Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο)

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Nαι RafailTs , μολις φετος περασα εδω!
Σε καταλαβαινω, κι εγω ειχα αρκετους ενδυασμους, οχι για το αν μου αρεσε η σχολη (που το θεωρουσα βεβαιο) αλλα για το αν ειμαι εγω η ιδια αρκετα καλη για να τα καταφερω .Παντως εχω να σου πω, οτι εστω απο τωρα που ειναι αρκετα νωρις (ειμαι μολις 2ο εξαμηνο) νιωθω δικαιωμενη για την επιλογη μου και χαιρομαι που δε 'σπαταλησα' αυτη την ευκαιρια και δε περασα σε κανενα αλλο πανεπιστημιο της ιδιας σχολης σε μεγαλυτερη πολη αν και μπορουσα. Παρα τις δυσκολιες, csd δαγκωτο! :p :DD
Για οτι σ ενδιαφερει για τη σχολη μην διστασεις να επικοινωνησεις μαζι μου κι ευχαριστως -αν γνωριζω- να σε βοηθησω. ;)

emma,να σε ρωτήσω,πως ήσουν σίγουρη ότι θα σου άρεσε η σχολή σου?
θελω να πω,είχες κάποια ιδιαιτερη σχέση με τους υπολογιστές ή έκρινες βλέποντας το προγραμμα σπουδών,συζητώντας με άλλους κτλ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emma-2-

Νεοφερμένος

Η Emma-2- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Βασικα αυτο που δεν θελω ειναι να γινω κανενας ψυχακιας που καθεται ολη την ωρα μπροστα απο εναν υπολογιστη.....γιατι οι καθηγητες που εχω μεχρι τωρα ειναι καπως ετσι....:P
Εσυ Εμμα περα απο τις εξεταστικες διαβαζεις παρα πολυ ή οχι???

Kοίτα,δεν μπορω να πω ότι σκοτώνομαι κιόλας! χεχε! Νταξει 2ο εξαμηνο ειμαι ακόμα! Η πολύ καιλα έρχεται απο 2ο-3ο έτος! (Εκειιι να δεις!) Πάντως για αυτό που λες για το ψυχάκιας ...να χεις στο νου σου οτι για να τα καταφέρεις θα πρέπει να αρέσει να ασχολείσαι και αυτο προυποθέτει -ναι- και ωρες πολλές μπροστα στο pc. Αλλα ακομα κι αυτο ειναι απο τα κριτήρια αν σου αρέσει το αντικείμενο. Γιατι δε γίνεται -νομίζω- να λες οτι σ'αρεσει αλλα μετα να μη θές να περνας στην ώρα σου μπροστα απ' ενα pc. Για πολλούς αυτο ειναι φυσιολογικό (οι πολλεεες ωρες μπροστα στην οθόνη).

Το διάβασμα είναι υποκειμενικά προσωπικό θέμα. Αλλιώς το αντιλαμβάνεται ο κάθε φοιτητής. Κανένας φοιτητής δεν διαβάζει με τον ίδιο τρόπο. Πολλοί λένε ότι διαβάζουν...:D

+1!

emma,να σε ρωτήσω,πως ήσουν σίγουρη ότι θα σου άρεσε η σχολή σου?
θελω να πω,είχες κάποια ιδιαιτερη σχέση με τους υπολογιστές ή έκρινες βλέποντας το προγραμμα σπουδών,συζητώντας με άλλους κτλ?

Σίγουρη δεν είμαι ποτέ και για τίποτε. Απλά περίμενα ότι θα μ' άρεσε λόγω οτι μ'αρεσουν γενικότερα -και ειδικότερα- οι υπολογιστές, μ'αρέσει να περνάω την ωρα μου σ'αυτούς και πάντα προσπαθούσα να μαθαίνω παραπάνω πράγματα γύρω απ το αντικείμενο. Γύρω απ τον προγραμματισμο οχι δεν είχα προηγούμενη εμπειρία , αν και πάντα ήθελα αλλα δεν έβρισκα ποτε τον απαιτούμενο χρόνο λόγω σχολείου. Κι έπειτα είχα πληροφορηθεί διαφορα για τη σχολή απο γνωστούς και -βεβαίως- απο το internet που ισχυροποιούσαν τα θέλω μου. Για το μόνο που ανησυχούσα,μπορώ να πώ ,ειναι για τα μαθηματικά, που όντως είναι πολλαα και δύσκολα... αλλα που θα παει θα τα καταφερουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parmas

Νεοφερμένος

Ο Victor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Πως είναι η φοιτητική ζωή στο Ηράκλειο και γενικά στη Κρήτη? μιας και το ζείς ! Θα μπορουσε να συγκριθεί ας πούμε με Θεσσαλονίκη? ... και εχω ακούσει οτι για φοιτητική ζωή είναι καλύτερο το Ρέθυμνο !!!

