήνα++ νωρίτερα χα χα :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosG

Νεοφερμένος

Ο SteliosG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σας. Εδώ και λιγες μέρες βρισκόμαστε σε μεγαλο δειλημμα. Ο γυιος μου φοιτά στοτμημα Επιστήμης υπολογιστών ως πρωτοετής. Πήρε όμως μεταγραφή στο τμήμα Πληροφορικής της ΑΣΟΕΕ. Η οικονομικές συνθήκες είναι η μονη παραμετρος που μας ώθησε σε αίτηση μεταγραφής. Σε οτι αφορα τα δυο τμήματα, θα μπορουσατε να μας πείτε οτι γνωρίζετε? Ο γυιος μου είναι ενα εργατικό παιδι χωρίς ακόμα να έχει εξαιρετικες ικανότητες στην πληροφορική όπως έχουν αρκετοί φοιτητές της Κρήτης... Θα έχει ευκαιρία να συμμετάσχει σε προγραμματα του ΙΤΕ αν το επιδιώξει η αυτά είναι μονο για τα λαμπρά μυαλά του τμηματος? Ευχαριστώ πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Καλησπέρα σας. Εδώ και λιγες μέρες βρισκόμαστε σε μεγαλο δειλημμα. Ο γυιος μου φοιτά στοτμημα Επιστήμης υπολογιστών ως πρωτοετής. Πήρε όμως μεταγραφή στο τμήμα Πληροφορικής της ΑΣΟΕΕ. Η οικονομικές συνθήκες είναι η μονη παραμετρος που μας ώθησε σε αίτηση μεταγραφής. Σε οτι αφορα τα δυο τμήματα, θα μπορουσατε να μας πείτε οτι γνωρίζετε? Ο γυιος μου είναι ενα εργατικό παιδι χωρίς ακόμα να έχει εξαιρετικες ικανότητες στην πληροφορική όπως έχουν αρκετοί φοιτητές της Κρήτης... Θα έχει ευκαιρία να συμμετάσχει σε προγραμματα του ΙΤΕ αν το επιδιώξει η αυτά είναι μονο για τα λαμπρά μυαλά του τμηματος? Ευχαριστώ πολυ!

Το ΙΤΕ ειναι ερευνητικο κεντρο και αρα για να μπορεσει να συνεργαστει με αυτο, θα γινει ειτε σε μεταπτυχιακο επιπεδο ειτε σε διαδακτορικο ειτε σε μεταδιδακτορικο.
Δε ξερω τι διασυνδεσεις εχει η πληροφορικη της ΑΣΟΕΕ με το ΙΤΕ, οποτε ας απαντησει καποιος που φοιτα στο τμημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Δε ξέρω για το ΙΤΕ συγκεκριμένα αλλά για το Δημόκριτο εδώ στην Αθήνα γενικά μπορείς αν θέλεις να συγεργαστείς είτε στα πλαίσια πτυχιακής ή πρακτικής ως προπτυχιακός, ή σαν μεταπτυχιακός/διδακτορικός αργότερα, είτε να ανοίξει κάποια θέση εργασίας ( δε νομίζω πως ζητανε παράλογα πράγματα γενικά ) όπου μπορείς να πας αργότερα ως πτυχιούχος για δουλειά.

Μη σας ανησυχούν πάντως οι δυνατότητες αυτά έρχονται στην πορεία όρεξη να χεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Εφόσον υπάρχουν μεγάλες αποστάσεις και δεν υπάρχει κάποια σύνδεση μεταξύ του ΙΤΕ και της ΑΣΟΕΕ, ο μόνος -μάλλον- τρόπος εργασίας στο πρώτο, είναι η πτυχιακή εργασία στα προπτυχιακά χρόνια. Μετά, δεν έχει σχέση και πολύ το από που πήρες πτυχίο.
Βέβαια το να ζεις στην Αθήνα και να κάνεις πτυχιακή αλλού δεν πολύ λέει.

Φυσικά αν συνέχιζε τις σπουδές του στο τμήμα αυτό θα είχε περισσότερες ευκαιρίες (και φυσικά υποτροφίες) για εργασία στο ΙΤΕ από προπτυχιακό επίπεδο. Από την άλλη όμως, και στην ΑΣΟΕΕ θα του δοθούν ευκαιρίες αν το κυνηγήσει. Κάθε πανεπιστήμιο (θα πρέπει να) συνεργάζεται με κάποιον φορέα. Σε κάθε περίπτωση πρέπει να το κυνηγήσει, δεν θα του χτυπήσει την πόρτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pavlos1908