Που μπορω να βρω το πρόγραμμα των μαθημάτων ?

Καλύφθηκαν περσι όλες οι θέσεις εισακτέων ?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,860 μηνύματα.
Oι οδηγοί σπουδών με τα μαθήματα σε κάθε Πανεπιστημιακό Τμήμα στην Ελλάδα τουλάχιστον, δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα. Ελάχιστα από όσα γράφουν ως περιεχόμενο ύλης ανά μάθημα, τηρούνται από τον καθηγητή σαν διδαχθείσα ύλη. Ο καθηγητής συνεχώς αναπροσαρμόζει την ύλη με πολλά πράγματα! Άλλοι (κακοί καθηγητές) μπορεί να διδάξουν την μισή ύλη σε κάποιο x μάθημα, που υπάρχει στον οδηγό σπουδών. Κανένας πάντως, δεν ακολουθεί πιστά τον οδηγό σπουδών. Οι εκπλήξεις πάνε και έρχονται...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parmas

Νεοφερμένος

Ο Victor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Ναι και γω αυτά ακούω, γενικά για όλα τα πανεπιστήμια οτι αναλογα με τον καθηγητή ... γινεται και το μάθημα !!!!
Γενικα στις σχολες πληροφορικης .. ακουγεται οτι ειναι πολυ σημαντικα τα μαθηματικα.. αυτα χρειαζονται για τα μαθηματα της πληροφορικης ή για τα μαθηματα των μαθηματικων που υπαρχουν στην σχολη! Μπορει να ειναι και εντελως χαζη η ερωτηση .. αλλα θα την εκανα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Σίγουρη δεν είμαι ποτέ και για τίποτε. Απλά περίμενα ότι θα μ' άρεσε λόγω οτι μ'αρεσουν γενικότερα -και ειδικότερα- οι υπολογιστές, μ'αρέσει να περνάω την ωρα μου σ'αυτούς και πάντα προσπαθούσα να μαθαίνω παραπάνω πράγματα γύρω απ το αντικείμενο. Γύρω απ τον προγραμματισμο οχι δεν είχα προηγούμενη εμπειρία , αν και πάντα ήθελα αλλα δεν έβρισκα ποτε τον απαιτούμενο χρόνο λόγω σχολείου. Κι έπειτα είχα πληροφορηθεί διαφορα για τη σχολή απο γνωστούς και -βεβαίως- απο το internet που ισχυροποιούσαν τα θέλω μου. Για το μόνο που ανησυχούσα,μπορώ να πώ ,ειναι για τα μαθηματικά, που όντως είναι πολλαα και δύσκολα... αλλα που θα παει θα τα καταφερουμε!
Αχα.
Αυτό που με καίει είναι αν μπορείς να βγάλεις μια τέτοια σχολή πληροφορικής χωρίς να έχεις ιδιαίτερες γνωσεις απο πριν,αλλα -θεωρητικά τουλαχιστον- σε ενδιαφέρει το αντικείμενο.
Απ'οτι ακουω γύρω γύρω είναι πολύ δύσκολη επιστήμη και γι΄αυτό προβληματίζομαι.Εσύ δηλαδή πιστεύεις ότι παλεύεται?

Πως είναι η φοιτητική ζωή στο Ηράκλειο και γενικά στη Κρήτη? μιας και το ζείς ! Θα μπορουσε να συγκριθεί ας πούμε με Θεσσαλονίκη? ... και εχω ακούσει οτι για φοιτητική ζωή είναι καλύτερο το Ρέθυμνο !!!


Σαφώς και θα προτιμήσεις το Ρέθυμνο για φοιτητική ζωή αν σκεφτείς ότι ειναι φουλ στις φοιτήτριες ενω φοιτητες δε βρίσκεις καθόλου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Γίνεται. Είμαι από Θετική και η επαφή μου με τον υπολογιστή ήταν σερφάρισμα και οι κλασικές σουίτες και προγράμματα. Ούτε παιχνίδια δεν έπαιζα. Δε θα σου πω πως δε ζορίστηκα. Όταν οι άλλοι μάθαιναν τις γλώσσες εγώ πάλευα να καταλάβω τι σημαίνει δομή ελέγχου, πράγματα που έχουν διδαχθεί σαν έννοιες στο ΑΕΠΠ. Αλλά είναι θέμα πείσματος. Μου πήρε σχεδόν ένα χρόνο στον οποίο όλοι οι άλλοι περνούσαν τα μαθήματα κανονικά κι εγώ σύνολο είχα περάσει 5 και με Μ.Ο. άστα να πάνε. Τώρα τελειώνω πρώτη ή δεύτερη στο έτος μου. Θυσίες θα κάνεις σίγουρα αλλά είναι καταπληκτική επιστήμη. Και ειδικά αφού σκέφτεσαι για Κρήτη εκεί θα δεις την ομορφιά (άλλους τους τρομάζει) της Επιστήμης των Υπολογιστών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,860 μηνύματα.
Γίνεται. Είμαι από Θετική και η επαφή μου με τον υπολογιστή ήταν σερφάρισμα και οι κλασικές σουίτες και προγράμματα. Ούτε παιχνίδια δεν έπαιζα. Δε θα σου πω πως δε ζορίστηκα. Όταν οι άλλοι μάθαιναν τις γλώσσες εγώ πάλευα να καταλάβω τι σημαίνει δομή ελέγχου, πράγματα που έχουν διδαχθεί σαν έννοιες στο ΑΕΠΠ. Αλλά είναι θέμα πείσματος.

Και εγώ. :P Να φανταστείτε, τόσο πολύ έμαθα βασικό προγραμματισμό (που δεν ήξερα ποιο κουμπί πατάμε για ανοίξουμε τον υπολογιστή), που έγινα ανώμαλος και επέλεξα Υπολογιστική Ρευστοδυναμική το οποίο αφορά μελέτη και προσεγγιστική επίλυση προβλήματων μηχανικής ρευστών (και αεροδυναμικής) μέσω προγραμμάτων (γραφή κώδικα). :laugh: :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Γίνεται. Είμαι από Θετική και η επαφή μου με τον υπολογιστή ήταν σερφάρισμα και οι κλασικές σουίτες και προγράμματα. Ούτε παιχνίδια δεν έπαιζα. Δε θα σου πω πως δε ζορίστηκα. Όταν οι άλλοι μάθαιναν τις γλώσσες εγώ πάλευα να καταλάβω τι σημαίνει δομή ελέγχου, πράγματα που έχουν διδαχθεί σαν έννοιες στο ΑΕΠΠ. Αλλά είναι θέμα πείσματος. Μου πήρε σχεδόν ένα χρόνο στον οποίο όλοι οι άλλοι περνούσαν τα μαθήματα κανονικά κι εγώ σύνολο είχα περάσει 5 και με Μ.Ο. άστα να πάνε. Τώρα τελειώνω πρώτη ή δεύτερη στο έτος μου. Θυσίες θα κάνεις σίγουρα αλλά είναι καταπληκτική επιστήμη. Και ειδικά αφού σκέφτεσαι για Κρήτη εκεί θα δεις την ομορφιά (άλλους τους τρομάζει) της Επιστήμης των Υπολογιστών.

Ουφ.Αυτό το ποστ μπορώ να πω ότι μου αναπτερώνει το ήθικο :)


χμ,δεν είχαμε καταλήξει πιο πριν σ'αυτο το τοπικ ότι η επιστήμη των υπολογιστών πανω κατω είναι ίδια με την πληροφορικη?
γιατι διαχωρίζεις το τμήμα της κρήτης απο τα υπολοιπα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Γιατί στην Κρήτη είναι καθαρή επιστήμη υπολογιστών. Είναι στην πιο αγνή μορφή της, χωρίς μπασταρδέματα με οικονομίες, τηλεπικοινωνίες κλπ. Βεβαια αυτό μπορεί να ειναι και μείον αν δε σαρέσει σαν επιστημη. Μην ανησυχείς είναι πολύ καλό τμήμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emma-2-

Νεοφερμένος

Η Emma-2- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Πως είναι η φοιτητική ζωή στο Ηράκλειο και γενικά στη Κρήτη? μιας και το ζείς ! Θα μπορουσε να συγκριθεί ας πούμε με Θεσσαλονίκη? ... και εχω ακούσει οτι για φοιτητική ζωή είναι καλύτερο το Ρέθυμνο !!!
Που μπορω να βρω το πρόγραμμα των μαθημάτων ?
Καλύφθηκαν περσι όλες οι θέσεις εισακτέων ?