Νεοφερμένος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Μπορει καποιος να μου πει την γνωμη του για αυτα τα 2 μαθηματα του 4ου εξαμηνου τα οποια θα εχω σε αυτο το εξαμηνο και ειδικα για το πρωτο μου φαινεται λιγο "δυσκολο" και με φοβιζει λιγο;
ΗΥ-225 Οργάνωση Υπολογιστών
ΗΥ-255 Εργαστήριο Λογισμικού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greeklover13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο greeklover13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Μπορει καποιος να μου πει την γνωμη του για αυτα τα 2 μαθηματα του 4ου εξαμηνου τα οποια θα εχω σε αυτο το εξαμηνο και ειδικα για το πρωτο μου φαινεται λιγο "δυσκολο" και με φοβιζει λιγο;
ΗΥ-225 Οργάνωση Υπολογιστών
ΗΥ-255 Εργαστήριο Λογισμικού

Οργάνωση Υπολογιστών
χρειαζεται να βλεπεις ολα τα βιντεο απο το elearn και οχι να πηγαινεις,πλεον το τελικο του ειναι σχετικα ευκολο μπορω να πω γιατι ζηταει οτι θα δεις στα βιντεο και θα κανεις στις ασκησεις.Οι ασκησεις ειναι αρκετα δυσκολες αλλα θα προτεινα να τις βρεις απο καποιον παλιο φοιτητη και απλα να τις διαβασεις να καταλαβεις τι γινεται.
Εργαστήριο Λογισμικού
Αρκετα δυσκολες ασκησεις (κυκλοφορουν ) αλλα μην ρισκαρεις να παραδωσεις ιδιες καντες μονος σου.Το τελικο ειναι μετριας δυσκολιας μιας και τα μισα ειναι θεωρεια που πρεπει να γνωριζεις.

Θα ελεγα πιο δυσκολο ειναι το 255 μιας και δεν εχει καλο support το 225 εχει τα βιντεο δεν εχεις δικαιολογια να μην γραψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pavlos1908

Νεοφερμένος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Οργάνωση Υπολογιστών
χρειαζεται να βλεπεις ολα τα βιντεο απο το elearn και οχι να πηγαινεις,πλεον το τελικο του ειναι σχετικα ευκολο μπορω να πω γιατι ζηταει οτι θα δεις στα βιντεο και θα κανεις στις ασκησεις.Οι ασκησεις ειναι αρκετα δυσκολες αλλα θα προτεινα να τις βρεις απο καποιον παλιο φοιτητη και απλα να τις διαβασεις να καταλαβεις τι γινεται.
Εργαστήριο Λογισμικού
Αρκετα δυσκολες ασκησεις (κυκλοφορουν ) αλλα μην ρισκαρεις να παραδωσεις ιδιες καντες μονος σου.Το τελικο ειναι μετριας δυσκολιας μιας και τα μισα ειναι θεωρεια που πρεπει να γνωριζεις.

Θα ελεγα πιο δυσκολο ειναι το 255 μιας και δεν εχει καλο support το 225 εχει τα βιντεο δεν εχεις δικαιολογια να μην γραψεις.

Δεν εχω καποιον παλιο φοιτητη που να μπορουσα να τις παρω.:P

Οσον αφορα το αλλο συμφωνω, στο 225 εχω σκοπο να παρακολουθω τα βιντεο κλπ., αλλα στο 255 δεν ανεβαζει τιποτα απο οτι ειδα στο ιντερνετ απο υλικο και πραγματικα με εχει προβληματισει αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Οργάνωση ΥπολογιστώνΟι ασκησεις ειναι αρκετα δυσκολες αλλα θα προτεινα να τις βρεις απο καποιον παλιο φοιτητη και απλα να τις διαβασεις να καταλαβεις τι γινεται.

Βέβαια στο πανεπιστήμιο, θέλω να ελπίζω, δεν μπήκε απλά για να περνάει μαθήματα.
Σίγουρα θα έχει κι άλλα πιο ενδιαφέροντα πράγματα να κάνει.


αλλα στο 255 δεν ανεβαζει τιποτα απο οτι ειδα στο ιντερνετ απο υλικο και πραγματικα με εχει προβληματισει αυτο.

Το ότι δεν ανεβάζει σημειώσεις σε έχει προβληματίσει ή το ότι θα πρέπει να παρακολουθείς τις διαλέξεις ή να ψάξεις κανέναν μεγαλύτερο φοιτητή; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pavlos1908

Νεοφερμένος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 86 μηνύματα.

Το ότι δεν ανεβάζει σημειώσεις σε έχει προβληματίσει ή το ότι θα πρέπει να παρακολουθείς τις διαλέξεις ή να ψάξεις κανέναν μεγαλύτερο φοιτητή; :P

Το οτι δεν ανεβαζει σημειωσεις διοτι δεν ειμαι καλος με την παρακολουθηση διαλεξεων διοτι μετα απο λιγη ωρα κουραζομαι και δεν παρακολουθω οπως θα επρεπε. Ενω αντιθετα μεχρι τωρα δεν χρωσταω κανενα μαθημα διοτι ειμαι καλος/μου αρεσει να διαβαζω μονος μου σπιτι απο τις σημειωσεις+google.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top