Ρέθυμνο; Ναι σίγουρα αν είσαι αγόρι!:P;):D hahaha! όλοι οι συμφοιτητές μου ψάχνουν αφορμές να πηγαίνουν! Παίζει μέχρι το τέλος να έχουν πάρει όλα τα διαθέσιμα μαθήματα από Ρέθυμνο μονό και μονό για τις φοιτητριούλες!
Στη Θεσσαλονίκη δεν έχω ζήσει και δεν ξέρω. Πάντως μια χαρά είναι το Ηράκλειο για φοιτητική ζωή. Και ότι πρέπει η πόλη γι αυτή τη σχολή.
Για το πρόγραμμα... επισκέψου καλύτερα το site της σχολής.


Γενικα στις σχολες πληροφορικης .. ακουγεται οτι ειναι πολυ σημαντικα τα μαθηματικα.. αυτα χρειαζονται για τα μαθηματα της πληροφορικης ή για τα μαθηματα των μαθηματικων που υπαρχουν στην σχολη! Μπορει να ειναι και εντελως χαζη η ερωτηση .. αλλα θα την εκανα :P

Both! Ta mathimatika se voithane sth kaluterh ypologistikh skepsh. Kai safws ta xreiazesai k gia ta mathimata twn mathimatikwn pou einai kabosa.

Αχα.
Αυτό που με καίει είναι αν μπορείς να βγάλεις μια τέτοια σχολή πληροφορικής χωρίς να έχεις ιδιαίτερες γνωσεις απο πριν,αλλα -θεωρητικά τουλαχιστον- σε ενδιαφέρει το αντικείμενο.
Απ'οτι ακουω γύρω γύρω είναι πολύ δύσκολη επιστήμη και γι΄αυτό προβληματίζομαι.Εσύ δηλαδή πιστεύεις ότι παλεύεται?
Όχι δε παλεύεται! hahaha. Ότι θα τη βγάλεις αλλά με ζόρια ναι το πιστεύω. Αλλά αυτά καλύτερα σε μεγαλοετείς!
Και εγώ. :P Να φανταστείτε, τόσο πολύ έμαθα βασικό προγραμματισμό (που δεν ήξερα ποιο κουμπί πατάμε για ανοίξουμε τον υπολογιστή), που έγινα ανώμαλος και επέλεξα Υπολογιστική Ρευστοδυναμική το οποίο αφορά μελέτη και προσεγγιστική επίλυση προβλήματων μηχανικής ρευστών (και αεροδυναμικής) μέσω προγραμμάτων (γραφή κώδικα). :laugh: :laugh:

:D:D Αυτό μου θυμίζει https://www.academicearth.org/lectures/programming-methodology-intro
Οπού λέει ο καθηγητής του stanford ότι το μονό που χρειάζεται ένας νεοεισαχθείς είναι να ξέρει να ανοίγει το pc του! [Δείτε το, έχει πολύ φάση ο τύπος!]

Γιατί στην Κρήτη είναι καθαρή επιστήμη υπολογιστών. Είναι στην πιο αγνή μορφή της, χωρίς μπασταρδέματα με οικονομίες, τηλεπικοινωνίες κλπ. Βεβαια αυτό μπορεί να ειναι και μείον αν δε σαρέσει σαν επιστημη. Μην ανησυχείς είναι πολύ καλό τμήμα
Δε θα το λεγα. Υπάρχουν και μαθήματα με οικονομικά και με τηλεπικοινωνίες και με hardware κτλ κτλ!
Και όχι ένα και δυο. Αυτό ότι είναι καθαρά προγραμματιστική σχολή δε νομίζω να ισχύει και τόσο. Αυτό πάντως που θα πρότεινα σε ένα νέο υποψήφιο είναι να μην διαλέξει μια πανεπιστημιακή σχολή βάση του τίτλου της. Σιγά σιγά αλλάζουν και αυτά. Έχουμε δεδομένα κάποια πράγματα στη χωρά μας που ίσως να μην ισχύουν.
Και για παράδειγμα να σου αναφέρω αυτά που μας έλεγε ένας καθηγητής στα εισαγωγικά μαθήματα, ότι ήδη κάποιες σχολές (πχ πληροφορική Ιωαννίνων ) -και θα ακολουθήσει πιθανότατα και η δική μας- έχουν αρχίσει και συζητούν για μετονομασίες. Η σχολή μέχρι τώρα αναφέρεται ως computer science ενώ το πρόγραμμα τις αντιστοιχεί -όπως και σε όλες του εξωτερικού- σε computer science & engineering. Οι τίτλοι των τμημάτων είναι απλώς μια 'μόδα'! Ανά δεκαετίες αλλάζουν. Παλιότερα ήταν στη 'μόδα' το computer science, τώρα τείνουν περισσότερο στο 'computer science & engineering'.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

petrosze

Νεοφερμένος

Ο petrosze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
εχετε καμια γνωμη για τις βασεις σε αυτην την σχολή??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Τι εννοείς; Το ότι εχει χαμηλη βαση ειναι καθαρα γεωγραφικο θεμα, ο κοσμος δεν την προτιμα γιατι πεφτει μακριά και δε συνδεεται οδικως με την υπολοιπη Ελλαδα. Κατα τα αλλα ειναι αριστο τμημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosze

Νεοφερμένος

Ο petrosze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ρωταω απλα τη γνωμη σας για το αν θα πεσουν οι βασεις...βεβαια ειναι δυσκολο να γινει μια τετοια προβλεψη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosze

Νεοφερμένος

Ο petrosze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς να μου πει σιγουρα αν μπορώ απο το τμήμα εφαρμοσμένων μαθηματικών να δώσω εξετάσεις στο 3ο έτος να περάσω στο τμήμα επιστήμης υπολογιστών????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,860 μηνύματα.
Δεν γίνονται τέτοια πράγματα. Η μόνη οδός είναι ή οι πανελλήνιες ή το 10% ή οι κατατακτήριες (εφόσον έχεις πτυχίο πανεπιστημίου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosze

Νεοφερμένος

Ο petrosze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ειναι σιγουρο αυτο ε?? Κατι ειχα κουσει οτι απο το τμημα μαθηματικών μπορεις να δωσεις εξετάσεις και να περάσεις σε τμημα εφαρμοσμένης πληροφορικής....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Ειναι σιγουρο αυτο ε?? Κατι ειχα κουσει οτι απο το τμημα μαθηματικών μπορεις να δωσεις εξετάσεις και να περάσεις σε τμημα εφαρμοσμένης πληροφορικής....
αν εχεις πτυχιο μαθηματικου και σε δεχτουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosze

Νεοφερμένος

Ο petrosze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Και επίσης καθηγητής μου είπε οτι από το τμήμα Εφαρμοσμένης Πληροφορικής Ηρακλειου με κατατακτήριες μπαίνεις στο τρίτο έτος της Επιστήμης Υπολογιστών...Γιατί να μην γίνεται να μπεις κ από εφαρμοσμένα μαθηματικα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Και επίσης καθηγητής μου είπε οτι από το τμήμα Εφαρμοσμένης Πληροφορικής Ηρακλειου με κατατακτήριες μπαίνεις στο τρίτο έτος της Επιστήμης Υπολογιστών...Γιατί να μην γίνεται να μπεις κ από εφαρμοσμένα μαθηματικα??
ναι βρε αγορι μου...απλα δες πως γινεται:ΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙΣ ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ και ΠΑΡΕΙΣ ΠΤΥΧΙΟ και ενδιαφερεσαι για δευτερο πτυχιο βλεπεις τι γνωσεις απαιτει η σχολη,διαβαζεις μονος σου,δινεις κι αν σε παρουν σε πηραν.Το σε ποιο ετος κατατασσεσαι ειναι αναλογα με το ποσο παρεμφερη ειναι τα τμηματα...

αν εχεις πτυχιο μαθηματικου και σε δεχτουν...
δεν ηταν ειρωνικο αυτο του στυλ αν σε δεχτουν εγω ειμαι πυραυλος,απλα τονιζω το οτι πρεπει να εχεις πτυχιο ηδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top